کوالالامپور
سعید عسکریان
نقدها:
گزارش
کوالالامپورشهری مناسب برای سفر خانوادگی
(راضی)
توصیه شده توسط کاربر

اقلیم استوایی و ثابت بودن دما در طول سال، وجود جاذبه ها و تفریحات متنوع، عدم نیاز به اخذ ویزا، پروازهای مستقیم با ساعت پروازی مناسب و قیمت تقریبا خوب تورها همه و همه دست به دست هم می دهد تا کشور مالزی و شهر کوالالامپور به عنوان یک مقصد سفری قابل قبول برای ما ایرانی ها انتخاب گردد.
با توجه به جاذبه ها و تفریحات متنوع در این شهر پیشنهاد می کنم اقامت 5 تا 7 شب را برای کوالالامپور انتخاب کنید و تور ترکیبی با اقامت 3 تا 4 شب برای کوالا مناسب نیست و امکان استفاده از تفریحات و دیدن جاذبه های آن در یک سفر میسر نمی شود.
برای اقامت با توجه به وجود هتل های فراوان و متنوع و فرصت کوتاه استفاده از هتل،پیشنهاد رزرو هتل های 4 و 5 ستاره با موقعیت مکانی Klcc و ترجیحا نزدیک به خیابان بوکیت بینتانگ را به شما دوستان دارم که هم دسترسی ها به جاذبه ها راحت تر و هم با توجه به زنده بودن این خیابان در روز و شب امکان استفاده از مال ها، رستوران ها، صرافی و ... میسر می باشد.
با کمک مترو، تاکسی، تاکسی اینترنتی (استفاده از نرم افزار گرب و مشابه) و اتوبوس دغدغه ای برای رفت و آمد نخواهید داشت.
در خصوص جاذبه های این شهر درحالت کلی می توان گفت جاذبه تاریخی خاصی ندارد چون قدمت آنچنانی ندارد، اگر به هیجان و تفریح علاقمند هستید پارک موضوعی سان وی لاگون که ترکیب چند پارک هست (پارک آبی، شهربازی، باغ وحش، پارک وحشت و ...) و آکواریوم در Klcc را پیشنهاد می کنم، علاقمندان به طبیعت می توانند از گنتینگ و برجایا هیلز (دهکده فرانسوی ها) و باغ ارکیده بازدید نمایند، برای دوستداران حیوانات باغ وحش زونگارا، باغ وحش سان وی لاگون، باغ پرندگان مناسب می باشد، از دیدار مساجد، معابد و باتو کیو هم نباید غافل شد، با این بازدیدها تنوع دینی و مذهبی در این شهر کاملا بارز و مشخص خواهد بود خواهید دید مالایی ها، مسلمانان، هندوها و بودایی ها به راحتی و در کمال آرامش در کنار هم زندگی می کنند.
مدرنیته و شهر مدرن را در منطقه Klcc و شهر جدید پوتراجایا به وضوح میتوان دید.
در خصوص خورد و خوراک با توجه به وجود رستوران های متعدد بین المللی و حتی ایرانی و عربی سلیقه ما ایرانی ها در مجموع تامین خواهد شد البته پیشنهاد می کنم غذاهای مالایی را تجربه کنید و تست میوه های استوایی را از دست ندهید.
در مجموع کوالالامپور را شهری با امنیت خوب، تمیزی و بهداشت متوسط، مردمانی مهربان که زیرساخت های یک شهر توریستی را دارد دیدم.
یک مقصد مناسب برای سفرهای خانوادگی می تواند باشد فرصت بازدید از این شهر را در فصول سرد بویژه بهمن ماه از دست ندهید، هم با قیمت مناسب مواجه خواهید شد هم در فصل سرمای خودمان با آب و هوای خوبی روبرو خواهید بود و هم به علت همزمانی با اعیاد آن ها جلوه های خاصی از این شهر را خواهید دید.

مناسب برای
 • خرید

 • تفریح

 • طبیعت گردی

 • ماجراجویی

 • تفریحات شبانه

نوع سفر:
تاریخ سفر:
 • فاطمه خرقه پوش

  #کوالالامپور شهری است در جنوب شرقی آسیا و پایتخت و بزرگترین شهر #کشورمالزی میباشد، شهری بسیار زنده و پر جنب...

 • زهرا طوسی

  کوالالامپور پایتخت رسمی مالزی و بزرگترین شهر آن است و قدمت آن به قرن ۱۹ میرسد. اختلاف ساعت هم ۴.۵...

 • امید خدایاری

  #کوالالامپور پایتخت مالزی شهری تشکیل شده از سه فرهنگ مالایی، چینی و هندی با آب و هوای استوایی (دمای ۲۳...

 • فرشاد شفیعی شهیدلو

  کوالالامپور پایتخت کشور مالزی است.مالزی در جنوب شرق آسیا قراردارد‌.در سفری که دوسال پیش به این کشور داشتم، به مدت...

 • M.p

  شهر كوالالامپور جزو شهر هاي شيك و پيشرفته دنيا هستش كه ديدنش براي هركسي پيشنهاد ميشه براي كشور مالزي نيازي...

 • مهين شاعري

  شهر كوالالامپور وقتى از داخل هواپيما بالاى شهر كوالالامپور بوديم محو سرسبزيش بودم كه باخود گفتم اين سرسبزى را ما...

 • بهناز بهادری

  شهر کوالالامپور پایتخت کشور مالزی میباشد با جمعیت حدود 7 میلیون نفر. اکثر جمعیت این شهر را مسلمانان تشکیل میدهد...