رستوران

مسجد نصیرالملک

Nasir al-Molk Mosque

nasir-ol-molk38.jpg
nasir-ol-molk-mosque-8.jpg
nasir-ol-molk-mosque-9.jpg
nasir-ol-molk41.jpg
nasir-ol-molk0(2).jpg
nasir-ol-molk-iran0.jpg
nasir-ol-molk-iran2.jpg
nasir-ol-molk-mosque-8.jpg
nasir-ol-molk-mosque-3.jpg
nasir-ol-molk-mosque-9.jpg
nasir-ol-molk-mosque-11.jpg
nasir-ol-molk-mosque-12.jpg
nasir-ol-molk-mosque-13.jpg
nasir-ol-molk-shiraz0.jpg
نصیر-الملک3.jpg
نصیر-الملک6.jpg
نصیر-الملک8.jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

این مسجد به دستور میرزا حسن علی ملقب به نصیرالملک که یکی از بزرگان سلسله قاجار بوده ساخته شده و معماریش هم کار محمد حسن معمار بوده که مدت ساخت آن حدود ۱۲ سال و از سال ۱۲۵۵ تا ۱۲۶۷ خورشیدی طول کشیده.واقعا" زیبا و چشم نوازه. توصیه میکنم اگه شیراز رفتید دیدن این مسجد فوق العاده زیبا رو که توی محله گود عربان و در جنوب خیابان لطفعلی خان زند قرار گرفته از دست ندین و از تماشاش لذت ببرید! مسجدی که شاید زیباترین مسجد شیراز باشه و تماشای آن با شیشه های رنگی، طاق های بلند و کاشیکاری های زیبایش، از آرزوهای هر جهانگردی به حساب بیاد.

نوع جاذبه:
 • میراث فرهنگی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این هتل:
 • Fahim Ranjbari
  نقدها:
  گزارش
  مسجد نصيرالملك شيراز
  دیدن این جاذبه توسط کاربر پیشنهاد شده است

  مسجدي زيبا كه با عبور نور از پنجره هاي رنگي به مسجد صورتي هم معروف است براي ديدن اين مسجد ساعت ١١ مراجعه كنيد تا اوج زيبايي اين مسجد رو ببينيد اين مسجد در شيراز محله گود عربان قرار دارد
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • نادر مزرعه شادی
  نقدها:
  گزارش
  مسجدی به زیبایی نورهای رنگی
  دیدن این جاذبه توسط کاربر پیشنهاد شده است

  مسجد نصیرالملک که تاریخ بنای آن به زمان قاجار برمی‌گردد یکی از شاهکارهای معماری به حساب می‌آید. این مسجد در خیابان لطفعلی‌ خان زند واقع شده است و در نزدیکی مجموعه نارنجستان قوام قرار دارد. قبل از ورود به مسجد سردر زیبای آن با کاشی‌های هفت رنگ خودنمایی می‌کند. طاقی زیبا با رنگ‌هایی زیباتر.
  صحن اصلی مسجد با دو شبستان در سمت شرق و غرب و دو ایوان شمالی و جنوبی احاطه شده است. شبستان غربی که بیشتر در عکس‌های این مسجد دیده شده است زیبایی خیره کننده‌ای دارد.
  بازدید ما از این مسجد در ایام تعطیلات نوروز بود. شبستان غربی و ایوان شمالی بیشتر مورد بازدید گردشگران قرار می‌گرفت. در شبستان فرش‌های پهن شده انعکاس نورهای رنگارنگ از پنجره‌ها از کاشی‌های کف را کمتر کرده بود. آرامشی که در فضای مسجد بود بسیار دلپذیر بود. عده‌ای مشغول نماز بودند و عده‌ای هم در خنکی و آرامش مسجد خستگی شان را در می‌کردند. حضور دو گردشگر دختر کره‌ای که چادر سر کرده و در حال عکاسی و سلفی بودند جالب بود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: