Close

نقد و بررسی دزفول (شهر)


میانگین امتیاز:
 • دزفول
  دزفول
  کاربر لست سکند
  ویدا مهین پو
  نقدها:
  گزارش
  دزفول شهر آجری
  (راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  دزفول یکی از شهرهای زیبای استان خوزستان است که جاذبه های زیاد و ارزشمندی برای دیدن دارد. با توجه به گرمای تابستانه خوزستان شاید یکی از بهترین فوصل برای دیدن دزفول آبان تا اردیبهشت ماه باشد. البته ناگقته نماند باغات مرکبات این شهر بسیار معروف هستند و به این واسطه در دزفول باغ میوه فراوان است. بسیاری از باغداران باغ های خود را تبدیل به ویلاهایی مجهز به استخر و سایر امکانات نموده اند که در روزهای گرم تابستان آن را به قیمت شبی ۹۰۰ هزار تومان و بیشتر کرایه می دهند. این شهر دارای فرودگاه است و به شهرهایی از قبیل تهران، مشهد و اصفهان پرواز دارد.

  طبیعت:
  به واسطه عبور رودخانه دز این شهر از طبیعت زیبایی برخوردار است. زیباترین طبیعت این شهر را می توانید در منطقه سردشت و شهیون و دژ محمد علی خان ببینید. روستای پامنار، قلعه شاداب و دریاچه سد دز نیز که در کنار آن واقع شده است از جمله نقاط زیبای این منطقه محسوب می شوند. اما ویژگی خاص طبیعت این منطقه دره های عمیق و تنگ و بکر مانند کول خرسون و دره تو بیرون است که در فصل مناسب گردشگران زیادی دارد.


  جاذبه تاریخی
  این شهر به شهر آجری ایران معروف است چرا که عمده بافت سنتی آن شامل خانه هایی است که آجرکاری های زیبایی دارند. این هنر را می توانید به زیبایی در خانه سوزنگر، خانه تیز نو و آثار تاریخی آن مانند حمام کرناسیون ببینید. آسیاب های باستانی دزفول و پل تاریخی کنار آن و قنات چوقابافان نیز از جمله آثار ارزشمند این شهر هستند.

  تفرجگاه:
  پارک ساحلی علی کله یکی از تفرجگاه های درون شهر است که مناسب آخر هفته های خانواده های دزفولی است. به جز آن پارک خانواده و پارک رعنا نیز درون شهر قرار دارند و برای مناطق نزدیک شهر نیز می توانید کت های دزفول را انتخاب کنید.

  اقامت:
  برای اقامت می توانید از مهمانسرای روناش، هتل آوان و هتل جهانگردی استفاده کنید. اقامتگاه بومگردی نیز نزدیک خود دزفول جود ندارد. بنابراین به جز هتل می توانید روی امکاناتی از قبیل خانه معلم و واحدهای شخصی اجاره ای حساب باز کنید.

  رستوران:
  رستوران باغ فلاحت، رستوران باغ قلقچی و رستوران شوادون از جمله رستوران های مهم دزفول هستند. کلوچه های خرمایی نیز سوغات معروف این شهر هستند.

  مناسب برای
  • هیچ امکاناتی یافت نشد
  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • دزفول
  دزفول
  کاربر لست سکند
  نیلوفر ورزش نژاد
  نقدها:
  گزارش
  شهر سرسبز خوزستان
  (خوشحال و خیلی راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  فروردین ماه، وقتی در مسیر رفتن به اهواز، به شهر دزفول رسیدیم، از دیدن این همه سرسبزی و زیبایی این شهر کلی ذوق زده شدم. واقعا شهر زیبایی بود. برای همین تصمیم گرفتیم در مسیر برگشت، یک یا دو شب در دزفول بمونیم که متاسفانه نتونستیم جایی برای اقامت پیدا کنیم. تعداد هتل ها و مهمانپذیر های شهر کم هست و پیدا کردن محل اقامت مناسب در فصل پر مسافر، کار سختی هست. دانشگاه معروف جندی شاپور، آسیب های آبی باستانی، پل بسیار قدیمی شهر که به دستور شاپور ساسانی ساخته شده و هنوز پابرجاست، آرامگاه یعقوب لیث صفاری و ... بخشی از دیدنی های این شهر زیبا هستن. درفول از شهر های شمالی استان خوزستان هست و به دلیلی نزدیکی به استان لرستان، طبیعت سرسبز و آب و هوای خوبی داره. متسفانه آثار تخریب جنگ، در این شهر مشخص بود و ظاهرا رسیدیگی زیادی به این شهر نشده. ما برای نهار هم به یکی از رستوران های کنار رود دز رفتیم. ماهی کبابی خیلی خوشمزه ای داشتن که غذای اصلی و پر فروش اونجا بود. توصیه می کنم در سفر به ذرفول، حتما به این رستوران ها سر بزنید و حسابی لذت ببرید.

  مناسب برای
  • تفریح

  • طبیعت گردی

  • فرهنگی و تاریخی

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • دزفول
  دزفول
  کاربر لست سکند
  shahrzad
  نقدها:
  گزارش
  شهردزفول
  (خوشحال و خیلی راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  شهردزفول در دامنه‌های زاگرس میانی جای دارد و پیشینه تاریخی آن به دوران ساسانیان بازمی‌گردد. فرهنگ مردم دزفول را می‌توان آمیزه‌ای از فرهنگ کهن خوزستان دانست. شهردزفول دارای زمستان و پاییزی مدیترانه‌ای بوده و زیست‌بوم سرسبز آن از پایان زمستان تا آغازه‌های بهار بسیار دلپذیر است. و به ویژه در روزهای نوروز پذیرای شمار بسیاری از گردشگران است. رود دز از وسط شهردزفول عبور می‌کند وبه آن زیبایی خاصی داده است.

  مناسب برای
  • طبیعت گردی

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • دزفول
  دزفول
  کاربر لست سکند
  خدیجه عربی
  نقدها:
  گزارش
  شهر تاریخی دزفول
  (راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  بعد از رانندگی طولانی از تهران و عبور از بزرگراه زیبای پل زال -اندیمشک با تونلهای متعدد و طبیعت زیبای زاگرس در بهار ، حدود ساعت 12 شب به دزفول رسیدیم که در آن ساعت شهر همچنان بیدار بود و عده زیادی از مردم در پارک ساحلی رود دز (علی کله ) بودند. اقامت ما در دزفول کوتاه بود و ما از پل تاریخی ساسانی که گفته می شود قدیمی ترین پل جهان است و همچنین آسیابهای آبی دزفول و بازار قدیمی آن دیدن کردیم اما نقاط گردشگری دیگری که در دزفول وجود دارد مسجد جامع دزفول، تپه های چغامیش ، شهر باستانی جندی شاپور ، آرامگاه یعقوب لیث و.. است و به دلیل قرار گرفتن دزفول در دامنه های زاگرس میانی طبیعت زیبایی دارد، مانند آبشار شوی، دریاچه شیهون و پارک ملی دز و..

  مناسب برای
  • تفریح

  • طبیعت گردی

  • ماجراجویی

  • فرهنگی و تاریخی

  • آرامش و استراحت

  • تفریحات ساحلی

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • دزفول
  دزفول
  کاربر لست سکند
  میثم .
  نقدها:
  گزارش
  دزفول از سپیده دم تاریخ
  (خوشحال و خیلی راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  شهري زيبا در شمال خوزستان كه در جوار رود خروشان دز قرار دارد. ما به دليل نزديكي بارها به دزفول سفر كرده ايم. با پياده روي در بافت قديمي شهر و ديدن بناهاي آجري منحصر به فرد آن به راحتي به غناي فرهنگي و تاريخي چند هزار ساله آن پي مي بريد.
  دزفول يكي از پايتخت هاي معماري و هنر ايراني و مهد خانه هاي قديمي، سنتي و آجري است. فقط در محدوده بافت تاريخي دزفول بيش از يكصد اثر تاريخي ثبت ملي شده است.
  وجود باغهاي انبوه مركبات اطراف شهر و تفرجگاه هاي ساحلي حاشيه رودخانه دز، دزفول را به يكي از مقاصد اصلي گردشگري شمال خوزستان تبديل كرده است.
  در سفر به دزفول بازديد از بازار قديم، پل قديم ، آسيايهاي آبي، مسجد جامع، آستانه سبز قبا، آرامگاه يعقوب ليث، حمام تاريخي كرناسيون و موزه مردم شناسي آن، روستاي ليوس، آبشار شوي (كه البته با شهر فاصله داره) و .... حتما در برنامه داشته باشيد.
  بهترين زمان سفر به دزفول نيمه دوم سال تا اوايل بهار مي باشد، اما اگر براي آب تني در دز به دزفول مي آييد حتما فصل تابستان را انتخاب كنيد.

  مناسب برای
  • تفریح

  • طبیعت گردی

  • ماجراجویی

  • فرهنگی و تاریخی

  • آرامش و استراحت

  • تفریحات ساحلی

  • سفرهای مذهبی

  نوع سفر:
  تاریخ سفر: