وب سایت "بانک تور و گردشگری" با همکاری آژانس های مسافرتی عضو و در جهت ترویج فرهنگ سفر و به اشتراک گذاری دانش و تجربه کاربران خود اقدام به راه اندازی مسابقه ای با عنوان "مسابقه بزرگ سفرنامه نویسی" برای چهارمین سال متوالی نموده است (اگر نمیدانید سفرنامه چیست اینجا کلیک کنید | توضیح سفرنامه در ویکی پدیا). تاریخ شروع این مسابقه 19 تیر 1393 و تاریخ پایان آن 15 مهر 1393 است .(تمامی سفرنامه ها و نقد و بررسی های ارسالی قبل از این تاریخ به صورت اتوماتیک در مسابقه شرکت داده میشوند)

 

در این مسابقه 4 آژانس مسافرتی به عنوان حمایت کننده و اسپانسر آمادگی خود را اعلام نموده اند در نتیجه جوایز بسیار ارزشمند و نفیسی انتظار برندگان خوش شانس و پرتلاش مسابقه را میکشند . برای اطلاع از جوایز به انتهای همین صفحه مراجعه فرمایید. 

 

 

یکی از تفاوت های مسابقه امسال با سه دوره قبل در نحوه امتیاز دهی و فاکتورهای امتیاز دهی و همچنین نوع جوایز میباشد و مهمترین تغییر آن نسبت به دوره های گذشته در این است که نقد و بررسی هتل/هتلهای محل اقامت شما در طول سفر امتیاز جداگانه ای دارد و نویسنده سفرنامه میتواند به صورت مجزا هتل محل اقامت خود را مورد نقد و بررسی قرار دهد . البته اگر سفر شما به گونه ای باشد که محل اقامت خاصی نداشته باشید امتیاز این آیتم در دیگر آیتم ها تقسیم خواهد شد و از این لحاظ شما امتیازی را از دست نخواهد داد (مانند سفرنامه های ایرانگردی و . . . و اقامت در چندین و چند شهر در طول یک مسافرت) . توضیحات کامل در این رابطه در قسمت "بهترین و کامل ترین سفرنامه" ارائه شده است.

همچتین بخش کوچک دیگری در کنار این مسابقه وجود دارد با نام "نقد و بررسی آژانس های مسافرتی" که این بخش نیز جوایز جداگانه ای خواهد داشت. در این بخش فقط امکان نقد و بررسی آژانسهای مسافرتی فعال در سایت وجود دارد. فعال شدن این بخش کمک شایانی به مشخص شدن برترین آژانس های فعال در سایت خواهد کرد.

 

می توانید به روش زیر سفرنامه های خود را برای ما ارسال نمایید:

  • سفرنامه خود را در قالب یک فایل ورد (متن تایپ شده به فارسی) و به همراه عکسها (با کیفیت مناسب و بدون واتر مارک و اینکه عکسها را شخصا و توسط دوربین خود گرفته باشید) به صورت یک فایل ZIP به آدرس ایمیل LastSecondTours[at]Gmail.com ارسال نمایید. در فایل Word جای عکسها را به صورت ( عکس 1 - عکس 2 - عکس 3 و . . . مشخص فرمایید). همچنین با مراجعه به بخش هتل ها و درج نقد و بررسی خود در رابطه با هتل محل اقامت و ذکر نام هتل در ایمیل ارسالی و همچنین درج نقد و بررسی هتل خود به همراه امتیازات ارائه شده توسط شما در فایلی جداگانه ضروری میباشد. به شما توصیه میکنیم فایل زیر را دانلود نمایید :

 

 

 

نکته مهم : در هر صورت لازم است که شما به عضویت وب سایت در آمده باشید تا سفرنامه با نام و مشخصات شما در سایت قرار گیرد

شرایط شرکت در مسابقه

  • 1- سفرنامه می بایست توسط شخص شرکت کننده در مسابقه تهیه شده باشد و به صورت کامل و مفید باشد و از هیچ وب سایت /وبلاگ دیگری برداشت/منتشر نشده باشد.

 

  • 2- سفرنامه ها نباید در وب سایت دیگری تا قبل از تاریخ قرعه کشی برندگان، منتشر شوند یا شده باشند.

 

  • 3- در صورتیکه مشخص شود سفرنامه توسط شخص مذکور نوشته نشده است، شانس شرکت در قرعه کشی را از دست خواهد داد. ( برای اطمینان از این قضیه ارسال مشخصات سفر از جمله نام آژانس صادر کننده تور / تاریخ دقیق سفر / تلفن آژانس / نام مسئول مربوطه / آدرس و تلفن مستقیم فرد شرکت کننده الزامیست) و چنانچه بعد از انتخاب شدن به عنوان برنده مشخص شود اطلاعات ارسالی نادرست میباشد نام فوق از لیست برندگان خارج خواهد شد.

 

  • 4- سفرنامه ها می بایست مربوط به سفرهای سال 1390 به بعد باشد و از درج سفرنامه های قدیمی تر در بخش مسابقه امتناع خواهیم نمود. همچنین هیچ گونه فرقی نمیکند که آیا شما مسافر این سایت بوده اید یا خیر؟

 

  • 5- برندگان برای تحویل جایزه خود باید به محل شرکت مراجعه نمایند.(با هماهنگی قبلی و حضور اسپانسرین مسابقه)

 

  • 6- محدودیت در ارسال سفرنامه توسط یک شخص وجود ندارد و هر کس به هر تعداد دلخواه می تواند سفرنامه های خود را ارسال و شانس برنده شدن خود را افزایش دهد.

 

  • 7-سفرنامه ها می بایست از لحاظ ادبی و گفتار قابل قبول باشند و از لحاظ حجم و تعداد کاراکتر در سطح قابل قبولی باشند. (برای نمونه این سفرنامه را مشاهده بنمایید)

 

  • 8-از طریق لینک مخصوص به عضویت کاربران، به عضویت وب سایت در آمده و نام کاربری خود را فعال نمایید.

 

  • 9- از ارسال عکسهای شخصی خودداری فرمایید، عکسها شما میبایست از مناظر دیدنی، هتل، خیابان ها  و . .  . و قابل انتشار و منطبق با اصول اخلاقی و اجتماعی باشد.

 

  • 10- شما میبایست سفرنامه خود را در یک فایل ورد و به فارسی تایپ نمایید و به همراه عکسها در یک فولدر و یک فایل ZIP به آدرس ایمیل ارائه شده در بالا ارسال فرمایید .  دقت بفرمایید که حتما عکس ها را به صورت اعداد و از 1 2 3 4 .... به بالا نام گذاری نمایید و در فایل ورد مربوطه فقط به شماره عکس اشاره نمایید و عکسها را به صورت جداگانه ارسال نمایید تا در سفرنامه نهایی در جای صحیح قرار گیرند. سفرنامه های ارسالی خارج از این چهارچوب در سایت قرار نخواهند گرفت و در مسابقه شرکت داده نخواهند شد. 

قوانین و مقررات

تمامی دوستانی که اقدام به تهیه و ارسال سفرنامه های خود میفرمایند ، میبایست شرایط و قوانین زیر را قبول داشته باشند :

  • 1- تعداد اسپانسرین و تعداد و ارزش جوایز، تیم داوری و . . .در هر لحظه امکان افزایش، کاهش و تغییر خواهد داشت و هیچ گونه اعتراضی در این زمینه از طرف شرکت کنندگان مورد قبول نمیباشد.

 

  • 2- تیم داوری در حال حاظر شامل 3 نفر میباشد که هر سه نفر از مجموعه لست سکند امر قضاوت را بر عهده خواهند داشت.

 

  • 3- تخریب، درج امتیاز منفی دیگر شرکت کندگان مسابقه توسط هر شرکت کننده ای باعث حذف نام از مسابقه خواهد شد.

 

  • 4- کیفیت و کمیت سفرنامه، نقد و بررسی هتل و آژانسها و عکسهای ارسالی میبایست مورد تایید تیم لست سکند باشد و سفرنامه هایی که از چهارچوب درخواستی خارج باشند یا کیفیت و کمیت لازمه را نداشته باشیند درمسابقه شرکت داده نخواهند شد.

 

انتخاب برندگان

این مسابقه 10 برنده خواهد داشت. انتخاب برندگان توسط تیم داوری (شامل سه نفر از مجموعه لست سکند ) به این صورت انجام خواهد گرفت که تمامی 3 داور، سفرنامه های ارسالی را مطالعه و به هر کدام از آنها نمره ای بین 1 تا 10 اعطاء خواهند نمود، بدین ترتیب به 10 نفر از شرکت کنندگان که بیشترین امتیاز ها را بدست آورند جوایز اعطا خواهد شد. اعطاء جوایز با حضور اسپانسرین و در برندگان با پوشش خبری ( عکس و مطلب) صورت خواهد گرفت. برندگان مسابقه تا 15 آبان 1393 مشخص خواهند شد و از طریق وب سایت و خبرنامه اطلاع رسانی صورت خواهد گرفت.

 

از 10 جایزه، تعداد 8 جایزه برای دوستان شرکت کننده در بخش سفرنامه نویسی! یک جایزه برای بخش نقد و بررسی هتل ها و یک جایزه برای بخش نقد و بررسی آژانس های مسافرتی لحاظ خواهد شد.

تعداد برندگان و نحوه توضیع و تقسیم جوایز بدون اطلاع قبلی امکان تغییر خواهد داشت و در این زمینه هیچ گونه شکایتی از طرف شرکت کنندگان مورد قبول واقع نخواهد شد.

*بهترین و کامل ترین سفرنامه

بهترین و کامل ترین سفرنامه، سفرنامه ای خواهد بود که به بیان موشکافانه و دقیق تمامی جزییات سفر به همراه عکسهای اختصاصی توسط فرد تهیه کننده مطلب تهیه شده باشد. شما امکان نوشتن سفرنامه داخلی و خارجی را دارا هستید . برای آگاهی دقیق تر از قضیه سفرنامه برندگان سال قبل را مطالعه فرمایید :

 

نفر اول سال 92 - سفرنامه ایتالیا و فرانسه ( آقای مسعود کرامتی )

نفر اول سال 90 - سفرنامه سنگاپور (آقای محمد حسین غفاری)

نفر دوم سال 90-  سفرنامه هندوستان (خانم سپیده حجازی)

نفر اول سال 91-  سفرنامه اروپا (آقای محمد حسن خوش مشربان )

نفر دوم سال 91-  سفرنامه کوش آداسی(آقای سعید ر )فاکتورهای امتیاز دهی :

 

1-بیان دقیق و موشکفانه جزییات سفر و نمایش نقشه راهها و جزییات هزینه ها و قیمت ها به شکلی که خواننده کاملا فضای توضیح داده شده را درک نماید

2-کیفیت عکسها و درج به موقع و مناسب و تکمیل کننده توضیحات نوشتاری

3-نقد و بررسی هتل به همراه ارسال عکسهای مربوطه (امتیاز ویژه)

نکته مهم در رابطه با نقد و بررسی هتل ها :

جهت کسب آگاهی در رابطه با نحوه نقد و بررسی هتل ها و درج در قسمت مربوطه به این لینک مراجعه فرمایید. نقد و بررسی هتل ها در بخش مربوطه (قسمت هتل ها) انجام میگیرد و امتیازات شما به هتل در انتهای سفرنامه شما درج خواهد شد. جهت مشاهده یک نمونه استاندارد این سفرنامه را مشاهده بفرمایید.

 

لیست جوایز و اسپانسرین

در این دوره از مسابقه سفرنامه نویسی با شکل و شمایل جدیدی از جوایز در خدمت شرکت کنندگان خواهیم بود. اسپانسرین متعهد شده اند معادل مبلغ 1 میلیون تومان به هر یک از برندگان مسابقه اعطا نمایند. مبالغ به صورت حضوری تحویل شخص برنده خواهند شد.

 در مجموع 10 جایزه از 4 اسپانسر (به ارزش 10 میلیون تومان) به نفرات اول تا دهم به شرح زیر به برندگان اعطاء خواهد شد:

مدیریت لست سکند- مبلغ 2 میلیون تومان به 2 نفر (هر نفر 1 میلیون تومان)

مشخصات کلی :

بازه خدمات : بدون محدویت و ارائه پول نقد
تعداد برنده : 2نفر
تاریخ استفاده از جایزه : بدون محدودیت
وب سایت : lastSecond.ir

 

 

آژانس لاچین سیر - مبلغ 2 میلیون تومان به 2 نفر ( هر نفر 1 میلیون تومان)

مشخصات کلی :

بازه خدمات : بدون محدویت و ارائه پول نقد


تعداد برنده : 2نفر
تاریخ استفاده از جایزه : بدون محدودیت
تلفن آژانس : 88436500
وب سایت : LachinSeir.com

 

 

آژانس شن سفید - مبلغ 2 میلیون تومان به 2 نفر ( هر نفر 1 میلیون تومان)

مشخصات کلی :

 

تازه خدمات :بدون محدویت و ارائه پول نقد
تعداد برنده : 2نفر
تاریخ استفاده از جایزه : بدون محدودیت
تلفن آژانس : 88757911
وب سایت : SheneSefid.com

 

 

آژانس شباویز پرواز - مبلغ 2 میلیون تومان به 2 نفر ( هر نفر 1 میلیون تومان)

مشخصات کلی :

 

ازه خدمات :بدون محدویت و ارائه پول نقد
تعداد برنده : 2نفر
تاریخ استفاده از جایزه : بدون محدودیت
تلفن آژانس : 88610830
وب سایت : Shabaviz.net

 

 

آژانس الفبای سفر پارسیان- مبلغ 2 میلیون تومان به 2 نفر ( هر نفر 1 میلیون تومان)

مشخصات کلی :

 

ازه خدمات :بدون محدویت و ارائه پول نقد
تعداد برنده : 2نفر
تاریخ استفاده از جایزه : بدون محدودیت
تلفن های هتل : 44017200
وب سایت : AlefbaTour.com