رستوران

شهر قدیم حریره

Harireh Ancient City

2557-ygqVRa1jiNDkYZqlcFDS.jpeg
Harireh Ancient (1).jpg
Harireh Ancient (2).jpg
Harireh Ancient (3).jpg
Harireh Ancient (4).jpg
Harireh Ancient (5).jpg
Harireh Ancient (6).jpg
Harireh Ancient (7).jpg
Harireh Ancient (8).jpg
Harireh Ancient (9).jpg
Harireh Ancient (6).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

در مرکز ساحل شمالی کیش و درامتداد ساختمان های بندرگاه ، بقایایی از شهری قدیمی به چشم می خورد با قدمت ۸۰۰ سال که نشانه هایی از یک شهر با تمام امکانات رفاهی کامل متعلق به همان زمان از حمام گرفته تا عمارت اعیانی و بخش های کارگاهی و صنعتی. اتاق های این شهر باستانی، کوچک ودرنوع خود جالب است . کف این اتاق ها شیب و چیزی شبیه جوی آب باریکی دارد. بومی های کیش باور دارند در این اتاق ها خرما را ذخیره می کردند و با فشرده شدن آنها روی هم، شیره آن جدا و از راه همین جوی ها داخل خمره هایی جمع می شده است . در این شهر ویرانه، بخشی به اسم حمام وجود دارد که ۵۰۰ متر مربع مساحت دارد . دوخزینه کوچک ، سربینه، گرمخانه و تون حمام در بخش جنوبی قرار دارد و به وسیله راهرویی سرپوشیده از صحن اصلی حمام جدا شده است .

نوع جاذبه:
 • میراث فرهنگی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این هتل:
 • محسن خرمایی
  نقدها:
  گزارش
  شهر باستانی حریره
  توصیه شده توسط کاربر

  در نزدیکی درخت سبز این شهر با قدمت بیش از 100 سال وجود دارد.
  درسته چیز زیادی از این شهر باقی نمانده اما می شه یه سری خونه رو تشخیص داد و تصور اینکه چه کسایی و چطوری توی این خونه ها زندگی میکردن برام جذابیت خاصی داشت.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • احمد کتری زاده
  نقدها:
  گزارش
  شهر زیر زمینی حریره کیش
  توصیه شده توسط کاربر

  شهر حریره کیش شهر زیر زمینی حریره کیش با قدمت 1000ساله که جدیدا با کمک زمین شناسان ایرانی بازسازی شده طراحی جالب ایرانی،آینه کاری،طاق کاری،شهر حریره هم موزه اش، جالب بود و هم قسمت فسیل های زیر زمینی،بادگیرهای که از سمت دریا باعث به جریان افتادن آب موجود در کانالهای داخلی میشود که مثل نهر در کل مجموعه در جریان هستش. #تایسیز#

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: