مشاهده نسخه دسکتاپ (تمام صفحه)

مشاهده نسخه موبایل

پاریس
پاریس
کاربر لست سکند
سمیه ترکمان
نقدها:
گزارش
پاریس شهر عشق و سر خوشی، شهری که نباید به آن پشت کرد.
(خوشحال و خیلی راضی)
توصیه شده توسط کاربر

پاریس شهری هست که در بدو ورود مخصوصا در هنگام ورود به مترو ،البته مترو که چه عرض کنم تونل وحشت با دیدن صحنهایی از قبیلی کثیف بودن و بوی بدی که بدو ورود به ایستگاه مترو استشمام میکنید و مهاجرهایی که باید مراقب باشی جیب یا کیف پولت رو نزنند. احساس وحشت و پشیمونی در انتخاب شهری که از کودکی آرزوی سفر بهش رو داشتین بهتون دست میده ولی همین که از پله های مترو میاید بالا و وارد شهر میشید مخصوصا اولین جایی که از مترو پیاده میشید میدون شارل دوگل باشه همون طوری که با خودتون درگیرین یهو برج ایفل رو میبینید اونطرف تر با چراغهای چشمک زنش داره دلبری میکنه یهو خودتون وسط میدونی میبینید که 12 خیابان اصلی شهر بهش ختم میشه و اگر یه کم حواستون پرت شه ممکن هست مسیرتون رو گم کنید اون هم در شب هنگام.

تمام پشیمونیتون از بین میره و وقتی دارین تو خیابون شان الیزه قدم میزنید و همون طور که محو زیبایی این خیابون هستید میبیند آدمهایی رو تو کافه نشستند و دارند یه ضرب حرف میزنند و میخندند وجالب تر اینجاست که همه صندلیهای کافه ها و رستورانها رو به شهر هست چون فرانسوی ها معتقدند که نباید به پاریس پشت کرد، این جاست که دیگه فقط زیباییهای پاریس به چشم شما میاد و با وجود تمام کم و کاستیها شهر مثل دیدن جیب برهایی که میدونید جیب بر هستن و باید مراقب باشید و آشغالهایی که در سطح شهر میبینید.

جالب تر این هست که بلافاصله خیلی کم از پاریس قدیم و محله های با معماری قدیمی یهو وقتی وارد پاریس مدرن در منطقه لدفانس میشین بیشتر هیجان زده میشید. بهتون پیشنهاد میکنم وقتی به پاریس سفر میکنید بیشتر از اتوبوس استفاده کنید و بیشتر سعی کنید قدم بزنید توی این شهر چون واقعا به جرات میشه به این شهر لقب موزه سر باز رو داد چون شما در هر گوشه از این شهر یه جا و یا بنای دیدنی خواهید دید . وقتی تجربه سفر شما تو این شهر کامل میشه که حتما یه شب به رستوران آنتروکت برید و لذت امتحان کردن بهترین استیک شهر و ببرید.واقعا این شهر شهر عشق و سرخوشی هست.و به محض اینکه ازش دور میشید احساس دلتنگی میکنید.
جالبتر اینکه شما هی در حال سورپرایز شدن هستید، یعنی وقتی از دیدن خانه اپرا شگفت زده هستی وقتی وارد گالری لافایت میششی و میری روی بامش در حالیکه ویو پاریس و پانوروما داری و یا وقتی به لور میرسی .وای مگه میشه این همه حال خوب رو یه جا توصیف کرد. پاریس شهر عشق، شهر سرخوشی، شهر کافه، شهری که وقتی تو کافه هستی نباید بهش پشت کنی. امیدوارم همه بتونند تجربه کنند همین. چون یه جاهایی دیگه زبون قاصر هست .اون هم اگر طرف کسی باشه مثل من که انشای خوبی نداره.

مناسب برای
  • تفریح

نوع سفر:
تاریخ سفر:

دانلود اپلیکیشن موبایل

از اپلیکیشن لست سکند برای خدمات بهتر می توانید استفاده نمایید