سفر به شیراز، سفر به دیدنی‌های ایران است. این استان چهار فصل می‌تواند هر گردشگری را با هر سلیقه‌ای راضی کند. جاذبه‌هایی که یکی از دیگری منحصربفردتر و زیباتر هستند و هریک در قلب خود، تاریخی شگرف جای داده و پر از رمز و رازند. از تخت جمشید بگوییم یا از پاسارگاد، سعدیه و حافظیه که هرکدام زیبایی های متفاوتی برای خود دارد. در این بخش از ایرانگردی قصد داریم تا به سراغ یکی از این جاذبه‌های دیدنی فارس برویم، پس همراهمان باشید.

نقش رستم

در 5 کیلومتری تخت جمشید جاذبه‌ای قرار دارد که آثاری از دوره‌ی عیلامیان، هخامنشیان و ساسانیان را در خود محفوظ نگه‌داشته است و یکی از مناطقی در ایران است که سهم بالایی در جذب گردشگر دارد. این منطقه‌ی زیبا جایی جز نقش رستم نمی‌تواند باشد.

نقش رستم

علاوه بر آثاری که از دوره عیلامیان، هخامنشیان و ساسانیان در نقش رستم می‌توان دید، نقش رستم آرامگاه چند پادشاه بزرگ هخامنشی مثل داریوش و خشایارشا، اردشیر اول و داریوش دوم نیز می‌باشد. اما این آثار به همین‌ها ختم نمی‌شود، نقش‌های برجسته‌ی بسیار زیبایی از دوران تاجگذاری اردشیر بابکان و پیروزی شاپور اول به امپراطور رم هم در این نقطه به چشم می‌خورد.

نقش رستم

 در زمان باستان، آرمگاه‌ها را با سنگ‌های بزرگی که در پشت در قرار می‌دادند، قفل می کردند که انگار مهر و موم شده است. ۹ تابوت سنگی در آرامگاه داریوش وجود دارد که محل دفن این پادشاه، ملکه و بقیه‌ی بستگان او است. امیدواریم اگر به دیدن این جاذبه‌ی باستانی زیبای کشورمان رفتید، جانب احتیاط را رعایت کنید تا چنین آثاری بتوانند برای سالیان سال، ماندگار مانده و بخش عظیمی از تاریخ این مرز و بوم را حفظ کنند.

نقش رستم

نقش رستم

نقش رستم

نقش رستم

نقش رستم

نقش رستم

نقش رستم

نقش رستم