Close
رستوران

آبشار قلات

Ghalat Waterfall

2192-kjdofsCzXRz9CsxwBM3U.jpeg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • جاذبه طبیعت
 • آبشارها

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • Reza
  نقدها:
  گزارش
  آبشار قلات
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. وقتی به قسمت توریستی قلات تشریف ببرید و مسیر رو ادامه بدید مدام بالا و بالاتر می روید. یه جا هست که تعدادی پله فرعی سمت راست هستش که شما رو پس از حدود 500 متر به آبشار مرتفع قلات سوق میده. اما اگر مسیر رو مستقیم برید به آبشار دنج اما کوتاه قلات خواهید رسید. هر دو آبشار دیدنی هستند اما آبشار مرتفع به سبب اینکه فرعی خورده و کمتر کسی میشناسه خلوتره اما آبشاد کوتاهی که در ادامه مسیر وجود داره شلوغ و پرآب تره که در یک دهانه واقع شده. آبش بسیار خنکه و برای رسیدن بهش چند متری باید وارد آب بشید. در کل روحیتون رو عوض می کنه و اگر به قلات رفتید پیشنهاد می کنم حتما هر دو آبشار رو ببینید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • علی عباسی
  نقدها:
  گزارش
  دیدنی و با محیطی خوش آب و هوا
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام به همه دوستان عزیز در سفر شیراز در فصل گرم سال یکی از بهترین جاهایی که می توان کمی از گرمای هوا فرار کرد، روستای قلات است. این روستا که فاصله ایی نیم ساعته با شهر شیراز دارد، پر است از کافه رستوران های خوب که می توان از آن ها استفاده کرد. اما شاید بتوان یکی از جاذبه های اصلی این روستا را آبشار آن عنوان نمود. برای دیدن این آبشار باید کمی بالاتر از روستا پیاده روی کنید. آب این آبشار که از بالای کوه جاری می شود، در مسیر از خود روستا نیز عبور می کند و مناظر جالبی را به وجود می آورد که دیدن آنها خالی از لطف نیست.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • nazarian
  نقدها:
  گزارش
  آبشار قلات
  توصیه شده توسط کاربر

  در ۳۶ کیلومتری شمال غرب شیراز روستای گردشگری قلات قرار دارد که یک روستای قدیمی با بافت سنتی است دارای آب و هوایی خنک و دلپذیر و در انتهای روستا و در دامنه کوه آبشار ی زیبا قرار دارد که در فصل تابستان برای فرار از گرما و هیاهوی شهر محل بسیار مناسبی است . آب این آبشار در روستا برای آبیاری باغات و کشاورزی استفاده می شود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: