هر سال، گردشگران زیادی به تماشای بقایای ارگ بم می روند، ولی می توان فقط به خاطر ابهت و شکوه ارگ بم، از این قدیمی ترین سازه ی خشتی دنیا دیدن نکرد؛ چندی پیش، خبر کشف جسد چند کودک در دیوارهای بلند ارگ بم، توجه کارشناسان خارجی را جلب کرد و گروهی از باستان شناسان ژاپنی تصمیم گرفتند همراه با تیم گزارشگران، راهی ویرانه های ارگ بم شوند و به تحقیق درباره ی موضوع مطرح شده بپردازند.

دیوارهای ارگ بم گورستان کودکان

ماجرا از این قرار بود که به طور رسمی، نخستین بار یک باستان شناس (نرگس احمدی) در گزارشی اجمالی، به کشف اسکلت نوزادهایی در ارگ بم اشاره کرد. او از ماه های آغاز پس از زلزله، برای بررسی میزان تخریب به ارگ رفته بود.

دیوارهای ارگ بم گورستان کودکان

در آن روزها، رسانه ها با عناوینی مانند «گره معما در دست مومیایی ها»، «ابهام درخصوص کشف جسد در ارگ بم»، «کشف مومیایی کودکان در لابه لای حصارهای ارگ بم» و … از این ماجرا صحبت کردند و خبرهایی، از سکوت مسوولان تا تکذیب خبر کشف اجساد تازه ی نوزادان، منتشر شد. برای پرس وجو درباره ی این ماجرا، علاقه مندان می توانند به دیدن ارگ بم بروند.

این مناطق، ترس را در بازدیدکنندگان برمی انگیزند. وجود چنین جاذبه هایی در کشورهای دیگر، ممکن است برای گردشگران علاقه مند به «گردشگری سیاه» جذاب باشد و برای دیدن آن ها هزینه صرف کنند. در ایران نیز علاقه مندان به حوزه ی «گردشگری سیاه» می توانند به این مناطق بروند

 

منبع: سیاه گوش، آفتاب مگ،