Close

نقد و بررسی ها


 • فود کورت هتل امیر کبیر
  مجتبی امیدپور
  نقدها:
  گزارش

  با توجه به محدودیت های اعمال شده به خاطر کرونا و محدودیت ساعات کار اماکن خدماتی و رستورانها در اراک، و با توجه به اینکه مهمون عزیزی برای درمان و از راه دور پیشمون اومده بود .با آقای امیدی دوست خوبم که رستوران داره تماس گرفتم و ایشون هم در پایان شب با نهایت لطفی که داشت رستوران ایرانی ماهور ، در مجموعه فوت کورت هتل امیرکبیر رو به صورت کاملا اختصاصی برامون باز کرد و ازمون پذیرایی کرد. انتخابمون با توجه به توصیه خود ایشون کاسه کباب و کباب سلطانی مخصوص بود که هر دو مثل همیشه عالی ولی کاسه کباب بازم بهتر بود. در کنارش دوغ سنتی و ماست چکیده با طعم و کیفیت بسیار خوب سرو شد .فضا هم جدای از اینکه فقط خودمون حضور داشتیم به مناسبت مراسم در پیش رو( شب یلدا و سال نو میلادی) به زیبایی تزیین شده بود. رفتار پرسنل اینجا هم همیشه بسیار محترمانه است. یک پارکینگ اختصاصی هم در محوطه غربی هتل برای مجموعه فود کورت وجود داره. قیمتها البته با توجه به اعمال ارزش افزوده روی فاکتور نسبتا گران است.

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • رستوران صالحیه
  روزبه شهنواز
  نقدها:
  گزارش

  خوشمزه

  توصیه شده توسط کاربر

  اگر هوس خوردن یه پلو خورش خوشمزه رو کردین و حوالی بازار تجریش هم بودین این رستوران را فراموش نکنید.
  صالحیه از چلوکبابی های قدیمی محله ی تجریشه و هم برای اهالی محل و هم برای گردشگران بازار تجریش نام آشناییه.
  من اینجا زیاد غذا خوردم و تقریبا همه ی غذاهاشون رو امتحان کردم اما پلو خورش هاش واقعا خوشمزه س؛ هم قیمه هم فسنجون و هم قورمه سبزی. یعنی از قورمه سبزی که نگم براتون، قشنگ یادآور غذاهای نذریه!
  اما باید بگم اگه توقع یه رستوران لوکس رو دارین اینجا برای شما مناسب نیست. اینجا دکور خیلی معمولی داره و اگه تو ظروف لنگه به لنگه براتون غذا آوردن نباید تعجب کنید و فقط به نیت خوردن یه غذای خوشمزه برید. من کبابهای رستوران صالحیه رو هم امتحان کردم وخوب بود اما همون طور که گفتم خورشهاش یه چیز دیگه س. تو شش ماهه ی دوم سال که هوا خنک میشه خورش فسنجون هم به منو اضافه میشه و شش ماهه ی اول سال خورش کرفس جاشو میگیره.
  از نظر بهداشت هم تقریبا خوب و تمیزه و به محض نشستن روی صندلی، با سفره ی یکبار مصرف میزها رو می پوشونن و اگه درخواست بدین الکل هم براتون میارن.
  آدرسش هم خیلی سر راسته؛ بازار تجریش، کوچه ی امام زاده!

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • رستوران ولیعصر
  Maryam_aram63
  نقدها:
  گزارش

  رستوران ولیعصر

  توصیه شده توسط کاربر

  از اونجایی که مردمان شهر زاهدان به شکم خیلی اهمیت میدن،غذاهای رستوران معروفش زود تمام میشه،بعداز کلی خرید از بازار رسولی دیگه وقت خوردن ناهار بود ساعت هم حدود ۳ عصر شده بود و رستورانهای خوب شهر غذاهاشون تمام شده بود ،خوشبختانه رستوران ولیعصر که در خیابان آزادی شهر قرار داشت باز بود.رستوران تقریبا تمیزی بود ولی ظاهری معمولی داشت ،منوی غذاشون انواع کبابی ها ومرغ وماهی با برنج پاکستانی سرو میشد.سفارش من خوراک کوبیده و خوراک جوجه بود،کیفییت غذا خوب بود ،قیمت غذا ورفتار پرسنل هم خوب بود.

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • رستوران بلوچ
  Shilan
  نقدها:
  گزارش

  رستوران بلوچ

  توصیه شده توسط کاربر

  رستوران بلوچ که در خیابان امام چهارراه پمپ بنزین چابهار قرار داشت یکی از رستورانهای بود که واقعا در نگاه اول بسیار پشیمان شدم از اینکه به این رستوران آمده بودم در منطقه ای بسیار شلوغ قرار داشت، نمای رستوران بسیار ساده با سردری با عنوان رستوران بلوچ.وقتی که وارد رستوران شدیم رستورانی بسیار ساده و بدون هیچ دکوراسیون خاصی اما برخورد پرسنل عالی بود و فضای بسیار تمیز و مرتب داشت . منوی ساده بدون قیمت و غذاها بدون هیچ دیزاینی اما با طعمی بسیار خوشمزه ومتفاوت ،سفارشهای ما چیکن بوتی که بسیار تند و خوشمزه و متفاوت با چلو جوجه های که در جاهای دیگر خورده بودم و خوراک میگو عربی که با سیر و کره تفت داده شده بود و واقعا دلچسپ بود.قیمت غذاها جمعا ۱۵۸ هزار تومان شد .

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • آب انبار آگراسن کی بائولی لیمیگو
  روزبه شهنواز
  نقدها:
  گزارش

  آب‌انبار اسرار آمیز

  توصیه شده توسط کاربر

  من نمی‌دونم چرا هندیا دوست داشتن آب‌انبارهاشون رو مخوف و اسرار آمیز بسازن؟! اون از چندبائوری ایالت راجستان و این هم از آگراسن‌کی بائولی. کلا هم کلمه‌ی بائوری یا بائولی در زبان هندی به معنی چاه‌پله س و برای همین در اینجا هم از همین پسوند استفاده شده.
  چاه‌پله ها، آب‌انبارهای عمیقی هستن که توسط تعداد پله‌های زیادی، سطح معابر رو به عمق منبع آب وصل می‌کردن اما حالا چرا با معماری عجیب و غریب و خوف‌ناک خدا میدونه!
  جالبه که پشت تمام این بائوری ها هم داستان‌های مرتبط با ماوراءالطبیعه زیاده و این هم نشأت گرفته از همون معماریه!
  طبق باورهای مردم، نیرویی ماورایی در آب این چاه‌پله وجود داشته که دیگران رو ترغیب به خودکشی می‌کرده و چون تعداد افرادی که در این مکان خودکشی می‌کردن زیاد بوده مجبور به تخلیه‌ و خشک کردن آب می‌شن تا دیگه چنین اتفاقی نیفته!
  به هر حال الان که به بازدیدش می‌رین، آبی کف آب‌انبار وجود نداره و جر حفره‌ای توخالی چیزی برای تماشا نمی‌بینید اما معماری مرموز چاه‌پله همچنان جذاب و دیدنیه، تا جایی که لوکیشن فیلم‌برداری خیلی از فیلم‌های بالیوود همینجا بوده.
  نکته هم اینکه اگه ساعات ابتدایی روز به بازدید این جاذبه برید به خاطر خلوتیش خوف برِتون می‌داره که اون هم نوعی لذت‌بخشه!

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • آرامگاه اعتمادالدوله
  روزبه شهنواز
  نقدها:
  گزارش

  نمونه‌ی کوچک تاج‌محل

  توصیه شده توسط کاربر

  از جاذبه‌های دیدنی شهر آگرا همین مقبره‌ی اعتمادالدوله س که شباهت زیادی هم به تاج محل داره و هنر به کار رفته در ساختش یاد آور بنای عشقه!
  این مقبره هم به تأسی از تاج محل در باغی سرسبز و مشجر احداث شده و معماری مغولی مشخصه‌ی اونه. البته رد پای هنر ایرانی اینجا هم دقیقا به چشم میاد و مشبک کاری و معرق کاری سنگ‌ها و طاق‌بندی ها که مشخصه‌ی دوره‌ی گورکانیه و ملهم از هنر معماران ایرانیه کاملا مشهوده!
  از نکات جالب این باغ و مقبره هم مجاورت با رودخونه‌ی یامونا هست و هوای دلپذیرش رو مدیون این رودخونه س.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • آتشکده آناهیتا (قلعه دختر )
  امید خدایاری
  نقدها:
  گزارش

  قلعه دختر کرمان

  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از قدیمیترین جاذبه‌های کرمان که در در داخل شهر و در قسمت شمال شرق  آن به سمت آرمستان شهر و کنار یخدان زریسف قرار داره قلعه دختره، این قلعه به نام‌های قلعه اردشیر، قلعه گواشیر، قلعه کهنه، قلعه کوه و آتشکده‌ی آناهیتا نیز معروفه. قدمت این قلعه به 220 سال قبل از میلاد برمیگرده. علت نامگذاری این قلعه به این برمیگرده که در داستان های که از قدیم نقل شده دختری بر این قلعه فرمانروایی میکرده که با طلسمی که داشته ، قلعه تسخیرناپذیر شده، اما براساس پژوهش‌های انجام شده دلیل منطقی تر برای نامگذاری این قلعه به نام قلعه دختر، تسخیرناپذیری این قلعه به دست دشمنان بوده چون در فرهنگ ایران قدیم دختر مظهر دست نخوردگی و پاکی بوده.

  برای دیدن این قلعه که ورودی نداره و بازدید ازش رایگانه باید تپه ای که شیب تندی داره رو بالا برید از بالای قلعه نمایی زیبا از شهر کرمان و اطرافش هم می تونید ببینید. در ضمن به این اثر تاریخی هیچ توجه ای نمیشه و همینطور به حال خودش رها شده و شاید اگه سالیان بعد برای دیدن این قلعه برید دیگه اثری ازش باقی نمونده باشه.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • جزيره هرمز
  سهیل
  نقدها:
  گزارش

  هرمز دوست داشتنی

  توصیه شده توسط کاربر

  جزیره کوچکی در نزدیکی شهر بندر عباس و جزیره قشم.با مناظر طبیعی بکر و دیدنی و همچنین منحصر به فرد.رفتن به جزیره به وسیله کشتی های تندرویی که مشغول به فعالیت هستند امکان پذیر هست .بلیط برای هر نفر حدود سی هزار تومان هست که میتونید اگه از جزیره قشم عازم این جزیره میشید از اسکله شهید ذاکری اقدام به تهیه بلیط کنید.که حدود یه ساعت فاصله بین دو جزیره هست.جزیره تقریبا کوچکی هست و شما هم میتونید با دوچرخه و هم با سه چرخه هایی که در جزیره هرمز وجود دارند کل جزیره رو تو یه نصف روز بگردید.دوستانی هم که تمایل به زدن کمپ در جزیره دارند میتونن با خیال راحت هر جای جزیره کمپ بزنن البته برای گذروندن شب هم اقامتگاهایی وجود دارند و هم میتونید با بومی ها برای اقامت شبانه هماهنگ کنید.مردمان خوبی داره جزیره و میشه بهشون اعتماد کرد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مسجد مکی
  Maryam_aram63
  نقدها:
  گزارش

  مسجد مکی

  توصیه شده توسط کاربر

  مسجدمکی یکی از بزرگترین ومشهورترین مسجد اهل سنت در شهر زاهدان مرکز استان سیستان وبلوچستان قرار دارد.این مسجد قدمت ۵۰ ساله دارد وتوسط مولوی عبدالعزیز ملازاده تاسیس شده،معماری مسجد نمای بیرونیش شبیه مسجدسلطان احمد در ترکیه است ومعماری داخل آن شبیه مسجدالنبی است.هزینه ساخت مسجد توسط مردم زاهدان جمع آوری شده وبابت ساخت آن هیچ گونه هزینه ای از ارگانهای دولتی دریافت نشده و مردم زاهدان بدون دریافت دستمزد در ساخت مسجد کمک میکنند.مسجد مکی دارای ۴مناره و۵۳ گنبد است،ارتفاع گنبد خارجی به ۴۶متر میرسدو ارتفاع مناره آن ۹۵ متر است و مساحت کل مسجد۳۲۰۰۰متر مربع است.این مسجد به صورت شبانه روزی برای اهل سنت باز است.نکته ای که وجود دارد برای بازدید از داخل مسجد باهماهنگی مسئولین مسجد میتونید از داخل آن دیدن کنیدالبته اگه با یه اشنا همراه باشید راحتتر میتونید از داخل مسجد بازدید کنید .اگر مثل من گذرتون به شهر زاهدان خورد حتما از این مسجد دیدن کنید معماری بی نظیری دارد.آدرس زاهدان خیابان خیام بازدیداز مسجد رایگان است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • بازار رسولی
  Maryam_aram63
  نقدها:
  گزارش

  بازار رسولی

  توصیه شده توسط کاربر

  بازار رسولی یکی از بازارهای معروف شهر زاهدان است.بازار رسولی در واقع خیابانی است که در دو طرف خیابان مغازه و پاساژهای زیادی وجود دارد.به خاطر نزدیک بودن به مرز پاکستان وافغانستان وهند انواع جنسهای خارجی از خوراکی تا پوشاک در بازار رسولی وجود دارد.اگر اهل طبیعت وکوهنوردی هستید مغازه استوک فروشی زیادی دارد که میتونید لوازم مورد نیاز خودتون رو با قیمت خیلی مناسب تهیه کنید.در ضمن این بازار مرکز اصلی چای وادویه ومیوه های استوایی باقیمت مناسب است.نکته اینکه اگربه قصد خرید به این بازار آمدید به علت بزرگ بودن وزیاد بودن مغازها دو روز وقت بگذارید تا اجناس دلخواه خود را بخرید.ساعت کار مغازهای بازار از۹ صبح یکسره تا ۱۰ شب باز است. آدرس زاهدان خیابان مولوی حسین بر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ساحل درک چابهار
  Maryam_aram63
  نقدها:
  گزارش

  ساحل درک

  توصیه شده توسط کاربر

  ساحل درک یکی از بی نظیرو زیباترین سواحل کشور به شمار می اید .ساحلی که تلاقی بین کویر و دریا یکی از خاص ترین پدیده طبیعی است.طلوع وغروب این ساحل با تک درخت معروفش بی نظیره این ساحل در روستای درک در بخش زرآباد ودر شهرستان کنارک قرار دارد،روستای درک بین دو بندر چابهار وبندر عباس قرار دارد.روستای درک در امتداد دریای عمان قرارداردویکی از امن ترین مناطق گردشگری ایران به شمار می آید .آرزو میکنم برید به درک

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مرکز خرید امبیانس
  روزبه شهنواز
  نقدها:
  گزارش

  مدرن و زیبا

  توصیه شده توسط کاربر

  از مدرن‌ترین و زیباترین اماکن توریستی دهلی میشه مرکز خرید آمبیانس رو نام برد که واقعا دیدنش در شهر شلوغ و کثیفی مثل دهلی حال آدم رو خوب می‌کنه.
  وجود این مرکز خرید زیبا با سقف شیشه‌ای در شهری مثل دهلی واقعا لازمه و گشت زدن درش باعث نشاط و خوشحالی می‌شه و باعث میشه برای چند دقیقه هم که شده از محیط پر هیاهوی و پر حاشیه‌ی بیرون راحت باشی و در یک فضای تمیز قدم بزنی و نفس بکشی.
  تقریبا خیلی از برندهای معروف دنیا اینجا شعبه دارن و حتی اگر مثل من قصد خرید هم نداشته باشید، دیدن لباس‌های مد روز دنیا حس خوبی بهتون می‌ده!
  طبقه‌ی آخر این پاساژ و درست زیر سقف شیشه‌ایش فوت کورت تمیز و قشنگی تعبیه شده که اینجا هم بیشتر برندهای معروف غذا و  آبمیوه شعبه دارن و باعث رفع خستگی از بدن می‌شن، مخصوصا اگر مثل من زیاد پیاده‌روی کرده باشین!

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • معبد چاتارپور
  روزبه شهنواز
  نقدها:
  گزارش

  عجیب و بزرگ

  توصیه شده توسط کاربر

  قبل از ساخته شدن معبد آکشاردام این معبد با طراحی و معماری شگفت‌انگیز بررگ‌ترین در هند و دومین در جهان بود اما با این حال هنوز زائران بسیاری از سرتاسر هند برای زیارت خودشون رو به چاتارپور می‌رسونن و کلی هم گردشگر از جای‌جای دنیا برای بازدید داره.
  مصالح به‌کار رفته در ساخت نمای این بنای با‌شکوه سنگ مرمرِ کرم رنگ هست و معماری فوق‌العاده زیبایی داره.
  موقعیت جغرافیایی این معبد، نزدیکِ قطب‌مناره که با بازدید از هر کدومشون اون یکی رو هم به راحتی می‌شه دید.
  معبد چاتارپور از بیست معبد کوچک و بزرگ تشکیل شده و میزبان خدایان مختلف آیین هندوئه اما مهم ترین خدای این معبد، خدای کتیایانی یا الهه‌ی جنگاوریست و خدای بعدی هانومان یا خدای میمون‌هاست.
  اگر بدون تور به دهلی سفر می‌کنید برای رفتن به این مکان بهترین وسیله مترو هست و باید در ایستگاهی به همین نام یعنی چاتارپور پیاده بشید و البته همون‌طور که گفتم برای رسیدن به قطب‌منار هم مترو وسیله‌ی مناسبیه.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • باغ لدهی
  روزبه شهنواز
  نقدها:
  گزارش

  سبز و تميز

  توصیه شده توسط کاربر

  باغ لودى هندوستان در منطقه تميز و زيباى لودى كلنى دهلى واقع شده كه از قشنگ‌ترین و سرسبز‌ترین محله‌های دهلیه.
  این باغ که پاتوق پیاده‌روی‌ها و ورزش‌های روزانه‌ی مردم دهلی و گردشگرانه، دریاچه‌ی زیبایی هم داره و این دریاچه‌ی کوچک جذابیت باغ رو چندین برابر کرده. اهمیت این باغ فقط به سرسبزی و دریاچه‌ش خلاصه نمی‌شه، چرا که چند مقبره از شاهان سلسله‌ی مغول‌ها رو هم در خودش جای داده از جمله آرامگاه محمد شاه، اسکندر لودی و ... .
  دیدن این باغ من رو به یاد مجموعه‌ی‌ باغ‌ و مقبره‌های همایونِ دهلی میندازه، هم شکل باغسازی و هم فرم معماری مقبره‌ها؛ ابنیه‌‌هایی هشت‌ضلعی!
  در باغ لودی علاوه بر مقبره‌های مذکور، یک دروازه، یک بنا با گنبدی بزرگ و سه مسجد هم با معماری مغولی ساخته شده و این مجموعه را دیدنی‌تر کرده.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • قشم
  سهیل
  نقدها:
  گزارش

  بزرگ ترین جزیره ایران

  توصیه شده توسط کاربر

  واقعا جزیره بزرگی هست.برای رفت و آمد حتما باید یا وسیله نقلیه شخصی داشته باشید ،یا با تور داخلی جاذبه های جزیره رو بازدید کنید.مثلا برای رفتن از شهر قشم که شرق جزیره هست تا چاهکوه حدود یک ساعت و چهل دقیقه زمان میبره .اماکن بکر و سواحل بینظیری داره .اگه اهل کمپ کردن هستید سعی کنید قسمتهای غربی جزیره مد نظر داشته باشید.حتما قبل از رفتن به جزیره یه لیست از اماکنی که براتون جذاب تره رو تهیه کنید تا دچار سردرگمی در سفر نشید.لیست مکانها به همراه عکس هم تو گوگل و هم تو همین لست گرام میشه پیدا کرد. اطراف زیره هم جزایر کوچیکی مثل هنگام و هرمز و خیلی های دیگه که ناشناخته ترند وجود دارند که هر کدوم رو خواستید میتونین یه سری بزنین.دوستانی که کیش رفتند نباید انتظار لوکس بودن از قشم رو داشته باشند .هم از نظر وسیله نقلیه و هم دسترسی یه مقدار ممکنه به مشکل بر بخورید.اما مراکز خرید زیادی هم تو خود شهر قشم و هم درگهان وجود داره که میتونید با خیال راحت خرید کنید.

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • زاهدان
  Maryam_aram63
  نقدها:
  گزارش

  شهر زاهدان

  توصیه شده توسط کاربر

  زاهدان یکی از کلان شهرهای ایران ومرکز استان سیستان وبلوچستان است.نام قدیمی زاهدان دزدآب بوده که در زمان رضا شاه به زاهدان تغییر یافته .آب وهوای شهر زاهدان در فصل گرما گرم وخشک ودر فصل سرما هوای خیلی خشک و سردی دارد.این شهر از شمال به زابل واز جنوب به خاش وازشرق به کشورهای پاکستان وافغانستان واز غرب هم به فهرج منتهی میشود. به خاطر مرزی بودن دارای راه آهن وفرودگاه بین المللی است.این شهر در قدیم شهر زیاد امنی نبوده ولی چند سالیه که دیگه نا امن نیست .مردمان خونگرم ومهمان نوازی داره .در زاهدان بازارهای زیادی برای خرید وجود دارد خودم به خاطر سفر به چابهار با قطار به زاهدان رفتم ویک روز رو در شهر زاهدان بودم،کلی از بازار تاناکورا لوازم طبیعت گردی وکوهنوردی خرید کردم قیمتها وکیفیت اجناس واقعا عالی بود.حتما اگه گذرتون به شهر زاهدان خورد یک سری به بازارش بزنید.

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • چابهار
  Shilan
  نقدها:
  گزارش

  چابهار

  توصیه شده توسط کاربر

  چابهار یکی از شهرستانهای استان سیستان و بلوچستان است که در جنوب شرقی ایران و در کنار آب های اقیانوس هند و دریای عمان قرار دارد.چابهار همانطور که از نامش پیداست به چهاربهار معروف است یعنی در تمام فصول سال آب و هوای خنک و معتدل دارد.بهترین فصل برای دیدن زیبایهای چابهار فصل پاییز و زمستان است .
  آب و هوای چابهار در فصل پاییز و زمستان بسیار دل انگیز و بهاری میباشد اما در تابستان بسیار گرم و شرجی است و ماهای طلای چابهار دی و بهمن ماه میباشد.از زیبای و گشت های چابهار میتوان گشت غرب که شامل باغ میوه های استوایی ،کوه گل افشان ، بندر تنگ، تلاقی کویر و دریا ،ساحل کشتی سنگی ،دره تندیسها و ساحل درک است و گشت شرق شامل ساحل کمب،تالاب صورتی لیپار،انجیرمعابد،اسکله صخره ای بریس،جنگل های حرا گواتر که نقطه صفر مرزی ایران و پاکستان میباشد.گشت های داخل شهر چابهار هم میتوان اسکله لیپار، بازار بلوک،دریا کوچک،منطقه آزاد تجاری که شامل پاساژهای متنوع برای خرید،بازار سنتی ،روستای تاریخی تیس،غارهای سه گانه بان میستی، مسجدتیس نام برد.از غذاهای معروف چابهاری میتوان کرایی مرغ، ماهی شوریده،بریانی ،ترشی انبه،پکورا ،نان محلی نام برد.این شهر فاقد گاز است و کمی خرج و مخارج در این شهر گران است.
  راههای دسترسی به چابهار
  گزینه اول که راحت و کوتاه ترین راه میباشد، هواپیماست و با استفاده از سایت های معتبر به راحتی بلیط های هواپیما را میتوان تهیه کرد همچنین فرودگاه کنارک در فاصله پنجاه کیلومتری از چابهار میباشد.که با ماشین مسیری یک ساعته است.
  گزینه دوم قطار، اما شهر چابهار ایستگاه ریلی ندارد و برای رسیدن به چابهار باید از قطارهای مسیر زاهدن یا بندرعباس استفاده کرد و از آنجا به وسیله اتوبوس به چابهار رفت .
  گزینه سوم پایانه و ترمینال مسافربری جنوب در تهران و ترمینال مسافربری مکران در فاصله پنج کیلومتری از چابهار و از طریق سایت اینترنتی و دفاتر تعاونی قابل رزرو است.
  گزینه سوم هم ماشین شخصی که میتوان از جاده های زیبا و شهرهای که در طول مسیر است نیز بازدید کرد. مردمان چابهار مردمانی بسیار خونگرم ، مهربان و مهمان نوازند . زنهای این منطقه لباسهای زیبا و رنگارنگی دارند که هنوز که هنوزه هم مردان و هم زنان اسالت خود را حفظ کرده و ادامه داده اند.از ملزومات سفر به چابهار میتوان عینک آفتابی ، کلاه لبه دار ،ضدآفتاب ،کفش مخصوص پیاده روی و کفش مناسب کنار ساحل و همچنین اسپری دفع حشرات برای فصول گرم(تابستان) نام برد.

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • هتل لیوا سوئیت
  armanngh
  نقدها:
  گزارش

  بررسی لیوا سوییت

  توصیه شده توسط کاربر

  من در دی ماه 99 به مدت 4 شب در این هتل اقامت داشتم. با توجه به تحقیقاتی که در مورد خود هتل و کیفیت اون داشتم سطح انتظار بالایی از این هتل نداشتم.این هتل پنج طبقه و تو هر طبقه دو اتاق داره.من تنها بودم ولی اتاق من برای 2نفر کاملا مناسب بود. تمیزی اتاق و سرویس بهداشتی و مرتب بودنش خیلی خوب بود.همچنین امکاناتی مثل ماکروفر و گاز و چند دست بشقاب و.. موجود بود و بدرد من هم خورد.از نظر برخورد رسپشن هتل خیلی مودب بودن و چند بار ازشون خواستم که زنگ بزنن و برام غذا سفارش بدن که خیلی خوب برام انجام دادن. صبحانه تنوع نداشت و هرروز ثابت بود که البته من مشکلی نداشتم.از نظر دسترسی هم این هتل کنار بیمارستان تو خیابون کناری استقلال هست که تا سره میدون تقسیم 5 دقیقه پیاده روی بیشتر نیست.همچنین این هتل برای کسایی مثل من که کار انگشت نگاری تو سفارت کانادا دارن بسیار مناسبه چون حدود 15 دقیقه پیاده راهه. در کل اگه خیلی انتظار خواصی از هتل ندارین این سوییت انتخاب مناسبی میتونه باشه

  نوع اقامت:
  تاریخ اقامت در هتل:
 • هتل بین المللی لاله چابهار
  Shilan
  نقدها:
  گزارش

  هتل لاله چابهار

  توصیه شده توسط کاربر

  هتل لاله چابهار در کنار ساحل دریا کوچک ،در ساختمانی دو طبقه سفید و حیاطی بزرگ که شامل ۳۸ اتاق که ۸ اتاق سویت مانند و ۳۰ اتاق یک تا سه تخته میباشد ، همچنین از امکانات هتل میتوان رستوران ، کافی شاپ ، سالن بیلیارد ، سالن ورزشی ،استخر ، نمازخانه ،سرویس بهداشتی بانوان و آقایان جداگانه در طبقه همکف ،پارکینگ، روم سرویس، غرفه صنایع دستی، سالن کنفرانس ،سالن همایش و آسانسور نام برد. اتاقی که ما در هتل لاله داشتیم ،اتاق دو تخته تویین به مدت سه شب همراه با صبحانه به ازای هرشب ۳۹۰ هزار تومان بود.اما برعکس محوطه و لابی مجلل هتل اتاق دو تخته تویین بسیار کوچک و قدیمی با کمدهای کهنه ، دوعدد صندلی و میز چوبی ،یخچال با دو عدد آب معدنی ، تلوزیون و اما سرویس بهداشتی و حمام بسیار کوچک که فقط با یک پرده جنس مشبک مانند از هم جدا شده بود .حوله ها بسیار کهنه بودند .شامپو و صابون اصلا قابل استفاده نبودن .و این حجم از قدیمی بودن و فقدان تجهیزات از یک هتل بین المللی چهار ستاره بسیار بعید بود .
  در این روزهای کرونای باید الکل در اتاق میبود ولی هیچ اثری از الکل یا مواد ضدعفونی کننده نبود .پنجره ها به خاطر حشرات باز نمیشد و در کل از اتاق اصلا راضی نبودیم . صبحانه هتل هم تنوع چندانی نداشت .نیمرو، پنیر،کره دو نوع مربا، دو نوع سوپ، آب میوه هم فقط یک نوع آب پرتقال و چای بود.سالن صبحانه سالنی بزرگ بود و سر هر میز موادضدعفونی گذاشته بودند.برخورد پرسنل مهربان و محترمانه بود.

  نوع اقامت:
  تاریخ اقامت در هتل:
 • وینزر
  amir.dr
  نقدها:
  گزارش

  اقامتگاه سلطنتی

  توصیه شده توسط کاربر

  وینزر شهری تاریخی و مقصد محبوب گردشگران برای سفری یک‌روزه از لندن است. قلعه‌ی وینزر که ساخت آن در سال 1075 میلادی آغاز شده، بزرگترین و قدیمی‌ترین قلعه در جهان است که هنوز هم از آن استفاده می‌شود و دومین اقامتگاه ملکه‌ی انگلستان است. با این‌که وینزر شهر کوچکی است ولی دارای امکاناتی است که معمولاً در شهرهای بزرگ‌تر یافت می شود: دو ایستگاه راه‌آهن، یک تئاتر و چندین هتل قابل توجه. در نزدیکی این شهر، لگولند ویندزور، تنها پارک لگولند در انگلستان و بزرگ‌ترین پارک لگولند در جهان از نظر مساحت قرار دارد که در سایت سابق پارک سفری وینزر ساخته شده است و برای رفتن به آن باید از اتوبوس استفاده نمایید. اگر مایل هستید که هم قلعه و هم لگولند را ببینید بهتر است دو روز را به این شهر اختصاص دهید تا بتوانید با خیال راحت از هر دوی این مکان‌ها بازدید کنید و لذت ببرید. اگر از قلعه بازدید کردید حتما سری هم به پارک بزرگ وینزر که در مقابل قلعه قرار دارد بزنید و از طبیعت زیبای آن استفاده کنید. همچنین میتوانید سوار قایق شوید و از مناظر شهر و بخصوص قلعه وینزر عکاسی کنید.
  اکثر خیابان‌های شهر مربوط به اواسط و یا اوائل قرن نوزدهم هستند. در این خیابان‌های سنگفرش شده بوتیک‌ها، رستوران‌ها و چایخانه‌هایی در کنار رود تیمز قرار دارند که بسیار مناسب گذراندن وقت و استراحت کردنند. اگر قصد خرید دارید میتوانید سری به خیابان Peascod که دارای چندین فروشگاه و مغازه است و بخاطر فروشگاه اسباب‌بازی بزرگی که در آن قرار دارد معروف است بزنید. در انتهای همین خیابان کافه‌های فراوانی را می‌بینید که ساکنین مرفه شهر در آن مشغول معاشرت با یکدیگرند. فرهنگ کافه در این بخش از شهر زنده است و مردم بخصوص در فصل تابستان هر روز هفته و تا ساعات آخر شب بر روی صندلی‌های چیده شده در پیاده رو می‌نشینند و از معاشرت با هم لذت می‌برند. اگر به دنبال غذاها ی ارزان هستید، بهترین محل "کینگ اند کسل" خواهد بود. اما خیابان تیمز با داشتن رستوران‌ها و کافه‌های محبوب برای اهالی وینزر نسبتاً گران‌تر است.
  بهترین زمان سفر: از فروردین تا شهریور
  بهترین غذاها: غذاهای انگلیسی (صبحانه‌ی انگلیسی و ماهی و سیب‌زمینی سرخ کرده)
  بهترین روش حمل و نقل: وینزر تنها یک ساعت با قطار از لندن فاصله دارد که می‌توانید با رفتن به ایستگاه‌های "واترلوو" و یا "پدینگتون" در لندن و پرداخت حدود 10 پوند بلیط رفت و برگشت به وینزر را خریداری کنید. وقتی قطار شما به ایستگاه وینزر رسید، به راحتی می‌توانید تا مرکز شهر و قلعه وینزر پیاده قدم بزنید. همچنین می‌توانید از فرودگاه هیترو لندن با اتوبوس که حدود 40 دقیقه زمان میبرد به وینزر بروید.

  نوع سفر:
  تاریخ سفر: