برج ایفل
برج ایفل
کاربر لست سکند
سعید عسکریان
نقدها:
گزارش
برج ایفل- سمبل پاریس
دیدن این جاذبه توسط کاربر پیشنهاد شده است

نمی توان به پاریس رفت و ایفل را ندید، بدون اغراق یکی از مهمترین جاذبه های این شهر است، نماد و سمبل پاریس و مرتفع ترین بنای این شهر و پربازدید کننده ترین بنا در جهان می باشد
این برج زیبا در سال 1889 توسط گوستاو ایفل برای نمایشگاه جهانی پاریس و به مناسبت یکصدمین سال انقلاب فرانسه در کنار رود سن و در یک فضای سبز عمومی بنا شده است.
ارتفاع سازه 300 متر که با آنتن 24 متری در بالای برج 324 متر می شود،
وزن کل برج 10100 تن که در آن 7300 تن فلز به کار رفته است. جالب اینکه رنگ این برج نیز به نام ایفل ثبت شده و برای تجدید رنگ آن که هر 7 سال تکرار می شود نیاز به 50 تن رنگ می باشد.
مجسمه ایفل در بالای برج و نیز در پای برج قرار داده شده است.
تعداد پله ها تا نوک برج به مرور زمان متغیر بوده ولی امروزه 1665 پله و یک نفس تازه شما را به بالای برج خواهد رساند.
نزدیکترین ایستگاههای مترو برای رسیدن به این برج Bir Hakim و Champ de Tour Eiffel از خط RER C می باشد.
در اطراف برج ابتدا مراقبت جیب ها کیف ها و وسایل خود باشید (البته این نکته را به کل پاریس هم می شود تعمیم داد) سرقت کنار برج بسیار زیاد اتفاق می افتد همچنین از دستفروشان و دوره گردها حذر کنید.
این تازه اول راه است بعد رسیدن به پای برج ابتدا از ابهت و فضای آنجا لذت ببرید اگر قصد بازدید و بالارفتن برج را دارید سعه صدرتان را تقویت و خود را آماده انتظار کشیدن و عبور از صف های مختلف به شرح زیر بکنید.
ورود به محوطه، خرید بلیط، آسانسور اول برای بالکن اول، آسانسور دوم برای آخرین بالکن و در برگشت هم آسانسورها
در هر پایه یک آسانسورتعبیه شده که تا طبقه دوم می رود این فضا مسقف و دور تا دور آن با شیشه پوشانده شده است.با آسانسور بعدی در این طبقه می شود تا بالای برج رفت، از بالای برج چشم انداز زیبایی از کل پاریس مهمان چشم هایتان خواهد بود و تصویر پانورامای زیبایی از پاریس میتوان دید.
علاوه بر بازدید این برج در روز توصیه می کنم در هنگام غروب و شب هم ملاقات با این جاذبه خاص را از دست ندهید، نورافشانی های زیبای این برج و چراغ های چشمک زن جلوه خاصی به آن در شب هنگام می دهد.
پیشنهاد می کنم برای عکاسی از برج بعد از عبور از پل واقع بر رود سن در مجاورت برج ایفل به پارک Jardin Du Trocodero که به آب نماهای زیبایش شهره است رفته و در انتهای همین پارک بعد از بالارفتن تعدادی پله در تراس جلوی موزه ملی دریایی از فضای مناسب و مشرف به برج جهت عکاسی استفاده کنید.
جمعیت در اطراف برج موج می زند در پای برج و پارک کنار آن دسته دسته افراد نشسته و از زیبایی های آن فضا لذت می برند، ماشین های لوکس به صورت ساعتی در اطراف برج اجاره داده می شوند دستفروشان جهت فروش سمبل ها و اجناس خود از هیچ کاری فروگذار نمی کنند، شهر بازی کوچک و کیوسک های محدود با کاربری سوپر مارکت و فروشگاه و رستوران هم در اطراف برج مشاهده می شود.
توصیه می کنم از کروز روی رودخانه سن که یکی از ایستگاههای آن در کنار برج ایفل هست حتما استفاده کنید و خیلی از جاذبه های پاریس مجاور رود سن و مهمترین آن برج ایفل را از روی قایق هم نظاره کنید.

نوع سفر:
تاریخ سفر: