Close
شیامن
امیر رحیمی
نقدها:
گزارش
شیامن جزیره ای رویایی در جنوب چین
(خوشحال و خیلی راضی)
توصیه شده توسط کاربر

شیامن یکی از جزایر خوش آب و هوا در جنوب چین است که بعنوان یک نقطه تفریحی برای مردم چین شناخته شده است و البته توریستهای فراوانی هم از کشورهای جنوب شرق آسیا در آن دیده می شود. خیابان پیاده روی Zhongestan Pedestrian Road در کنار بلوار ساحلی مهمترین نقطه شیامن است که توصیه می کنم هتل محل اقامت خود را در نزدیک ترین فاصله نسبت به آن انتخاب کنید. این خیابان تا پاسی از شب زنده و پر جنب و جوش است و انواع فروشگاه ها و رستورانها را در خود جا داده است.
پارک Baizhou Park دارای فضاهای متعدد در کنار ساحل رودخانه است و برای استراحت مناسب است. موزه جنگ شیامن هم در کنار ساحل دریا قرار گرفته و ادوات جنگی متعدد را به نمایش گذاشته و شبیه سازی بخشی از جنگ با ژاپن را بسیار عالی به تصویر کشیده است. معبد NanputoTemple هم بسیار بزرگ و زیبا است.
وقتی در شیامن هستید حتماً یک روز هم برای بازدید از جزیره زیبای kulangsu در مجاورت شیامن در نظر بگیرید. این جزیره فوق العاده زیبا فاقد هر نوع وسیله نقلیه در داخل خود است و از هوای بسیار مطبوعی برخوردار است البته در داخل جزیره هتلهای متعددی هم وجود دارد که عروس و دامادهای فراوانی مراسم ازدواج خود را در آنها برگزار می کنند. فروشگاه های جذاب شیرینی و شکلات و دم نوش در جزیره kulangsu هم به وفور دیده می شوند که تمامی محصولاتشان بسیار عالی و خوشمزه هستند. در جزیره kulangsu موزه پیانو و معبد جزیره kulangsu، و موزه kulangsu Organ Museum هم بسیار دیدنی هستند.
در دیماه که من در شیامن بودم هوا معتدل و بسیار مطبوع و شهر تا پاسی از شب زنده و پُر جنب و جوش بود. شیامن سیستم اتوبوسرانی، بی.آر.تی و مترو خیلی خوب و منظمی دارد، سیستم مترو بتازگی احداث شده و فقط یک خط دارد و قیمت بلیط مترو بازای هر سفر براساس تعداد ایستگاه تعیین می‌شود. سیستم اتوبوسرانی شیامن بسیار گسترده است و اتوبوسهای بی.آر.تی آن هم تمیز و پُر تعداد و در ارتفاع روی پل انحصاری واقع هستند. کرایه تاکسی هم با تاکسیمتر محاسبه می‌شود و برای مسیرهای معمول از 10 یوان شروع می‌شود.
#تایسیز

مناسب برای
  • خرید

  • تفریح

  • آرامش و استراحت

نوع سفر:
تاریخ سفر: