Close
دبی
فاطمه خرقه پوش
نقدها:
گزارش
دبی
(راضی)
توصیه شده توسط کاربر

#دبی یکی از 7 شیخ نشین های عربی و بزرگترین شهر امارات متحده نیز هست که در جنوب ایران و در فاصله پروازی یک ساعت و 45 تا 2 ساعتی از تهران و در سواحل نیلگون و بینظیر خلیج فارس قرار دارد.
ساختار شهری فوق العاده مدرن و خوبی را در دبی امروزی در کنار قسمت بومی نشین و یا حواشی شهر که بسیار سنتی و بومی و ساده میباشد میتوانید ببینید که کمی درک و باورش برایتان سخت است.
دبی یکی از بزرگترین و پر ترددترین فرودگاه های جهان را دارد که اکثر خطوط هوایی دنیا به این شهر روزانه پرواز انجام میدهند همینطور هم یکی از قدرتمند ترین ایرلاین های دنیا به نام امارات ایرلاین نیز متعلق به این شهر میباشد و شما در هر مسیری که از این ایرلاین استفاده کنید طبق قوانین پرواز باید حتما توقف کوتاهی هم شده در این شهر و فرودگاهش داشته باشید.
دبی به سرعت و با شدت زیادی در حال رشد و توسعه اقتصادی از همه نظر ( ساختار شهری، اقتصادی، گردشگری و ...) میباشد که از مهمترین درآمدهایش فروش نفت و سپس ساخت و سازهای متعدد و فروش و واگذاری آنها به افراد متمول و ثروتنمد سراسر جهان میباشد همینطور هم درآمد خوبی از صنعت گردشگری و هواپیمایی نیز دارد.
امروزه دبی را مرکز تجارت جهانی مینامند چون اکثر تجار و شرکت های بزرگ دنیا برای تجارت به این شهر آمده اند و کارهایشان را از اینجا نیز انجام میدهند.
جاذبه های تفریحی و گردشگری متنوع و بسیار زیادی را در این شهر می بینید که همه ساله هم به تعداد آنها افزوده میشود همانند ( دهکده جهانی، بزگترین مال دنیا( البته تا چند سال پیش)، آکواریوم، میراکل گاردن، بازار ابن بطوطه، بزرگترین آسمان خراش و ساختمان مسکونی دنیا برج خلیفه، مدینه الجمیرا، برج العرب، جزایر پالم(نخل) ، اسکی در دبی، سواحل جمیرا و الممزار و مارینا، پارک آبی وایلد وادی و فراری، مسجد جمیرا، دلفیناریوم، قاب دبی، اپرا، مسجد بزرگ بر دبی، پارک بالیوود، سافاری دبی و تور صحرا، خیابان شیخ زائد، باغ پروانه ها، موزه اتحاد، تور اتوبوس شگفت انگیز( دریایی) ،تور کشتی، بالون سواری و تور هلیکوپتر سواری بر فراز شهر.
این شهر دارای برترین ها و بزرگترین های دنیا همانند ( عنوان بزرگترین مال دنیا تا چند سال پیش دبی مال ، بزرگترین برج مسکونی دنیا برج خلیفه، بزرگترین و پهن ترین خیابان دنیا شیخ زائد و یکی از گرانترین هتل ها و ساختمان های دنیا برج العرب ، خارق العاده ترین هتل در میان آب آتلانتیس، بزرگترین رقص آب دنیا و ...) میباشد.
هتل ها و مراکز خرید و رستوران های بسیار خوب و لوکسی را در این شهر با قیمت های مختلف میبینید که میتوانید از آنها استفاده نمایید.
ایرلاین های مربوط به این شهر هم امارات ایرلاین و فلای دبی میباشد.

مناسب برای
 • خرید

 • تفریح

 • آرامش و استراحت

 • تفریحات ساحلی

 • تفریحات شبانه

نوع سفر:
تاریخ سفر:
 • Mojdeh

  دبی بزرگترین شهر امارات در جنوب ایران واقع شده است این شهر که مدرن ترین شهر جهان محسوب می شود...

 • شین.شین

  دبی در کشور امارات و‌ در جنوب ایران قرار گرفته است. فاصله زمانی هوایی دبی تا جزیره کیش( محل زندگی...

 • S.khezri

  دبی بزرگترین شهر امارات متحده عربی می باشد که در ساحل جنوب شرقی خلیج فارس قرار دارد. امروزه این شهر...

 • فاطمه خرقه پوش

  #دبی یکی از 7 شیخ نشین های عربی و بزرگترین شهر امارات متحده نیز هست که در جنوب ایران و...

 • سیمین ابراهیمی کرمانی

  با اينكه هزينه سفر و تفريحات در دبي ارزان نيست اما توصيه ميكنم حداقل يكبار از ان ديدن كنيد تجربه...

 • حامد سلیمانی

  دبی شهر شیخ محمد بن راشد کسی که دبی را از خاک به طلا تبدیل کرد شهر که درآن پر...

 • Limo

  #دبی، نام شهر و بزرگترین و پرجمعیت ترین شیخ‌نشین (استان) در امارات متحده عربی است که در #ساحل جنوب شرقی...