Close

نقد و بررسی ها


 • چابهار
  گزارش

  شهری از انسانهای خونگرم و خوش قلب

  توصیه شده توسط کاربر

  شهرچابهار که مرکز شهرستان چابهار میباشد، در جنوب شرقی ترین نقطه کشورمان واقع شده است.این شهر حدود یکصد هزار نفر جمعیت دارد.مردم آن بلوچ و بسیار مهربان و خوش قلب هستند.چابهارمتفاوت از سایر شهرهای ایران است و انسان حس میکند در یک کشور دیگه مثلا در یکی از شهرهای پاکستان است.گویش، موسیقی، پوشش مردمان، آب و هوا، غذا،جاذبه های طبیعی منحصر به فرد، همه با دیگر شهرهای کشورمان تفاوت دارد و این تفاوت جذابیت دیدن این شهر را بالا می برد.چابهار منطقه آزاد اقتصادی است و بازارهای بزرگی مانند صدف، ابریشم و... اجناس زیاد ، خوب و ارزانی دارد.جاذبه های گردشگری در اطراف شهر مانند، بندرصیادی رمین و کنارک و پُزم تیاب، گِل افشان، سواحل صخره ای، تلاقی کویر با دریا، درختان موز، سنجاب، دلفین ، تمساح وخیلی جاذبه های دیگر... تنها گوشه هائی از زیبائیهای چابهار است.بازار داخل شهر و سنتی آن بسیار غنی و نشانه فرهنگ مردم آن سرزمین است. انواع ادویه ،ترشی انبه ،انواع پارچه های رنگی، ماهی هوور ،ماهی شوریده و صنایع دستی قلاب دوزی از مهمترین سوغاتی هاش هستند.آب و هوای چابهار همیشه بهاری است و در تمام طول سال امکان سفر به آن وجود دارد.چند هتل بزرگ و ۴ ستاره مانند فردوس، لیپار و لاله دارد.دارای فرودگاه بین المللی است.جاده های شهر و اطرافش همه آسفالت و خوبه تمام آدم شهر از نظر بعضی امکانات مانند لوله کشی گاز ولوله کشی آب آشامیدنی هنوز در رنج هستند.چابهار را نه یک بار بلکه چند بار باید دید و از بودن در کنار مردم مهربان آن لذت برد.

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • پارک سنگی لیپار
  nazarian
  نقدها:
  گزارش

  تفرجگاه لیپار

  توصیه شده توسط کاربر

  پارک سنگی لیپار یا تفرجگاه لیپار ، پشت هتل لیپار چابهار و در دامنه ای شیبدار و مشرف به دریا قرار دارد و از چشم اندار بسیار زیبایی برخوردار است .‌ در این پارک زیبا درختان و گلهای زیبایی قابل مشاهده هست و همچنین دارای رستوران ، کافی شاپ و آلاچیق می باشد . این پارک از فضا سازی خوبی برخوردار است و یکی از مکانهای دیدنی شهر چابهار به حساب می آید . در صورت سفر به شهر چابهار دیدن این پارک زیبا را از دست ندهید .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • اسکله بریس چابهار
  Nedajrg
  نقدها:
  گزارش

  اسکله بریس

  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از عکسهای زیبایی که همیشه از چابهار و در تبلیغ تورهای گردشگری میدیدم بندر بریس بود. بندر زیبایی که در 55 کیلومتری چابهار قرار گرفته است و از ارتفاع بالایی می توانید به نظاره قایقهای زیبای ماهیگیری بنشینید. در فرصتی که پیش آمد و با تیم خوب لست سکند به این سفر رفتیم فرصت دیدن این بندر زیبا نصیبم شد. از ماشین که پیاده شوید فقط منظره ای از دریا را میبینید فقط کافی است جلو بروید و در لبه پرتگاه ده متری قرار بگیرید. آنگاه زیبایی های این بندر زیبا نمایان می شود. کناره های صخره از زیر خالی شده است ولی لذت عکاسی در این منظره زیبا این جرات را به آدم می دهد که برلبه پرتگاه بنشیند وعکسی بیندازد. برای رفتن به این منطقه با خود آب و خوراکی ببرید و یا حتما از آبادی های نزدیک و سوپرمارکتهای محلی خرید کنید چون در این منطقه امکانات رفاهی وجود ندارد. به نظرم این منطقه یکی از زیبانرین ویوپوینتهای چابهار در غروب آفتاب را داشته باشد. البته ما نزدیک ظهر از این جاذبه دیدن کردیم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • باغ فردوس تهران
  Mana
  نقدها:
  گزارش

  مثل زنگ تفریح

  توصیه شده توسط کاربر

  باغ فردوس جای خوبی است برای مدتی دور شدن از هیاهوی شهر آن هم بدون خارج شدن ازشهر یا حتی چندان دور شدن از خیابان اصلی! و خب به جز خود باغ اینجا هم کافی شاپ هست،هم سالن سینما،هم موزه سینما در یک عمارت قاجاری، هم کتاب فروشی و هم عروسک فروشی و ... .در مجموع پیدا کردن بهانه برای وقت گذراندن در باغ فردوس کار سختی نیست و به همین دلیل هم معمولا جمعیت قابل توجهی در این فضا در حال تردد هستند و هیچ فراموش نمی کنید که در شهر پرجمعیتِ تهران هستید و گریزی از شلوغی نیست!
  چیزی که کمی توی ذوق می زند دیوار پشتی عمارت مرکزی(همان موزه سینما) است که ب خلاف نمای اصلی ساختمان انگار کسی به فکر زیباسازی آن نیست و ترک دارد که دارد! رنگش پریده که پریده! عکسها را مردم در هر حال با گچ بریهای ایوان می گیرند!!

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • خیابان نیکولسکایا
  marco_majid@ .
  نقدها:
  گزارش

  زیر ستاره های آویزان قدم بزنید!!

  توصیه شده توسط کاربر

  میدان سرخ شبیه به آهنربایی در مرکز مسکو است که ناخودآگاه دوست داری از هر جای شهر به آن سمت حرکت کنی، قدم بزنی و به آرزویی که الان در وسطش هستی، فکر کنی. خیابان نیکولوسکایا با آن نورپردازی بینظیرش که شبهایش را از روز روشن تر میکند، پاتوق همیشگی که آن پیرمرد گیتاریست و چندین خواننده ی خیابانی با سنین مختلف است. یکی راک مینوازد، یکی "بالا لایکا" (ساز سنتی روسیه) را چنگ میزند تا شاید در این سرما چند روبلی کاسب شوند.
  عاشق این موسیقیهای کنار خیابانم، ساز میزنند تا قدم زدن را برایت شیرین تر کنند، انگار فرهنگ آن کشور در همین سازهای خیابانی نهفته است و این کَرَم توست که چند سکه، داخل دخلشان بی اندازی تا از این حس خوبی که تقدیمت کردند تشکر کرده باشی.
  ریا نشود من هم سکه ای در کیسه ی هر نوازنده ی خیابانی که حس خوبی به من میدهد می اندازم، میدانم کم است ولی جمع سکه ها میتواند انرژی بشود برای ادامه کار آن هنرمند.
  همینطور که جلو میروم پیرزنی را میبینم که با " بالالایکا" ساز میزنید. فکر میکنم هفتاد هشتاد سالی سن داشته باشد ولی گدایی نمیکند.
  ساز میزند و کسی دلش بخواهد پولی برایش میگذارد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • اسکله صیادی رمین
  nazarian
  نقدها:
  گزارش

  اسکله صیادی رمین

  توصیه شده توسط کاربر

  از شهر چابهار که به سمت خلیج گواتر حرکت کنیم یکی از جاههایی را که می توان دید اسکله صیادی رمین می باشد . در این اسکله تعداد زیادی قایق و لنج دیده می شود‌ که کنار ساحل لنگر انداخته اند .‌ مکانی برای فروش ماهی وجود دارد که با یک بنر مشخصات ماهی تازه ، ماهی مانده و ماهی فاسد را توضیح داده است .‌در این اسکله تور بافی نیز انجام می شود

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • میدان امیر چخماق
  SHeyma
  نقدها:
  گزارش

  میدان امیرچخماق یزد

  توصیه شده توسط کاربر

  به قول ساکنان شهر یزد، میرچخماق یا میرچماق
  علاوه بر نماد استان یزد ، میدان حماسه های یزدی نیز میباشد.
  اثری از قرن نهم هجری و زمان حکومت تیموریان بر ایران بوده و توسط امیر جلال الدین چخماق ساخته شده است. در اطراف آن تکیه، مسجد، آب انبار، بازار ،حمام و کاروانسرا را می توان دید. نخل بسیار زیبائی نیز وجود دارد برای مراسم های عزاداری ماه محرم. این میدان در شب بسیار زیباست.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مقبره سرباز گمنام
  marco_majid@ .
  نقدها:
  گزارش

  سرباز وطن پرست

  توصیه شده توسط کاربر

  برای هر کدام از ما، بودن بر مزار کسی که جان خود را در راه وطن فدا کرده، حس خاصی دارد و فرقی نمیکند که کدام دیار باشد.
  ادای احترام به سربازان گمنام در پارک الکساندر مسکو عادتی مرسوم بین روسهاست.
  دیدن مراسم تعویض سربازهای گارد و آتش جاویدان را از دست ندهید. شاید به فکر فرو برویم که ما برای سربازهای گمنام خودمان چه قدمها برداشته ایم و آیا آنطور که شایسته است به آنها ادای احترام کرده ایم؟!

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مقبره لنین
  marco_majid@ .
  نقدها:
  گزارش

  ترسناک ترین جاذبه ی مسکو!!

  توصیه شده توسط کاربر

  .مقبره ی لنین در چند قدمی دیوار سرخ کاخ کرملین قرار دارد و یکی از جذابترین و ترسناکترین جاذبه های مسکو است که ساعات بازدید محدودی در طی هفته دارد.
  جسد مومیایی ولادیمر ایلیچ که به لنین معروف است، در سال ۱۹۱۷ رهبر انقلاب روسیه بوده و پدر اتحاد جماهیر شوروی نیز نامیده میشود. در این محل کنار دیوار سرخ کرملین قرار گرفته که دیدن آن خالی از لطف نیست

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • تپه اسپارو
  marco_majid@ .
  نقدها:
  گزارش

  مسکو زیر پاهای شما!!

  توصیه شده توسط کاربر

  روزگاری مغولها و تاتارها و لهستانی ها روی این تپه می ایستادند و به شهر زیرپایشان نگاه میکردند و نقشه ی فتح شهر را میکشیدند .
  حدود پانصد سال پیش شاهزاده سوفیا این دهکده را از کشیشی به اسم وروبی خرید و بعد از آن تبدیل به اقامتگاهی برای تزارهای روس شد .
  اما قرن بیست و یک برای مسکو دورانی طلایی بود. اسم این تپبه در اواخر قرن نوزدهم به نام تپه ی لنین برای گرامیداشت رهبر انقلاب اکتبر تغیر پیدا کرد. اواسط قرن بیستم، دانشگاه معروف ام.اس.یو روی این تپه ساخته شد. روبروی دانشگاه میتوانید تپه ی گنجشکها و آنسوی رود مسکوا، میتوانید استادیوم لوژنیکی(بزرگترین استادیوم روسیه) جایی که ستارگان بزرگ موسیقی همچون مایکل جکسون در آن اجرا داشتند، را ببینید .
  اما از امروز برایتان بگویم. برای رفتن به تپه ی گنجشکها کافیست خودتان را به ایستگاه مترو ووروبیووی گوری برسانید. از ایستگاه که خارج میشوید ورزشگاه بزرگ لوژنیکی را مقابلتان میبنید. اگر اهل پیاده روی هستید که خوشبحال شماست چرا که مسیری زیبا در انتظارتان است وگرنه میتوانید سوار بر تله کابین شوید و به تپه ی گنجشکها بروید.
  هوا آفتابیست ولی سرمایی سوزناک روی صورت میکوبد که روشن بودن موبایل در آن بدون استفاده از پاوربانک میسر نیست و صورتهایمان را با شال پوشانده ایم فقط یک جفت چشم بیرون است تا راه جلوی راهمان را ببینیم ولی ارزشش را دارد. وقتی کلی دانشجو را میبینیم که دامنه ی این تپه را بالا میروند، ما هم انرژی میگیریم. برای اینکه تعداد و شیب پله ها را بیشتر درک کنید بهتر است این پله و شیب را با پله های قلعه رودخان مقایسه کنم تا ملموس تر باشد.
  از پله ها که بالا میرومیم با خودمان فکر میکنیم که چه تصویر رویایی میشود بهار این تپه و رد شدن از درختان سرسبز، دانشجویانی که از این تپه بالا میروند، چه لذتی میبرند تا به کلاسهایشان برسند و البته عجیب است که وسط زمستان چطور میشود از این پله ها بالا رفت یا بهتر است بگویم که اصلا زیر خروارها برف و سرمای استخوان سوز زمستان روسیه چطور میشود پله ها را پیدا کرد که روی آنها راه رفت.
  خوشبختانه زمانی که ما در روسیه بودیم تمام برفها آب شده بود و فقط کناره های پیاده رو ها میشد گهگاهی کوپه ای از برف دید. بالاخره نفس نفس زنان به بالای تپه رسیدیم.
  . بله اینجا همان وییو پوینت تپه ی گنجشکهاست مشرف به کل شهر. چند دقیقه ای خشکمان میزند از این همه عظمتی که پیش رویمان است. نیروگاه های بزرگ مسکو با آن دودکشهای سر به فلک کشیده شان از یکسو ، و از سوی دیگر آن آسمانخراش های بلند محله ی مسکو-سیتی و ابرهایی که با سرعت از روی شهر میگذرند.انگار ابرهای مسکو برای رفتن به جایی عجله دارند که اینچنین با سرعت در حال حرکتند

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • عمارت باغ ملی
  marco_majid@ .
  نقدها:
  گزارش

  سبک خانه های شرق گیلان

  توصیه شده توسط کاربر

  دیدن خانه ی سنتی شبیه به عمارت باق ملی که در مرکز شهر وجود داره برای من که در خانه ی پدربزرگم با چنین معماری آشنایی دارم، خیلی جذاب است و قطعا برای دوستانی که تا بحال این سبک را از نزدیک ندیده اند جذابتر خواهد بود.
  اگر دوست دارید لذت اقامت در چنین خانه ای را هم تجربه کنید، پیشنهاد میکنم در سایتهای جستجو، اقامتگاه بومگردی اطراف لاهیجان را جستجو کنید .
  پدربزرگم بارها داستان ساخت این خانه ها را برایم تعریف کرده و از روزگاری برایم گفت که تمام مردم روستا برای ساخت خانه ی یکدیگر دست به کار میشدند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • بام سبز لاهیجان
  marco_majid@ .
  نقدها:
  گزارش

  غروب زیبای لاهیجان

  توصیه شده توسط کاربر

  اگه به لاهیجان سفر میکنید یا حتی لاهیجان مقصد نهایی سفر شما نیست، تماشای شهر لاهیجان رو از بام سبز از دست ندید.
  مواقع پر مسافر برای بالا رفتن از بام ، ورودی 5 هزارتومنی اخذ میشه که بنظر من مبلغ ناچیزی برای دیدن زیباییهای شهر هست. خوردن چای و بلال رو در کافه های بالای بام حتما جزو برنامه هاتون قرار بدید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • آرامگاه شیخ زاهد گیلانی
  marco_majid@ .
  نقدها:
  گزارش

  شیخ بزرگوار

  توصیه شده توسط کاربر

  حس بودن بر مزار شیخ را زمانی میتوان درک کرد که جایگاهش را در بین علمای اهل علم بدانید.
  گفته می شود که خانواده او جزو دهخدایان نامی گیلان بودند و شغلشان مانند اکثر مردم آن منطقه کشاورزی بود. او در سال ۶۱۵ در منطقه سیاهورود گیلان چشم به جهان گشود.
  نسبت او با چند پشت به سهروی و پس از او به حسن بصری و در آخر به حضرت علی (ع) می رسد. شیخ زاهد در طفولیت و هنگامی که هنوز به مکتب می ‌رفت، به خدمت سید جمال ‌الدین رسیده و مرید او شده است. آغاز زهد وی از همان اوایل کودکی بوده است. اوقات او به زراعت می ‌گذشت و مزرعه برنجی نیز داشته است.

  شیخ صفی ‌الدین اردبیلی بنیانگذار دودمان صفوی ۱۵ سال نزد شیخ زاهد گیلانی گذرانید و با دختر او ازدواج کرد.
  شیخ زاهد، صفی ‌الدین را جانشین خود در طریقت انتخاب کرد. پس از مرگ شیخ زاهد، صفی ‌الدین به اردبیل بازمی ‌گردد و طریقتی به نام صفویه در آنجا بنیاد می ‌گذارد.
  در سال ۷۰۰ شیخ زاهد گیلانی در سیاهورود درگذشت و شیخ صفی الدین مقبره ای را به یاد او بنا نهاد. البته این مقبره ای نیست که امروز مشاهده می کنید. در سال ۸۹۲ هجری سلطان حیدر یکی از نوادگان شیخ صفی الدین اردبیلی خواب دید که جسد شیخ زاهد گیلانی را از آن منطقه به شیخانه بر منتقل کرده و بقعه ای باشکوه برایش احداث کرد.

  برای دسترسی به بقعه ی شیخ زاهد، کافیست از خیابان کنار شیطان کوه که به همین نام است وارد شوید و بعد از قدم زدن از سنگ فرشهای کنار بقعه، به زیارت مزارش برسید

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پارک جنگلی سراوان
  marco_majid@ .
  نقدها:
  گزارش

  درباره ی پارک جنگلی سراوان نیاز به توضیح نیست چرا که همانطور که مشخص است، جنگلی بزرگ با امکاناتی برای کمپینگ است ولی در این نقد قصد دارم توضیحاتی از مرداب پارک جنگلی سراوان رابرایتان بگویم.
  اگر قصد آمدن به گیلان از سمت قزوین را دارید، قطعا از پارک جنگلی سراوان عبور خواهید کرد. ولی برای دیدن مرداب پارک جنگلی، کافیست به فاز دوم پارک جنگلی مراجعه کنید. این مرداب در ابتدای این فاز قرار گرفته و این یعنی نیاز نیست مسافت زیادی از جنگل را طی کنید تا به این مرداب برسید.
  هزینه ی ورود به پارک جنگلی فقط 7 هزارتومان است که مبلغ ناچیزی برای دیدن زیباییهایش است.
  اگر در ایام تعطیل و آخر هفته برای قایق سواری به این پارک مراجعه کردید انتظار ایستادن در صفی طولانی را داشته باشید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پل خشتی لاهیجان (پردسر)
  marco_majid@ .
  نقدها:
  گزارش

  پل خشتی لاهیجان

  توصیه شده توسط کاربر

  محله ای قدیمی در لاهیجان به اسم پُردسر وجود دارد که دلیل این نامگذاری، وجود همین پل خشتی در آنجاست.
  پُرد در گیلکی به پُل اطلاق میشود بنابر این این محل به پردسر معروف شد.
  سالهای دور اتومبیل هم از روی عرض کم این پل رد میشد ولی خوشبختانه برای جلوگیری از تخریب این پل پنج طاقی قدیمی، پلی فلزی در کنارش احداث شد و وسایل نقلیه ی موتوری حق عبور از این پل را ندارند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کویر مصر
  Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش

  کویر مصر

  توصیه شده توسط کاربر

  کویر مصر در مجاورت شهر خورو وبیابانک یکی از جاذبه های طبیعی استان اصفهان محسوب میشود که مدتی است مقصد سفر طبیعت دوستان قرار گرفته و تورهای مسافرتی زیادی در فصلهای پاییز و زمستان به این منطقه برقرار است.بعضی ترجیح میدهند در کویر کمپ بزنند و از شبهای پرستاره آن لذت ببرند، ولی اگر قصد داشته باشید در اقامتگاه بمانید باید از اقامتگاههای بومی روستایی که در روستاهای اطراف کویر برقرار است استفاده کنید و یا از هتلی که در شهر خور و بیابانک قرار دارد.برای رسیدن به کویر مصر باید مسیری حدودا شصت کیلومتری را طی کنید تا به رملهای شنی برسید. برای ورود به محدوده توریستی روستای مصر باید ورودی پرداخت کنید.تفریحاتی که در این مجموعه موجود است، سافاری،موتورچهارچرخ وشترسواری است که مجموعا هفتادوپنج تومن هزینه بلیطشان میشود.مسیر سافاری بسیار جذاب و هیجان انگیز است ولی موتور چهارچرخ ایمنی لازم را ندارد و احتمال آسیب زیاد است. برای شترسواری هم در روزهای شلوغ صف طولانی است و زمان زیادی باید منتظر بمانید چون فقط چهارشتر که بهم متصل هستند مسیر پنج دقیقه ای را طی میکنند.امکانات مجموعه کم و اصلا برای یک مکان توریستی قابل قبول نیست.به نظرم زمان نزدیک به ساعت غروب خورشید بهترین زمان بازدید از کویر است و بهتر است مکانی برای شب مانی و رصد ستارگان درنظر بگیرید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • آرامگاه اویس قرنی
  Yannar
  نقدها:
  گزارش

  آرامگاه اویس قرنی

  توصیه شده توسط کاربر

  اویس قرنی یکی از دوستداران حضرت محمد(ع )بودند که هیچوقت نتونستن ایشون رو ببینند .اویس مادر پیری داشت که نابینا بود و از اون مراقبت میکرد ،یکبار که برای دیدن پیامبربه مدینه رفته بودمادرش ازش خواست اگر پیامبر نبود برگرد و منتظر نمون و در آن روز پیامبر در مدینه تشریف نداشتن وبا حسرت از خانه پیامبر به سمت قرن که از نواحی یمن بود با دلی شکسته راهی شد.زمانیکه پیامبر از سفر برگشتند از اهل خانه پرسیدند این بوی بهشت از چیست که متوجه شدند شتربانی بنام اویس به دیدن ایشون اومده بوده .شدت علاقه حضرت به اویس بحدی بود که فرمودند:هرکس اورا دید سلام من را بهش برساند و گاهی که رو به سوی یمین میکردند میفرمودند من از یمن بوی بهشت میشنوم.اویس از حواریون حضرت علی میباشد و شخصیست بلند مرتبه.مقبره اویس قرنی در روانسر کرمانشاه قرار دارد که در مسیر حرکتتون از کرمانشاه بسمت روانسر باید وارد فرعی بشید که سایت پاراگلایدر هم هست .و ۲۰ کیلومتر رو طی کنید در صورتیکه شیب بسیار زیادی داره جاده و در عین حال هرچی بالاتر برید زیباتر هم میشه وانقدر بالا میرید که زمینهای کشاورزی شکلی شبیهه پازل های رنگارنگ زیبا پیدا میکنند.در انتهای مسیر آسفالته به بقعه اویس میرسید که اب و هوای بسیاااااار عالی داره اون منطقه .میتونید خودروتون رو در پارکینگ حرم پارک کنید .بقعه تاریخی سلجوقی داره ولی قبر های دورش قدیمی ترند .بخش ورودی اقایان و خانم ها مجزاست و کتیبه های زیبا و قدیمی سردر ورودی خانم ها وجود دارد ووقتی وارد ضریح میشوید داخل ضریح اصلا دیده نمیشه و باورق برنجی کاملا پوشیده شده.در این مکان نمیتونید نماز بخونید و باید برای خواندن نماز به مسجد حرم بروید که بسیار تمیز هست و مردم بخاطر ارادتی که به اویس دارند ممکنه برای خوردن نهار و تدارکش و پخش نذورات در مسجد باشند و نکته جالب اینکه قران های این مسجد به کوردی ترجمه شده اند .توصیه میکنم اگر خودروشخصیتون توان بالارفتن از شیبهای تند رو نداره از رفتن به این مکان خوش آب و هوا صرف نظر کنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • سد سلیمان تنگه (سد شهید رجائی)
  سحر رضائی
  نقدها:
  گزارش

  به سد شهید رجایی،سلیمان تنگه هم گفته میشه برای دسترسی به این منطقه از تهران بعد از فیروزکوه درست چسبیده به پمپ بنزینِ پل سفید، جاده ی فرعی وجود داره که بعد از حدود ۲ساعت گذر از مسیری بی نظیر به این سد میرسید. منطقه ی مناسبی برای ماهیگیری هست در سال های گذشته دور این تنگه باز بود ولی وقتی برای بار سوم رفتم .قسمتی از ورودیِ سد به شکل فضای بسته ی تفریحی در اومده که با رستوران و اجاره ی تخت ها پیش میره.وقتی این فضا تبدیل به فضای تفریحی نشده بود به شدت دنج و خلوت بود ولی الان مثل ایستگاه استراحت برای ماشین هایی عبوری شده. پیشنهاد من بیشتر تماشای مسیری هست که شمارو به این سد میرسونه.مسیر بسیار زیبا و دنجه

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • روستای خرانق
  Atii
  نقدها:
  گزارش

  خرانق

  توصیه شده توسط کاربر

  روستای خرانق در جاده اردکان به طبس و در نزدیکی اردکان قرار دارد. در این روستا میتوان قلعه، کاروانسرا، پل، مسجد، منارجنبان و... را مشاهده کرد. بافت تاریخی خرانق بسیار زیباست و قدم زدن در کوچه ها و بین خانه های خشتی حسی وصف نشدنی به همراه دارد.
  راهی برای رفتن روی پشت بام و دیدن زیبایی های خرانق از بالا وجود دارد.
  در نزدیکی قلعه زمین های کشاورزی وجود دارد و کمی دورتر کوه های زیبایی توجه را به خود جلب میکنند.
  همچنین امکان اقامت در این روستا در کاروانسرا فراهم است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاروانسرای خرانق
  Atii
  نقدها:
  گزارش

  کاروانسرا خرانق

  توصیه شده توسط کاربر

  در گذشته در بسیاری از شهرهای ایران کاروانسرا برای استراحت افراد و خرید و فروش اجناس ساخته میشده که در حال حاضر برخی از این کاروانسراها مرمت شده و تغییر کاربری داده شده و مورد استفاده هستند.
  در این کاروانسرا چند حجره به تولید و فروش صنایع دستی این استان مانند کاربافی اختصاص داده شده اند و به نظر میرید بقیه حجره ها جهت اقامت به مسافرین کرایه داده می شود.
  بدون شک گذراندن یک شب در روستای تاریخی خرانق و تماشای آسمان پرستاره کویر تجربه ای شگفت انگیز در یک سفر به شمار می آید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: