هتل سنتیدو اورکا لوتوس بیچ
bahar_iiii
نقدها:
گزارش
سنتیدو اورکا لوتوس بیچ هتلی با چشم انداز بی نظیر

من به همراه همسرم 5 فروردین 98 به تور مارماریس و هتل سنتیدو اورکا رفتیم.
متاسفانه پرواز مستقیم از تهران به مارماریس وجود ندارد و ما به فرودگاه دنیزلی رفتیم. فرودگاهی کوچک و بدون خدمات با کارکنان فوق العاده بی مسئولیت!
حدود 2 ساعت در فرودگاه منتظر اتوبوس ترانسفر شدیم. 5 ساعت و نیم در راه بودیم البته با توقف های بی دلیل راننده به دستور لیدرها. هنگامی که به هتل رسیدیم ساعت 5 : 30 صبح بود. هنوز آفتاب طلوع نکرده بود و همه جا تاریک بود. حتی یک چراغ در هتل روشن نبود و مجبور بودیم با نور چراغ قوه موبایل چمدان ها را تا اتاق ببریم.
با توجه به اینکه خدماتی که ما از آژانس رادین گشت خریداری کرده بودیم یوآل بود متاسفانه هنگام پذیرش متوه شدیم هیچ تفاوتی بین مسافرانی که خدمات آل رزرو کرده اند با مسافرانی که خدمات یوآل رزرو کرده اند وجود ندارد!!!!!!!!!!! و دستبندی که به همه میدادند به رنگ آبی بود و به بچه ها دستبند قرمز میدادند....
مینی بار اتاق 4 بطری آب داشت. 2 عدد نسکافه تک نفره - 5 عدد چای کیسه ای و کتری برقی
داخل یخچال هم 2 عدد نوشابه قوطی -2 بطری کوچک شیشه ای مالت و 2 بطری نوشابه سون آپ...
و تا روز آخر هم مینی بار شارژ نشد....
صبحانه ساعت 7 تا 10:30 سرو میشد
نهار 12 تا 14:30
شام 19 الی 21:30
و ساعت 12 شب باقیمانده سوپ بی کیفیت به صورت سرد به همراه پیاز خام روی میز گذاشته شده بود تا اگر کسی رغبت کرد میل کند.... البه غذاها هر روز تکراری بود و به صورت منوی باز سرو میشد. اما تنوع غذاها هچ تغییری نمیکند.
اسنک بار هتل کنار استخر اصلی بود و معمولا از ساعت 10 تا حدودا ساعت 17 باز بود و اسنک بار هم هر روز سوسیس - برگر - بورک - ناگت و مرغ تکه ای سرو میکرد به همراه مخلفات و هیچ تغییری در منوی اسنک بار انجام نمیشد.
ما 7 روز در این هتل اقامت داشتیم و تیم انیمیشن ندیدیم.
فقط 2 شب در روف گاردن کوچک هتل دی جی ایرانی موزیک پلی کردن و حدود 20 نفر ایرانی دور هم بودن.
از ساعت 9:30 به بعد در لابی هتل هی خوراکی در هیچ کجای هتل پیدا نمیشد و اگر ما میخواستیم از رستوران غذایی سفارش دهیم با توجه به اینکه خدمات یوآل رزرو شده بود باید هزینه اضافی پرداخت می کردیم. جالب اینکه از رستوران هتل در زمان صبحانه و ناهار و شام هیچ غذایی اجازه نداشتی به اتاق ببری... البته بعضی ایرانی ها یواشکی غذا و میوه به اتاق میبردن.
رفتار کارکنان هتل خیلی دوستانه بود. هزینه دوچرخه سواری در ساحل ساعتی 15 لیر و موتور ساعتی 50 تا 70 لیر بود. هزینه ماساژ و حمام ترکی به صورت پکیج حدود 250 لیر بود که مسئول ماساژ از هر کسی به دلخواه یه مبلغی میگرفت بدون اینکه نرخ ثابتی داشته باشه. یکی با 200 لیر میرفت یکی با 300 لیر و خدمات یکسان. آب و محیط استخر واقعا سرد بود. اکثر دستگاه های باشگاه خاموش یا خراب بود. بیلیارد در سایز نوجوان کنار نمازخانه در یک اتاق نمور و سرد قرار داشت...
پارک آبی بسته بود. شب ها اسنک بار تعطیل بود و حتی چراغ ها هم خاموش میکردن در محوطه....
اما از روز 11 فروردین که اروپایی ها و عرب ها برای اقامت به هتل آمدن پارک آبی باز شد :( اسنک بار شب ها تا 12 شب فعال بود و دکوراسیون غذاها و دسرها خیلی شیک و متفاوت تر شد...
و کاملا تفاوت برخورد مسئول هتل با ایرانی ها و اروپایی ها مشهود بود.
فاصله هتل تا شهر 5 دقیقه با دلموش یا اتوبوس های شهری و قیمت 3 لیر بود.
مراکز خرید خوبی نداشت
کنار اسکله رستوران های دریایی اکثرا تعطیل بودن... چون فصل اکتیو مارماریس از اواخر اردیبهشت شروع می شود. البته ما یک شعبه سوشیکو پیدا کردیم. که البته هر رول سوشی 50 لیر شد..
داخل شهر و فرودگاه دنیزلی Tax return ندارد . یعنی تمام مالیات ها از جیبتون پرداخت میشه. وقتی به فروشگاه یا خرید میرید ساک خرید به همراه ببرید یا یه کیسه. چون بابت هرکیسه ازتون 1 لاری دریافت میشه.
دیسکوهای مارماریس ورودی ندارن فقط نوشیدنی گرون دارن پس اگر لیدر خواست ازتون بابت ورودی هزینه بگیره زیر بار نرید.
و در آخر اینکه برای این هتل همون خدمات آل بگیرید چون هیچ تفاوتی نمیکنه آل باشید یا یو آل.
آب و هوا هم برای فروردین خنک هست. 2 روز آفتابی بود و میشد آفتاب گرفت. اما اول صبح و عصر به بعد باید لباس گرم بپوشید. و اینکه آب دریا هم سرد بود... اتاق ها تمیز اما بسیار کوچک، تراس خیلی کوچک به اندازه ای که 2 عدد صندلی و یک میز خیلی کوچک جا شده بود.
در کل به نظر من و همسفران هتل کارمندان و ویوی خوبی داشت اما اصلا خدمات خوبی نداشت و در واقع یو آل نبود... روزها با صدای تراکتور که در ساحل هتل ساخت و ساز میکرد از خواب بیدار میشدیم و عجیب بود که قبل از اینکه اروپایی ها به هتل ورود کنند کلی ساخت و ساز جدید انجام شد. حتی بار ساحلی راه اندازی کردند....

نوع سفر:
تاریخ سفر: