استانبول بخاطر گنبدهای خارق العاده و مناره های آنها که خط آسمانی هر دو طرف بسفروس را تشکیل داده اند شناخته شده است. بدون شک استانبول یکی از دیدنی‌ترین شهرهای جهان به شمار می‌رود شهری که ترکیبی از تاریخ و دنیای مدرن را یکجا جمع کرده است و چهره های متفاوتی دارد.

شاید تا به حال تصاویر زیادی از نقاط مختلف این شهر دیده باشید، تصاویر از مساجد و جاذبه های مهم گردشگری آن که هر بار تازگی خاص خودشان را دارند. اما این بار چهره‌ای از استانبول را در این تصاویر خواهیم دید که تا به حال ندیده‌اید.

ینر تورون ( Yener Torun ) یک عکاس ترک است که به گوشه و کنار شهر استانبول رفته و از رنگی‌ترین نقاط آن عکس گرفته است. او 17 سال است که در استانبول زندگی می‌کند و درباره شهر استانبول اینگونه می‌گوید :

" استانبول شهر تضادهاست. این شهر هم شرقیست هم غربی ، هم تاریخی و هم مدرن. با این حال یک شهر همیشه زنده است. استانبول 24 ساعت بیدار است و همیشه شما را سورپرایز می کند. من 17 سال در این شهر زندگی کرده ام اما این شهر همچنان چیزی برای سورپرایز کردن من دارد.من هم برخی از این شگفتی‌ها را در صفحه اینستاگرام خودم منتشر می‌کنم."

او می گوید همیشه به سمت رنگهای روشن جذب می شده حتی پیش از اینکه بخواهد تصمیم بگیرد چنین تصاویری را ثبت کند. علاقه او به رنگها باعث شد هر روز نقاط رنگی بیشتری به چشمش بیاید ، آپارتمان های رنگی ، نقاشی ها و بسیاری موارد دیگر که موجب شدند او تصمیم بگیرد از این نقاط رنگارنگ عکس بگیرد.

تور استانبول

تور استانبول

تور استانبول

تور استانبول

تور استانبول

تور استانبول

منبع : lonelyplanet