هتل

هتل کاروانسرای یام
اقامتگاه بوم گردی

Yaam Caravanserai Hotel

Yaam Hotel-02.jpg
Yaam Hotel.jpg
پیشنهاد کاربران

کاروانسرای یام در منطقه ای ییلاقی و خوش آب و هوا با چشم اندازی زیبا و خیره کننده در دامنه کوه های میشو مرند، به عنوان بزرگترین کاروانسرای شمال غرب کشور و یکی از مهمترین بناهای تاریخی و گردشگری کشور محسوب می شود. این کاروانسرا در پنجاه کیلومتری جاده ترانزیتی تبریز به مرند و بازرگان قرار گرفته است. قدمت کاروانسرای یام به دوره مغول و صفویه می رسد که پس از مرمت هم اکنون به عنوان یکی از ۹۹۹ کاروانسرای موسوم به شاه عباسی امکان ارائه سرویس و پذیرایی از گردشگران داخلی و خارجی در آن فراهم گردیده است. این کاروانسرا در سال ۱۳۷۸ با توجه به اهمیت تاریخی آن و اهمیت محور شمال به جنوب کشور مورد توجه سازمان میراث فرهنگی کشور قرار گرفت و کلید آماده سازی آن برای اقامت و استراحت گردشگران با طرح معماری سنتی و حفظ کالبد اولیه به همت سازمان مذکور زده شده و شروع به بازسازی گردید. این کاروانسرا دارای حیاط مرکزی وسیع بوده و از نوع کاروانسراهای چهار ایوانی است که از سر در رفیع، گنبد خانه، حیاط مرکزی به شکل هشتی، اتاقها و ایوانهای مشرف به حیاط برای اقامت کاروانیان تشکیل می شود. نزدیکی موقعیت مکانی کاروانسرا به پیست اسکی یام و جاده ترانزیتی ایران به اروپا اهمیت ویژه ای به آن بخشیده است. امید است با اقامت در این مجموعه ی گردشگری لحظاتی شرین و پرخاطره را تجربه کنید.

امکانات هتل

ترانسفر فرودگاهی
نگهداری بچه
سشوار

امکانات ورزشی و تفریحی

اجاره دوچرخه

خدمات اینترنت

اینترنت بیسیم رایگان در لابی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این هتل:
 • araz b
  نقدها:
  گزارش
  هتل کاروانسرای یام
  این هتل را به شما پیشنهاد می کنم

  در مسیر حرکت از تبریز به طرف مرند بعد از شهر صوفیان در منطقه خوش آب و هوای یام به این زیبا با ساختار شاه عباسی بر میخوریم که یکی از آثار باستانی که عمتنطور که از تاریچه این کاروان مطالعه میکردم به دوره صفویه و مفول قدمت ان برمیگردد. که با مرمت های صورت گرفته اینک به صورت یک هتل زیبا استفاده میگردد. محیط داخل نیز با همان ساختار قدیمی خودش بازسازی شده که محیطی خاص برای علاقه مندان به این گونه مکانها فراهم اورده است. نزدیکی این هتل به پیست اسکی معروف یام نیز برای علاقه مندان به ورزشهای زمستانی ایده آل میباشد. اگر گذری به این مسیر داشتین یک شب در این هتل استراحت کردن لطف خاص خود را دارد.

  نوع اقامت:
  تاریخ اقامت در هتل:
 • نادر مزرعه شادی
  نقدها:
  گزارش

  این کاروانسرا که هم اکنون با تغییر کاربری به هتل و رستوران تبدیل شده است در نزدیکی روستای پیام و در مسیر راه تبریز-مرند قرار گرفته‌ایت. مرمت این بنا به خوبی انجام گرفته است و زیبایی بنا را دوچندان کرده‌ است.
  بعد از عبور از در ورودی به یک هشتی بزرگ می‌رسیم. این فضا سقفی گنبد مانند و بلند دارد. به زیبایی تزیین شده است. یکی از اتاق‌های مجاور این هشتی به عنوان پذریش هتل در نظر گرفته شده است.
  دورتادور حیاط فضایی از کاروانسرا به عنوان رستوران و بقیه اتاق‌ها به عنوان هتل در نظر گرفته شده است.
  قیمت هر شب اقامت در این هتل از چهارصدهزار تومان شروع می‌شود. پیست اسکی پیام در فاصله کمی از این مجموعه قرار دارد.

  نوع اقامت:
  تاریخ اقامت در هتل:

رزرو آنلاین هتل