کیش
علی محسنی
نقدها:
گزارش
شهری خوب اما با استاندارد های پایین گردشگری
(راضی)
توصیه شده توسط کاربر

می توان گفت تمام افرادی که اهل سفر هستند به این شهر مسافرت کرده اند و شناخت خوبی از این شهر دارند این نقدی که می نویسم با توجه به شناخت و تجربیات خودم می باشد.
می توان گفت این جزیره نعمتی است که خداوند به مردم و مملکت ما داده است و در اختیار ما قرار دارد ولی متاسفانه با بی سلیقگی و کم دانشی و گاهی می توان گفت با غرض ورزی به آن جایگاهی که باید داشته باشد نرسیده است.
از نظر نظم و احترام این شهر در حالت خوبی قرار دارد و مسافرانی که در این شهر اقامت می کنند نحوه رانندگی و صد البته کیفیت خودروهای این شهر و تمیزی که در همه جای آن وجود دارد احساس خوبی پیدا می کنند.
مطمئنن افرادی که به شهرهای ساحلی می روند انتظار تفریحات آبی و امکان شنا در دریای زیبای آن را دارند اما متاسفانه آقایان که وارد پلاژ آقایان می شوند آیا محیطی که در آن وجود دارد در حدی هست که کسی دیگر علاقه ای به استفاده مجدد داشته باشد؟آیا یک صدم تمیزی و با امکاناتی سواحل دبی و ترکیه می باشد؟ صد در صد جواب منفی است، چرا باید به این صورت باشد، چرا نباید تعدادی صندلی کافی و چتر در آن برای آفتاب گرفتن و استراحت افراد وجود نداشته باشد؟ چرا باید محیط بسیار بسیار کوچکی برای آن در نظر گرفته شود؟ چرا فروشگاههایی برای فروش اغذیه و خوراکی های مناسب در آن دیده نشود؟ و چراهای دیگر.
بیشتر افراد از تفریحات آبی و سایر تفریحات سالم و در قالب قوانین جمهوری اسلامی در جزیره استفاده کرده اند، هیچکدام از آنها در حد یک صدم توضیحات ارائه شده برای فروش این تفریحات نیست و کیفیت آنها بسیار بسیار پایین می باشد و در مقایسه با تفریحات خارجی بسیار کیفیت پایینی دارند و تا حدی می توان گفت بیشتر به دنبال سرکیسه کردن مسافران هستند تا ارائه خدمات درست. چرا در این رابطه نظارت هایی از طرف مسئولان جزیره صورت نمی گیرد.
در رابطه با مراکز خرید باید گفت طی 15 سال گذشته هیچ مرکز خرید جدیدی ساخته نشده و مراکز خرید موجود هم از نظر کیفیت در مقایسه با مراکز خرید دبی و استانبول واقعا در حد بازارهای قدیم هستند تا پاساژ های مدرن.
در کل به شخصه وقتی به کیش می روم و برمیگردم لذت روحی و حسی خوبی می برم اما وقتی در ذهنم با امکانات کشورهایی که رفته ام و یا تعریفشان را شنیده ام مقایسه می کنم ناراحت می شوم که چرا ما نباید این امکانات را داشته باشیم و همیشه حسرت این نداشته ها را بخوریم.

مناسب برای
 • خرید

 • تفریح

 • آرامش و استراحت

 • تفریحات ساحلی

نوع سفر:
تاریخ سفر:
 • Samin

  به نظر اکثر مردم ایران کیش جذاب ترین منطقه ایران برای سفره. گفته میشه سابقه کیش به قبل از میلاد...

 • خدیجه عربی

  کیش یکی از زیباترین جزایری است که در حوزه ی آب های خلیج فارس قرار دارد. این جزیره از زمان...

 • سامان صبوری

  خب کیش خیلی نیاز به تعریف نداره یک مکان توریستی و تفریحی که طبیعتا همه شما رو به چشم عابربانک...

 • Siamak

  سفر به جزیره زیبای کیش یکی از بهترین خاطرات سفرهای ما بوده. تفریحات دریایی این جریزه به راحتی می تواند...

 • فاطمه خرقه پوش

  شهر و جزیره زیبای کیش، یکی از زیباترین و آرام ترین شهر های ایران است که در جنوب و در...

 • منصوره اسکندری

  جزیره کیش از جمله جاهای تفریحی متفاوت در ایران است . جزیره ایی زیبا با ساحل بسیار تمیز هتل های...

 • Nahid

  منو دوستم در تیر ماه امسال به جزیره کیش سفر کردیم. جزیره فوق العاده زیبا و سرشار از آرامش بود...