Close
رستوران

مِیز مزرعه قوها

swansfarm maze

54446590_359423684663320_4125959823278092809_n.jpg
54247306_433120724103135_835380444284470482_n.jpg
MAZE-01-497x370_c.jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

مجموعه اقامتی مزرعه قوها یکی از زیباترین و مجهز ترین مراکز اقامتی لاهیجان است که در طبیعت بکر این منطقه  و در مزارع چای با وسعتی بالغ بر 45000 متر مربع و با الگو برداری از مراکز اقامتی موفق خارجی واقع شده است.این مرکز اقامتی دارای خدمات زیادی برای عموم و همچنین مهمان های خود است. لابیرنت های شمشادی یا همان میز (Maze) یکی از امکانات زیبا و رایگان مجموعه مزرعه قو هاست.

نوع جاذبه:
 • جاذبه های طبیعی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند ناصر Nassaj2011
  نقدها:
  گزارش
  هیجان در قلب آرامش
  توصیه شده توسط کاربر

  اقامتگاه مزرعه قو بناشده تا کسانی که در این مجموعه اقامت دارند و یا به بازدید از آن میپردازند لحظاتی آرام و در آسایشی را داشته باشند. در تمام مجوعه سکوت و آرامش موج میزند، اما هیجان موجود در محوطه ماز یا راهرو هزارتوی مجموعه با تمام این آرامش برابری می کند. دویدن در میان راهروهایی که با شمشادهای بلند ایجاد شده اند، رسیدن به مسیرهای بن بست، چرخیدن و گم شدن در لابلای بوته ها سرشار است از هیجان و فوران آدرنالین و در نهایت رسیدن به انتهای مسیر که حس غرور و پیروزی می بخشد. استفاده از این ماز برای افراد مستقر رایگان بوده و امکان حضور برای میهمانان با رزرو وقت قبلی و پرداخت ورودیه امکانپذیر است. به لطف مدیریت مجموعه قو، در طول اقامت مان بازی wrong turn با حضور یک نفر در طول مسیر که بعنوان قاتل معرفی شده و مانع پیشروی در مسیر میشد را انجام دادیم و هیجان و اضطراب را به معنای واقعی لمس کردیم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Mahboubeh
  نقدها:
  گزارش
  تجربه ی تفریحی جدید در مزرعه قوها
  توصیه شده توسط کاربر

  ما در مجموعه گردشگری زیبای مزرعه قوها مهمان بودیم و اقامت داشتیم. یکی از تفریحات جالب و مفرحی که به صورت طبیعی در این مکان وجود داشت میز یا ماز بود که جای دیگری ندیده بودم بازی به صورت گروهی انجام می شد چند مسیر داشت که به بن بست می رسید و تنها یک راه اصلی به پایان ختم می شد. چند نفر برنده شدن البته من برنده نشدم اما هیجان زیادی داشت یک نفر هم بود که اگر ایشون رو در مسیر می دیدیم از بازی حذف می شدیم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • گزارش
  بازی هیجان انگیز
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از امکانات جالب مجتمع اقامتی مزرعه قوها ، وجود درختچه هائی بودند که با ارتفاع مناسب و بصورت مارپیچ با راهروئی در میان آن ایجاد شده که از دو ورودی و خروجی تشکیل شده است..این یک بازی مهیج و جالب است که شرکت کنندگان باید از ورودی وارد ماز یا مئیز شوند و بدون روبرو شدن با مانعی از طرف دیگر یا خروجی خارج شوند ودر این بین تحرک، هیجان، دقت و هوش بالائی می طلبد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش
  باغ هزارتو مزرعه قوها
  توصیه شده توسط کاربر

  باغ هزارتو (maze) یک بازی و سرگرمیه که فضاش در مجموعه مزرعه قو فراهم شده، من شخصا هیچوقت از نزدیک این نوع باغ رو ندیده بودم، یکی از تجربه های جدید اقامت در مزرعه قو بازی در این هزارتو و کشف راه خروج بعد از مدتی جستجو در پیچ و خمهای این باغ بود. روز دوم اقامت در مزرعه قو به صورت گروهی این بازی پرهیجان رو انجام دادیم، وجود یک فرد با یک ماسک ترسناک و تبر در دستش در مسیرها که افراد رو از بازی حذف میکرد به هیجان بازی اضافه میکرد. شمشادها کمی نامرتب بودن و شاخه ها بیرون زده بودن که اگر به مرور مرتب بشه مسیرها زیباتر میشه،توصیه میکنم بدون اطلاع و تنها وارد باغ نشید، چون ممکنه نتونید راه خروج رو پیدا کنید. ولی حتما این بازی رو تجربه کنید و اگر گروهی انجام بدید که چه بهتر.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند محمود رضایی
  نقدها:
  گزارش
  میز مزرعه قوها
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از قسمتهای مفرح مزرعه قوها همین بازی میز یا هزار توه که من تا حالا جایی ندیده بودم،با اضافه شدن چند آپشن مثل قاتل به بازی و پخش آهنگ جذابتر هم شده بود،ارتفاع شمشادها کوتاه بود و میشد یک سری از مسیرها رو نرفته تشخیص داد ولی در ماههای آینده با رشد ارتفاع شمشادها بازی سختتر و هیجانی تر هم میشه،جاهایی از دیواره ها هم هنوز کاملا پر نبود و میشد از لابلای شمشادها رد شد،استفاده از میز در تمام طول روز امکان پذیر هست.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Mr NvB
  نقدها:
  گزارش
  تجربه هیجان در مزرعه قوها
  توصیه شده توسط کاربر

  مِیز Maze یا هزار تو یکی از بازی های فکری و جذابی که در فضای مزرعه قوها ایجاد شده، هزارتو می باشد . این بازی بوسیله گیاه شمشاد طراحی و ساخته شده که می‌تواند برای ساعتها شما را سرگرم کند . بازدید کنندگان این مجموعه می‌توانند با ورود به این فضای تو در تو و قدم زدن در آن حس هیجان را تجربه کنند. مدیریت اکولوژ مزرعه قوها در زمان حضور ما، بازی ای را ترتیب داد که ما هیجان بیشتری را تجربه کنیم. با حضور یک فرد نقاب دار در میانه این هزارتو، کسانی که با انتخاب مسیر اشتباه به سمت این فرد نقابدار حرکت می‌کردند، توسط نقابدار قاتل از دور مسابقه حذف می شدند. در برخی موارد، قاتل نقابدار افراد شرکت کننده را تعقیب و آنها را دستگیر می‌کرد و درواقع آنها را از دور مسابقه خارج می‌کرد. فقط کسانی که در زمان مقرر مسیر درست را انتخاب می کردند و مسیر خروجی را پیدا می‌کردند، به عنوان برنده نهایی مسابقه انتخاب می شدند. قطعا زمانیکه شمشاد ها رشد کنند، هیجان در این هزار تو بیشتر خواهد شد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند ناصر
  نقدها:
  گزارش
  میز یا هزار توی مزرعه قوها
  توصیه شده توسط کاربر

  این مجموعه یه بازی واقعا هیجان انگیز هستش که یک در ورود داره و یک در خروج که شما باید از هزارتو ردبشین وبه درب خروجی برسید ؛مسئولین این مجموعه یه مسابقه تدوین کرده بودن که داخل این بازی یک نفر به اسم قاتل دنبال شرکت کنندها میگرده و اگه به هم برسن اون فرد فریز و از دور خارج میشه ؛من در جمع لست سکندیها اولین نفری بودم که از این مجموعه خارج شدم بعدی اقا نادر و به ترتیب اقای رضایی به مقصد رسیدیم ؛ هیجان بازی به قدری بود که خیلی از دوستان با این که زمان به اتمام رسیده بود بازم راه برگشت براشون مشکل بود و گیر کرده بودن که به کمک مسئولین خارج شدن ؛خلاصه که اگه به این مجموعه رفتید حتما حتما از این بازی غفلت نکنید و امتحانش کنید

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند امید خدایاری
  نقدها:
  گزارش
  هزارتو مزرعه قوها
  توصیه شده توسط کاربر

  ماز یا هزارتو یکی از جاذبه‌های مزرعه قوهاست که در ایران به ندرت پیدا می شود حداقل من جایی رو سراغ ندارم. این هزارتو به شکل زیبایی ساخته شده و پس از ورود باید ساعاتی را برای جستجوی راه خروج سپری کنی این بازی وقتی جالبتر می شود که یه قاتل نیز از راه خروج وارد هزار تو شود و شمارو بخواد بگیره، من با دیدن این هزارتو و قاتل اون یاد فیلم ترستاک شاینینگ (درخشش) استنلی کوبریک افتادم (اگه فیلمو ندیدین، دیدن یکی از بهترین فیلم های تاریخ سینما، خالی از لطف نیست) برای ساخت این ماز از درخت Euonymus (شمشاد) استفاده شده است البته اینم بگم که در گذشته ها دلیل ساخت ماز متفاوت بوده مثلا مصریان باستان برای حفظ مقبره‌ها و گنجهایشان  از دستبرد سارقان، ورودی بناها را با باغ‌های هزارتو درست می کردند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • گزارش
  لابيرنت
  توصیه شده توسط کاربر

  پيدا كردن مسير خروج در لابيرنت هاي شمشادي مجموعه قو تجربه جالبي است.مشابهش را در ايران نديدم.در بعضي قسمت ها شمشادها خيلي بلند شده بودن و بعضي ديگر شمشاد ها كوتاه تر بودن كه بهتر هست همه جا يك قد باشن.مسيرهاي كم تردد علف درامده بود كه مشخص ميكرد اين راه مسير خروجي نبوده بهرحال يافتن مسير درست راحت نبود.بصورت گروهي اين بازي را انجام داديم موسيقي و فردي كه در راهها بود تا مانع رسيدن شما به خروجي شود فضا را خيلي هيجان انگيز كرده بود.لحظات شادي را تجربه كرديم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند سپيده محمدي
  نقدها:
  گزارش
  ميز مجموعه مزرعه قوها
  توصیه شده توسط کاربر

  يكي از تجربيات جالب ما در ديدار از مجموعه مزرعه قوها مِيز اين مجموعه بود. اين ميز در فضاي نسبتا بزرگي با گياه شمشاد طراحي شده بود و نقشه كاملا حرفه اي داشت كه مسير خروجي اش به راحتي قابل تشخيص نبود و بازي در اين قسمت مخصوصا برخورد با قاتل ( فردي كه در صورت ورود به راه هاي اشتباه جلويتان سبز ميشود) در پيچ و خم هاي ميز بسيار جالب و هيجان انگيز بود. حين بازي اهنگي پخش ميشد كه هم تم هيجان و هم استرس ايجاد ميكرد. در مجموع تجربه مِيز مزرعه قوها مخصوصا با حضور تعداد زيادي از دوستان تجربه جالبي بود و پيشنهاد ميكنم در صورتي كه با جمعي از دوستان به انجا رفتيد حتما ميز را تجربه كنيد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند خدیجه عربی
  نقدها:
  گزارش
  هزار تو
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از امکاناتی که برای مسافران مقیم در سوییتهای مزرعه قو وجود دارد ماز یا میز یا هزار تو است که در واقع شمشادهایی هستند که در مسیری پیچ در پیچ کاشته شده اند و شما باید بتوانید مسیر اصلی را از ورودی تا خروجی پیدا کنید. در زمان حضور ما این بازی بصورت گروهی انجام گرفت که با توجه به موسیقی و شکل بازی، بسیار هیجان انگیز بود البته من نتوانستم مسیر اصلی برای خروج را پیدا کنم اما بازی بسیار جذاب و مهیج بود

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند نادر مزرعه شادی
  نقدها:
  گزارش
  هزار تو مثل مسیر زندگی
  توصیه شده توسط کاربر

  وقتی قرار بود روی کاغذ خرگوش را به هویج برسانیم، باید هی با مداد خط می‌کشیدیم و پاک می‌کردیم تا در آخر مسیر صحیح را پیدا کنیم. حالا در مقیاسی بزرگ در مزرعه قوها این هزارتو ایجاد شده است. استفاده از این مِیز برای کسانی که در این مجتمع اقامت می‌کنند رایگان است. حتی حالا که گیاهان مسیر به اندازه قد معمول انسان رشد نکرده‌اند و خروجی دیده می‌شود باز پیدا کردن مسیر سخت است. اگر فوبیای محل‌ها و راه‌های تنگ و باریک را دارید این بازی را انجام ندهید. به نظر می‌رسد تمام علف‌های هرز مسیرها باید کنده شود، چون مسیر‌های کم تردد کاملا مشخص است. همچنین در عکس‌های هوایی مجموعه، نمای مِیز مشخص نباشد، تا بازی جذاب‌تر شود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: