کیش
کیش
کاربر لست سکند
علی محسنی
نقدها:
گزارش
شهری خوب اما با استاندارد های پایین گردشگری
(راضی)
توصیه شده توسط کاربر

می توان گفت تمام افرادی که اهل سفر هستند به این شهر مسافرت کرده اند و شناخت خوبی از این شهر دارند این نقدی که می نویسم با توجه به شناخت و تجربیات خودم می باشد.
می توان گفت این جزیره نعمتی است که خداوند به مردم و مملکت ما داده است و در اختیار ما قرار دارد ولی متاسفانه با بی سلیقگی و کم دانشی و گاهی می توان گفت با غرض ورزی به آن جایگاهی که باید داشته باشد نرسیده است.
از نظر نظم و احترام این شهر در حالت خوبی قرار دارد و مسافرانی که در این شهر اقامت می کنند نحوه رانندگی و صد البته کیفیت خودروهای این شهر و تمیزی که در همه جای آن وجود دارد احساس خوبی پیدا می کنند.
مطمئنن افرادی که به شهرهای ساحلی می روند انتظار تفریحات آبی و امکان شنا در دریای زیبای آن را دارند اما متاسفانه آقایان که وارد پلاژ آقایان می شوند آیا محیطی که در آن وجود دارد در حدی هست که کسی دیگر علاقه ای به استفاده مجدد داشته باشد؟آیا یک صدم تمیزی و با امکاناتی سواحل دبی و ترکیه می باشد؟ صد در صد جواب منفی است، چرا باید به این صورت باشد، چرا نباید تعدادی صندلی کافی و چتر در آن برای آفتاب گرفتن و استراحت افراد وجود نداشته باشد؟ چرا باید محیط بسیار بسیار کوچکی برای آن در نظر گرفته شود؟ چرا فروشگاههایی برای فروش اغذیه و خوراکی های مناسب در آن دیده نشود؟ و چراهای دیگر.
بیشتر افراد از تفریحات آبی و سایر تفریحات سالم و در قالب قوانین جمهوری اسلامی در جزیره استفاده کرده اند، هیچکدام از آنها در حد یک صدم توضیحات ارائه شده برای فروش این تفریحات نیست و کیفیت آنها بسیار بسیار پایین می باشد و در مقایسه با تفریحات خارجی بسیار کیفیت پایینی دارند و تا حدی می توان گفت بیشتر به دنبال سرکیسه کردن مسافران هستند تا ارائه خدمات درست. چرا در این رابطه نظارت هایی از طرف مسئولان جزیره صورت نمی گیرد.
در رابطه با مراکز خرید باید گفت طی 15 سال گذشته هیچ مرکز خرید جدیدی ساخته نشده و مراکز خرید موجود هم از نظر کیفیت در مقایسه با مراکز خرید دبی و استانبول واقعا در حد بازارهای قدیم هستند تا پاساژ های مدرن.
در کل به شخصه وقتی به کیش می روم و برمیگردم لذت روحی و حسی خوبی می برم اما وقتی در ذهنم با امکانات کشورهایی که رفته ام و یا تعریفشان را شنیده ام مقایسه می کنم ناراحت می شوم که چرا ما نباید این امکانات را داشته باشیم و همیشه حسرت این نداشته ها را بخوریم.

مناسب برای
 • خرید

 • تفریح

 • آرامش و استراحت

 • تفریحات ساحلی

نوع سفر:
تاریخ سفر:
 • عبدالرضا سلطانی

  سلام. ما آبان ماه برای اولین بار به این جزیره سفر کرده کردیم. یک شب هتل ترنج , 3 شب...

 • عبدالرضا خبازی

  برای اولین بار شهریور 97 به کیش سفر کردم، نسبت به دیگر شهرهای تهران کاملا متفاوت بود انگار که به...

 • مهتاب

  جزیره کیش منطقه ازاد تجاریست. یک جزیره مرجانی با ساحل نقره ای رنگست. از لحاظ هتل و بازار و رستوران...

 • شهاب بنی جمالی

  من برای اولین بار به کیش سفر کردم به نظرم بسیار شهر زیبا و با کیفیتی هست همه چیز منظم...

 • پوریا مرتضایی فرد

  جزیره کیش واقعا میشه گفت که نگین خلیج فارس هستش اونم بخاطر صخره های زیبا و هم چنین ساحل مرجانی...

 • حمید

  آرامشی که کیش داره هیج جای ایران نداره ، و شاید همین آرامش بسیار خوبش که مردم میکشونه به سمت...

 • Maryam SanieePour

  ‌من از سفرم به کیش بسیار راضی بودم و به دلایل زیر سفر به این جزیره رو به همه پیشنهاد...