Close
شنزن
امیر رحیمی
نقدها:
گزارش
شهر شنزن کشور چین فراتر از خیابانهای معروف برای صنایع الکترونیک، کامپیوتر، تبلت و گوشی تلفن است!
(خوشحال و خیلی راضی)
توصیه شده توسط کاربر

شنزن به خاطر اولین خیابان تجارت الکترونیک چین معروف است ولی این شهر جذابیتهای تفریحی دیگری هم دارد. اگر اهل خرید و پاساژگردی هستید می توانید به مجتمع لوکس Coco Park یا مجتمع City Mall بروید و انواع لباسهای لوکس و گران قیمت بخرید. من به شما قدم زدن و خرید لباس در خیابان پیاده روی شنزن معروف به Dongmen Pedestrian Street را پیشنهاد می کنم که لباسهای بسیار با کیفیت را با قیمت مناسب و معقول می توانید بخرید. بازدید از برج KingKey 100 tower هم برای صرف یک عصرانه یا شام در طبقه 96 برج بسیار هیجان انگیز و البته گرانقیمت است که تماشای آن و یا گردش در مجتمع تجاری آن را برای خریدهای لوکس توصیه می کنم. اگر به دنبال خرید لوازم الکترونیکی یا حتی تعمیرات آنها مثل انواع اسباب بازی های الکترونیکی، کامپیوتر، تبلت و گوشی تلفن یا همراه هستید به « اولین خیابان تجارت الکترونیک چین » بروید و از ده ها پاساژ بزرگ این نوع لوازم لذت ببرید. اگر علاقمند به هنر هستید هم برای تهیه انواع لوازم موسیقی به Shenzhen Musical Instrument & Gangqin Museum بروید یا برای خرید یا سفارش هر نوع نقاشی بويژه رنگ روغن می توانید به مجتمع نقاشان Dafen Oil Painting بروید.
اگر به دنبال تاریخ هستید هم بازدید از چین پر زرق و برق در مجموعه Splended China برای آشنایی با آداب و رسوم اقوام مختلف کشور چین همراه با رقصهای محلی و همچنین بازدید از دهکده مردم شناسی چین China Folk Culture Village برای دیدن نمونه های کوچک از قصرهای امپراطوری چین و دیوار چین و ... بسیار جذاب است. پارک Window of World هم دریچه ای است به مهمترین آثار تاریخی جهان و نمادهای مهمترین شهرهای قاره های مهم جهان که در آن می توانید از برج ایفل تا برج کج پیزا، از مجسمه آزادی تا مجسمه ابول هول، از اهرام ثلالثه مصر تا یادبودهای تاریخی تخت جمشید، قصرهای پادشاهان آسیای جنوب شرقی و ... را با مقیاسی کوچکتر از واقعیت در یکجا دور هم ببینید.
اگر اهل طبیعت گردی و استراحت و قدم زدن در تفرجگاه های شهری هستید هم پارک Lianhuan Shan Park یا Ecology Square & Park در نزدیکی دانشگاه شنزن مکانهای جذاب و آرامش بخشی هستند. پیاده روی در ساحل شنزن و خیره شدن به اُفق با تماشای هنگ کنگ در بعد از ظهر هم بسیار روح نواز خواهد بود. نزدیکی شنزن به هنگ کنگ باعث شده که کالاهای با کیفیت هنگ کنگی را به وفور در فروشگاه ها ملاحظه نمایید. البته یادتان باشد که با دیدن متروی شنزن - هنگ کنگ وسوسه نشوید زیرا برای رفتن به هنگ کنگ باید ویزای جداگانه هنگ کنگ داشته باشید که دریافت آن ساده هم نیست.
در دیماه که من در شنزن بودم هوا معتدل و مطبوع و شهر تا پاسی از شب زنده و پُر جنب و جوش بود. هتلها در ژانویه نسبتاً خلوت و با قیمتهای نسبتاً ارزانی بودند. شنزن سیستم اتوبوسرانی و مترو خیلی خوب و منظمی دارد، قیمت بلیط مترو بازای هر سفر براساس تعداد ایستگاه تعیین می‌شود ولی توصیه می‌کنم از کارت بلیط‌های یک روزه (25 یوان) استفاده کنید و به تعداد نامحدود سوار و پیاده شوید. سیستم اتوبوسرانی شنزن بسیار گسترده است و اتوبوسهای آن هم تمیز و پُر تعداد هستند. کرایه تاکسی هم با تاکسیمتر محاسبه می‌شود و برای مسیرهای معمول از 10 یوان شروع می‌شود.
#تایسیز

مناسب برای
  • خرید

  • تفریح

  • آرامش و استراحت

نوع سفر:
تاریخ سفر: