شروود بریزز ریزورت
nassaj2011
نقدها:
گزارش
شروود بریزز ریزورت هتل فوق العاده با سرویس دهی عالی
توصیه شده توسط کاربر

من و همسرم اواسط خرداد ۱۳۹۶، یکهفته در این‌هتل فوق العاده و زیبا اقامت داشتیم.
زمانی که ما برای سفر اقدام‌کردیم، ابتدای شروع فصل تابستانی در هتل های آنتالیا بود، به همین علت ما با نرخ مناسب ۲/۷۰۰/۰۰۰ تونستیم این تور رو بخریم، اما دقیقا روزهایی که آنتالیا و در هتل بودیم، نرخ همین هتل به ۳/۷۰۰/۰۰۰ هم رسید.
حدود ساعت 8 در منطقه لارا به هتل شروود بریزس رسیدیم. هتلی بسیار زیبا و جذاب، در بدو ورود به هتل و پیش از ورود به پذیرش سمت راست آکواپارک هتل توجه ما را به خود جلب کرد. با توجه به تحقیقاتی که از قبل انجام داده بودیم، از تعدد سرسره های و وسایل آکواپارک هتل مطلع بودم، اما با دیدن محیط زیبایی که برای آن ها در نظر گرفته شده بود و طراحی استخرها بسیار بیشتر از انتخاب این هتل خرسند شدم.
هتل شروود بریزس یکی از هتل های زنجیره ای شروود در آنتالیاست که در منطقه لارا قرار دارد، شروود دریرمز و یک شعبه دیگر از این هتل در مناطق دیگر آنتالیا وجود دارد.
رسپشن هتل در طبقه همکف قراردارد. البته با توجه به نوع طراحی هتل، شما هنگامی که از بیرون هتل (از شهر یا فرودگاه و ...) وارد هتل میشوید وارد قسمت همکف و پذیرش میشوید، اما برای دسترسی به محوطه، استخرها، رستورن ها و ساحل باید یک طبقه پایین رفته و از آنجا وارد بهشت شروود شوید. لابی و یکی از بارهای اصلی هتل نیز در همان طبقه همکف است. همچنین بالکن زیبایی رو به حیاط در این طبقه قرار دارد، که محل استراحت آرام و تفریح مناسبی برای شب ها و هنگام تاریکی ساحل است.
تحویل اتاق ها از ساعت 14 بود، اما اجازه استفاده از کلیه امکانات هتل (استخر، رستوران ها، ساحل و ..) به ما داده شد. به همین خاطر من و همسرم شروع به جستجو در گوشه و کنار هتل کردیم تا با امکانات و بخش های مختلف آن آشنا شویم.
با توجه به شلوغی پذیرش، تعدادی از هموطنان ناراحت بودند و شکایت داشتند که پذیرش کار مسافران بقیه کشورها رو سریع تر راه میندازه و زودتر اتاق میده بهشون. ولی من واقعا همچین حسی نکردم، تمام ایرانی هایی که منتظر بودیم ساعت 2 با حدود یک ربع عقب و جلو پذیرش شدند و اتفاقا به ما یک اتاق در طبقه چهارم ساختمان اصلی با ویوی دریا دادند که بسیار عالی بود.
اتاقی که به ما اختصاص داده شد یک اتاق سه تخته بزرگ، با طراحی زیبا و تمیز بود. تمام اتاق های ساختمان اصلی دارای یک بالکن کوچک هستند که در گوشه آن یک رخت آویز فلزی به دیوار نصب شده و صندلی و میزعسلی کوچکی نیز قرار داده شده است. تخت بزرگ و نرم و راحت بود. تلویزیون ال ای دی 40 اینچ که حدودا 17 شبکه بین المللی و ترک را نمایش میداد و همچنین دو کانال اختصاصی برای امکانات هتل و همینطور سرویس های غیررایگان هتل نیز نمایش داده میشد. یک دیوار اتاق تماما آیینه بود که جلوه زیبایی به آن داده بود. سرویس بهداشتی بزرگ و تمیز و مرتب بود، و وسایل بهداشتی کامل شامل شامپو بدن، شامپو سر و حالت دهنده، مسواک، و صابون به همراه مسواک و خمیردندان نیز مهیا بود. حوله لباسی، حوله حمام و استخری و حوله دست و صورت نیز به تعداد کافی در اتاق قرار داشت، و در صورت درخواست بصورت روزانه تعویض یا شستشو میشد. نظافت اتاق ها بصورت مرتب و روزانه ( درصورت درخواست) انجام میگرفت. هر اتاق دارای گاوصندوق دیجیتال و کتری برقی بود. همینطور مینی بار نسبتا کامل اتاق نیز روزانه شارژ میشد. تنها ایرادی که میشد به اتاق گرفت، سیستم تهویه هوای اتاق بود، که با توجه به آفتابگیر بودن اتاق در بعدازظهرها بخوبی پاسخگو نبود، اما با توجه به اینکه ما تمام روز در حال استفاده از استخرو ساحل و امکانات هتل بودیم و تنها چند دقیقه را در اتاق میگذراندیم این نکته چندان اذیت مان نکرد. خدمه خانه داری هتل نیز خوش رو و خوش برخورد بودند و علیرغم اینکه انگلیسی بلد نبودند تمام تلاش خود را برای برطرف کردن نیازها انجام میدادند.
رستوران اصلی woodlandهتل شروود در طبقه پایین، یعنی همان راه دسترسی به کلیه امکانات هتل قرار دارد. در سالن اصلی و بسیار بزرگ رستوران غذاهای متنوع با کیفیت و رنگ و روی عاالی و قابل قبول و در انواع مختلف سرو میشود. رستوران دارای سه سالن اصلی و یک محوطه بیرونی است که میتوان از آن برای نشستن و صرف غذا استفاده کرد. یکی از سالن های صرفا برای استفاده بزرگسالان بوده و امکان ورود کودکان به آن میسر نیست، اما سالن های دیگر برای استفاده خانواده ها و بصورت عمومی طراحی شده است. توصیه میکنم در صورت زیاد گرم یا سرد نبودن هوا لذت صرف صبحانه در محوطه بیرونی رستوران را از دست ندهید. سه وعده اصلی صبحانه، ناهار و شام بعلاوه صبحانه دیر و شام دیر در همین رستوران سرو میشود. صبحانه اصلی از ساعت 7ونیم تا ده ارائه میشود. بطور کلی در تمام وعده های غذایی ابتدا که وارد رستوران میشوید در سمت چپ گوشه سوپ و نان قرار دارد. در هر وعده یک یا دو نوع سوپ، بعلاوه نان های متنوع ارائه میشود.
پس از عبور از گوشه نان، به بخش داغ رستوران میرسید. بسته به وعده غذایی از تنور داغ رستوران، نان های صبحانه متنوع، شیرینی جات خاص ترکی، پیتزا، پیده و ... به شما عرضه میشود. پس از عبور از تنور داغ، میزهای رنگارنگ و مملو از خوراکی ها منتظر شما هستند. میزهای غذا در سه ردیف چیده شده و دو مسیر عبور بزرگ در میان این سه ردیف میز برای رفت و آمد در نظر گرفته شده است. بطور معمول در میز سمت راست انواع زیتون ها، ترشیجات، دورچین ها و لقمه های مختلف در وعده های مختلف سرو میشود. انواع پنیرهای ترکی و بین المللی نیز در این میز یافت میشود. در میز سمت چپ هم انواع شیرینی های محلی ترکی، چندین مدل باقلوا، مرباجات، کیک ها و ... قرار دارد. میزهای وسط نیز ارائه دهنده غذاهای اصلی هستند. انواع خورش ها، کباب ها، برنج، ماهی و مرغ، میوه های تزیین شده و برش خورده، آبمیوه، نوشیدنی های سرد و گرم بسیار متنوع در تمامی وعده های غذایی، انواع نیمرو و املت با ترکیبات دلخواه شما، تماما در میزهای وسط ارائه میشود. در وعده های ناهار گوشت های گریل شده فوق العاده و یا ماهی کبابی های بسیار لذیذی در گوشه انتهایی سمت چپ رستوران بصورت تازه و داغ آماده میشود که حتما باید امتحان کنید. صبحانه دیر از ساعت 10 الی 11 سرو میشود که شامل تمام موارد صبحانه اصلی به جز بخش نان های داغ تنوری و نیمرو و املت سفارشی می باشد. نکته قابل توجه در مورد شروود بریزس در قیاس با هتل های همسطح به لحاظ قیمتی، ارائه آب پرتقال طبیعی بصورت رایگان در وعده صبحانه بود (در بسیاری از هتل ها یا آب پرتقال طبیعی سرو نمیشود و یا دریافت وجه ارائه میشود). ظرف های پر از پرتقال و دستگاه های آب پرتقال گیری دستی در کنار میزهای صبحانه قرار داشت و هرکس که تمایل داشت برای خود آب پرتقال تهیه می نمود. همینطور شام دیر نیز از ساعت 12 شب به بعد سرو میشود که شامل یک نوع سوپ و چند نوع محدود از غذاهای شام اصلی همان شب می باشد.
شروود بریزس دارای سه رستوران آلاکارته ترکی؛ مغولی و ایتالیایی است که درصورت اقامت یک هفته ای در این هتل یکبار امکان استفاده رایگان از یکی این سه رستوران به شما داده میشود. این سه رستوران نیز در همان طبقه پایین و در سمت مقابل رستوران اصلی قرار دارند. ما رستوران مغولی را برای کسب تجربه انتخاب کردیم و به همین خاطر پس از هماهنگی با کانتر guest relation در طبقه همکف و کنار رسپشن، یک میز را در این رستوران رزرو کردیم. در بدو ورود به رستوران گارسون ما تا میزمان هدایت کرد. پس از چند دقیقه پیش غذا که یک کاسه سوپ بود برای ما آورده شد. پس از صرف سوپ، گارسون از ما خواست تا برای انتخاب بشقاب مان به پای یک میز مخصوص برویم. روی این میز چند مدل گوشت، چند مدل پاستا و سس های مخصوص بود که باید به میزان دلخواه در بشقاب مان می گذاشتیم، سپس گارسون اسم هرنفر را بر روی یک برگه کاغذ مینوشت و کنار بشقاب قرار داده و بشقاب ها را به آشپز مغولی رستوران تحویل میداد. بعد از حدود یکربع بشقاب هر نفر آماده بود و توسط گارسون به روی میز منتقل شد. غذا چندان مزه فوق العاده و خاصی نداشت و صرفا نحوه سرو و پذیرایی این رستوران برای تنوع جالب و جذاب بود. در صورتی که بخواهید از دیگر رستوران های آلاکارته نیز استفاده کنید با مبلغ حدودا 10 یورو و رزرو میز در guest relation این کار امکان پذیر است.
اما خوراکی ها و رستوران های این هتل به این ها محدود نمیشود. هتل برای کسانی که دوست دارند تمام وقت خود را در آکواپارک بگذرانند؛ و یا از استخر و ساحل استفاده کنند و نمیخواهند برای صرف غذا به ساختمان اصلی برگردند نیز تدارک کامل دیده است. در کنار آکواپارک یک بار مخصوص، و رستوران فست فود قرار دارد. در تمام ساعات فعالیت آکواپارک، بار آکوا نیز آماده سرویس دهی است، و حتی پلکان کوچکی نیز برای کودکان در نظرگرفته شده است، تا برای سفارش دادن نوشیدنی های خود مزاحم والدینشان که سرگرم بازی در آکواپارک هستند نشوند. همینطور در کنار این بار یک یخچال پر از بستنی های متنوع نیز قرار دارد. در گوشه و کنار هتل نیز یخچال های پر از آب معدنی وجود دارد. رستوران فست فود آگوا نیز از ساعت 12 تا13 که آکواپارک تعطیل میشود، غذا سرو میکند مدل های مختلف فست فود به همراه برش های میوه از قبیل هندوانه و سیب و .... اما اگر در کنار استخر اصلی هتل استراحت میکنید، هم یک بار بسیار زیبا آبمیوه های متنوع سرد و گرم را به شما تقدیم میکند، و همچنین از ساعت 14 به بعد میتوانید از کافه یا قنادی (pastry) هتل انواع کیک و شیرینی، نوشیدنی های سرد و گرم و بستنی، انواع قهوه و ... را بخواهید. اما اگر به دنبال تنوع در غذایتان هستید، برای وعده ناهار از ساعت 12 تا 15، میتوانید به رستوران ساحلی (Robin’s beach) بروید که بین استخر و ساحل قرار گرفته است. در این رستوران، دونرکباب، کمپیر(سیب زمینی شکم پر)، انواع پاستا و سوپ، وافل، سالادهای متنوع و همبرگر و ... سرو میشود. راستی حوالی ساعت 16، سوسیس و گوشت های گریل شده کنار ساحل رو هم از دست ندید، کافیه از مسیر استخر به سمت ساحل برید تا بوی گریل ها به مشامتون برسه و میز گریل رو ببینید که نزدیک ساحل در حال سرویس دهی است. البته اگر ظهر روی تخت کنار استخر اصلی دراز کشیدید و تشنه تون شده، نیازی نیست به خودتون زحمت بدید، فقط کافیه کمی سرتون رو بچرخونید و خدمتکاری رو که با اسکیت در حال سرویس دهی هست پیدا کنید و صداش بزنید، یا سفارش مدنظر خودتون رو براتون فراهم میکنه و یا شما از سینی در دستش آب هندوانه سرد یا یک هر ابمیوه دیگری را انتخاب میکنید. با توجه به تنوع و امکانات بالای هتل در زمینه خوراکی مطمئن هستم نکات زیادی رو جا انداختم، اما هنوز بخش های بسیار زیادی برای بررسی هتل وجود داره، برای همین تا همین جا برای خوراکی ها کفایت میکنه.
این هتل دارای استخرهای متعددی است. یک استخر اصلی که وسط محوطه قرار گرفته و طراحی بسیار زیبایی داره و باهمین طراحی به بخش های مختلفی تقسیم شده است. استخر ریلکس هتل که مخصوص بزرگسالان بوده و ورود کودکان به آن ممنوع می باشد در بالای استخر اصلی ساخته شده است. با بالارفتن از پلی زیبا و طی چند پله چوبی به این استخر می رسید. این پل چوبی به نحوی فضای استخر اصلی رو به دو بخش تقسیم میکنه. در قسمت بزرگ و سمت ساحل استخربازی های گروهی و تمرینات ورزشی در آب .. برگزار میشود و همینطور در بخش سمت عمارت استخر، جکوزی فضای باز و استخر تمرین اسکوبا قرار دارد. هنگامی که از کنار استخر اصلی به سمت ساحل حرکت میکنید، در سمت چپ بعد از آمفی تئاتر استخر کوچک و زیبایی برای استفاده خانواده ها طراحی شده است. همینطور در سمت راست مسیر کلاب بچه ها قرار دارد. این کلاب روزانه با دریافت 5 یورو از ساعت 9 صبح تا 5 بعدازظهر کودکان را میپذیرد. استخر کودکان و محوطه کوچک بازی برای کودکان نیز در همین محل قرار دارد. درسمت راست استخر، زمین چمن فوتبال، زمین تنیس، و زمین تیراندازی قرار دارد. پس از عبور از تمام این بخش ها و رستوران ساحلی رابینز بیچ به ساحل و اسکله میرسید. اگر بخواهیم منصفانه به ساحل نگاه کنیم، تنها برتری ساحل آنتالیا به سواحل خزر تمیزی و ارائه خدمات بهتر در کنار ساحل هست (به لحاظ زیبایی و طبیعت چندان برتری به ساحل خزر ندارد)، و این امکانات هتل ها، آزادی و سرویس دهی فوق العاده است که برتری آنتالیا را رقم میزند. حاشیه ساحل و روی اسکله پر از صندلی آفتابی و سایه بان است و خوشبختانه با توجه به اینکه مسافرین روس و آلمانی و اروپایی هتل بر خلاف ما ایرانی به شدن به دنبال خورشید و آفتاب هستند، همیشه تخت در سایه در دسترس است. برای سرویس دهی بهتر به مسافرین علاوه بر بار روی اسکله که انواع نوشیدنی های سرد وگرم را سرو میکند، یخچال استندی نیز در کنار ساحل قرار دارد که آب معدنی و دوغ در آن موجود است.
یکی از مهمترین نکات در انتخاب هتل های آنتالیا تیم انیمیشن و برنامه های تفریحی هتل است. تیم انیمیشن شروود بسیار فعال و خونگرم و خوش برخورد بودند و دائما در حال دعوت کردن مردم به انجام بازی ها و تفریحات گروهی بودند. طبق برنامه مشخص روزانه در هر ساعت از روز یک بازی و یا حرکت تفریحی و ورزشی در حال برگزاری بود. یوگا، نرمش صبحگاهی، نرمش در آب، تیراندازی، دارت، فوتبال،
، تیر اندازی با کمان، بازی های مفرح در استخر اصلی، فوتبال، والیبال ساحلی و ...از جمله برنامه هایی بود که بصورت منظم در ساعات مشخص برگزار میشد. ساعات برگزاری این برنامه ها بر روی تابلوی اعلانات ورودی رستوران اصلی، در آسانسورها و تابلوی اعلانات ورودی آمفی تئاتر اعلام میشود. همینطور هر شب از ساعت 20 تا 21 در آمفی تئاتر برای کودکان شو و نمایش های کودکانه برگزار میگردید. از ساعت 21 تا 22 نیز شو ها و نمایش های بزرگسالان اجرا میشد. بصورت یکشب در میان و طبق برنامه ای که هر روز صبح اعلام میشد، یک گروه هنری به اجرای نمایش میپرداختند. طی شش شب اقامت ما در هتل، گروه رقص مایکل، رقص آناتولی و رقص برزیلی به اجرای نمایش پرداختند و همچنین در شب های دیگر اعضای تیم انمیشن با برگزاری مسابقه های جذاب و مفرح با حضور مسافران لحظات زیبایی را رقم میزدند. از ساعت 12 شب به بعد نیز برنامه شبانه هتل در طبقه همفک برگزار میشد.
طی شش شب اقامت ما در این هتل پس از اجرای برنامه ها در آمفی تئاتر و پس از ساعت 22، سه شب مهمانی های موضوع دار (horror party، pier party، mirror party) برگزار شد و در سه شب دیگر نیز موسیقی زنده توسط گروه های ترک در medival bar کنار استخر اصلی اجرا شد. آخرین روز اقامت ما در هتل با روز المپیک شروود همزمان شد. تیم انیمیشن از روز قبل فراخوان برای شروود المپیک را اعلام کردند و بنا بود از ساعت 9 صبح در محل آمفی تئاتر المپیک شروع شود. پس از حضور علاقه مندان، به دو تیم سفید و سیاه تقسیم شده و هر گروه با رنگی کردن صورت مشخص میشدند. بازی های المپیک همگی مفرح و جذاب بود، از قبیل واترپولو، طناب کشی، قایق رانی در دریا، والیبال ساحلی با بادکنکهای پر آب، و ... در انتها هم به تیم برنده مدال و لوح یادبودی داده شد. بعدازظهر همان روز نیز مراسم گالانایت در هتل برگزار شد، از حوالی ساعت 4 بعدازظهر گرداگرد محوطه اصلی هتل با نوارهای مخصوص بسته شد و تمامی کارکنان و آشپزها و خدمه در حال جنب و جوش برای مراسم شب بودند. گوسفند بریان، انواع شیرینی جات تازه (مشابه بامیه ایرانی)، دونر کباب ها، کباب های مختلف، انواع باقلوا، کمپیرهای سیب زمینی با محتویات بسیار متنوع تر، غذاهای ترکی اصیل و بستنی اسکوپی تنها بخشی از این شام خوش رنگ و رو در گالانایت بود. قابل توجه اینکه همزمان با برگزاری گالانایت و ارائه این غذاهای متنوع، شام مطابق برنامه هر شب نیز در رستوران اصلی سرو شد.
چند نکته در مورد شروود بریزس:
* نکته آخر اینکه ما روز آخر طبق هماهنگی با لیدر ما باید ساعت 20 در خروجی هتل منتظر اتوبوس جهت عزیمت به فرودگاه می بودیم. لذا ساعت 12 اتاق را تحویل دادیم ولی تا ساعت 20 از کلیه امکانات هتل از قبیل استخر، برنامه گالانایت، رستوران ها و پارک آبی استفاده کردیم. جالب اینکه با وجود اینکه چک اوت را انجام داده بودیم، تنها از رسپشن سوال کردم امکان داشتن کارت حوله استخر تا ساعت 20 را دارم، که به راحتی قبول کرد و کارت را به من داد.
* برای استفاده از استخر و ساحل در کنار ورودی آمفی تئاتر کیوسک تحویل حوله هست که میتوانید از اونجا با ارائه کارت حوله تون، حوله تحویل بگیرید.
* این هتل برخلاف بسیاری از هتل های آنتالیا مچ بند نمیده و این مزیت بسیار بزرگی است. در مسیر برگشت به فرودگاه بسیاری از دوستان که در هتل هایی بودند که به آن ها مچ بند داده بود، روز آخر پس از تحویل اتاق، از اونجا که مچ بندهاشون رو هم تحویل داده بودند، هیچ سرویسی به آن ها نداده بود.
* هتل دارای پزشک عمومی و چند فروشگاه کوچک برای خرید هم هست.
*برای دسترسی به شهر آنتالیا امکان استفاده از اتوبوس های شهری به راحتی میسر هست. ساعات حرکت، مسیرها و شماره خط های اتوبوس ها در تابلوی هتل مشخص می باشد.
* هتل دارای سالن بولینگ و بیلیارد و پلی استیشن هم هست که در ازای پرداخت پول سرویس میدهند.

نوع سفر:
تاریخ سفر: