رستوران

مسجد نصیرالملک

Nasir al-Molk Mosque

nasir-ol-molk38.jpg
nasir-ol-molk-mosque-8.jpg
nasir-ol-molk-mosque-9.jpg
nasir-ol-molk41.jpg
nasir-ol-molk0(2).jpg
nasir-ol-molk-iran0.jpg
nasir-ol-molk-iran2.jpg
nasir-ol-molk-mosque-8.jpg
nasir-ol-molk-mosque-3.jpg
nasir-ol-molk-mosque-9.jpg
nasir-ol-molk-mosque-11.jpg
nasir-ol-molk-mosque-12.jpg
nasir-ol-molk-mosque-13.jpg
nasir-ol-molk-shiraz0.jpg
نصیر-الملک3.jpg
نصیر-الملک6.jpg
نصیر-الملک8.jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

این مسجد به دستور میرزا حسن علی ملقب به نصیرالملک که یکی از بزرگان سلسله قاجار بوده ساخته شده و معماریش هم کار محمد حسن معمار بوده که مدت ساخت آن حدود ۱۲ سال و از سال ۱۲۵۵ تا ۱۲۶۷ خورشیدی طول کشیده.واقعا" زیبا و چشم نوازه. توصیه میکنم اگه شیراز رفتید دیدن این مسجد فوق العاده زیبا رو که توی محله گود عربان و در جنوب خیابان لطفعلی خان زند قرار گرفته از دست ندین و از تماشاش لذت ببرید! مسجدی که شاید زیباترین مسجد شیراز باشه و تماشای آن با شیشه های رنگی، طاق های بلند و کاشیکاری های زیبایش، از آرزوهای هر جهانگردی به حساب بیاد.

Types:
 • میراث فرهنگی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این هتل:
 • کاربر لست سکند
  محمدحسین
  نقدها:
  گزارش
  نهایت نقش هنر
  دیدن این جاذبه توسط کاربر پیشنهاد شده است

  مسجد نصیرالملک یکی از زیباترین جاذبه های معماری در کهن شهر شیراز است. هفته گذشته این مسجد را دیدم. بواقع زیبایی این مسجد را می توان نمادی از هنرنمایی بینظیر ایرانیان دانست.
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند
  نسیم جعفری
  نقدها:
  گزارش
  رنگ بازی
  دیدن این جاذبه توسط کاربر پیشنهاد شده است

  شیراز و استان فارس مرکز شعر و ادب و فرهنگ است که هر گوشه این شهر و استان اثار مربوط به یکی از دوران تاریخی و یا مدفن یکی بزرگان این سرزمین است.
  یکی از این اثار مسجد نصیرالمک میباشد که با پنجره های رنگارنگ خود اثری چشم نواز را خلق میکند. این مجموعه به همراه خانه نصیرالمک و گاو چاه در محله گود عربان در دوره قاجار بنا نهاده شده است امروزه این خیابان با نام خیابان لطفعلی خان زند خوانده میشود.
  بهترین زمان برای دیدن مسجد صبح و به خصوص در زمان طلوع خورشید می باشد که میتوان یکی از زیباترین جلوه های معماری ایرانی را مشاهده کرد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند
  پوریا اقتداری
  نقدها:
  گزارش
  مسجد نصیرالملک، رنگین ترین مسجد دنیا
  دیدن این جاذبه توسط کاربر پیشنهاد شده است

  مسجد نصیرالملک در خیابان لطفعلی خان زند و در محله ای به نام گود عربان در شهر شیراز قرار گرفته. برای رسیدن به اینجا میتونید به پایانه اتوبوس نمازی رفته و با اتوبوس به ایستگاه نزدیکی این مسجد بیاید. این مسجد در کوچه ای به همین نام قرار گرفته و فاصله اون تا ابتدای کوچه تنها چند قدم هست.
  در حیاط مسجد حوض بزرگی قرار گرفته و دور تا دور اون بوسیله شبستان و ایوان مسجد احاطه شده. پس از ورود به شبستان مسجد با کاشی کاری های بی نظیری روبرو میشید و بدلیل وجود رنگ صورتی در اون لقب "مسجد صورتی" گرفته. تابش نور خورشید از پشت شیشه های رنگی و افتادن رنگهای زیبا بر روی قالی های دستباف مسجد یکی از زیباترین صحنه ها رو رقم میزنه و به همین دلیل این مسجد در بین توریستهای خارجی طرفداران زیادی داره. پیشنهاد میکنم بدلیل ترافیک و مشکل جای پارک خودرو در این منطقه با وسایل نقلیه عمومی به اینجا بیاید. از دیگر آثار مهم و تاریخی این منطقه میشه به شاهچراغ و نارنجستان قوام و خانه ی زینت الملوک اشاره کرد. یادتون باشه که بهترین زمان برای بازدید از این مسجد از آبان ماه تا بهمن ماه هست و بهترین ساعت بازدید هم صبح ها هست که خورشید به صورت مورب به شبستان مسجد تابیده میشه.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: