Close

نقد و بررسی جاذبه های آسیا


میانگین جاذبه های این شهر:
 • روستای دشتی
  nazarian
  نقدها:
  گزارش

  شهر

  توصیه شده توسط کاربر

  در فاصله ۵ کیلومتری جنوب شرقی شهر پارسیان یا گاوبندی شهر کوچک دشتی قرار دارد .‌مردم شهر بسیار خونگرم و مهمان نواز هستند . اهالی شهر همه اهل تسنن می باشند . شغل عمده مردم کشاورزی ، صیادی و خدماتی است . این شهر به تعداد زیاد معلمانش مشهور است . ساحل دیدنی دستیر در فاصله تقریبا ۱۰ کیلومتری شهر دشتی قرار دارد

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • روستای کدیر
  مجتبی امیدپور
  نقدها:
  گزارش

  کدیر ییلاق زیبای البرز

  توصیه شده توسط کاربر

  در مسیر برگشت از ییلاق کجور به رویان و پس از پشت سر گذاشتن ارتفاعات سرسبز و پوشیده از درخت و دل انگیز البرز مرکزی ،۴۰ کیلومتر مانده به رویان و در ۲۵ کیلومتری آبشار آب پری ،روستای کوهپایه ای و زیبای کدیر در پیش روی مان بود. کدیر در گذشته به نام«کوه دیر» نامیده می شده و علت آن نیز گرویدن ساکنین اینجا بعد از هجوم اعراب به ایران(بعد از اسلام) از دین زرتشت به دین مسیحیت بوده و در واقع وجه تسمیه این نام به معنی کوهی که در آن دیر( محل عبادت مسیحیان) بنا نهاده شده بوده . طبق تابلوی ورودی روستا جمعیت روستا بیش از ۱۰۰۰ خانوار است،که در فصل زمستان فقط ۳۰ این خانوارها در اینجا باقی می مانند.
  شغل اغلب مردم کدیر کشاورزی و دامپروری بوده ولی در سالیان اخیر مثل تمام نقاط شمال با گسترش ویلا سازی در جای جای اون و دو طرف جاده اصلی انواع و اقسام مشاورین املاک هم قابل رویت بودند. دیدار از اینجا رو در فصل بهار و تابستان به شدت توصیه می کنم .
  علی الخصوص از مسیر رویان ،آب پری و کدیر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • قلعه یزدگرد (نخجوان)
  گزارش

  قلعه و محلی به قدمت تاریخ

  توصیه شده توسط کاربر

  قلعه نخجوان در قسمت جنوب شرقی شهر نخجوان واقع شده است. دربین مردم عامی به قلعه کهنه معروف است. تاریخ ایجادقلعه به سالهای ۶۳۲ تا ۶۵۲ میلادی بر می گردد.درسالهای ۱۹۵۷ تا ۱۹۵۹ باستان شناسان طی اکتشافاتی که در اطراف قلعه انجام دادند به اشیائی از جنس سفال، فلز و سنگ دست یافتند.همچنین اشکالی از گرزهای سنگی یافتند که در کندن معدن نمک از آنها استفاده میشد و قدمت آنها به ۲ تا ۳ میلیون سال پیش می رسد. این قلعه تا قرن ۱۹ فعال و بعنوان قلعه شهر فعال بود.در نقشه شماتیکی که از سال ۱۸۲۷ موجود می باشد، قلعه به دو بخش غربی(قلعه کوچک یا نارین قلعه)و بخش شرقی (قلعه بزرگ یا بویوک قلعه ) تقسیم می شود.نارین قلعه، تونل یا غاری به گنجایش ۳۰۰ نفر دارد و برای تنفس و روشنائی دارای دریچه هائی از بالا است. و این تونل بطرف شرق تا بویوک قلعه امتداد دارد. فاصله این تونل تا رودخانه نخجوان حدود دو کیلومتر است. ضمنا دو دهانه چشمه ای که از زیر نارین قلعه عبور می کند در داخل مجموعه قلعه است. در وسط محوطه قلعه ، ساختمان دایره ای شکلی موجود است که بعنوان موزه باستان شناسی ، مجموعه آثار کشف شده در اطراف قلعه در آن به شکل زیبائی چیده شده است. این موزه در زمان بازدید ما باز و دارای یک راهنما بود که با روی باز و بصورت کاملا مودبانه در مورد اشیائ و تاریخچه موزه توضیح میداد. موزه و قلعه ورودیه نداشت و بتزدید از آن رایگان بود . در بیرون قلعه و در جنوب آن تاسیسات ساخت یک مسجد بزرگ به چشم میخورد که طبق اظهارات مردم محلی ، این مسجد که مراحل اتمامش را طی می کند، بعد از افتتاح، بزرگترین مسجد جمهوری خودمختار نخجوان خواهدشد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مدرسه ضیائیه (زندان اسکندر)
  روزبه شهنواز
  نقدها:
  گزارش

  چال اسكندرون😳

  توصیه شده توسط کاربر

  با ديدن مدرسه‌ی ضیاییه و به روایتی ((زندان اسکندر)) بی‌اختیار به یاد سریال شب‌های برره و چال‌اسکندرون افتادم! همون‌طور که خاطر شریف‌تون هست چال اسکندرون یه چاله‌ی سیاه و کم عمق بود که اهالی برره به اسکندر مقدونی نسبتش می‌دادن، حالا چرا؟ خدا می‌دونه!
  حول و حوش مدرسه‌ی ضیاییه هم، چنین روایاتی و افسانه‌هایی شنیده می‌شه که البته مسئولین مربوطه تقریبا این قضیه رو رد می‌کنن و سندیتی برای اثباتش وجود نداره!
  اما با تمام این صحبت‌ها این مکان از جاذبه‌های شهر یزد محسوب می‌شه و اتفاقا خیلی هم دیدنیه، چرا که معماری کویری رو به زیبایی به منصه‌ی ظهور رسونده و هنر به کار رفته در طراحی و ساختش رو به رخ می‌کشونه!
  از مشترکات بیشتر ابنیه‌ی تاریخی یزد می‌شه به تمثال مقدس نخل اشاره کرد که در گوشه و کناری دیده می‌شه و در مراسم نخل‌گردانی ایام محرم کاربرد ویژه داره پس در این مکان هم نخل رو می‌شه دید.
  یک نکته هم که در تمامی آثار تاریخی کشور چهار فصل‌مون به چشم می‌خوره و بسیار هم آزار دهنده‌س، نحوه‌ی نگه‌داری از این آثاره که در نهایت دقت و غایت سلیقه ادوات تاسیساتی، تابلوهای راهنما و ... رو در بدترین جای ممکن جای دادن و خیلی تو ذوق می‌زنه!

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • روستای مغدان
  nazarian
  نقدها:
  گزارش

  بندر مغدان

  توصیه شده توسط کاربر

  بندر مغدان بندر کوچکی است که در استان هرمزگان و در نزدیکی شهر پارسیان قرار دارد . این بندر در واقع در مسیر ساحلی بندر بستانو به بندر مقام واقع شده است . ساکنین آن همه اهل تسنن هستند. ‌در این بندر چند فروشگاه بزرگ قرار دارد که لوازم خانگی برقی خارجی و نیز مواد خوراکی می فروشند که قیمتهای نسبتا مناسبی دارد .‌ساحل مغدان و ساحل نیرم از زیباییهای مغدان است . نیز در این بندر تعداد زیادی آب انبار جلب توجه می کند. پاییز و زمستان فصل مناسب سفر به آنجاست .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ساحل نیرم
  nazarian
  نقدها:
  گزارش

  ساحل زیبای نیرم

  توصیه شده توسط کاربر

  جاده ساحلی بندر مقام که از بندر کوچک بستانو شروع می شود و به بندر مقام می رسد یکی از جاده های زیبای ساحلی کشور می باشد .‌ از بندر بستانو که حرکت کنیم به بندر مغدان می رسیم و مقداری بعد از بندر مغدان ساحل زیبایی قرار دارد که نامش ساحل نیرم می باشد . در طول این ساحل هم می توان ساحل صخره ای و هم ساحل شنی را دید . بنادر و شهرهای همجوار برای تفریحات یک روزه راهی این ساحل می شوند .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • روستای زکیان
  nazarian
  نقدها:
  گزارش

  روستای زکیان

  توصیه شده توسط کاربر

  از مرودشت که به سمت بهشت گمشده حرکت کنیم قلعه ای قدیمی در روستای زکیان جلب توجه می کند . برای دیدن قلعه توقف کردیم . فقط برج دیدبانی آن هنوز پابرجا بود که می توان از آن بالا رفت و اطراف را نظاره کرد ،اما بقیه قسمتها خراب شده بود . چیزی از قدمت آن متوجه نشدیم گرچه اهالی روستا هم نمی دانستند . روستاییان نیز پیدا که به کار دامپروری و کشاورزی مشغول بودند و گله مند بودن از خشکسالی و وضعیت بد اقتصادی

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • خانه لاری ها
  روزبه شهنواز
  نقدها:
  گزارش

  خانه‌ی ملک‌التجار

  توصیه شده توسط کاربر

  خانه‌ی لاری‌ها که از دیدنی‌ها و جاذبه‌های شهر یزد محسوب می‌شه در محله‌ی تاریخی فهادان واقع شده و همون‌طور که قبلا هم عرض کردم محله‌ی فهادان به خاطر قدمت و اصالتی که داره محموعه‌ای از آثار دیدنی رو در خودش جای داده.
  به نظر من خانه‌ی لاری‌ها با همه‌ی بزرگی و شوکتش در مقابل خانه‌های تاریخی شیراز و اصفهان و کاشان حرفی برای گفتن نداره، البته این حرف به معنای نفی زیبایی این بنای قدیمی نیست اما اگر قرار باشه با خانه‌ی بروجردی‌های کاشان یا خانه‌ی قوام‌السلطنه‌ی شیراز یا خانه‌ی ملاباشی اصفهان مقایسه کنیم متوجه تفاوت‌های زیاد این ابنیه با هم می‌شیم!
  هنر و ظرافت به کار رفته در ساخت خانه‌ی لاری‌ها به اندازه‌ی بناهای مذکور نیست و به همین علت از زیبایی اونا هم برخوردار نیست! البته بخشی از این ماجرا می‌تونه به نحوه‌ی نگهداری بناهای تاریخی هم باشه که در اوج کج‌سلیقگی و بی‌قریحگی نگهداری می‌شن!

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مسجد جامع سیراف
  nazarian
  نقدها:
  گزارش

  مسجد جامع سیراف

  توصیه شده توسط کاربر

  مسجد جامع سیراف در کنار بلوار اصلی شهر سیراف قرار دارد که در سمت دیگر آن دریا واقع شده است . قدمت این مسجد را به زمان ساسانیان نسبت می دهند که در آن زمان در مرکز شهر قرار داشته . کف مسجد از سنگ و ملات گچ ساخته شده اما سقف های آن خراب شده ، در بررسی ها شالوده های مناره ، درگاه و محراب مشخص شده است . بازدید از این بنا رایگان است .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • خان سارای
  گزارش

  خانه ای برای زندگی خان ها

  توصیه شده توسط کاربر

  سرای خان، در قلب شهر نخجوان و در نزدیکی بنای تاریخی مومنه خاتون واقع شده است. این بنای زیبا و دیدنی به اسلوب بناهای شرقی در قرن ۱۸ میلادی ساخته شده است. تا ابتدای قرن بیستم ، محل زندگی خان های نخجوان بود. این بنا توسط کلبعلی خان کنگرلی، پدر احسان خان ، از آخرین خوانین نخجوان ساخته شده است. در سال ۲۰۱۵ میلادی این اثر توسط دولت آذربایجان تبدیل به موزه شده و امروزه بعنوان یکی از مکانهای دیدنی شهر نخجوان، در معرض عموم گردشگران در آمده است. بازدید از این مکان مجانی است و ما قبل از ظهر یک روز غیر تعطیل از آنجا دیدن کردیم..

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مسجد جامع یزد
  روزبه شهنواز
  نقدها:
  گزارش

  سر بلند

  توصیه شده توسط کاربر

  دوره‌ی بچگی و نوجوانی ما اسکناس‌هایی رایج بود و کاربرد داشت که نسل جدیدتر حتی از وجودشون هم بی‌خبرن! یکی از اون اسکناس‌ها ۲۰ تومنی‌های آبی‌رنگ بود که می‌شد باهاش ۱۰ تا شیشه شیر خرید یا چندتا نون سنگگک! اما الان نه اثری از اون پول‌های کاغذی هست و نه اثری از اون قیمت‌ها... حالا بحث ما بی‌ارزش شدن پول ملی و تورم و گرفتاری مردم نیست! بحث سر همون اسکناس‌های ۲۰ تومنی زیباس که در طراحیش از تصویر مسجد جامع یزد استفاده شده بود. در دوران کودکی پدرم برام از این مسجد تعاریف زیادی کرده بود؛ از تاریخ و قدمت و معماری بی‌نظیرش! همیشه هم دوست داشتم به بازدیدش برم که فرصت و قسمت نشده بود!
  در سفر اخیرم به یزد و در بازدیدی که از قسمت قدیمی شهر داشتم این خواسته برآورده شد و در همون نگاه اول جذب مناره‌های بلند و گنبد خاص مسجد شدم. هنر فراوان به کار رفته در ساخت بنا این مسجد رو به یکی از خاص‌ترین و زیباترین مساجد ایران کرده، هنرهایی مثل مقرنس‌کاری، یزدی‌بندی، کاشیکاری، مشبک و آجرچینی.
  از اونجایی که مسجد جامع در یکی از قدیمی‌ترین محله‌های یزد (فهادان) واقع شده در بازدید ازش می‌شه کلی جای دیدنی دیگه از جمله بازار شهر، خانه‌ی لاری‌ها، زندان اسکندریه، میدان ساعت و ... رو مشاهده کرد!

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ارگ کریمخانی
  رضا
  نقدها:
  گزارش

  ارگ کریمخان زند

  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. خدا را شکر فاطمه زهرا کوچولوی گلم هم عاشق طبیعت، کوهنوردی، پیاده روی و آثار تاریخیه و از این نظر به باباش رفته🥰 مدتی بود که ازم می‌خواست که ببرمش ارگ کریمخان. شرمندش بودم که مدتی سرم شلوغ بود و نتونستم ببرمش. خلاصه پنجشنبه گذشته مثل دو تا رفیق سوار مترو شدیم و در ایستگاه وکیل الرعایا پیاده شدیم و از پله ها که بالا میرفتیم داشتم در مورد وکیل الرعایا، کریمخان و خدماتشون توضیح میدادم و فاطمه خیلی مشتاق بود که زودتر ارگ را ببینه. ارگ مثل همیشه استوار و پر جذبه خودنمایی می‌کرد. گردشگران گرچه زیاد نبودند اما مدام در رفت و آمد بودن. بلیط ارگ قیمت یه قطعه کوچک کیک بود، که برای فاطمه خریدم(حالا یا کیکه گرون بود و یا بلیط خیلی ارزون). از جای جای ارگ از جمله حیاط، اتاقها، نمایشگاه صنایع دستی، قسمت خان نشین، پنجره مشجر وحمام ارگ دیدن کردیم. موضوعی که خیلی آزارم میده و در جای جای ارگ هم میدیدم و غصه میخوردم، یادگاری نویسی بود که روی گچکاری ها و روی دیوارها دیده می‌شد و واقعا نمیدونم چطور یه انسان میتونه اینگونه هویت و ارزش‌های مملکت خودشو خدشه دار کنه. در آخر هم یه دور کامل دور ارگ چرخیدیم. و حرکت کردیم تا از دیگر بخش های مجموعه زندیه (از جمله حمام وکیل، مسجد وکیل و بازار وکیل) هم بازدید کنیم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پارک ساحلی سیمرغ
  مجتبی امیدپور
  نقدها:
  گزارش

  پارک ساحلی سیمرغ

  توصیه شده توسط کاربر

  پارک ساحلی سیمرغ در جنوب غربی جزیره کیش واقع شده و نماد اصلی اون مجسمه سفید رنگ بزرگی با شمایل یک مرد با ریش های بلند است.
  این پارک و ساحل زیبای ماسه ای اون در کنار ساحل مرجان یکی از محبوب ترین ساحل های کیش محسوب میشه و انواع تفریحات دریایی در دو کلوپ معروف مارینا پارک و کلوپ ناتیلوس مثل جت اسکی،قایق سواری،بنانا و غواصی و.....اینجا برقراره.
  اینجا امکانات خوبی برای پیک نیک مثل آلاچیق های زیبا با میز و نیمکت و باربکیو و همچنین زمین های بازی برای بچه ها و یک پارک لوله ای ( حفره ها و موانع به شکل لوله) داره و جاده معروف جهان که پیست دوچرخه سواری و موتور سواری دور را دور جزیره 🏝️ کیش هم از اینجا عبور می‌کنه.
  ساحل و آب های زیبا و تمیز و شفاف سیمرغ که ماهی‌های زیبا هم به وفور در اون خود نمایی می کنند ،یکی از بهترین مکانهای جزیره برای شنا و تنی به آب زدن هست طلوع های خورشید در اینجا هم بسیار دیدنی هست.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • بوستان شهر (اراک)
  مجتبی امیدپور
  نقدها:
  گزارش

  بوستان شهر(اراک)

  توصیه شده توسط کاربر

  بوستان شهر از قدیمی ترین پارک های اراک هست و در سال ۱۳۴۸ افتتاح شده و در محدوده بین خیابانهای شیخ فضل اله نوری ،دروازه شهرجرد و فلکه البرز واقع شده، با گسترش این بوستان در شهرداری در سالهای اخیر گورستان قدیمی اراک و مقبره آقا نورالدین و آقا سلطان و آب انبار قدیمی هم در محدوده پارک واقع شده و وقتی در این قسمت پارک قدم می‌زنید در سنگ فرش های زیر پای تون اسامی و مقبره افراد آرمیده در اینجا رو می بینید. که این خودش یه حس عجیب رو برای شما ایجاد می‌کنه. در قسمت های دیگه پارک یک دریاچه و آبنمای کوچک ،رستوران با ارایه ماهی کبابی(زنده)،کافی شاپ ،مجموعه خانه فرهنگ ،نمازخانه ،سرویس بهداشتی،محوطه بازی کودکان و فضای سبز متنوع هست . در ضمن بازدید از اینجا می تونید همزمان از مجموعه های آب انبار و مقبره عارفان بزرگان نامبرده شده هم بازدید کنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پارک مادر (اراک)
  مجتبی امیدپور
  نقدها:
  گزارش

  پارک مادر(اراک)

  توصیه شده توسط کاربر

  پارک مادر که نماد و تندیس سفید رنگ مادر و کودک (البته به سبک نوینش) در ورودی شرقی آن قرار دارد
  یکی از پارکهای جدید اراک است که در دهه۹۰ ساخته شده.
  این پارک در مجاورت دانشگاه صنعتی اراک و از خیابان دانشگاه و شهرک مصطفی خمینی دسترسی به اون امکان پذیر هست،پارک دارای فضای سبز و پیاده راه های متنوع ،محوطه بازی کودکان با وسایل بازی پلی اتیلن و کفپوش،سرویس بهداشتی،سکو هایی برای پیک نیک ،یک شهربازی کوچک که در دوران کرونا تعطیل شده و آب نما است.
  در چند نقطه پارک هم ایستگاه و محوطه ورزش همگانی و وسایل ورزشی عمومی قرار داره .
  در خیابان مجاور ضلع غربی این پارک هم محل مناسب پارک خودرو به وفور وجود داره.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • شهر سیدان
  nazarian
  نقدها:
  گزارش

  سیدان

  توصیه شده توسط کاربر

  شهر سیدان از شهرهای کوچک استان فارس می باشد که در مسیر اتوبان شیراز اصفهان و کمی بعد از شهر مرودشت قرار دارد . این شهر مکان هایی برای دیدن دارد . از جمله : تفرجگاه چشمه سر آسیاب ، حوض ماهی و قصر قلات . انارهای خوبی هم دارد که در فصل انار می توان هم روزی را برای تفریح و هم خرید انار ، رب انار ، آب انار و گردو اختصاص داد . فصل تابستان و بهار هم به واسطه آب و هوای خنک برای تفریح مناسب می باشد .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • بازار مرجان
  مجتبی امیدپور
  نقدها:
  گزارش

  بازار مرجان (کیش) به

  توصیه شده توسط کاربر

  بازار مرجان دقیقا در کنار ساحل و پارک ساحلی مرجان و در قسمت جنوب شرقی جزیره ساخته شده و از مرکز شهر کمی دوره در مجاورت این مرکز خرید پارک دلفینها و باغ پرندگان واقع شده و آکواریوم کیش هم اینجاست که البته به خاطر کرونا بیش از یک سال هست که کل این مجموعه ها تعطیله.
  تاریخ ساخت این مرکز خرید به سال ۷۰ برمی گرده و ا فروشگاه های اون بالغ بر ۲۰۰ غرفه میشه ولی اغلب فروشگاه ها به فروش پوشاک مشغولند و البته اغلب هم پوشاک و البسه کودک و نوزاد رو دارند و تقریبا بورس اون توی میشه.
  اینجا میتونید لباسهای با قیمت مناسب و با کیفیتی خصوصا برای بچه ها پیدا کنید .
  این مرکز خرید در یک طبقه احداث شده و از بالا به شکل حرف Y هست و قسمت انتهای دو کریدور اون به دو رستوران ختم میشه.
  در کنار این مرکز خرید سوییت های اقامتی مرجان هم وجود داره.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • باغ موزه گیاهان دارویی و معطر استان زنجان
  مریم
  نقدها:
  گزارش

  باغ موزه گیاهان دارویی

  توصیه شده توسط کاربر

  این موزه ی زیبا در سرای ناصری بازار زنجان قرار گرفته است که در سال ۹۸ جهت جمع آوری و شناساندن داروی گیاهای افتتاح شده است دارای سه بخش فروشگاه گیاهان داروی ،دواخانه و نوشینه سرا می باشد شما می توانید انواع دمنوش ها رادر این موزه بازدید کنید و همچنین فروشگاهی جهت خرید لوازم دمنوش و گیاهان دارویی دراین موره قرار داردانواع شربت و دمنوش در این موزه جهت میل کردن سرو می شود

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • حمام شرق
  گزارش

  حمامی قدیمی در مرکز شهر نخجوان

  توصیه شده توسط کاربر

  حمام شرق درست در مقابل هتل تبریز ، در مرکز شهر نخجوان ودر داخل پارک دده قورقود واقع شده است. این حمام قدیمی در قرن ۱۸ میلادی ساخته شده است. اسلوب ساخت آن همانند حمامهای شرقی است. این حمام در سیصد سال قبل که رودخانه بازار از کنار آن عبور میکرد، دقیقا در کنار رودخانه احداث شده است. شکل حمام کاملا مهندسی و به شکل ۴ ضلعی و مستطیلی است. همانند سایر حمامهای سنتی در ایران، شامل ورودی، کفشداری، هشتی، خزینه، تون و سایر قسمتهای حمامهای قدیمی است که نسبتا دست نخورده و سالم باقی مانده است و معماری بسیار زیبائی دارد. این حمام هم اکنون بعنوان چایخانه سنتی اداره می شود . داخل آن آثار قدیمی از جمله سکه های مربوط به سده های قبل برای نمایش عموم به طرز زیبائی قرارداده شده است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • بندر زیارت
  nazarian
  نقدها:
  گزارش

  بندر زیارت

  توصیه شده توسط کاربر

  بندر زیارت بندر کوچکی است که در استان هرمزگان واقع شده است. فاصله آن تا شهر پارسیان یا همان گاوبندی حدود نیم است . بندر کوچک و زیبایی است و می توان گفت به تعداد خانه های روستا در ساحل قایق وجود دارد و بنابراین مانند سایر بنادر شغل عمده مردم صیادی است . یک اقامتگاه بوگردی در چند سال اخیر ایجاد شده و نیز غذای خانگی بیرون بر در روستا وجود که برای رفع نیاز گردشگران لازم بود . اگر مسیر شرق بندر را ادامه دهیم به بندر لنگه و بندر عباس خواهیم رسید .‌

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: