Close
آکسفورد
amir.dr
نقدها:
گزارش
پایتخت دانشگاهی جهان
(خوشحال و خیلی راضی)
توصیه شده توسط کاربر

از قرن سیزدهم هنگامی که اولین دانشکده از 38 دانشکده دانشگاه آکسفورد (قدیمی‌ترین دانشگاه انگلیسی زبان جهان) تأسیس شد، محققان سراسر دنیا به این شهر نقل مکان کردند. هر دانشکده کاراکتر خاص خود را دارد، برخی مربوط به قرن سیزدهم و برخی دیگر فقط چند دهه قدمت دارند. زمانی‌که در خیابان‌های سنگفرش شده با تالارهای قرون وسطایی و مجلل و زینتی آن قدم می‌زنید، حس می‌کنید سنگینی دست‌آوردهای علمی و دانشگاهی از دیوارها بیرون میزند. تاریخ در این‌جا حضور بسیار آشکاری دارد، چه وقتی که شما در پله های نخست‌وزیری قدم برمی‌دارید، و چه وقتی که در موزه‌های با کلاس جهانی آن به جستجو می‌پردازید. با این وجود موسسات آموزشی این شهر قدیمی و گرد و غبار گرفته نیستند: موزه هنرهای مدرن، سالن‌های پخش موسیقی زنده، مغازه‌های عجیب، رستوران‌ها و بارهای به‌روز و پاتوق‌های دانشجویی، همه و همه وجه مدرن و جذاب شهر را شکل می‌دهند.
آکسفورد دارای جاذبه‌های گردشگری بی‌شماری است که بسیاری از آن‌ها به دانشگاه و کالج‌ها تعلق دارند. پل معروف و زیبای هرتفورد یکی از نمادهای اصلی شهر و محل عبور دانشجویان دانشکده هرتفورد است. در مرکز شهر برج کارفکس و کلیسای دانشگاه سنت‌ ماری ویرجین واقع شده‌اند که هر دوی آن‌ها منظره‌ای فوق‌العاده به مناره‌های شهر دارند. بخش‌هایی از فیلم هری پاتر در این شهر و ساختمان‌های دانشگاه آکسفورد فیلمبرداری شده‌است. بسیاری از دانشکده‌های آکسفورد به گردشگران اجازه می‌دهند تا در ساعات خاص و فصول معین، از ساختمان و اطراف دانشکده بازدید کنند، ولی برخی از آن‌ها در همه‌ی اوقات به روی عموم بسته هستند. بخاطر داشته باشید که دانشکده‌هایی که باز هستند به طور کلی مانع از بازدید گردشگران در برخی از مواقع خاص سال بویژه در دوره‌های امتحانات دانشگاه می‌شوند.
بازار سرپوشیده‌ی "های استریت" آکسفورد، قدیمی‌ترین بازار سرپوشیده انگلیس است که شامل مغازه‌های کوچک شکلات، کیک فروشی، قصابی، فروشگاه کلاه، گل فروشی، ظروف شیشه‌ای و کافه‌های جذاب است. تعداد زیادی از مغازه‌های مرکز شهر نیز مخصوص فروش انواع سوغات دانشگاه آکسفورد مانند تی‌شرت، پیراهن، ژاکت و تقویم هستند.
بهترین زمان سفر: از اردیبهشت تا شهریور
بهترین غذاها: از آنجا که آکسفورد شهری دانشجویی است میتوانید انواع و اقسام غذاها را از غذاهای انگلیسی (صبحانه انگلیسی و ماهی و سیب زمینی سرخ کرده) گرفته تا غذاهای تایلندی و مدیترانه‌ای با قیمت‌های مناسب در آن پیدا کنید.
بهترین روش حمل و نقل: آکسفورد تنها یک ساعت با قطار از لندن فاصله دارد و بعد از رسیدن به آن می‌توانید به راحتی از ایستگاه تا مرکز شهر را قدم بزنید. مرکز شهر آکسفورد بسیار جمع و جور و به راحتی قابل پیاده‌روی است. بسیاری از مناطق مرکز شهر به صورت سنگفرش و مخصوص عابرین پیاده است و کلیه‌ی دیدنی‌های مهم توریستی به خوبی نشانه گذاری شده است. اگر قصد دور شدن از مرکز شهر را دارید می‌توانید از اتوبوس استفاده کنید.

مناسب برای
  • ماجراجویی

  • فرهنگی و تاریخی

  • تفریحات شبانه

نوع سفر:
تاریخ سفر:
  • amir.dr

    از قرن سیزدهم هنگامی که اولین دانشکده از 38 دانشکده دانشگاه آکسفورد (قدیمی‌ترین دانشگاه انگلیسی زبان جهان) تأسیس شد، محققان...