رستوران

موزه کبریت تبریز

Tabriz Matches Museum

Matches Museum Tabriz.jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

موزه کبریت تبریز یکی از موزه های موضوعی تبریز میباشد که به همت مدیرعامل وقت کارخانه کبریت سازی ممتاز چند سالی هست در محل کارخانه کبریت سازی ممتاز بنا شده شامل کلکسیونی از کبریت ها ،  عکس و شجره نامه موسس ها و نوادگان و وراث آنها ، عکسهایی از دوران های مختلف کارخانه کبریت سازی که به سلیقه روی تخته شاسی ها جا گرفتند ، یک آلبوم عکس از عکسهای قدیمی کارخانه ، ماشین های تایپ قدیمی ، تلفن ها ، دستگاه های سختی سنجی کبریت ، دستگاه های ساخت و پرس کبریت ، دستگاهی برای ساعت زدن ( مشخص کردن ساعت ورود و خروج کارگران ) ، سنگ تاسیس موزه و…… است که بسیار با سلیقه در مکانی نه چندان بزرگ اما جذاب چیده شده اند.

نوع جاذبه:
 • موزه های تخصصی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این هتل:
 • نادر مزرعه شادی
  نقدها:
  گزارش

  #تایسیز
  ما برای بازدید از این‌ موزه و مجموعه روز جمعه بعد از بازدید از موزه خودروهای کلاسیک، مراجعه کردیم.
  محل این موزه در جاده تبریز اهر قرار دارد. یعنی از مسیر تبریز-تهران و در سه راهی اهر به سمت اهر تغییر مسیر می‌دهیم. در همان ابتدای جاده و مسیر خروج به آرپادره‌سی تابلو موزه و‌ خود کبریت سازی دیده می‌شود.
  متاسفانه روزهای تعطیل امکان بازدید نیست و بنا به اظهار نگهبان مجموعه کلید حتی در نگهبانی هم نیست. قطعا کسی وسط هفته فرصتی برای بازدید از این مجموعه نمی تواند داشته باشد و بهتر بود امکان بازدید در روزهای تعطیل هم فراهم می‌شد.
  اگر قصد بازدید دارید در ساعات و روزهای اداری مراجعه کنید.
  برای برگشت به سمت تبریز باید همان تابلو آرپادرسی را ادامه دهید و در مسیر برگشت قرار بگیرید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • گزارش
  موزه کبریت تبریز
  دیدن این جاذبه توسط کاربر پیشنهاد شده است

  کارخانه کبریت سازی ستاره ممتاز تبریز ،ازاولین کارخانه های کبریت سازی ایران هست که در تبریز احداث شده است.اخیرا به همت مدیریت محترم این کارخانه،جناب آقای مهندس خوئی ،در بخشی از کارخانه،موزه کبریت احداث و آماده بازدید عموم گردشگران می باشد.گردشگران عزیز صبحها و در وقت اداری می توانند از کارخانه و این موزه که بطرز زیبائی آراسته شده،بازدیدکنند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: