نقد و بررسی شهر های جهان


میانگین امتیاز:
 • کیش
  کیش
  کاربر لست سکند
  عبدالرضا سلطانی
  نقدها:
  گزارش

  سلام. ما آبان ماه برای اولین بار به این جزیره سفر کرده کردیم. یک شب هتل ترنج , 3 شب هتل فلامینگو و یک شب هتل داریوش بودیم. قسیمت توریستی جزیره که فکر کنم حدود 30 درصد جزیره رو تشکیل میده واقعا زیباست. اگر از آذر ماه تا اواخر بهمن تشریف ببرید هوا خوبه و لذت دو چندان میشه. حتما تور کشتی تفریحی نوید و تور جنگ ستارگان رو تجربه کنید که مطمئن باشید پشیمون نمیشید. واسه کشتی نوید سعی کنید زودتر برید و تقاضای جا نزدیک صحن اجرای زنده بدهید. اگر از نظر مالی مشکلی ندارید هتل ترنج صرفا واسه موندن داخل هتل و هتل داریوش از همه نظر بهتون پیشنها د می کنم. دوچرخه سواری در ساحل مرجان تا اسکله تفریحی رو از دست ندید. رستوران ساحلی شاندیز صفدری یک کلاه بردار تمام عیار هستش که با تمام مراکز فروش تور قرار داد داره. اگر پول و کیفیت غذا براتون مهم نیست و صرفا دنبال موسیقی زنده هستید شاید جای خوبی براتون باشه(بزرگترین کلاهی که سر بنده طی شش روز اقامت کیش رفت). اما نظر شخصیمو بدون تعارف بگم اگر هزینه کیش با هزینه استانبول و یا تفلیس قراره یکی بشه مطمئنا بنده کیش رو انتخاب نمی کنم. کیش جزیره گرانی هستش و در برابر جاهایی که گفتم به نظر من حرفی واسه گفتن نداره(نظر کاملا شخصی). مگر اینکه با هزینه کم اونم در زمانی که هوا خوبه بشه بری که اون موقع ارزششو داره.

  مناسب برای
  • تفریح

  • ماجراجویی

  • آرامش و استراحت

  • تفریحات ساحلی

  • تفریحات شبانه

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • آلاچاتی
  آلاچاتی
  کاربر لست سکند
  Sara Mehr
  نقدها:
  گزارش
  آلاچاتي رنگي و دوست داشتني
  (خوشحال و خیلی راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  آلاچاتی شهری توریستی با آب و هوای مدیترانه ای در نزدیکی ازمیر ترکیه ست که حدود یکساعت با این شهر فاصله دارد . درواقع اصلی ترین راه رسیدن به آلاچاتی زیبا نیز همین مسیر ازمیر می باشد. تابستان بهترین فصل مسافرت به آلاچاتی محسوب ميشود، اگرچه دیدن بهار و پاییز این شهر نیز، خالی از لطف نیست. آلاچاتی بزرگ نیست اما بی اندازه دلرباست. کوچه های سنگ فرش شده ، کافه های متعدد ، در و پنجره های آبی رنگ ، دیوارهایی به رنگ سفید ، همه اینها آلاچاتی را شبیه عروس های ایلات کرده . زیبا ، اصیل و خوش آب و رنگ . اگرچه شنبه بازار آلاچاتی یکی از بازارهای معروف منطقه است اما در مجموع این شهر برای عاشقان خرید و کسانی که عادت دارند ساعتها در مراکز خرید وقت بگذرانند، مقصد جالبی نیست. فروشگاههای این شهر عمدتا به فروش صنایع دستی و محلی مشغولند. اینجا حتی خبری از هتل های 5 ستاره و پرزرق و برق شهرهای بزرگ هم نیست. درعوض پر از هتل بوتیک های خوشگلیست که برای داشتن اقامتی آرام، فارغ از مشغله شهرهای بزرگ و برای تمدد اعصاب انتخاب خوبی هستند. همچنین آلاچاتی شهر گربه های شیطون و بامزه و سگ های هوشیار هم هست. بازدید از آلاچاتی بسته به ذائقه و تیپ سفر شما می تواند از یک روز تا یک هفته زمان ببرد ، توصیه آخر اینکه با کسی به آلاچاتی بیایید که از قدم زدن کنارش خسته نمی شوید . اینجا شهر پیاده روی و کافه گردیست ...

  مناسب برای
  • تفریح

  • آرامش و استراحت

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • لداخ
  لداخ
  کاربر لست سکند
  رضا علمداري
  نقدها:
  گزارش
  شهر لاداك
  (خوشحال و خیلی راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  لاداك يا لادا پايتخت فرهنگي بوداييان شمال هندوستان است. لاداك در كشمير هندوستان واقع شده و اگر شما به دنبال مكاني بكر، كوهستاني، دورافتاده ، با مردماني خاص و ويژگي هايي منحصر به فرد هستيد، قطعاً عاشق لاداك خواهيد شد. اينجا حيوانات هم حتي آرامند، مردم ويژگي هاي كوهستان نشين ها رو به شدت در خود دارن فضاي اين شهر، فضايي مقدس، پر رمز و راز و ناب است. به هر كوه كه نگاه مي كنيد، معبد قديمي با پرچم هايي رنگارنگ بر قله آن قرار گرفته و درون اين معابد كه چند ساعتي پياده با روستا فاصله دارند، انسانهايي زندگي مي كنند كه به معناي واقعي صبح تا شب به عبادت و پرورش و ارتقا روح خود به روش هاي باستاني مشغولند.

  مناسب برای
  • هیچ امکاناتی یافت نشد
  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • واراناسی
  واراناسی
  کاربر لست سکند
  مریم نوائی
  نقدها:
  گزارش
  شهر واراناسی
  (خوشحال و خیلی راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  بنارس یا واراناسی ...
  شهر مقدس هندوها ، شهر خدای شیوا .شهری که پیروان بودا و هندو و آیین جین به آرامی در کنار یکدیگر زندگی می کنند.
  شهر در کناره رودخانه مقدس گنگ قرار دارد .دلت میخواد بشینی و ساعت ها گنگ را نظاره کنی ...
  یک سو مردها را می سوزاند ، سوی دیگر مردم در آب رودخانه حمام می گیرند، و آن سوی دیگر گروهی به عبادت به درگاه خدای خود مشغول اند و صدای راز و نیازشان بلند.
  مردن در بنارس رستگاری بزرگی است و همین است که تعداد زیادی از مردم، این شهر را برای زندگی در سالهای پایانی عمر خود انتخاب می کنند.
  در کنار رودخانه گنگ هر کس در حال و هوای خودش هست .کسی را با دیگری کاری نیست . گنگ، تماشای حال خوش و شاید ناخوش دیگران است و غرق شدن در حال و هوای خودت .
  شهر شلوغ است و پر سر و صدا .مردم و صدای ممتد بوق و اتوریشکا و البته گاوهایی که برای خودشان قدم می زنند و کسی را با آنها کاری نیست بجز ادای احترام و تعظیم در مقابل آنها .
  این شهر پر از جاذبه است .برایتان خواهم گفت در جای دیگر جاذبه هایش را .

  مناسب برای
  • ماجراجویی

  • فرهنگی و تاریخی

  • سفرهای مذهبی

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • کوالالامپور
  کوالالامپور
  کاربر لست سکند
  پوریا اقتداری
  نقدها:
  گزارش
  کوالالامپور، تلفیق مدرنیته و سنت
  (راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  کوالالامپور پایتخت کشور مالزی واقع در جنوب شرقی آسیا می باشد. من و همسرم در مهرماه سال ۹۴ به این شهر سفر کردیم. پرواز مستقیم ما از تهران به فرودگاه این شهر بود که یکی از بزرگترین فرودگاه های جنوب شرق آسیا می باشد. کشور مالزی از فرهنگی غنی برخوردار است اما این فرهنگ مانعی برای گسترش تکنولوژی و پیشرفت اون نبوده و امروزه این کشور یکی از پیشرفته ترین کشورهای جنوب شرقی آسیا به حساب میاد.
  مالزی امروزه یکی از توریستی ترین کشورهای جهان به حساب میاد و درآمد بسیاری رو از این طریق بدست میاره. بعد از شهر کوالالامپور، جزیره پنانگ توریستی ترین شهر این کشور به حساب میاد.
  از توریستی ترین جاذبه های این شهر میشه به برجهای دوقلوی پتروناس که نماد این شهر و کشور به حساب میاد اشاره کرد. غار باتو، دهکده فرانسوی ها و ژاپنی ها، بلندی های گنتینگ، پارک آبی سان وی لاگون، برج مخابراتی کولالامپور و باغ پرندگان از دیگر جاذبه های این شهر هستند.
  از مزیت های سفر به این کشور و این شهر عدم نیاز به صدور ویزا برای شهروندان ایرانی و پرواز مستقیم ایرلاین ماهان از تهران به فرودگاه کوالالامپور می باشد.
  دمای هوا در این شهر تقریبا در طول سال ثابت هست و تنها میزان بارش ها هست که در ماههای مختلف تغییر میکنه اما اواسط فصل پاییز و تا اواسط زمستان بهترین زمان برای سفر به این شهر می باشد.

  مناسب برای
  • خرید

  • تفریح

  • طبیعت گردی

  • ماجراجویی

  • فرهنگی و تاریخی

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • گوانجو
  گوانجو
  کاربر لست سکند
  Mr.Traveler
  نقدها:
  گزارش
  گوانجو ، جذابیت پنهان شده زیر نبض بازار
  (راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  گوانژو یا گوانجو ( گوانگجو ) شهری در جنوب شرقی چین است. اگرچه چین و بخصوص گوانژو برای ما ایرانی ها تداعی کننده اجناس بی کیفیتست که سراسر بازار ایران را درنوردیده اند اما بازار، تمام جذابیت این شهر بزرگ نیست . گوانجو اگرچه مرکز تجاری بزرگیست که دو نمایشگاه پاییزه و بهاره اش نظر تجار و صنعتگران سراسر دنیا را به خود جلب می کند اما در کنار همه اینها جاذبه های توریستی و گردشگری بسیاری نیز در خود جای داده است.

  از جمله برج مخابراتی کانتون که از نظر ارتفاع دومین برج مخابراتی دنیاست . این برج مرتفع ، بخصوص در طول شب ، با نورپردازی متنوع و جذابش ، چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند .

  "بیجینگ لو" ( خیابان پکن ) و "شان شیا جیو " دو خیابان مشهور گوانژو هستند ، برای قدم زدن و خرید. به دلیل قوانین سخت گیرانه ای که اخیرا در حمایت از "کپی رایت" وضع شده، پشت ویترین مغازه ها ، خبری از نمونه فیک برندهای مشهور نیست اما در همین خیابانها، افرادی هستند که کاتالوگ به دست شما را با دنیای پرهیجان "فیک فروشی" آشنا می کنند . اجناس فیکی که بعضا از نمونه ی اصلیشان هم بهتر بنظر می رسند . برای مثال ، بهترین ساعت رولکس را در خیابان پکن می توانید بین 300 الی 600 یوآن بخرید .

  بازدید از چیملونگ سافاری ( که نباید با باغ وحش درون شهر اشتباه گرفته شود ) یکی دیگر از تفریحات و جاذبه های گوانژوست . یکی از بزرگترین سافاری های جهان که میزبان انواع گونه های جانوریست . تور رودخانه مروارید یکی دیگر از تفریحاتیست که می بایست در گوانژو تجربه کرد . تماشای مناظر زیبای شهر و بخصوص برج کانتون از روی رودخانه ، خالی از لطف نیست.

  "معبد شش درخت انجیر" هم یکی دیگر از دیدنیهای گوانجوست . در کنار بازدید از معابد ، کاخ ها و موزه های محلی که در این شهر ، فراوانند، بازدید از ساختمان اپرا و همچنین ساختمان کتابخانه گوانژو و تماشای معماری هایتک و فاخرشان از دیگر جذابیت های این شهر شلوغ اما زیباست .

  در مورد امتحان کردن غذاهای چینی هیچ توصیه ای برای شما ندارم جز فرار از درب رستورانهای چینی، آنقدر که ادویه استفاده شده در غذاهای چینی بد بوست . در این مورد توصیه من استفاده از رستورانهای اسلامی ( اغلب ترک ) و فست فود های بین المللی مثل "مکدونالد و پیزا هات" است.

  آب و هوای گوانجو گرم و معتدل است و از این نظر بهترین فصل برای بازدید از این شهر، بهار و پاییز می باشد. توجه داشته باشید که هزینه تور در این دو فصل سال، بدلیل مصادف شدن با برگزاری نمایشگاه، کمی بالاست . برای رفت و آمد داخل شهر می توانید از مترو استفاده کنید . در شهری که راننده تاکسی هایش، نوشته های چینی روی کارت هتل را هم بسختی متوجه می شوند، متروی گوانجو یک موهبت الهیست . تابلوهای مترو تنها تابلوهایی هستند که شما را در این شهر بخوبی راهنمایی می کنند. در گوانجو روی راهنمایی خواستن از افراد محلی نباید حساب خاصی باز کنید و بهتر است تمام اطلاعات لازم را از قبل و از طریق اینترنت بدست بیاورید . پیدا کرد یک چینی بالای 40 سال که در حد " آی ام بلک بورد " انگلیسی بلد باشد از پیدا کردن سوزن در انبار کاه سخت تر است .

  در نهایت باید عرض کنم تنها پرواز مستقیم تهران-گوانجو را هواپیمایی ماهان در اختیار دارد و سایر پروازهای گوانجو از ایران لااقل یک توقف را خواهند داشت .

  مناسب برای
  • خرید

  • تفریح

  • طبیعت گردی

  • ماجراجویی

  • فرهنگی و تاریخی

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • مراغه
  مراغه
  کاربر لست سکند
  نادر
  نقدها:
  گزارش
  باغ شهر مراغه
  (راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  مراغه، شهری در دامنه سهند و باغی به وسعت یک شهر است. خیابان‌هایی که درختانش از دو سو به هم رسیده‌اند و دالانی سبز در خیابان ساخته‌اند.
  اینجا باغ شهر مراغه که به سیب و انگورش شهره است. هنوز باغات اطراف شهر در امان مانده‌اند و کوچه‌هایی هستند که انتهای آنها به باغی بزرگ ختم می‌شود.
  من یک نیم روز در مراغه بودم. هدف بازدید از آثار تاریخی و طبیعی مراغه بود. گنبد کبود و سرخ و غفاریه و برج مدور از شناخته شده ترین بناهای تاریخی این شهر هستند. موزه ایلخانی، دوران با شکوه مراغه در عصر ایلخانی و دوره‌های تاریخی مراغه را روایت می‌کند و در کنار آن قبر شاعر بزرگ اوحدی مراغه‌ای است.
  معبد مهر که عمرش به پیش از تاریخ می‌رسد در فاصله چند کیلومتری مراغه، در روستای ورجوی قرار دارد. رصد‌خانه مراغه که شهرتی در جایگاه نجوم و علم آن دارد و این روزها چیزی از آن شکوه و عظمت باقی نمانده است.
  ایستگاه راه‌آهن مراغه یکی از مهمترین و قدیمی‌ترین ایستگاه‌ها در مسیر خط آهن غرب کشور می‌باشد.
  از فرودگاه سهند مراغه نیز پرواز‌های دوره‌ای به تهران برقرار می‌باشد.
  بهترین محل اقامت در مراغه هتل بزرگ مراغه است و البته هتل و مهمان‌پذیر‌های دیگری نیز در سطح شهر پیدا می‌شود.
  جاذبه‌های طبیعی زیادی نیز در مراغه وجود دارد که به علت کمی وقت امکان بازدید از آنها مهیا نشد.

  مناسب برای
  • تفریح

  • طبیعت گردی

  • فرهنگی و تاریخی

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • شهمیرزاد
  شهمیرزاد
  کاربر لست سکند
  عرفان قربانی
  نقدها:
  گزارش
  بهشت ارامش
  (خوشحال و خیلی راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  شهمیرزاد یکی از شهر های استان سمنانه که در دامنه ی کوهی واقع شده وقتی وارد این شهر میشی و کوچه پس کوچه های ان به سمت کوه می ری داخل مادی وسط ان اب و می بینی که سرازیره و همه جا سرسبز و درختایی سر به اسمون کشیده مث اینکه وسط جنگل های شمال داری قدم میزنی و لبنیات محلیش درجه یک من به اسرار یکی از اشنایان اونجا رفتم وقتی وارد اونجا شدم نسیم خنکی بهم خورد و اون سرسبزی دیدم اصلا متحیر شده بودم حتما برید

  مناسب برای
  • تفریح

  • آرامش و استراحت

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • سراب
  سراب
  کاربر لست سکند
  فرشاد شفیعی شهیدلو
  نقدها:
  گزارش
  شهرستان سراب
  (راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  شهرستان سراب در شرق استان آذربایجان شرقی واقع شده و فاصله مرکز این شهرستان با تبریز ۱۲۰ کیلومتر می باشد.سراب بین دو رشته کوه بزقوش در جنوب و سبلان در شمال شهرستان قرارگرفته و بنابراین دارای آب و هوای سرد و کوهستانی در زمستان و معتدل و خنک در تابستان می باشد.به دلیل وجود مراتع سرسبز و آب و هوای مطبوع ، پرورش دام و به طبع آن تولیدلبنیات از شاخصه های مهم سراب می باشد.
  شهرستان سراب از دو بخش مرکزی و مهربان تشکیل شده و دارای ۴ شهر سراب،دوزدوزان،شربیان ومهربان می باشد.جمعیت شهرستان،۱۳۲۰۰۰ نفر ومساحت آن ۳۴۵۲ کیلومترمربع می باشد.
  از جاذبه های تاریخی و فرهنگی مهم آن میتوان به: مسجدجامع سراب،مسجدسنگی روستای اسنق در بخش مهربان،موزه مردم شناسی عشایر،کتیبه اورارتوئی رازلیق،مجموعه ایلخانی اسفستان،تپه باستانی قلعه جوق و ابرغان،تیمچه ملک در داخل بازار سراب اشاره کرد. جاذبه های طبیعی مهم آن عبارتند از:آبشار میراکی،آبگرمهای اسب فروشان - الله حق- اردها-شالقون وکوه بزقوش .
  محصولات مهم آن:سیب،گندم،سیب زمینی،گردو،عسل و لبنیات است.
  از صنایع دستی می توان به فرش،گلیم،منبت چوب و حکاکی روی فلز اشاره کرد.تنها هتل خوب و قابل قبول سراب، مهمانسرای جهانگردی آن است که در بلوار شهید بهشتی واقع شده است.همچنین دارای سه مهمانپذیر به نامهای متین،فردوسی نو و آذربایجان می باشد.
  در زمینه رستوران،علاوه بر رستوران مهمانسرای جهانگردی،رستورانهای جلالی،پاکیزه،هدایتی و ممتاز از دیگر رستورانهای سراب می باشند.
  روستای هدف گردشگری اسب فروشان در فاصله ۱۳ کیلومتری ازمرکز شهرستان که در دامنه کوه بزقوش واقع شده و آبگرم معدنی آن که در ۴ کیلومتری جنوب روستا قراردارد،از دیدنی ترین و توریست پذیر ترین نواحی اطراف سراب می باشد.درحال حاضر هتلی در ۴ طبقه و ۱۶ سوئیت در اطراف این آبگرم،در حال احداث می باشد.
  از سوغاتی های معروف سراب، میتوان به کره محلی و لبنیات آن اشاره کرد که از دیرباز از مهمترین ره آوردهای این شهر پرآوازه محسوب می شود.فرش و قالی شربیان و مهربان یکی از بهترین صنایع دستی این شهرستان است.عسل از دیگر سوغاتی های این شهر به حساب می آید.فتیر مخصوص سراب از سوغاتی های مهم و بسیار لذیذ و خوشمزه سراب است که همه گردشگران و توریستها ازاین محصولات بعنوان سوغات ،تهیه کرده و با خود به شهر و دیار خود می برند.
  شهرستان سراب ،بخصوص دراواخر بهار، تابستان و اوایل پائیز،به خاطر آب و هوای خنک خود و داشتن چندین جاذبه گردشگری ،از مقاصد مهم گردشگری استان و کشور عزیزمان است که سالانه میزبان شایسته حضور دهها هزار گردشگر از سراسر میهنمان،بخصوص قسمتهای جنوب کشور ، می باشد.

  مناسب برای
  • خرید

  • تفریح

  • طبیعت گردی

  • فرهنگی و تاریخی

  • سفرهای مذهبی

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • پوتراجایا
  پوتراجایا
  کاربر لست سکند
  T Azimi
  نقدها:
  گزارش
  شهر جدید و مدرن
  (راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  پوتراجایا، که از آن با عنوان پایتخت سیاسی مالزی نام می برند، شهر جدیدی است که در نزدیکی کوالالامپور تاسیس شده و تعدادی از ادارات دولتی کوالالامپور هم به این شهر منتقل شده. با اینکه تاکسی و اتوبوس از کوالالامپور به پوتراجایا وجود دارد ولی با توجه به اینکه حمل و نقل عمومی داخل شهر زیاد قوی نیست و باید از چند قسمت این شهر بازدید کنید، استفاده از تور به صرفه تر است. ضمن اینکه تور، بلیط کشتی را هم شامل می شود که یکی از قسمت های خوب این بازدید است چرا که با حرکت در رودخانه ی پوتراجایا، خیلی از قسمت های دیدنی را می بینیم.
  مسجد صورتی، یکی از اماکن دیدنی اینجاست که طراحی زیبایی دارد و رنگبندی منحصر به فردی در آن به کار رفته. همچنین پل های زیادی به سبک پل های معروف دنیا ساخته شده که جالب ترینش پلی الهام گرفته از پل خواجوی اصفهان است. در کل توضیحات تورلیدر برای بازدید از پوتراجایا می تواند خیلی مفید و جالب باشد. با احتساب زمان رفت و برگشت، بازدید از این شهر حدود ۵_۶ ساعت طول می کشد که ارزشش را دارد.

  مناسب برای
  • تفریح

  • ماجراجویی

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • تفلیس
  تفلیس
  کاربر لست سکند
  Fahim
  نقدها:
  گزارش
  جاذبه های تفلیس
  (خوشحال و خیلی راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  با سلام
  واقعا شهر تفلیس جای دیدنی می باشد
  علی الخصوص شهر بسیار زیبای سیغناغی (شهر عشق)
  و موتورسواری داخل شهر بسیار مهیجش
  شهری که باید هزار بار دیدش
  مجسمه مادر
  میدان ازادی
  و پر از جذابیت های دیدنی فراوان
  و‌شهر دل زنده سرحال شاد پر از امنیت و ارامش
  و مهیج و واقعا برای رفع خستگی و ارامش پیشنهاد میکنم به این کشور و‌این شهر سفر کنید
  تفریحات شبانه عالی
  پاساژ های خیلی خوب برای خرید
  وجود هم وطنان و‌عدم احساس غربت

  مناسب برای
  • خرید

  • تفریح

  • طبیعت گردی

  • ماجراجویی

  • فرهنگی و تاریخی

  • آرامش و استراحت

  • تفریحات شبانه

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • شیراز
  شیراز
  کاربر لست سکند
  پروین توافقی
  نقدها:
  گزارش
  شيراز شهر راز
  (خوشحال و خیلی راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  به نظرم يكي از بهترين شهرهاي ايران براي گشت و گذار و خورد و خوراك،شيرازه.به قدري مكانهاي ديدنيه اين شهر زياده كه حداقل بايد يكهفته براي ديدنشون وقت گذاشت.مسجد نصير الملك،خانه زينت الملوك،باغ نارنجستان قوام،باغ عفيف آباد،باغ ارم،تخت جمشيد،پاسارگاد،حافظيه،سعديه،ارگ كريمخاني،عمارت شاپوري،عمارت كلاه فرنگي،بازار و حمام وكيل و....
  در همه فصلها شيراز زيباييهاي خودشو داره ولي ارديبهشت و آبان واقعاً بي نظيره.با يك برنامه ريزي ميشه اكثره مكانها و باغها را ديد.
  شيراز از نظر تنوع رستوران عاليه.رستورانهايي كه ما امتحان كرديم صوفي،شرزه،برنتين ،سلطنت بانو،هفت خان و هات داگ پامچال بود كه يكي از يكي بهتر بود،مخصوصاً سلطنت بانو كه يك اقامتگاه سنتي بسيار زيبا بود در نزديكي مسجد نصير الملك كه پيشنهاد ميكنم حتماً امتحان كنيد.از نظر رانندگي خيلي جالب نيستن و بسيار بسيار تند رانندگي ميكنن.اگه ماشين شخصي نداشته باشين اسنپ گزينه بسيار خوبيه و قيمتهاي بسيار پاييني (نسبت به تهران)داره و هميشه در دسترسه.شيرازي ها بسيار مردم مهمان نوازي هستن و تا جاييكه از دستشون بربياد به توريستها كمك ميكنن و اكثره جوان ترها به زبان انگليسي مسلط هستن.
  فالوده هاي شيراز هم كه بسيار معروف هستن و نيازي به معرفيشون نيست ولي بهترينشون پشت ارگ كريمخاني هستش كه هم قديمي هستن هم تميز هم خوش قيمت.شيراز واقعاً زيباست و صد بار هم كه بريد بازم كمه.در ضمن دو تا شهر بازي داره كه يكيش نزديكه دروازه قرآنه و ديگري در پارك آزادي نزديك فلكه گاز.امتحان كردنشون خالي از لطف نيست.

  مناسب برای
  • تفریح

  • فرهنگی و تاریخی

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • ماسوله
  ماسوله
  کاربر لست سکند
  سپيده محمدي
  نقدها:
  گزارش
  ماسوله دوست داشتنی
  (خوشحال و خیلی راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  به نظرم ماسوله از ان جاهاییست که حتما و حتما باید دید و یک شب انجا ماند. ما اواخر تابستان به ماسوله رفتیم و قصد اقامت در این شهر را نداستیم. صرفا برای دیدار از این شهر رفته بودیم اما انقدر این شهر زیبا بود و هوای عالی در عین حال جو دوست داشتنی داشت، که تصمیم گرفتیم یک شب خانه ای را در آنجا اجاره کنیم و بمانیم.
  معماری پلکانی شهر و همچنین و تزیین خانه ها با گلدان های گل بسیار دلنشین است و میشود ده ها بار کل خیابانها را قدم زد.
  خیابان ها پر از مغازه هاییست که اکثرا سوغات گیلان را میفروشند. عکاسی های سنتی هم بسیار وجود داردو ما با لباس ستنی گیلان کلی عکس گرفتیم.
  تا دلتان بخواهد در این شهر رستوران های ستنی وجود دارد. ما دیزی و کباب و همچنین صبحانه املت را تجربه کردیم که همه شان خوب بود.
  در مجموع انتظارم از این شهر انقدرها بالا نبود ولی حسابی بیش از حد انتظارم خوب بود.

  مناسب برای
  • خرید

  • تفریح

  • طبیعت گردی

  • فرهنگی و تاریخی

  • آرامش و استراحت

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • افجه
  افجه
  کاربر لست سکند
  اشکان بروج
  نقدها:
  گزارش
  افجه
  (راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  شهری در کنار تهران
  بعد از لواسان و در میانه کوه های البرز به افجه میرسیم.

  با آب و هوایی ییلاقی

  و پاییزی بینظیر

  کمی بعدش به دشت هویج می‌رسیم که برای راهپیمایی بهار و تابستان به شدت توصیه میشود.

  شهری کوچک با مردمی مهربان
  همه امکانات در این شهر هستش و یه جورایی پاتوق ویلایی مردم تهران شده

  کمی بعدش هم به روستای برگ جهان میرسین


  پر از کوچه باغ های زیباست و رستوران‌های خوبی هم برای غذا داره
  میوه های تابستانی هم اینجا ارزش امتحان کردن داره

  مناسب برای
  • طبیعت گردی

  • آرامش و استراحت

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • ماسوله
  ماسوله
  کاربر لست سکند
  پوریا اقتداری
  نقدها:
  گزارش
  ماسوله، شهر پلکانی گیلان
  (خوشحال و خیلی راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  در فاصله ۳۵ کیلومتری شهر فومن در استان گیلان شهر ماسوله قرار گرفته که یکی از توریستی ترین شهرهای این استان هست. شهرت این شهر بدلیل پلکانی بودن خانه های اون هست و در واقع سقف خانه ی پایین، حیاط خانه ی بالایی می باشد. در ورود به روستا کیوسکی قرار گرفته که برای ورود هر خودرو مبلغی میگیرند که صرف هزینه های عمومی شهر می شود. پس از ورود به شهر مجبور هستید خودروی خود رو در ورودی شهر پارک کنید و قدم زنان به دیدن این شهر زیبا بروید. برای اقامت اصلا نگران نباشید چون اکثر خانه های شهر جهت اجاره و اقامت مسافرین در نظر گرفته شده اند. درون شهر چندین مغازه صنایع دستی و رستوران هم واقع شده. یکی از صحنه های زیبایی که در این شهر میبینید گلهای شمع دانی رنگینی هستند که در اکثر خانه ها وجود داره. بهترین زمان برای بازدید از این شهر در فصل تابستان هست که هوا بسیار خنک هست اما شهر پر از مسافر هست.

  مناسب برای
  • فرهنگی و تاریخی

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • آنکارا
  آنکارا
  کاربر لست سکند
  محسن میرایی
  نقدها:
  گزارش
  درباره آنکارا
  (راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  این شهر نسبت به استانبول اروپایی تر هست
  کمی از استانبول گرونتر
  در واقع محله های خوبش ارام و بی صدا و دارای ساختمانهای ویلایی قشنگی هست
  چند بنای تاریخی قدیمی داره که معرف حضورتون هست
  برای خرید خیلی مناسب نیست
  اکثر راننده زیاد بوق میزنن !!
  بیشتر خیابان ها پر از ته سیگار هستند
  شهر کار وتجارت هست ولی در شبهای تعطیلی کافه ها و بارها و رستورانها شلوغ و پرجنب و جوش هستند
  اختلاف دای روز و شب حدود 10 درجه هست

  مناسب برای
  • فرهنگی و تاریخی

  • آرامش و استراحت

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • خامنه
  خامنه
  کاربر لست سکند
  نادر
  نقدها:
  گزارش
  شهری خلوت
  (راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  برای دیدن چنار کهن و قدیمی این شهر و البته دو مسجد قدیمی آن بازدیدی از خامنه داشتم. شهر خامنه در مسیر جاده شبستر-ارومیه قرار دارد.
  خامنه در جنوب کوهی به نام میشو و از جاده اصلی به سمت شمال قرار دارد.
  در زمان بازدید ما، شهر بسیار خلوت و ساکت بود. البته این خلوتی از نوعی نبود که آزاردهنده باشد و خس خوبی القا می‌کرد. خیابان‌های عریض و تمیز، درختان زیبا در حاشیه خیابان به چشم می‌آمد.
  دو مسجد جامع و میرپنج و درخت چنار قدیمی و بک خانه موزه از جاذبه‌های دیدنی این شهر است.
  مسجد جامع در حال مرمت و محوطه‌سازی بود. مسجد میرپنج در زمان بازدید ما که قبل از ظهر بود بسته بود و البته موزه هم. بسته بود و تنها موفق به بازدید از درخت چنار ۱۴۰۰ ساله این شهر شدم.

  مناسب برای
  • فرهنگی و تاریخی

  • سفرهای مذهبی

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • شیراز
  شیراز
  کاربر لست سکند
  پوریا اقتداری
  نقدها:
  گزارش
  شیراز، شهر راز
  (خوشحال و خیلی راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  شیراز مرکز استان فارس و یکی از شهرهای بزرگ کشور در جنوب غرب می باشد. این شهر از گذشته چندین بار به عنوان پایتخت قرار گرفته و بیشترین پیشرفت خود رو در زمان زندیه و کریم خان زند دیده. شیراز به واسطه بزرگانی همچون سعدی، حافظ، ملاصدرا و سیبویه یکی از مراکز مهم فرهنگی ایران هست. همچنین از شیراز به عنوان یکی از شهرهای مذهبی ایران به واسطه شاهچراغ (احمد بن موسی) فرزند امام موسی کاظم نام برده میشه.
  روز میانی فصل بهار به عنوان روز شیراز نامگذاری شده و هر سال مراسمی در شهر برگزار میشه.

  تجربه شخصی: من خودم شیرازی هستم و قصد تعریف ندارم اما بیشتر مسافرانی که به این شهر میان شیراز رو شهری با مردمان مهمان نواز و خوش گذران توصیف می کنند‌ و لهجه شیرازی رو شیرین توصیف میکنند.
  شیراز پر از باغ های زیبا هست مثل باغ ارم که ثبت جهانی یونسکو هست یا باغ عفیف آباد شیراز.
  مجموعه عظیم تخت جمشید و پاسارگاد هم در نزدیکی شیراز واقع شده. از غذاهای معروف شیرازی میشه به کلم پلو در کنار سالاد شیرازی اشاره کرد که در سفر به این شهر باید حتما امتحان کرد. بهترین فصل سفر به شیراز در اواسط فروردین ماه و همزمان با شکوفه های بهار نارنج هست که عطر بی نظیرش هوش از سر شما میبره. برای بازدید از شیراز حداقل ۶ روز رو در نظر بگیرید.

  مناسب برای
  • طبیعت گردی

  • ماجراجویی

  • فرهنگی و تاریخی

  • سفرهای مذهبی

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • بناب
  بناب
  کاربر لست سکند
  فرشاد شفیعی شهیدلو
  نقدها:
  گزارش
  شهر بناب
  (راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  بناب درجنوبغربی استان آذربایجان شرقی و به فاصله ۱۲۰ کیلومتری تبریز و ۶۱۰ کیلومتری تهران واقع شده است. از شرق با مراغه،از جنوب با ملکان،از غرب با میاندوآب و از شمال با عجب شیر همسایه است.بناب از دیرباز تا کنون از موقعیت استراتژیک خاصی برخوردار است.در نقطه تلاقی استان های آذربایجان شرقی ، غربی،کردستان،کرمانشاه و عتبات عالیات قرار دارد.جمعیت این شهر ۱۳۰۰۰۰ نفر که ۶۰ درصد آن در خود شهر بناب ساکن هستند.قدمت این شهر به ۶۰۰۰ سال پیش میرسد.از روستاهای گردشگری این شهرستان میتوان به روستای صخره ای صور و توتاخانه اشاره کرد.در اطراف شهر هم کبوترخانه های قدیمی و زیبائی وجود دارد.همچنین پل ۵ چشمه از دیگر آثار ثبت شده این شهرستان محسوب می شود.در خود شهر بناب هم میتوان به موزه صفوی،موزه مردم شناسی،مسجدمهرآباد و بازار تاریخی آن اشاره نمود.در این شهرستان ۱۵۰اثرتاریخی وجود دارد که ۶۵ اثر آن به ثبت ملی رسیده است.نوعی از کباب کوبیده که به بناب کبابی معروف است، از این شهر به اکثر شهرهای ایران و تمام جهان از جمله لوس آنجلس،کلن،استانبول،معرفی شده است.بناب به شهر دوچرخه هم معروف است و بیشتر اهالی آن ترجیح میدهند بجای استفاده از خودرو شخصی از وسیله ای سالم هم برای سلامتی و هم هوای شهر استفاده کنند.نام این شهر به ترکی بصورت بین(هزار)آو(آبادانی)بین آو بوده که بعدها به بیناب و بناب تغییر یافته است.
  سوغاتی های بناب:بی شک مهمترین سوغاتی بناب، کباب مخصوص آنجاست. از سوغاتی های دیگر میتوان به خشکبار،حلوای سفید،عرقیات سنتی،محصولات لبنی،انگور،خیار،چاقوهای دستساز،قالی،قلم زنی روی مس و ظروف مسی اشاره کرد.

  مناسب برای
  • خرید

  • تفریح

  • طبیعت گردی

  • فرهنگی و تاریخی

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • مشهد
  مشهد
  کاربر لست سکند
  الهام قربانی
  نقدها:
  گزارش
  م مثل معنویت
  (خوشحال و خیلی راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  این بار سفر من به مشهد تنها یک شبانه روز به طول انجامید اما من سالی یکبار برای زیارت امام رضا به این شهر می روم. این سفر همواره برای من جنبه زیارتی داشته اما میدانم که برای دوستانی که میخواهند از امکانات تفریحی استفاده کنند، مشهد جاهای بسیار جذابی دارد که قطعا در آن زمینه نیز مطالبی نوشته و مورد استفاده قرار خواهد گرفت. به هر حال اگر شما هم مثل من قصدتان از سفر به این شهر در درجه اول زیارت باشد در خیابان های اطراف حرم هم اقامتگاه های مختلف در سطوح مختلف از هتل های مجلل تا مسافرخانه های بسیار ساده وجود دارد که می تواند نیاز شما را برآورده کند. علاوه بر این حمل و نقل عمومی این شهر بسیار خوب، ارزان و گسترده است. برای خرید هم همه خیابان ها پر از پاساژ و مغازه است و همچنین اغلب تولیدکنندگان یکی از نمایندگی های خود در این شهر را در اطراف حرم دایر کرده اند. رستوران ها و اغذیه فروشی های مختلف نزدیک حرم هم جوابگوی همه نوع سلیقه و نیازی هست. بنابراین در سفر به مشهد تا جایی که من تجربه کرده ام دغدغه ای برایتان باقی نمی ماند و میتوانید سفری آرام و دل پذیر داشته باشید.

  مناسب برای
  • تفریح

  • فرهنگی و تاریخی

  • آرامش و استراحت

  • سفرهای مذهبی

  نوع سفر:
  تاریخ سفر: