Close
چابهار
Nedajrg
نقدها:
گزارش
چابهار، چهاربهار
(راضی)
توصیه شده توسط کاربر

چابهار شهری که هر چهار فصل آن بهار است. شهری کوچک در کنار دریای نیلگون عمان که علی رقم داشتن جاذبه های فراوان گردشگری کمی مورد کم لطفی قرار گرفته است. این شهر جز مناطق آزاد است ولی متاسفانه پیشرفت کمی در مقایسه با کیش و حتی قشم داشته است. متاسفانه به دلیل بسته شدن مرزها و افزایش قیمت دلار خیلی فرق چندانی بین اجناس منطقه آزاد با سایر مناطق ایران نیست و حتی خود بومیان نیز خرید از منطقه را به صرفه نمیدانستند. اما در کنار همه اینها جاذبه های طبیعی فراوان این منطقه چشم هر بیننده ای را می نوازد. شاحل بسیار زیبای درک، بندر بریس، بندر کنارک و گل فشان از دیدنی های اطراف این شهر زیبا می باشند. معمولا جاذبه های گردشگی آس و درجه یک چابهار در فاصله دورتری از شهر قرار گرفته اند و برای رفتن به آنجا باید ماشین دربست کرایه کنید که هزینه زیادی دارند و بهتر است به صورت گروهی به سفر چابهار بروید. حتی فرودگاه نیز از شهر فاصله زیادی دارد و با تاکسی باید خود را به شهر برسانید.
معمولا هم در کنار جاذبه ها امکانات رفاهی مثل سرویس بهداشتی یا مغازه نیست. تورها و مسافران گروهی برای صرف غذا به خانه های محلی می روند که از قبل یک مدل غذا را سفارش می گیریند و معمولا هم غذاهای دریایی و غذاهای محلی مثل بریانی و کرایی هستند.
مردم شهر با لباسهای محلی زیبای خود رفت و آمد می کنند و بسیار مهربان و مهمان نواز هستند و در شهر بازار محلی وجود دارد که به نظر من یکی از بهترین نقاط برای دیدن زندگی و فرهنگ مردم می باشد و می توانید از ادویه های خوب و با کیفیت آنجا خرید کنید. زنان بیشتر بهسوزن دوزی مشغولند و در کنار برخی جاذبه ها مثل دریاچه لیپار یا کوههای مریخی میتوانید از این صنایع دستی بسیار زیبا خرید کنید.
به قول دوستی، انگار تکه ای از هند کنده شده و دراین گوشه از ایران قرار گرفته است.ماهیگیری شغل اصلی مردان این سرزمین است ولی با رونق توریست و گردشگری و افزایش خانه های بومگردی و افزایش تورهای طبیعت گردی در این منطقه شاید مردم بتوانند به گسترش و آبادانی و رونق منطقه کمک کنند.
#چابهارچهارفصل
#لیپارگشت
#دوهمی_لست_سکند

مناسب برای
  • خرید

  • طبیعت گردی

  • ماجراجویی

  • آرامش و استراحت

  • تفریحات ساحلی

نوع سفر:
تاریخ سفر: