Close

نقد و بررسی ها


 • آبشار مورزیان سپیدان
  nazarian
  نقدها:
  گزارش

  آبشار مورزیان

  توصیه شده توسط کاربر

  یکی دیگر از دیدنیهای منطقه سپیدان آبشار مورزیان می باشد . این آبشار به دلیل دور بودن از جاده و پیمایش حدود یک ساعته دره و کوه تا رسیدن به آن بکر و زیبا مانده و امیدوارم که کوهنوردان و طبیعت گردان نیز قدر آن را دانسته و از آن محافظت نمایند . طول مسیر دره ای جنگلی است که به زیبایی افزوده است . این آبشار زیبا تا سپیدان حدود ۹۰ دقیقه راه دارد و حدود ۳۰ دقیقه بعد از آبشار مارگون می باشد که البته از روستا تا آبشار هم یک ساعت دره نوردی دارد . روستای مورزیان قبل از آبشار مورزیان قرار دارد و دلیل نامگذاری آبشار نیز نام همین روستا می باشد . این زیباییها خواهد ماند به شرط اینکه از آن چیزی بر نداریم جز خاطره و عکس و چیزی بر جای نگذاریم جز رد پا .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • رستوران نگیما
  نیلوفر ورزش نژاد
  نقدها:
  گزارش

  صبحانه در فضایی دلنشین

  توصیه شده توسط کاربر

  کافه رستوران نگیما، در یکی از خیابانهای رو به روی پارک قیطریه به نام خراسانی قرار گرفته.
  ما برای صبحانه به قسمت کافه این مجموعه رفتیم. فضای خیلی قشنگی داشت. به محض ورود از ما پرسیدن که میخواین سقف رو براتون باز کنیم که ما هم موافق بودیم.
  سفارش های ما صبحانه انگلیسی به قیمت ۷۵ تومن و چیز کیک به قیمت ۴۰ تومن و سه تا چای به قیمت هرکدام ۱۶ بود که البته در آخر یک چای دیگه هم سفارش دادیم و با مالیات بر ارزش افزوده، جمعا فاکتور ما ۱۸۳ هزار تومن شد.
  کیفیت چیز کیک و صبحانه انگلیسی خیلی خوب بود. نان تازه سنگک هم برامون آوردن. برخورد پرسنل و رسیدگی و نظافت محیط هم خیلی خوب بود.
  سرویس بهداشتی خیلی تمیز، جای پارک مناسب و محیط زیبا و خلوت، از ویژگی های دیگه این کافه بود. در کل ما از این انتخاب راضی بودیم البته به نظر من قیمت ها یکم بالا بود.

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • رستوران ولیعصر
  Roya.noori
  نقدها:
  گزارش

  رستوران ولیعصر زاهدان

  توصیه شده توسط کاربر

  روزی که در زاهدان بودیم بعد گشت در بازار رسولی به پیشنهاد راننده که برای گشت کل روزمون در زاهدان همراهمون بود برای نهار به رستوران ولیعصر در خیابان آزادی زاهدان رفتیم.سفارش ما کوبیده و جوجه بود..به مبلغ 169هزار که کیفیت و قیمت خوبی داشت.و فضای رستوران هم تمیز بود.

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • رستوران نقش جهان (کنارک)
  پروانه کشاورز
  نقدها:
  گزارش

  رستوران نقش جهان

  توصیه شده توسط کاربر

  رستوران نقش جهان یکی از رستورانهای شهرستان کنارک است، کلا این شهر خیلی پیشرفته نیست و امکانات آنچنانی ندارد و شاید بتوان گفت بهترین رستوران شهر بود، ما اولین گشتمون در روز اول که همان روز پروازمون انجام میشد، به سمت کنارک و پزم بود و ما گزینه دیگری برای ناهار نداشتیم و برای از دست ندادن زمان معمولا همه مسافرانی که به کنارک می آیند از این رستوران استفاده میکنند. در محوطه بیرون رستوران یک حوضچه قرار داشت و رستوران دقیقا در خط ساحلی واقع شده و پشت ساختمان رستوران دریا قرار داشت. محیط داخل رستوران کاملا معمولی بود و بیشتر شبیه رستوران های بین راهی بود. ما به پیشنهاد لیدر محلیمون، اولین کراهی رو در سفر به چابهار سفارش دادیم و در کنار آن هم یک پرس ماهی کبابی اضافه کردیم. طعم غذا به نظر من خوراک گوشت معمولی بود با ادویه محلی، و با توجه به کراهی هایی که روزهای بعد خوردیم واقعا اون فقط یک غذا برای گرسنه نماندن بود. طعم ماهی هم خیلی معمولی بود. قیمت هر دو غذا به همراه دلستر ۱۶۴ هزارتومان شد و در این روز هزینه غذای لیدر به عهده ما نبود( لازمه توضیح بدم در سفر به چابهار معمولا غذای لیدر محلی رو یا باید مسافران حساب کنند و یا به خاطر حضور مسافر در آن رستوران یا خونه محلی، غذای لیدر رایگان میشود). از پنجره رستوران میشد دریا و لنج هایی که در رفت و امد به سمت اسکله بودند رو دید و از دیدن دریا لذت برد و به نظرم این تنها حسن رستوران بود.

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • رستوران براسان
  پروانه کشاورز
  نقدها:
  گزارش

  دنیای زیبای براسان

  توصیه شده توسط کاربر

  دنیای زیبای براسان یا دنیای زیبای برادران یکی از بهترین رستوران های چابهار است که به نظر من برای خوردن کراهی واقعی چابهار فقط و فقط باید به آنجا رفت. مدیر و صاحب رستوران، آقای وحید سیستانی، بسیار خوش برخورد و خونگرم بودند و معمولا شخصا به استقبال مشتری ها می روند، طبیعتا لیدر ما با ایشاله آشنا بود و ایشان با دیدن ما
  به سمت مان آمدند و خوش آمد گفتند و مارو راهنمایی کردند به سمت آشپرخانه اوپنی که دقیقا در وسط محوطه قرار داشت، قبل از شروع کار آشپز، با شیرچایی مخصوص چابهار از ما پذیرایی کردند، سپس آشپز در کنار توضیحات آقای سیستانی شروع به تهیه کراهی مرغ کرد و آشپز با مهارت خاص خود در جابجایی و چرخاندن وسایل و غذا در هوا مشتری را به خود مجذوب میکرد. در این رستوران در ابتدای کار یه کراهی برای مشتری به صورت رایگان تهیه میشه و مشتری میل میکنه و اگر دوست داشت سفارش میدهد، ما کراهی را خوردیم و واقعا هم خوشمزه و لذیذ بود و یه کراهی با نون سفارش دادیم و رفتیم سمت تخت ها بنشینیم تا سفارش آماده شود. خیلی زمان نبرد و تا ما چند تا عکس از محوطه گرفتیم سفارش هم اماده شد و بسیار هم خوش طعم بود، و تنها کمبود مجموعه، نداشتن نون تازه بود که به مدیر رستوران هم مطرح کردم، درد دل ایشان باز شد و گفت خودم هم خیلی بهش فکر کردم و حتی یک تنور عالی تهیه و تعبیه کردم ولی متاسفانه اینجا کارگر خیلی کم است. ناگفته نماند که گربه شیطون و پرویی هم در محوطه میچرخید که اگر غافل میشدیم کنارمون سر سفره نشسته بود و از آنجا که من از مزاحمت حیوان هنگام غذا خوردن بیزارم کمی اذیت شدم ولی در کل تجربه خیلی خوبی بود.

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • رستوران امیر شاهان
  مریم رجایی
  نقدها:
  گزارش

  امیرشاهان، رستورانی باکیفیت و لوکس

  توصیه شده توسط کاربر

  رستوران امیرشاهان در بلوار هفت تیر وکیل اباد مشهد قرار دارد. منوی رستوران شامل صبحانه، انواع غذای ایرانی و فرنگی، منوی کافه، طباخی، فست فود و... است. رستوران بسیار بزرگ و مجلل میباشد و شامل دو فضای باز، چندین سالن، لمکده و همچنین فضاهای اختصاصی میباشد که استفاده از انها نیاز به رزرو قبلی دارد. در حال حاضر منوی کاغذی موجود نبود و بایستی با اسکن کردن بارکد منو را بصورت اینترنتی ببینید. سفارش ما یک پرس شیشلیک و یک پرس ماهیچه بود. کیفیت و طعم هر دو غذا عالی بود. مقدار ان نیز برای یک و نیم نفر کافی بود اما دورچین غذا میتوانست بهتر باشد. سرویس دهی رستوران نیز خوب است و غذا سریع اماده شد. پرسنل مجهز به ماسک بودند، بشقاب و سرویس غذاخوری پک شده بود و صندلیها ضدعفونی میشدند و مسائل بهداشتی  به خوبی رعایت میشد. در مجاور رستوران تقریبا جای پارک مناسب قرار دارد اما رستوران فاقد پارکینگ اختصاصی است.

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • هتل تانگو تکسیم
  Hamed Kazemi
  نقدها:
  گزارش

  هتل تانگو در خیابان استقلال

  توصیه شده توسط کاربر

  من از 27 تا 31 دسامبر 5 شب در کنار دوستانم در این هتل اقامت داشتم.
  این هتل موقعیت بسیار خوبی در خیابان Istiklal دارد و نزدیکی آن به فروشگاههای موجود در خیابان استقلال بسیار کاربردی است و در صورت نیاز به خرید نیازی به مراجعه به پاساژهای اطراف اخسای نمیشود ( البته تعدادی از برندهای معروف در این خیابان شعبه ندارند که برای خرید از این برندها نیاز به مراجعه به مراکز خرید میباشد ولی اکثر برنده در دسترس میباشند ).
  اتاق های هتل مانند اکثر هتل های موجود در استانبول کوچک هستند.
  برخورد و رفتار کارکنان هتل بسیار مهربان و مسئولانه است.
  در اتاق و ... صندوق امانات ، چای ساز ،سشوار ، حوله ، شامپو بدن و ... موجود است.
  اتاق ها هر روز بنا به درخواست تمیز می شدند.
  برای صبحانه ارائه سرویس به صورت سلف نبود و صبحانه برای همه در یک بشقاب سرو می شد ( که این مورد احتمالاً به دلیل شیوع ویروس کرونا بود ).
  در حالت کلی من از اقامت در این هتل راضی بودم.

  نوع اقامت:
  تاریخ اقامت در هتل:
 • هتل پارمیدا کیش
  روزبه شهنواز
  نقدها:
  گزارش

  معمولی و خوب

  توصیه شده توسط کاربر

  من و همسرم در فروردین ۱۴۰۰ به مدت سه شب در هتل پارمیدا اقامت داشتیم که من سعی می‌کنم منصفانه و با توجه به مبلغی که برای این اقامت پرداخت کردم نقدی بر این هتل بنویسم.
  هتل پارمیدا سال ۱۳۹۳ ساخته شده و به بهره‌برداری رسیده که طبعا طی این سال‌ها مستهلک شده و نیاز به کمی بازسازی داره.
  اتاق‌های هتل نسبتا بزرگ و تمیزن و مجهز به LCD، یخچال و مینی‌بار، تراس، صندوق امانات و... هستن، در اتاق‌ها کمبود چای‌ساز به شدت دیده می‌شه. سرویس بهداشتی خوب و تمیزی داره و حمام هم مجهز به دوش و وانه!
  لابی جمع و جوری داره با چند دست مبلمان. داخل لابی دفتر فروش تور، غرفه‌ی اجاره‌ی ماشین، کافی شاپ و ... تعبیه شده.
  محوطه‌ی بیرونی هتل بزرگه و با گل‌ها و گیاهان، مشجر شده که البته می‌تونست سرسبز تر باشه.
  گوشه‌ی محوطه غرفه‌ی اجاره دوچرخه با تعدادی دوچرخه دیده می‌شه.
  کارکنان هتل پارمیدا با اخلاق و مودب هستن و با نهایت احترام برخورد می‌کنن که این خیلی خوبه.
  رستوران در مجاورت لابی قرار گرفته و فضای متوسطی داره؛ نه بزرگه و نه کوچیک!
  صبحانه‌ی معمولی اما قابل قبولی داره و از طعم و کیفیت نسبتا خوبی برخورداره.
  هتل زمین تنیس، استخر سرپوشیده، سونا و‌جکوزی داره که فعلا در شرایط کرونایی فعال نیستن.
  موقعیت هتل خوبه و هم به مراکز خرید و هم به ساحل دسترسی راحتی داره.
  دیگه بگم که با توجه به مبلغی که پرداخت کردیم راضی بودیم و هر چند همون‌طور که گفتم اگر اتاق‌ها بازسازی کوچکی بشن خیلی هم بهتر خواهد شد.

  نوع اقامت:
  تاریخ اقامت در هتل:
 • چابهار
  پروانه کشاورز
  نقدها:
  گزارش

  شهر چابهار

  توصیه شده توسط کاربر

  چابهار یکی از شهرهای ساحلی و جنوبی ترین شهر استان سیستان و بلوچستان است که در مجاورت دریای عمان و اقیانوس هند قرار دارد. چابهار علاوه بر موقعیت بازرگانی، دارای جاذبه‌های فراوان تاریخی و طبیعی است. آب و هوای این شهر همیشه بهاری و معتدل است و به همین دلیل چابهار (چهاربهار) نامیده می‌شود. سوغات چابهار، صنایع دستی و خوراکی های دریایی مثل ماهی است. شهر چابهار جاذبه های بی نظیری دارد که در سال های اخیر به شدت مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. از جمله این جاذبه ها میتوان از ساحل درک، تالاب صورتی، کوه های مریخی، کوه گل افشان، بندر بریس، بندر گواتر، بندر تنگ و ۱۰ ها جای دیدنی دیگر نام برد.دنیای زیبای براسان و رستوران خلیج از بهترین رستوران های چابهار هستند. بومیان معتقد هستند در گذشته افراد زیادی به خاطر قیمتهای مناسب، برای خرید به چابهار سفر میکردند، اما در سالهای اخیر و نابسامانی وضعیت اقتصادی کل کشور، قیمتهای اجناس موجود در این شهر تفاوت چندانی با شهرهای دیگر ندارد. بندر چابهار به خاطر موقعیت جغرافیایی مناسب و دسترسی به کشورهای حاشیه عمان و اقیانوس هند، از نظر تجاری برای منطقه بسیار مهم و حیاتی به شمار می رود.

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • دره مکیدی
  Yannar
  نقدها:
  گزارش

  دره مکیدی

  توصیه شده توسط کاربر

  بهشت آذربایجان شرقی لقب گرفته و برای رسیدن به این منطقه خوش آب و هوا لازمه جاده ی پر پیچ و خم و بسیار زیبایی رو سپری کنید .کمپ‌ها و سوییت های اجاره ای فراوانی در این منطقه پیدا میشه .پارک‌جنگلی مکیدی فعلا بعلت پیک چهارم کوید ۱۹ تعطیل هست .
  جنگلهای ارسباران در این منطقه سردسیری دراواسط فروردین کمو بیش در حال بیدار شدن بودند و همچنان حالو هوای زمستانی داشتن. تنوع گوناگون و متراکم درختان بلوط و فندق و گردو در این بخش کاملا مشهود بود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پارک ساحلی مرجان کیش
  روزبه شهنواز
  نقدها:
  گزارش

  آرام و زیبا

  توصیه شده توسط کاربر

  از قشنگ‌ترین و آرام‌ترین سواحل کیش رو پارک ساحلی مرجان داره. تلاقی آبی دریا و سرسبزی فضای سبز اینجا رو به یه مکان رویایی تبدیل کرده که میشه ساعت‌ها نشست و لذت برد از این همه زیبایی.
  اینجا یه اسکله‌ی کوچک، وسایل تفریحی دریایی، تعداد زیادی آلاچیق، چند رستوران و کافه و ... داره.
  شنای ماهی‌های ریز و درشت و آبِ صاف و زلال از مشخصه‌های این پارکه و از دلایل پر طرفدار بودنش هم می‌تونه باشه.
  نزدیکیش به بازار مرجان هم از دلایل دیگه‌ی استقبال گردشگران ازشه.
  برای رسیدن به اینجا راه‌های زیادی هست که آسون‌ترینش تاکسیه و البته از ون‌های مینی‌بوس طور جزیره هم می‌شه استفاده کرد که تا پاساژ مرجان میان و چند دقیقه‌ای پیاده‌روی داره!

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ساحل درک چابهار
  پروانه کشاورز
  نقدها:
  گزارش

  ساحل درک

  توصیه شده توسط کاربر

  ساحل درک تقریبا اخرین جاذبه غرب چابهار محسوب میشود که در فاصله ۱۸۰ کیلومتری چابهار قرار دارد و نزدیکترین نقطه سیستان و بلوچستان به تنگه هرمز است. اینکه بر روی تپه ها و رمل های کویر و در کنار درختان نخل، به جای سکوت بی انتهای کویر، صدای امواج دریا را بشنویم، احساسیست که فقط در ساحل درک میتوان تجربه کرد. این پارادوکس جذاب یکی از خارق العاده ترین صحنه های طبیعت رو ایجاد کرده است. نام درک به زبان محلی به معنای زندگی در کنار دریاست. غروب خورشید در این اینجا و ادغام کویر و اقیانوس و نخلستان در یک قاب، به نظر من زیباترین غروب چابهار رو به ما هدیه کرد. ساحل درک جاییست که اقیانوس هند و دریای عمان به هم میرسند و علاوه بر زیبایی بی نظیر و پاکیزگی اش، در آنجا میتوان سه نوع ساحل شنی، ماسه ای و مرجانی را درکنار هم تجربه کرد. از ماسه های سفید ساحل درک برای گرفتگی و درد عضلانی استفاده میکنند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پارک سنگی لیپار
  پروانه کشاورز
  نقدها:
  گزارش

  پارک سنگی لیپار

  توصیه شده توسط کاربر

  پارک سنگی لیپار یکی از پارک های ساحلی چابهار و بسیار زیبا و دیدنی و تمیز است. این پارک در نزدیکی هتل لیپار قرار داره و دقیقا کنار ساحل دریای مکران است، چندین کافه و رستوران دارد و همچنین آلاچیق و صندلی و فضای مناسب برای پیکنیک در پارک وجود دارد. این پارک واقعا دیدنیه و خیلی دوست داشتیم به یکی از کافه ها بریم و از ویو کنار ساحلشون لذت ببریم، اما متاسفانه گویا کافه های این قسمت فقط شبها باز هستند و چون ما چند ساعت بعد پرواز داشتیم، متاسفانه این امکان برامون نبود که شب بریم. این پارک هم ساحل صخره ای داره که میتونید برید کنار آب و از آرامش و آبی بی انتهای دریا لذت ببرید و هم میتونید از اسکله آن استفاده کنید، ما حدود ساعت ۱۲ ظهر آنجا بودیم و خوشبختانه ساحل بسیار خلوت و دلچسب بود. و من پیشنهاد میدم حتما یک شب را به این پارک و استفاده از کافه ها و امکاناتش تخصیص دهید که پشیمون نمیشید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مرکز خرید پردیس 2
  روزبه شهنواز
  نقدها:
  گزارش

  قدیمی اما کار راه‌انداز

  توصیه شده توسط کاربر

  مرکز خرید پردیس ۲ از پاساژهای قدیمی اما خوب کیشه که هنوز هم با وجود پاساژهای جدید‌تر و مدرن‌تر، از پر رونق‌ترین و مشتری پسندترین‌ مراکز خرید کیشه!
  اینجا از شیر مرغ تا جون آدمیزاد پیدا میشه و همه چیز به وفور و با قیمت‌ها و کیفیت متنوع در دسترسه!
  مساحت پاساژ بزرگه و تعداد زیادی مغازه جنساشون رو می‌فروشن؛ از لوازم منزل تا لباس و کالای خواب و عطر و ادکلن.
  تعدادی غرفه هم مواد خوراکی و تنقلات ارائه می‌دن و چندتایی هم کافه و رستوران داره!
  در جاهای مختلف پاساژ هم به عنوان دکور از ادوات جالبی استفاده شده، مثل هواپیمای ملخی قدیمی واقعی یا لنج کوچک چوبی.
  از نکات جالب این پاساژ وجود فضای سبز داخلی هست که تعدادی درختان بلند قامت نخل طبیعی و مقدار زیادی هم درختچه‌ها و گیاهان زینتی زنده و طبیعی هست که کلی به لطافت فضا کمک کرده و البته نیاز به گفتن نیست که زنده‌ نگهداشتن این گیاهان در چنین فضایی کار سخت و ارزنده‌ایه!
  محوطه‌ی خارجی پاساژ هم فضای سبز قشنگی داره و تعدادی وسیله‌ی سرگرمی هم تعبیه شده؛ هم برای بچه‌ها و هم برای بزرگ‌ترها!
  فضای پشتی مرکز خرید هم اختصاص دادن به پارکینگ روباز که برای شهر قانون‌مداری مثل کیش خیلی مناسبه!

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • خلیج گواتر
  پروانه کشاورز
  نقدها:
  گزارش

  خلیج گواتر

  توصیه شده توسط کاربر

  خلیج گواتر تقریبا آخرین جاذبه شرق چابهار محسوب میشود و در فاصله ۹۵ کیلومتری شرق چابهار قرار دارد. این خلیج در مرز ایران و پاکستان قرار دارد و ۶۰ درصد آن متعلق به پاکستان و ۳۰درصد آن در ایران قرار دارد. شروع این خلیج در پاکستان و انتهای آن در ایران در منطقه پسابندر واقع شده. خلیج گواتر دارای جنگلهای حرا است و در ساحل با سوار شدن بر قایق و پرداخت مبلغ ۱۵۰ هزار تومان، میتوان از این جنگل ها و مرغان دریایی و همچنین دلفینها و حرکت های گروهی آنها، دیدن کرد که به نظرم خالی از لطف نیست. گواتر از مراکز اصلی پرورش میگو است ولی متاسفانه صیدهای دریایی و درآمد ناشی از آنها، نتوانسته محرومیت منطقه و روستای گواتر را جبران کند. مردم گواتر به علت همجواری با پاکستان، رفت و آمد و ازدواج های زیادی با مردم پاکستان دارند و زبانشان هم به بلوچی پاکستان نزدیکتر است تا بلوچی ایران. اینجا نقطه صفر مرزی است و وقتی با قایق وارد آب میشوید میتوان پاکستان را از دور نظاره کرد. مردم این روستا با وجود محرومیت زیاد ولی بسیار خونگرم و مهربان هستند و با خرید از صنایع دستی دختران و پسران بلوچ، میتوان کمی به این صنعت کمک کرد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کوه های مریخی چابهار
  پروانه کشاورز
  نقدها:
  گزارش

  کوه های مینیاتوری یا مریخی

  توصیه شده توسط کاربر

  کوه های مریخی یا مینیاتوری چابهار یکی از جاذبه های شرق چابهار است که در فاصله حدود ۴۰_۵۰ کیلومتری شرق چابهار قرار دارد، این کوه هارو نه طبیعت سرسبزشان و نه قله‌های برفی‌شان دیدنی کرده‌اند بلکه تنها شکل ویژه‌ای است که دارند باید شهرتشان شده است. به جرات می‌توان گفت کوه‌های مینیاتوری یکی از منحصربه‌فردترین مواهب طبیعی است که در ایران وجود دارد و مشابهش را در کمتر جایی از دنیا می‌توان پیدا کرد. به گفته کارشناسان تا گذشته ای نه خیلی دور، این کوه ها در زیر خاک و آب مدفون بودند و با گذر زمان و بارش باران های موسمی از زیر خاک سربرآورده اند، و فسیل موجودات دریایی که در آنجا یافت شده حکایت از زیر آب بودن آنها میکند، شیارهای باریک و یکدستی که بر روی این کوه ها دیده میشوند باعث شده به نام مینیاتوری مشهور شوند و شبیه به کوه های قاره های دیگر است. این کوه ها فاقد پوشش گیاهی بوده و ماسه ای هستند. ارتفاع این رشته کوه ها از ۵ متر تا ۱۰۰ متر متغیر میباشد و ادامه رشته کوه زاگرس است که تا پاکستان کشیده شده اند و قدمت آنها به ۵ میلیون سال پیش برمیگردد.از چابهار که به سمت شرق حرکت میکنید دست چپِ جاده، کوه های مریخی و سمت راست جاده دریای بیکران عمان را میبینید و حرکت در این جاده چیزی از یک رویا کم ندارد. کوه های مریخی چندین کیلومتر ادامه دارند و لوکیشن های مختلفی در مسیر وجود دارد که میتوان آنجا برای عکاسی یا استفاده از امکاناتشان از جمله، فروش صنایع دستی، شتر سواری یا خرید توقف کرد. جالب بود یک عروس و داماد هم برای عکاسی با گروه فیلمبردار خود در آنجا مشغول به عکاسی بودند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • درخت انجیر معابد
  پروانه کشاورز
  نقدها:
  گزارش

  درخت انجیر معابد کوپانسر چابهار

  توصیه شده توسط کاربر

  درخت انجیر معابد ساحل کوپانسر یکی از جاذبه های دیدنی شرق چابهار است که در فاصله ۲۰ کیلومتری شرق چابهار به سمت گواتر قرار دارد، این درختان اصالت هندی دارند و تعدادی از آنها در اطراف دریای عمان وجود دارد از جمله درخت انجیر معابد کیش، قشم و حتی در غرب چابهار هم نمونه هایی از آنها دیده میشود. این درختان قدمت بالای صدسال دارند و شاخه های آنها به جای سمت بالا، به سمت زمین رویش میکنند و در خاک فرو میروند و شبیه به ریشه درخت میشوند. این درختان بسیار پهن و بزرگ هستند و به سختی میتوان کل آن را در یک قاب جای داد. زنان محلی صنایع دستی خود را در زیر سایه درخت، برای فروش روی زمین چیده اند و یا به طناب ها آویزان کرده اند که حالت بازارچه به خود گرفته است. در کنار این درخت، زباله ها صحنه ی زننده ای رو ایجاد کرده بودند که بی مسولیتی گردشگران را بیش از پیش به رخ میکشید، در سمت دیگر، زنان بلوچ صنایع دستی خود را برای فروش عرضه میکردند، یکی دیگر از مناظر دلخراش این منطقه یادگاری هایی بود که روی تنه درختان نوشته بودند و بی مبالاتی بشر را در همه تصاویر و عکس های یادگاری یادواری میکردند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کهیر
  پروانه کشاورز
  نقدها:
  گزارش

  روستای کهیر

  توصیه شده توسط کاربر

  روستای کهیر از توابع شهرستان کنارک، در فاصله ۳۸ کیلومتری شمال غرب چابهار قرار دارد و زادگاه میوه های گرمسیری به شمار می آید، جاذبه اصلی این روستا باغ های گرمسیری هست که در مجاورت روستای چهاربیتی قرار دارد، میوه هایی مثل موز، انبه، پاپایا و زیتون( البته زیتون محلی که میوه ای شبیه به گلابی است). این روستا نسبتا کوچک و مردمانش از نظر اقتصادی ضعیف هستند اما بسیار مهربون و خوش برخورد بودند. درآمد اصلی مردم روستا، از فروش همین میوه هاست و روزی خود را از این باغات میدانند. داخل روستا امکانات رفاهی مناسبی نداشت و حتی یک نوشیدنی خنک به سختی پیدا میشد. و نکته جالب چرخیدن بز ها در روستا بود، در واقع بر خلاف جاهای دیگه که سگ ها در شهر میچرخند، اینجا بزها هستن که در روستا و پای زباله ها میچرخند تا غذایی برای خود پیدا کنند و جالبتر اینکه خودشان بعد از سیر کردن شکم به خانه صاحب خود برمیگردند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • روستای تنگ
  پروانه کشاورز
  نقدها:
  گزارش

  روستای تنگ

  توصیه شده توسط کاربر

  روستای تنگ در فاصله ۸۰ کیلومتری شهر کنارک در غرب چابهار قرار دارد، این روستای کوچک به دلیل تلاقی کویر و دریا جذابیت ویژه ای را در منطقه ایجاد کرده است. روستای تنگ مثل اغلب روستاهای استان سیستان بلوچستان به شدت محروم است و داخل روستا امکانات رفاهی کافی و مناسبی وجود ندارد، اما با وجود جاذبه های بی نظیری که در این منطقه قرار دارد همچون کوه های گِل افشان، تلاقی کویر و دریا، ساحل صخره ای زیبا، به شدت پتانسیل پیشرفت را دارد. درآمد مردم روستا بیشتر از ماهیگیری است و در اسکله بندر تنگ، همواره ماهیگیرانی رو میبینیم که در حال صید ماهی هستند. و این منطقه ظرفیت بالایی برای کمک به صنعت صید و شیلات کشور را داراست. ما قبل از رفتن به تپه های افسانه ای، چون زمانی نداشتیم برای رفتن به منطقه ای مناسبتر، ناهار را در یکی از خونه های روستایی تنگ خوردیم ( که البته همه مسافران معمولا همین کار را میکنند و لیدرمون با آنها هماهنگ کردند). داخل خونه چندین اتاق خالی برای مسافران درنظر گرفته شده است و کودکان قدو نیم قد در رفت و آمد بودند و سعی میکردند بهترین پذیرایی رو از ما انجام بدهند، اول از همه با شیر چایی از ما پذیرایی کردند و بعد هم غذا رو که قبلا تلفنی سفارش داده بودیم برامون آوردند، غذای جالبی نبود ولی خب تمام تلاش خود را کرده بودند و ما هم از محبتشان تشکر کردیم، ولی من اگر بار دیگر سفر کنم یا برای خودم غذا میبرم و یا چیزی نمیخورم. انشاله که در آینده این عزیزان تلاش بیشتری برای تهیه و طبخ غذا داشته باشند. چون از این راه کسب درامد میکنند و مسافران هم برای از دست ندادن زمان، ترجیح میدهند همینجا ناهار میل کنند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • بندر تنگ
  پروانه کشاورز
  نقدها:
  گزارش

  بندر تنگ

  توصیه شده توسط کاربر

  بندر تنگ یکی از بنادر جنوب ایران است که در ۸۰ کیلومتری شهر کنارک در غرب چابهار، قرار دارد. در بندر تنگ که در مجاورت روستای تنگ قرار دارد اسکله ای تعبیه شده برای صید آسان تر، زیرا درآمد اصلی مردم تنگ از ماهیگیری است و در اسکله همواره مردمانی در حال ماهیگیری و جابجایی صیدهای خود هستند. تنگ منطقه محرومی است و بسیاری از خانه ها مخروبه هستند، اما مردمانی مهربان و خونگرم دارد. بندر تنگ، ساحل ماسه ای و صخره ای زیبایی دارد که مناظر فوق العاده ای را هنگام برخورد امواج با ساحل ایجاد میکند، اما قایق های شکسته و مخروبه و رها شده در ساحل از زیبایی آن کم‌ میکنند. یکی از جاذبه های متفاوت این منطقه تلاقی دریا و کویر است که آنرا منحصر به فرد کرده است، در بندر تنگ زمانی که آب دریا به اندازه کافی بالا است و قایق میتواند در آن حرکت کند میتوان به محل تلاقی دریا و کویر رفت و این تصویر زیبا رو از نزدیک دید، رمل ها و تپه های شنی در کنار انعکاس نور خورشید در کنار امواج آب، واقعا چشم هر بیننده ای را مجذوب خودش میکنه، البته این تلاقی در ساحل درک هم دیده میشود، اما هرکدام زیبایی خودش رادارد. درهرصورت بازدید از این دو مکان رو حتما به همه طبیعت دوستان پیشنهاد میکنم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: