Close
مشهد
علی عباسی
نقدها:
گزارش
حرف نداره!
(خوشحال و خیلی راضی)
توصیه شده توسط کاربر

سلام به همه دوستان عزیز
شهر مشهد در گذشته بیشتر به عنوان یک شهر صرفا مذهبی شناخته می شد و اکثر گردشگران این شهر بیشتر زوار امام رضا (ع) بودند. اما امروزه این شهر توانسته به یکی از دیدنی ترین شهر های ایران بدل شود. نقش سازمان زیباسازی مشهد در این زمینه واقعا ستودنی است و سازمان زیباسازی شهرداری مشهد توانسته با استفاده از المان های مدرن و بروز، فضای شهر مشهد را دیدنی تر از گذشته نماید. از این روست که از هر میدان و خیابانی که می گذرید، المانی زیبا و در خور توجه را می بینید.

قطعا حرم امام رضا(ع) یکی از دیدنی ترین های این شهر است. امکان ندارد وارد این حرم بشوید و حالتی خاص در درون شما رخ ندهد. ناخوداگاه با خود و خدای خود و ضامن آهو خلوت می کنید و این لحظات واقعا ارزشمند و دوست داشتنی هستند.

اما مشهد جاذبه های مختلف دیگری نیز دارد که چنانچه گذرتون به این شهر افتاد، سعی کنین از اون ها هم دیدن کنید. باغ نادرشاه افشار یکی از این مکان هاست. باغ وحش وکیل آباد، خیابان امام رضا، پارک ملت، پارک های آبی مشهد، مقبره فردوسی، بازار رضا و ... از دیدنی های این شهر هستند که قطعا ارزش دیدن را دارند.
ما تجربه سفر به این شهر رو در خرداد ماه و موقع امتحانات بچه ها داشتیم (و البته قبل از تعطیلات چهاردهم و پانزدهم خرداد) که بسیار خوب بود. حرم هم تا حد قابل قبولی خلوت بود و به راحتی میشد زیارت کرد.

مراکز خرید متعددی نیز در این شهر وجود دارند که بازار رضا به دلیل نزدیکی به حرم، همواره بیشتر مورد توجه زائران قرار می گیرد. اما مرکز خرید الماس شرق و وصال که هر دو در کنار یکدیگر واقع شده اند، نیز قطعا جالب توجه هستند. مرکز خرید پروما نیز می تواند در کنار سایر مراکز خرید، از گزینه های شما برای خرید تلقی شود.
#تایسیز

مناسب برای
  • خرید

  • تفریح

  • طبیعت گردی

  • سفرهای مذهبی

نوع سفر:
تاریخ سفر: