Close
باغ دولت آباد
مهسا سعادت
نقدها:
گزارش
باغی در میراث جهانی یونسکو
توصیه شده توسط کاربر

این باغ یزد‍، در شب هم حال و هوای خیلی خوبی داره اما اگر دوست دارید با شیشه های رنگی عمارت عکس بگیرید، بهتره قبل از غروب آفتاب اینجا رو تو برنامه داشته باشید. باغ همه روزه از ساعت 8 تا 23 بازه.
و اما در مورد خود باغ: مهمترین مشخصه این باغ اینه که بلندترین بادگیر دنیا در این باغ قرار گرفته. باغ متعلق به یکی از حکمرانان یزد بوده و در اواخر دوره افشاریه ساخته شده و برای ساختش یه قنات 65 کیلومتری از مهریز کشیده بودند!
در نزدیکی باغ جای پارک به راحتی پیدا میشد. همون ابتدای ورود به محوطه میشد فهمید اینجا با بقیه بخش های شهر یزد تفاوت داره. بسیار سرسبز با یک جوی آب و فواره هاش که ابتدای باغ رو به انتهای باغ وصل میکنه. اطرافش هم پر از درختهای انار. به علت آب و درختان زیاد، محوطه هوای بسیار مطبوعی داشت.
در ابتدای باغ، بادگیر 8 ضلعی و بلندی بر روی عمارت خودنمایی میکنه. وارد عمارت که بشید شیشه های رنگی رنگی رو می بینید که باعث تجمع بازدیدکنندگان برای عکاسی شده اند.
سیستم کاری بادگیرها هم به این صورته که هوای جاری بیرون از خونه رو به داخل خودشون می‌ کشن و با تشت‌های آبی که درون اونها قرار داده شده، هوا رو خنک و سبک می‌کنن و به داخل خونه هدایت می‌کنند.
درضمن باغ جزو میراث جهانی یونسکو قرار داره

نوع سفر:
تاریخ سفر: