Close
رستوران

باغ سنگی

Bagh-e Sangi

6058-y7cyERtmmJas6N3IiPbv.jpeg
Bagh-e Sangi-02.jpg
Bagh-e Sangi-01.jpg
Bagh-e Sangi-03.jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

باغ سنگی در نزدیکی شهربلورد واقع در روستای میاندوآب و در فاصله ۴۰ کیلومتری جنوب شرقی سیرجان قرار دارد و به دست فردی کر ولال به نام درویش خان گنگ اسفندیارپور که به کشاورزی اشتغال داشته، ساخته شده. او که یکی از زمین داران سیرجان بود، چند سال بعد از انجام اصلاحات ارضی، در سال ۱۳۴۰ که بسیاری از زمین هایش رو از دست داده بود، به نشانه اعتراض درخت های باغش رو که همه آنها خشک شده بود با آویزان کردن سنگ زینت بخشید. باغ سنگی یکی از جاذبه های دیدنی استان کرمان و شهر سیرجانه که مردم زیادی از اون دیدن می کنن. مردم از روستاهای دور و نزدیک برای تماشا و تبرک و بستن دخیل به باغ سنگی میان.درویش خان پس از ۹۰ سال زندگی در ۱۹ فروردین سال ۱۳۸۶ درگذشت و پیکرش در محل باغ سنگی بلورد سیرجان به خاک سپرده شد.

نوع جاذبه:
 • جاذبه طبیعت

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • بهداد رنجبر
  نقدها:
  گزارش
  باغ سنگی
  توصیه شده توسط کاربر

  40 کیلومتر از سیرجان خارج میشوید و در کنار جاده برخورد میکنید به یکی از زیباترین آثار شاید بهتره بگیم در دنیا....باغ سنگی...برای درویشی کر و لال که در تقسیم اراضی و کمبود آب درختانش خشک شدند و برای اعتراض درختان خشک را در اینجا کاشته و به جای میوه از آن سنگ آویزان کرده.سنگ هایی به اشکال مختلف که هر کدام بازگوی اتفاقی خاص در زندگیِ اوست...تا زمان مرگش دز کنار باغ بوده و از آن نگهداری میکرده است .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Abdolreza Tajabadi
  نقدها:
  گزارش
  باغ سنگي سيرجان
  توصیه شده توسط کاربر

  در ٤٠ كيلومتري جنوب شرقي شهر سيرجان باغي عجيب وجود دارد بطوريكه ميوه هاي اين باغ از جنس سنگ مي باشند. اين باغ در دهه ١٣٤٠ شمسي توسط شخصي بنام درويش خان بنا نهاده شده است. نقل است كه بدليل اعتراض به قانون اصلاحات ارضي و يا خشك شدن باغ، درويش خان سنگهايي را سوراخ كرده و به شاخه هاي درختان آويزان كرده است. اين باغ در جاده سيرجان به بافت واقع شده و همه روزه تعداد زيادي گردشگر داخلي و خارجي از آن بازديد مي كنند. روحش شاد
  #تايسيز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • بهداد رنجبر

  40 کیلومتر از سیرجان خارج میشوید و در کنار جاده برخورد میکنید به یکی از زیباترین آثار شاید بهتره بگیم...

 • Abdolreza Tajabadi

  در ٤٠ كيلومتري جنوب شرقي شهر سيرجان باغي عجيب وجود دارد بطوريكه ميوه هاي اين باغ از جنس سنگ مي...