Close

نقد و بررسی ها


 • حافظیه (مزار لسان الغیب)
  Samira_1990
  نقدها:
  گزارش

  حافظیه

  توصیه شده توسط کاربر

  آرامگاه حافظ یکی از پر طرف دار ترین جاذبه های گردشگری شهر شیراز است. این آرامگاه در شمال شهر شیراز و در جنوب دروازه قرآن قرار دارد.
  حافظ به دلیل اشعار زیبا و عرفانی اش نزد ایرانیان و جهانیان از محبوبیت زیادی برخوردار است و همین سبب شلوغی و تراکم جمعیت بازدید کنندگان از این مکان گشته است. #گلفام _سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • سیتی سنتر میردیف
  Majid.m.Lahiji
  نقدها:
  گزارش

  سیتی سنتر میردیف

  توصیه شده توسط کاربر

  یکی دیگر از ده ها مرکز خرید در دبی این مرکز خرید است که اگر زمان برای گشت و گذار دارید میتوانید به این محل مراجعه کنید. زمانی که برای خرید وچر های تخفیفی اقدام کردم، حجم زیاد بازیها و تفریحاتی که در این مجموعه بود نظر مرا به خود جلب کرد. اینجا میتوانید علاوه بر خرید، بازی و حرکت بسیار هیجان انگیزاسکای دایوینگ را انجام دهید و در حالی که همسرتان مشغول خرید است، شما هم در این قسمت آدرنالین خود را بالا ببرید.
  راه دسترسی به این مرکز خرید، توقف در ایستگاه الرشیدیه است و البته سوار شدن بر اتوبوسهایی که شما را به این مرکز خرید میبرند.
  #دبی #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مسجد نصیرالملک
  Samira_1990
  نقدها:
  گزارش

  مسجد نصیر الملک

  توصیه شده توسط کاربر

  مسجد نصیر الملک یا مسجد صورتی یکی از مساجد قدیمی شیراز در خیابان لطفعلی خان زند در محله گود عربان واقع شده است.
  در این مسجد به علت استفاده از شیشه های رنگی و بازی نور و رنگ ، به آن مسجد صورتی هم می گویند.
  دیدن رنگ بازی هنگام طلوع خورشید یکی از منظره های بی نظیری است که متاسفانه بنده نتونستم تجربه کنم. اما به دوستان علاقه مند توصیه میکنم صبح علی الطلوع از این مسجد دیدن کنند.#گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • دشت دریوک
  هادی انصاری
  نقدها:
  گزارش

  دشت دریوک

  توصیه شده توسط کاربر

  دشت دریوک از دشت های نسبتا بکراست که در استان مازندران و در نزدیکی روستای نمارستاق قرار دارد .
  روستای نمارستاق روستایی در شمال کوه دماوند و جنوب شهر امل است .
  دشت دریوک ، دشتی زیبا و سرسبز است که رودخانه ای در آن جاری است و چند چشمه در آطراف این دشت وجود دارد . آبشار دریوک نیز در ضلع شرقی این دشت قرار دارد .
  برای دسترسی به این دشت باید از تهران به جاده هراز بیایید . حدودا 45 کیلومتر مانده به آمل ، در سه راهی پنجاب ( علی آباد ) به سمت چپ بپیچید تا بعد از طی حدود 20 کیلومتر به روستای نمارستاق ( نمار ) برسید .
  از روستا نمار باید یک پیاده روی پنج کیلومتری به سمت جنوب روستا بکنید تا به دشت دریوک برسید .
  به علت سختی مسیر دسترسی ، این دشت تقریبا بکر باقی مانده است .
  آبشار پله ای دریوک که بر روی تخته سنگ های عظیم مسطح می ریزد نمای منحصر بفردی دارد .
  چند چشمه دیگر مانند چهل چشمه و نیز دو چشمه آبگرم کوچک در نزدیکی دشت دریوک قرار دارند .
  کوهنوردانی که قصد صعود به قله و خطالراس دوخواهران در شما شرق دماوند را دارند ، پیمایش خود را از روستای نمارستاق شروع کرده و بعد از گذشتن از دشت دریوک و دشت لهرا به دشت سه سنگ می رسند که در دامنه شمالی خطالراس دوخواهران قرار دارد . مسیر این پیمایش حدودا 20 کیلومتر است .#گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • خانه امیرنظام گروسی (موزه قاجار)
  V_alizadeh
  نقدها:
  گزارش

  خانه امیر نظام گروسی

  توصیه شده توسط کاربر

  خانه امیر نظام گروسی یکی از زیباترین خانه های تاریخی در میان ده ها خانه تاریخی شهر تبریز میباشد.توسط امیر نظام گروسی از فرمانروایان دوره ی ناصرالدین شاه قاجار ساخته شده است و بعنوان موزه ی قاجار استفاده میشود.بنای بزرگ وزیبا با پنجره های بزرگ شیشه رنگی که هنگام ظهر با هوای آفتابی منظره دلنشین و پر از آرامشی به موزه میبخشد😍
  به همت میراث فرهنگی حیاط بزرگ آن،کلا گل کاری شده و عظمت بنا را دو چندان کرده😍😍😍
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • فواره استراوینسکی
  پوریا اقتداری
  نقدها:
  گزارش

  فواره مشهور روبروی مجموعه پمپیدو

  توصیه شده توسط کاربر

  این فواره خاص در چند قدمی مجموعه پمپیدو و در منطقه ۴ پاریس واقع شده که در سال ۱۹۸۳ توسط مجسمه سازان مشهور Jean Tinguely و Niki de Saint Phalle ساخته شده است. این فواره به ظاهر عجیب دارای ۱۶ اثر تزیین شده است که در استخر آب حرکت میکنند و آب می پاشند. این مجسمه ها نماینگر آهنگساز مشهور روسی Igor Stravinsky می باشند و از این رو به این نام, نامیده شده است. پیشنهاد میکنم اگر قصد بازدید از مجموعه پمپیدو را دارید از این فواره نیز دیدن کنید. برای دسترسی به این جاذبه می توانید از خطوط مترو شماره ۱۱ و ۱ استفاده نمایید و در ایستگاه Hotel de Ville پیاده شوید و با حدود ۲ دقیقه پیاده روی به اینجا برسید. این جاذبه در زمان سفر ما به کشور فرانسه و بازدید از شهر پاریس در رتبه ۷۹۷ از بین جاذبه های این شهر در وبسایت تریپ ادوایزر قرار داشت. #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • روستای کندلوس
  ليدا
  نقدها:
  گزارش

  روستاي كندلوس

  توصیه شده توسط کاربر

  كندولوس در نوشهر واقع شده و از توابع كجور هست. ساعت ٥ صبح از جاده ي چالوس به سمت كندلوس حركت كرديم و بعد از چالوس و وارد شدن به جاده ي كجور به اين روستاي زيبا رسيديم. در كل حدود شش ساعت در راه بوديم. اين روستا در شيب كوه قرار داره و اولين چيزي كه جلب توجه ميكنه مزرعه گياهان داروييه طبق توضيحات يكي از اهالي و ليدر گونه هاي زياد و كمياب از داروهاي گياهي رو در موزه ي گياهان دارويي كاشتن و كار نگهداري، عصاره گيري و صادرات از همينجا انجام ميشه، يه موزه ي زيباي مردم شناسي هم داخل روستا بود كه عكسهايي كه مشاهده ميكنيد چند تاييش رو از بالكن همين موزه گرفتم. اشيا داخل موزه ٤٠٠٠ سال قدمت داشت و بيشتر لباس و ابزار بود. مطلبي كه خيلي براي من جالب بود و ليدر توضيح داد قدمت اين روستا سه هزار سال قبل از ميلاد هست و در حقيقت يكي از اولين جاهايي هست كه انسانها دراون زندگي ميكردند، حس جالبيه ادم با اين ديد در اين روستاي زيبا قدم بزنه و انسانها رو در گذشته تصوير سازي كنه و ديگه اينكه كمال الملك هم يه نقاشي از اين روستا كشيده كه خيلي دوست داشتم ببينمش ولي حتي كپيش اونجا موجود نبود.
  پياده رويي كه منتهي به موزه و رستوران ميشد سنگفرش بود و در اطرافش روستاييان صنايع دستي و بافتني هاي متنوع ميفروختن. خونه هاي اين روستا اكثرا سقف شيرواني و ديوارهاي كاهگلي داشتند و هنوز بافت قديمي خودشون رو حفظ كردند. براي ناهار به رستوران كنار موزه رفتيم ولي تمامي غذاها با كيفيت بسيار پايين و قيمت بسيار بالا باعث شد اين قسمت سفر زياد دلچسب نباشه، بعد از ناهار دوستاني كه مايل بودند به ديدن ديو چشمه و ابشارهايي زيبايي كه از داخل روستا راه داشت رفتند كه خب من چون نرفتم فقط ميتونم به نقل قول از دوستانم بگم كه ابشارها ومسير رسيدن بهشون زيبا بوده. براي كساني كه بخوان چند روزي رو در اين روستا اقامت داشته باشن مهمانسرا و محل اقامت بومگردي و الاچيق هايي به اين منظور موجود بود.
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پلیس دی لا کنکورد (میدان کنکورد)
  بهزاد حصاریها
  نقدها:
  گزارش

  پلس دو لا کنکورد (Place de la Concorde) یا میدان کنکورد به برگترین میدان شهر پاریس و فرانسه گفته میشه که تاریخ بسیار جالب و در عین حال خونینی داره!
  این میدان زیبای بیضی شکل که در منتهی الیه شرقی خیابان شانزه لیزه واقع شده در سال 1763 میلادی با نصب مجسمه ای از لوئی پانزدهم، پادشاه وقت فرانسه به مناسبت نجات او از یک بیماری سخت تاسیس میشه و در سال 1772 میلادی هم شکل یک میدان رو به خودش میگیره با نام میدان لوئی پانزدهم.
  در سال 1792 میلادی و پس از انقلاب کبیر فرانسه، مجسمه لوئی پانزدهم با یک مجسمه بزرگ دیگه به نام مجسمه آزادی جایگزین میشه و نام میدان هم تبدیل میشه به میدان انقلاب! در همین دوران یک گیوتین هم در مرکز میدان نصب میشه و در طول دو سال 1119 نفر و از جمله لوئی شانزدهم و همسرش ماری آنتوانت و همینطور یکی از انقلابیون برجسته به نام روبسپیر باهاش گردن زده میشن!
  بعد از این دوران هم نام میدان چند بار تغییر میکنه تا اینکه در سال 1830 میلادی همین نام فعلی یعنی Place de la Concorde روی اون گذاشته میشه.
  در سال 1836 میلادی هم یک اوبلیسک (Obelisk) یا ستون 230 تنی و 23 متری یکپارچه و سنگی مصری با قدمت 3200 سال که از طرف فرماندار مصر به لوئی فیلیپ، پادشاه وقت فرانسه هدیه شده بوده به جای مجسمه های قبلی نصب میشه که تا به امروز هم باقی مونده!
  این ستون که به سوزن کلئوپاترا هم معروفه پوشیده شده از خطوط هیروگلیف مصری که سلطنت فرعون های مصر رامسس دوم و سوم رو تشریح میکنن و نقوش روی پایه ستون هم نحوه حمل ستون به فرانسه و پاریس و نصب اون در میدان کنکورد رو نمایش میدن.
  در گوشه های میدان هم مجسمه هائی نصب شده که هر کدام سمبل یکی از شهرهای بزرگ فرانسه هستش مثل بوردو، برست، لیل، لیون، مارسی، نانت، روان و استراسبورگ و در دو طرف ستون اوبلیسک هم دو فواره بسیار زیبای برنزی نصب شده که زیبایی میدان رو دو چندان کرده.
  در مجموع اگر موضوع گیوتین و اعدام های انجام شده در این میدان رو نادیده بگیرید، از بازدید و گشت و گذار در این میدان بسیار لذت خواهید برد!
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • دهکده میراث شینداغا‎
  Mojdeh
  نقدها:
  گزارش

  هدف اصلی از ایجاد این مکان نشان دادن زندگی محلی و سنتی اعراب به گردشگران جهان می باشد که با چندین موزه و وسایل جنگی که در قدیم استفاده می شده توانستند خوب تاریخ کشورشان را به نمایش بگذارند در قمستی از آن چندین اعراب با لباس های محلی و پرچم کشورشان نشستند و شما می توانید برای ثبت خاطراتتان با آنها عکس یادگاری بندازید . همچنین در بخشی از این دهکده عقاب های وحشی اما چشم بسته هست و شما با پرداخت مبلغی می توانید با آنها عکس یادگاری بگیرید . برای ورود به اینجا نیازی به خرید بلیط نیست و ورود به این دهکده رایگان می باشد . در انتهای این دهکده به ساحلی زیبا و بکر می رسید که هنگام غروب خورشید لحظات زیبایی را می توانید ببینید . زمان لازم برای بازدید از این مکان ۱ ساعت می باشد . #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پیست دوچرخه سواری کیش
  ثمین شهرستانی
  نقدها:
  گزارش

  پیست دوچرخه سواری کیش

  توصیه شده توسط کاربر

  یک جاده مخصوص دوچرخه سواری و موتوربرقی سواری در امتداد ساحل که مانند یه کمربند دور جزیره است.
  یه جاهایی مثل عکس اول پیست از ساحل زیبای سیمرغ میگذره،یه جاهایی مثل عکس دوم که در پارک هور است این پیست نیاز به تعمیرات دارد.
  از یه جایی مثل عکس های ۵و۶ دیگه این پیست نه سبزه نه چراغ داره.
  و یه جاهایی حوالی پارک دلفین ها هم این پیست بسیار زیبا و دلربا شده.
  من توصیه میکنم دوچرخه ها را از پارک کیبل اسکی یا ساحل مرجان رنت کنید و مسیر را به سمت جنوب جزیره پیش بگیرید.
  قطعا از دیدن ساحل زیبا و دنج و آرامش این جاده شگفت زده و سرشار از آرامش خواهید شد.
  قیمت دوچرخه بزرگسال به ازای هر ساعت:۱۵
  قیمت دوچرخه کودک به ازای هر ساعت:۱۰
  قیمت موتور برقی بزرگ و مجهز:۱۴۰
  قیمت موتور برقی متوسط:۶۰
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • جاذبه بزنید
  Shilan
  نقدها:
  گزارش

  عمارت آصف وزیری

  توصیه شده توسط کاربر

  این عمارت را خانه کرد هم می نامند ،که یکی از قدیمی ترین خانه های سنندج بوده و توسط میراث فرهنگی خریداری شده وامروزه خانه کرد را به عنوان موزه مردم شناسی اقوام کرد و البته بزرگترین موزه مردم شناسی در ایران میشناسند.
  خانه کرد نمادی روشن از هویت،اصالت و فرهنگ مردمان کرد است.
  این عمارت بخش های مختلفی از قبیل بخش مشاهیر کرد،مشاغل اقوام کرد،معیشت ،نگارخانه،حیاط ورودی،حمام ، غرفه های زندگی شهر نشینی،مکتب خانه، قلاب بافی ، زیورآلات،کشاورزی، بخش پوشاک، غرفه شکار، مطبخ و بسیاری بخشهای مختلفی است که از دیدن این همه فرهنگ غنی به وجد می آیید.
  بازدیدهمه روزه از ساعت ۹ صبح تا ۱ ظهر و ۴ بعد از ظهر تا ۱۸عصر میباشد البته این ساعات برای نیمه دوم سال است ولی در نیمه اول سال تا ساعت ۲۰ شب باز است.
  بلیط ورودی ۳ هزار تومان است.
  خانه کرد در سنندج ضلع شمالی خیابان امام خمینی(خیابان شاپور) که به میدان انقلاب ختم میشود قرار دارد.
  در نزدیکی این بنا سازه های قدیمی دیگر هم مانند مسجددارالاحسان(مسجد جامع)،عمارت حبیبی،عمارت مشیر دیوان قرار دارد.
  دیدن این خانه زیبا را اکیدا پیشنهاد میکنم.
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • خیابان فردوسی کیش
  ثمین شهرستانی
  نقدها:
  گزارش

  خیابان فردوسی

  توصیه شده توسط کاربر

  اصلی ترین خیابان کیش که یک سر آن میدان ساحل است و در انتها با شیب زیادی به هتل ارم می‌رسد و گوشه گوشه آن مجسمه های شهری زیبایی دارد.
  مراکز مهم خرید کیش مثل مرکز تحاری،بازار زیتون،هایپر مارکت،و ... در این خیابان قرار دارد.
  زیبا سازی و لایتنینگ این خیابان هم زیباست.
  شاید بتوان این خیابان را نمونه از آینده ایران مدرن خواند،جایی که به حق تقدم و حقوق عابر پیاده احترام گذاشته میشه.
  راستی سمت بازارها خیابان دو لاین دارد که نشان از طراحی حساب شده دارد.
  سالیان سال پیش در انتهای خیابان پارک آهوان قرار داشت که اکنون در محل این پارک مجتمع میکامال در حال ساخت است.
  حال و هوای این خیابان در روز و شب هر دو دیدنی است و قدم زدن در آن بسیار دلپذیر و لذت بخش است.
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • خیابان استقلال
  Asma Turki
  نقدها:
  گزارش

  خیابان استقلال رویایی

  توصیه شده توسط کاربر

  خیابان استقلال در استانبول یکی از پر شلوغ ترین خیابان ها در این شهر است و روزانه جمعیتی میلیونی از آن عبور می کند. در این خیابان ۱٫۴ کیلومتری مغازه های رنگارنگ از انواع برندها و غذافروشی های هیجان انگیزی وجود دارد، همینطور جاذبه های تاریخی بسیاری هم در آن وجود دارد. قدمت ساختمان هایی که در این خیابان قرار دارند هر کدام به دوره حکومت عثمانی ها بر می گردد.

  منطقه بیوگلو که خیابان استقلال در آن قرار دارد شب زنده داری های بسیار مهیجی دارد و در طول خیابان جشن های خیابانی، کافه هایی هیجان انگیز و رستوران ها با ارائه غذاهای سنتی ترکی شب های به یاد ماندنی را به خصوص برای مسافران فراهم می آورد.

  نوازنده های خیابانی در گوشه گوشه آن در حال نواختن موسیقی هستند و حس و حال رویایی به شما خواهد داد.

  یک تراموا قرمز خوشگل هم از وسط خیابان استقلال رد میشه که متاسفانه اون زمانی که ما رفتیم خیابان در حال تعمیر بود. #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • غار آبی سهولان
  V_alizadeh
  نقدها:
  گزارش

  غار سهولان

  توصیه شده توسط کاربر

  غار سهولان بعد از غار علیصدر دومین غار آبی کشور هست که در ۳۵کیلومتری مهاباد ،در جاده ی مهاباد _بوکان در روستای سهولان قرار گرفته است. این غار در واقع یکی از عجایب زمین شناسی هست،که بیشتر قسمت های غار به دلیل عدم دسترسی هنوز کشف نشده است.
  در دریاچه داخل غار ،میتونید دقایقی رو با قایق به گشت و گزار بپردازید.
  عمیق ترین قسمت های دریاچه ۶۰متر میباشد.
  آخرین باری که ما رفتیم ،تعطیلات خرداد ماه بود که بسیااااار شلوغ بود و همچین انتظاری نداشتیم،صف طولانی برا قایق ها ،باعث شد خیلیا منصرف شده و بلیطشون رو کنسل کنند.
  حتماا صبح زود برید که بتونید سوار قایق بشید.چون تا ی کم هوا تاریک بشه دیگه غار رو میبندند.
  در سه راهی که به سمت روستای سهولان میپیچید،شترمرغ ها به یک جاذبه ی گردشگری تبدیل شدند،دوتا مغازه ی بزرگ که گوشت شترمرغ سرو میکنند،چندتا شتر مرغ هم جلوی مغازه گذاشتن که مردم باهاشون عکس میگیرند.گوشت شترمرغ واقعا خوشمزست ،حتما امتحان کنید.
  در ورودی غار درشکه هایی هست که میتونید برا لذت و خوش گذرونی و خنده سوارشون بشید و گرنه مسیر زیاد طولانی نیست که با پیاده روی خسته بشید.سرویس بهداشتی محموعه هم تو همین مسیر درشکه ها هست.
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مجسمه سوارکاری لویی چهاردهم
  پوریا اقتداری
  نقدها:
  گزارش

  این مجسمه یادبود که درست در نزدیکی هرم موزه لوور قرار گرفته است، لویی چهاردهم پادشها فرانسه را در حال اسب سواری نشان می دهد. لویی چهاردهم که از او با نام های لویی کبیر و پادشاه آفتاب نیز یاد می شود در بین سالهای 1643 و 1715 پادشاه کشور فرانسه بود و توانست قلمرو فرانسه را گسترش دهد. جالب است بدانید وی زمانی به حکومت رسید که تنها چهار سال سن داشت و کاخ ورسای به دستور او ساخته شد.
  پیشنهاد می کنم در زمان بازدید از موزه لوور و هرم آن از این مجسمه دیدن فرمایید.
  برای دسترسی به این جاذبه می توانید از خطوط مترو شماره 7 و 1 استفاده نمایید و در ایستگاه Palais Royal Musee du Louvre پیاده شوید و با حدود 2 دقیقه پیاده روی به اینجا برسید.
  این جاذبه در زمان سفر ما به کشور فرانسه و بازدید از شهر پاریس در رتبه 1915 از بین جاذبه های این شهر در وبسایت تریپ ادوایزر قرار داشت.
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • تالاب کانی برازان
  V_alizadeh
  نقدها:
  گزارش

  تالاب کانی برازان

  توصیه شده توسط کاربر

  تالاب کانی برازان یکی از زیباترین تالاب های این منطقه میباشد که در فصول مختلف پذیرای انواع پرنده های مهاجر هست.از لک لک تا فلامینگو😍
  بهترین فصل برای دیدن این تالاب زیبا ،فصل بهار میباشد. هر چند ما در فصل های مختلف از این تالاب بازدید کردیم ولی به دلیل خاکی بودن مسیر ،فصل زمستان شرایط سختی رو فراهم میکنه.عجیب هست که با توجه به اهمیت این مجموعه جاده ی درست حسابی نداره.
  از دو مسیر میتونین خودتون رو به تالاب برسونین ۱_از سمت ارومیه که از سه راه دارلک به سمت روستای قره داغ
  ۲_از مسیر میاندوآب که از سه راهی ترشکان
  بخش اداری تالاب ،سایت پرنده نگاری داره که میتونید با دوربین هایی که اونجا قرار دادند،زوم کنید و هر قسمتی از تالاب و پرنده ها رو مشاهده کنید.
  امکانات رفاهی هم مثل همیشه در منطقه آذربایجان غربی ،زیر خط فقر هست.#گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ارتفاعات عینالی
  V_alizadeh
  نقدها:
  گزارش

  کوه عینالی تبریز

  توصیه شده توسط کاربر

  کوه عینالی تبریز تفرجگاهی هست که به بام تبریز هم معروف هست.دریاچه مصنوعی که تازگیا احداث کردن،زیبایی وصف ناپذیری به آن بخشیده. مجسمه های افراد مشهور تبریز با زندگینامشون دور تا دور این استخر به چشم میخورد.تله کابین درست از بالای این آب رد شده و غروووب بینظیری را میتوان کنار کوه و آب و تله کابین تجربه کرد.
  جمعه ها پذیرای افراد زیادی برا کوهنوردی و پیاده روی میباشد.
  افراد تمبلی مثل ما هم میتونند از طریق تاکسی هایی که شهرداری اونجا در نظر گرفته ،خودشون رو به قله کوه برسونند.کافه و رستوران بالای کوه هست.#گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • غار فقرقا
  V_alizadeh
  نقدها:
  گزارش

  غار فقرقا

  توصیه شده توسط کاربر

  فقرقا آرامگاه سه تن از پادشاهان ماد میباشد که در ده کیلومتری شهرستان مهاباد واقع شده است،
  قدمت آن به سه هزار و پانصد سال قبل برمیگردد.
  آرامگاه باشکوه و عظیمی می باشد که در دل کوه ساخته شده است.
  دسترسی و رفتن به بالای این آرامگاه خیلی سخت و در صورتی که محلی های آنجا نردبان با خود آورده باشند میتوانند از نزدیک ببینند مثل پدر شوهر من.چون قصد عکاسی حرفه ای از این منظره و دیدن آرامگاه از نزدیک مدنظرشون بود ،با نردبانی که آورده بودن،تونستن عکسای جالبی هم بگیرند و ما هم بتونیم منظره داخل آرامگاه رو ببینیم.
  هیچ گونه امکانات و ورودی و نگهبانی از این آثار تاریخی بزرگ وجود نداره متاسفانه و برای همین شاهد بی فرهنگی مردم و دیوار نویسی همچین اثر تاریخی بزرگ میشیم.#گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • منطقه گردشگری خاییز (خائیز)
  هادی انصاری
  نقدها:
  گزارش

  از اهرم ، چاده ای به سمت تنگه ها در دامنه شمالی رشته کوه بیرمی کشیده اند که از منطقه زیبای خاییز عبور می کند . در طول این جاده بسیار زیبا ، نخلستان های وسیعی را می بینی و از تنگ های زیادی رد می شوی که به هر کدام یک نام داده اند . تنگ راه – تنگ بیدو – تنگ گازپیر – تنگ خرمات – تنگ کول سفری – تنگ ریز – تنگ پروین – تنگ کیسی - تنگ بنیون – تنگ راوان – تنگ گشی – تنگ مخدان – تنگ اشی
  در منطقه خاییز علاوه بر خرما ، مرکباتی مانند لیموترش بعمل می آید .
  روستاهای بنیون ، گشی ، یخ ، مخدان و اشی در این منطقه قرار دارند .
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • دالیان
  Roja
  نقدها:
  گزارش

  دالیان زیبای مارماریس

  توصیه شده توسط کاربر

   منطقه دالیان کائونس یکی از مناطق بسیار زیبا ودیدنی در مارماریس است که بهش شهر ماهیگیران یا دالیان می گویند.این شهر بخاطر طبیعت زیبا و مقبره پادشاهان لیکیان که در صخره ها تراشیده شده است باعث جذب بازدیدکنندگان زیادی می شود‌. همچنین یکی از دلایل شهرت این منطقه وجود مناطق طبیعی مثل حوضچه های آب دارای سولفور می باشد که به صورت گل و لجن ته نشین شده است.اونجا تعداد زیادی قایق هست که بازدیدکنندگان رو ببره و اطراف صخره ها و نیزار رو نشون بده ما ۱۲۰ لیر پرداخت کردیم و با قایق حدود ۱ساعت گشت زدیم.

  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: