مسابقــه بــزرگ سفرنــامــه نویــسـی 97

تا 30 مهرماه 97 (تا پایان آبان ماه 97 تمدید شد) فرصت دارید از سفرهاتون، هتلهای محل اقامتتون، شهرهایی که به آنها رفتید ، رستورانها و جاذبه های گردشگری بگید و شانس خودتون رو در مسابقه 170 میلیون تومانی بیازمایید.

بخش های مسابقه

این مسابقه در 12 بخش مختلف به شرح زیر برگزار میشود

اپلیکیشن لست گرام

شبکه اجتماعی گردشگری و سفر، محصولی از لست سکند
ورود به وب سایت
 • 1

  سفرنامه می بایست توسط شخص شرکت کننده در مسابقه تهیه شده و به صورت کامل و مفید باشد و از هیچ وب سایت /وبلاگ دیگری برداشت/منتشر نشده باشد.

 • 2

  سفرنامه ها نباید تا قبل از تاریخ اعلام برندگان، در سایت دیگری منتشر شوند یا منتشر شده باشند.

 • 3

  بعد از انتشار سفرنامه، به هیچ عنوان امکان حذف آن از روی سایت وجود ندارد و کپی رایت مطالب منتشر شده متعلق به لست سکند خواهد بود.

 • 4

  سفرنامه ها می بایست مربوط به سفرهای سال 1396 به بعد باشد و از درج سفرنامه های قدیمی تر در بخش مسابقه امتناع خواهیم نمود. همچنین هیچ گونه فرقی نمی کند که آیا شما مسافر آژانسهای این سایت بوده اید یا خیر.

 • 5

  برندگان برای تحویل جایزه خود می بایست اسکن رنگی کارت ملی خود را برای ما ارسال فرمایند.

 • 6

  محدودیتی در ارسال تعداد سفرنامه، نقد و بررسی و معرفی شهر توسط یک شخص وجود ندارد و هر کس به هر تعداد دلخواه می تواند سفرنامه های خود را ارسال و شانس برنده شدن خود را افزایش دهد.

 • 7

  سفرنامه ها می بایست از لحاظ ادبی و گفتار قابل قبول باشند و از لحاظ حجم و تعداد کاراکتر در سطح قابل قبولی باشند. (برای نمونه این سفرنامه را مشاهده نمایید)

 • 8

  از طریق لینک مخصوص به عضویت کاربران، به عضویت وب سایت در آمده و نام کاربری خود را فعال نمایید. جهت نمایش بهتر در سایت از شما خواهش میکنیم تصویر آواتار خود را نیز آپلود نمایید.

 • 9

  از ارسال تصاویر شخصی خود و همراهان خودداری فرمایید، عکسهای شما می بایست از مناظر دیدنی، هتل، خیابان ها و . . . و قابل انتشار و منطبق با اصول اخلاقی و اجتماعی باشند.

 • 10

  درج سفرنامه تنها از طریق داشبورد (پنل کاربری) قابل قبول می باشد و مانند سالهای قبل امکان ارسال توسط ایمیل میسر نمی باشد.

 • 11

  جهت نقد و بررسی هتل محل اقامت خود می بایست به بخش هتل ها مراجعه فرمایید و در صفحه مربوط به هتل اقامت خود ، نقد و بررسی هتل را نوشته و به آن هتل امتیاز دهید، جهت شرکت در مسابقه، آپلود قرارداد یا واچر هتل و یا هر مدرکی که نشان دهنده حضور شما در هتل باشند امتیاز ویژه محسوب می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه امتیاز دهی به هتل ها به این لینک مراجعه کنید.

 • 12

  در صورتیکه مشخص شود سفرنامه توسط شخص مذکور نوشته نشده است، نویسنده شانس شرکت در مسابقه را از دست خواهد داد. ( برای اطمینان از این قضیه ارسال مشخصات سفر از جمله نام آژانس صادر کننده تور / تاریخ دقیق سفر / تلفن آژانس / نام مسئول مربوطه / آدرس و تلفن مستقیم فرد شرکت کننده الزامیست) و چنانچه بعد از انتخاب شدن به عنوان برنده هر گونه عدم صحت اطلاعات ارسالی مشخص گردد، نام فوق از لیست برندگان خارج خواهد شد.

 • 13

  جهت نقد و بررسی آژانسهای مسافرتی می بایست به بخش آژانس ها مراجعه فرمایید و در صفحه مربوط به آن ، نقد و بررسی را نوشته و به آن آژانس امتیاز دهید. جهت شرکت در این بخش آپلود قرارداد شما با آژانس الزامی است، همچنین دقت کنید که این بخش فقط برای آژانسهای طرف قرارداد و فعال در سایت امکان پذیر است.

 • 14

  جهت نقد و بررسی شهر ؛ رستوران و جاذبه های گردشگری میبایست به شهر مد نظر خود مراجعه نمایید و در صفحه پروفایل آن، نقد و بررسی خود را انجام دهید و تصاویر خود را در صورت وجود آپلود نمایید . تمامی قوانین و مقررات این بخش از مسابقه دقیقا مشابه با بخش نقد و بررسی هتلها و آژانسهای مسافرتی است.

تمامی دوستانی که اقدام به تهیه و ارسال سفرنامه های خود میفرمایند ، می بایست شرایط و قوانین زیر را قبول داشته باشند:
 • 1

  تعداد اسپانسرها و تعداد و ارزش جوایز، تیم داوری و . . .در هر لحظه امکان افزایش، کاهش و تغییر داشته و هیچ گونه اعتراضی در این زمینه از طرف شرکت کنندگان مورد قبول نمی باشد.

 • 2

  هیچ گونه اعترضی به روند داوری و نتایج مورد قبول نخواهد بود.

 • 3

  تخریب، درج امتیاز منفی برای دیگر شرکت کنندگان مسابقه توسط هر شرکت کننده ای باعث حذف نام از مسابقه خواهد شد. همچنین در صورتیکه در داوری هر شرکت کننده ای مواردی مشکوک مشاهده شود (مانند اینکه به همه به غیر از تعداد معدودی سفرنامه امتیاز پایین بدهد و یا . . .) باعث حدف آن داور از لیست داوران خواهد شد. تمامی آثار شرکت داده شده در مسابقه پس از پایان مسابقه میتوانند امتیاز خود را در داشبورد کاربری خود مشاهده نمایند.

 • 4

  کیفیت و کمیت سفرنامه، نقد و بررسی هتل و آژانسها و عکسهای ارسالی می بایست مورد تایید تیم لست سکند باشد و سفرنامه ها و معرفی شهرهایی که از چهارچوب درخواستی خارج باشند یا کیفیت و کمیت لازم را نداشته باشند در مسابقه شرکت داده نخواهند شد. جهت شرکت در مسابقه، ارسال تصاویر همراه با متن الزامیست و از شرکت دادن آثار بدون تصویر در مسابقه معذوریم.

تمامی سعی خود را خواهیم کرد جهت معرفی برندگان همایشی ترتیب دهیم تا بتوانیم شما دوستان عزیز را گردهم آوریم و مانند 12 بهمن 1396 شبی به یاد ماندنی را رقم بزنیم . در اینباره اطلاعیه در سایت منتشر خواهد شد. (همچنین کانال تلگرامی:https://t.me/lastsecond_gathering تمامی رخدادهای مربوط به مسابقه و قرعه کشی های احتمالی را اطلاع رسانی خواهد کرد)این مسابقه در مجموع 210 برنده خواهد داشت. انتخاب برندگان در بخش لست گرم توسط تیم داوری به این صورت انجام خواهد گرفت که تمامی داوران، آثار ارسالی را بررسی و به هر کدام از آنها نمره ای بین 1 تا 10 اعطاء خواهند نمود، بدین ترتیب به نفرات برگزیده که بیشترین امتیاز ها را بدست آورند جوایز اعطا خواهد شد. تمامی شرکت کنندگان در بخش سفرنامه نویسی میتوانند دیگر آثار را قضاوت کنند و امتیاز دهند و نیازی به داوری تمامی آثار نیست و هر شرکت کننده که 30% از آثار را داوری نماید جز داوران اولیه خواهد بود (اثار به صورت رندوم جهت قضاوت در پنل داوری نمایش داده خواهد شد که تمامی آثار به یک سطح قضاوت شوند). آثار برگزیده توسط شرکت کنندگان در هر بخش، جهت داوری به داوران حرفه ای سپرده میشوند. تعداد داوران حرفه ای حداقل 3 نفر و خارج از شرکت کنندگان مسابقه خواهد بود که این دوستان معرفی خواهند شد.

برندگان مسابقه تا 15 دی 1397 مشخص خواهند شد و از طریق وب سایت ، خبرنامه و شبکه های اجتماعی لست سکند اطلاع رسانی صورت خواهد گرفت. جوایز این بخش بن خرید خدمات از وب سایت لست سکند خواهد بود.
برندگان در بخش نقد و بررسی ها بر اساس انتخاب مدیریت سایت میباشند (به دلیل تعداد بسیار بالای آثار در این بخش امکان داوری تمامی شرکت کنندگان میسر نخواهد بود) . جوایز این بخش به صورت واریز نقدی خواهد بود.
برندگان در بخش ویدئویی بر اساس رای و نظر 3 داور که به صورت تخصصی روی این بحث تسلط دارند صورت خواهند گرفت (داوران معرفی خواهند شد) و در مجموع 12 برنده در این بخش (6 برنده در بخش آماتور و 6 برنده در بخش حرفه ای خواهیم داشت) تعداد برندگان و نحوه توزیع و تقسیم جوایز بدون اطلاع قبلی امکان تغییر خواهد داشت و در این زمینه هیچ گونه شکایتی از طرف شرکت کنندگان مورد قبول نخواهد بود.

بهترین و کامل ترین سفرنامه، سفرنامه ای خواهد بود که به بیان موشکافانه و دقیق تمامی جزئیات سفر به همراه عکسهای اختصاصی توسط فرد تهیه کننده مطلب، تهیه شده باشد. شما امکان نوشتن سفرنامه داخلی و خارجی را دارید. برای آگاهی دقیق تر از قضیه، سفرنامه برندگان سالهای قبل را مطالعه فرمایید :

 • 1

  بیان دقیق و موشکافانه جزئیات سفر و نمایش نقشه راهها و جزئیات هزینه ها و قیمت ها به شکلی که خواننده کاملا فضای توضیح داده شده را درک نماید.

 • 2

  پاسداشت زبان و ادبیات پارسی

 • 3

  کیفیت عکسها و درج به موقع و مناسب به صورتی که تکمیل کننده توضیحات نوشتاری باشند. (ویدئو؟)

 • 4

  خلاصه نویسی و انتقال سریع و راحت مطلب (بدون پرداختن به توضيحاتي كه از حوصله ي خواننده خارج باشد)

 • 1

  معرفی مقصد جدید و یا مقصدی که سفرنامه ی زیادی در ‏مورد آن نوشته نشده است.

 • 2

  ابتکار جدید در سفر و یا معرفی ابزاری جدید و ...

نکته مهم در رابطه با نقد و بررسی هتل ها و آژانسهای مسافرتی : جهت کسب آگاهی در رابطه با نحوه نقد و بررسی هتل ها و درج در قسمت مربوطه به این لینک مراجعه فرمایید. نقد و بررسی هتل ها در بخش مربوطه (قسمت هتل ها) انجام میگیرد و امتیازات شما به هتل در انتهای سفرنامه شما درج خواهد شد.

همچنین برای انجام نقد و بررسی آژانس میبایست حتما قرارداد خودتان را به صورت رنگی اسکن کنید و در فرم مربوطه به همراه امتیازات ارسال فرمایید.

در این 2 بخش متن نوشته توسط شما میبایست حداقل 400 کاراکتر باشد.

درج نظر و سوال