نقد و بررسی ها


 • مکینه خواجو
  فاطمه فراهانی
  نقدها:
  گزارش

  آبنمای تاریخی مکینه خواجو

  توصیه شده توسط کاربر

  مکینه خواجو آبنمای تاریخی است که در خیابان چهارباغ خواجو قرار گرفته. این آبنما در گذشته محلی برای آرایش و پیرایش شخص پادشاه بوده است. در واقع به گفته محلی ها شاه برای اصلاح سر و صورت خود به اینجا میاومدند. من که عاشق اصفهان هستم و بارها به اصفهان سفر کرده بودم از کنار این ابنما بدون توجه رد شده بودم اما اینبار وقتی متوجه شدم بیشتر دقت کردم. ابنما در شب نورپردازی زیبایی داره و در اطرافش هم صندلی برای نشستن داره. زیر درختان سبز و بلند چهارباغ خواجو بنشینید و لذت ببرید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • اسپنیش استپس
  سمیه ترکمان
  نقدها:
  گزارش

  پله های اسپانیایی(اسپنیش استپس)

  توصیه شده توسط کاربر

  پله های اسپانیایی یا همون اسپنیش استپس در راستای خیابان دلکورسو واقع شده ویا بهتر بگم بعد میدان دلپوپولو وقتی وارد خیابون دلکورسو میشیم در انتها شما به پله های اسپانیایی میرسید ..دقیقا روبروی پله های اسپانیای قایق ایتالیایی هست که داستان درست شدن این این شاهکار این بوده که یه سالی تو رم سیل میاد و یک قایق از رودخونه تیبر بخاطر سیب میاد این جا بعد مسیولین یعنی پاپ اون موقع تصمیم میگیره که یه قایق اینجا ساخته بشه که درست کردنش میفته گردن اقای بربینی پدر .خدایی شاهکاری هست چون واقعا از تیکه سنگ همچین شاهکاری رو درست کردن باید سخت باشه. در نزدیکی این جاذبه فواره تروی هست که میتونید پیاده تا اونجا برید و اون از اون جاذبه هم دیدن کنید. لازم به ذکر هست در مسیر کلی جاذیه دیگر هم هست . ولی از لذت های این میدون این هست که بشینی و از فضا لذت ببرید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پارک مفاخر
  Reza
  نقدها:
  گزارش

  سلام. برای رفتن به این پارک پیشنهاد می کنم ابتدا تشریف ببرید با ماشین تالاب عینک رو ببینید و سپس پارک دانشجو که مشرف به تالاب عینک هست رو ببینید. ماشین رو پارک کنید و حالا با عبور از پل عابر پیاده وارد پارک کوچک و زیبای مشکات بشید و با رفتن فاصله بسیار کم از سمت دیگر پارک که خارج بشید بوستان مفاخر رو خواهید دید. این پارک یا بوستان بزرگ و مرتب و بسیار زیباست که مطمئنا از قدم زدن در محیط اون لذت خواهید برد. این پارک به سبب تراکم درختهای سن بالا بسیار جذاب بود برامون. بر اساس تحقیق بنده بوستان مفاخر رشت بعد از پارک های ملت و محتشم بزرگ ترین پارک شهر رشت است . این باغ بزرگ با مساحتی بالغ بر 7000 متر مربع در سال 1393 تبدیل به بوستانی شد که امکان بهره برداری توسط شهروندان محترم شهر رشت نیز فراهم شود. این پارک اولین نمونه جنگلداری شهری است که طبق توافق های سازمان جنگلهای استان گیلان جهت بهره برداری در اختیار شهرداری منطقه 4 رشت قرار گرفت. حتما به این پارک تشریف ببرید و از قدم زدن در محیطش لذت ببرید. یادتون باشه که این پارک به تالاب عینک و پارک مشکات و دانشجو فاصله بسیار کمی داره و میشه پیاده همه رو یکجا دید و لذت برد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • باغ محتشم و عمارت کلاه فرنگی
  Reza
  نقدها:
  گزارش

  پارکی بزرگ و زیبا و عمارتی خاص

  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. ما در هتل کادوس مستقر بودیم که فاصلش تا این پارک حدود 1.5 کیلومتر پایده بود اما با ماشین به دلیل یکطرفه بودن اکثر خیابانها ربع ساعت توی راه بودیم. این پارک بزرگ که قدیمی ترین پارک رشت هستش، بر بلوار حافظ هستش. قدمت این پارک را به سلسله قاجاریه و دوران حکومت ناصرالدین شاه قاجار نسبت می دهند. یکی از افراد ثروتمند و طراز اول ایران در دوران ناصرالدین شاه به نام اکبر خان بیگلربیگی (که در سال ۱۳۰۷ از دنیا رفت)که اجاره دار گمرکات شمال کشور بود، کمر به همت احداث این پارک بسته است. نهال های کوچک و نحیفی که در آن زمان به دستور اکبر خان کاشته شدند، امروزه درختان تنومندی هستند که مجموعه پارک شهر رشت را تشکیل می دهند. در همان زمان، درون این باغ زیبا را معبر کشی کردند و یک عمارت تابستانی باشکوه به نام عمارت کلاه فرنگی هم در مرکز آن احداث کردند. تمامی اقدامات صورت گرفته در این باغ، زیر نظر نظر شخص اکبر خان صورت گرفت.
  در ابتدا ورودی پارک وسایل ورزشی تعبیع شده بود و زمین چمن فوتبال. امارت کلاه فرنگی یک ساختمان چوبی گرد بود که بهمون گفتند اجازه ورود نداریم و از همین بیرونش باید نگاه کنیم! به همین دلیل شاید زیاد برامون جذاب نبود. در کل رفتن به این باغ رو پیشنهاد می کنم توی برنامتون بزارید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • دریاچه سقالکسار
  Reza
  نقدها:
  گزارش

  سلام. این دریاچه در حدود 15 کیلومتری رشت واقع شده است. این دریاچه مصنوعی به سبب بسته شدن سر ایجاد شده و تمام طول سال آب دارد. طبق معمول وقتی با ماشین وارد شدیم، ازمون مبلغ ورودی گرفتند. خیلی جای دنجی هستش و یک کافی شاپ بسیار خوب داره که ویو داره روی کل منطقه. کل دور تا دور دریاچه رو بنده حدود نیم ساعته دور زدم و حسابی عکاسی کردم. قایق هم داشت اما وقتی که ما بودیم تعطیل بود. بنا به فرمایش یکی از محلیهای اونجا این دریاچه و منطقه پیرامون آن با طبیعت بکر و دلربای خود، یکی از بهترین مناطق گیلان برای گریز از همهمه های ذهنی و روزمرگی های زندگی خلق کرده است. در گویش محلی به محل آبخوری لک لک ها و سار ها سقالکسار گفته شده و نام این دریاچه و روستای نزدیکی آن نیز بر این اساس اینگونه گذاشته شده است. در حقیقت نام سقالکسار از پرندگان مهاجری مانند لک لک و سار ،گرفته شده که برای آب خوردن و لحظه ای آرامش گرفتن در دل طبیعت، به این دریاچه می آمدند. حتما اگر به شهر رشت اومدید این دریاچه و کافی شاپش رو از دست ندید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • موزه خانه مدرس
  فاطمه فراهانی
  نقدها:
  گزارش

  خانه آبی مدرس

  توصیه شده توسط کاربر

  خانه مدرس که در محله عودلاجان تهران قرار داره یکی از خونه های قدیمی این منطقه است که به موزه تبدیل شده. وقتی ما رسفتیم این خونه مراسم قرآن خوانی بود برای همین بخشی از خونه رو نذاشتن بریم ولی اون حوض ابی تو حیاط اول و حوض ابی تو حیاط پشتی واقعا حس خوبی به من داد اما انقدر گلهای داخل حیاط شلوغ و نامرتب چیده شده بود که نمیشد لذت کافی ببریم.
  من خیلی تو حیاطها چرخیدم چون به شدت عاشق این مدل حیاطها هستم. داخل اتاقها هم نذاشتن عکس بگیریم نمیدونم چرا! ولی کلا چیز خاصی هم نبود که بخوام عکس بگیرم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • موزه مردم شناسی ماسوله
  Reza
  نقدها:
  گزارش

  مکانی فرهنگی در میانه بازار

  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. همینطور که داشتیم در میان بازار زیبای ماسوله پرسه می زدیم یه دفعه چشممان به تابولی افتاد که زده بود موزه مردم شناسی ماسوله. طبق معمول از ما مبلغی رو بهه عنوان ورودی گرفتند. گویا این موزه با افتتاح در سال ۱۳۸۱، در سه قسمت مجزا به نمایش مجموعه‌ای از اشیا فرهنگی مردم این روستای زیبا می‌‌پردازد. مجموعه موزه شامل ابزارآلات کشاورزی، انواع سفال، اشیا قیمتی، وسایل ساخته‌شده از کاغذ، شیشه و سنگ و انواع وسایل جنگی مرتبط با تاریخ ماسوله و روستاهای نزدیک آن می‌شود. ابزار و وسایلی با قدمتی بالغ بر یک قرن و نیز اسناد تاریخی کهن در بخش نخست، اسناد و وسایل متعلق به دویست سال پیش در بخش دوم و اشیایی که از پیشینه چهار قرن برخوردار هستند، در بخش سوم موزه نگهداری می‌شود.
  دیدن این موزه برای اونایی که طالب اینجو فضاها هستند می تونه جالب باشه و پیشنهاد میشه.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • بازار ماسوله
  Reza
  نقدها:
  گزارش

  سلام. اگر به روستای ماسوله سفر کرده باشید مطمئنا به بازار این روستا هم سری خواهید زد. چون یکی از جاذبه های این روستا همین بازار هستش که در ارتفاعات ماسوله قرار داره . اکثر مغازه ها و رستورانهای این روستا روی پشت بامهای بهم پیوسته منازل بنا شده است. در این بازار بیشتر کیف، عروسک، کلاه و شال محلی، ادویه و سبزیهای کوهی خاص این منطقه و صنایع دستی خواهید دید که قیمتهای مناسبی دارند اما باید در انتخاب دقت کنید چون کیفیتها بسیار متفاوتند. ما یک کیف رنگارنگ خریدیم که متاسفانه پس از دو ساعت در گرما رنگ پس داده بود و اوضاعی داشتیم که نگو و نپرس. در کل بازدید از این روستا و بازار رو به همه هموطنان پیشنهاد می کنم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پارک شهروند
  Reza
  نقدها:
  گزارش

  پارک بزرگ و زیبا

  توصیه شده توسط کاربر

  سلام.. این پارک به نسبت محلی بودنش مساحت بزرگی در منطقه آریا شهر داره و فضای سرسبز. دقیق تر بخوام بگم این پارک در منطقه صادقیه، خیابان گلاب بین خیابان خسرو و رحیمی هستش. امکانات ورزشی هم تا حدی تعبیه شده. از بامداد صبح انواع و اقسام سنین واسه ورزش میان به این پارک. جای بسیار قشنگیه و به جرات میشه گفت یکی از بهترین بوستانهای محلی غرب تهران محسوب میشه که هر موقع تشریف ببرید اینقدر تکاپو و انرژی هموطنان محلی اونجا رو میبینید که خودبوخود به تکاپو میفتید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • آبشار ماسوله
  Reza
  نقدها:
  گزارش

  سلام. بی شک یکی از زیباترین مناطق توریستی شمال کشور همین روستای ماسوله هستش که تا رشت حدود یکساعت و نیم راه داره که جاده بسیار زیبایی هم داره. در ابتدای ماسوله باید ماشین خودتون رو پارک کنید و پیاده راه بیفتید و شیب نسبتا تندی رو طی کنید. این آبشار تقریبا در انتهای ماسوله واقع شده که زیر آن یک غار بسیار کوچک هست که در وسط تابستان هم هواش خنکه. برای رسیدن به این آبشار پیاده روی با شیب تند زیادی دارید اما ارزششو داره. روی پل مقابل اون می تونید بایستید و عکاسی کنید و لذت ببرید و به دلیل وجود آبشار هوای اون منطقه خنک تر و دلچسب تر از بقیه جاهاشه.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاخ موزه شاه
  Reza
  نقدها:
  گزارش

  کاخ و موزه ای زیبا و خاص

  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. این کاخ که تقریبا در مرکز بندر انزلی واقع شده دقیقا بر جاده قرار داره. هنگام ورود باید مبلغی رو به عنوان ورودی بدید و پارکینگ هم داره. معماری متفاوت و ساختاری تاریخی و به یادماندنی در میان دو پل انزلی و غازیان قرار گرفته است. این منطقه یکی از زیباترین بخش‌های شهر ساحلی انزلی محسوب می‌شود. این مجموعه در سال 1303 شمسی توسط رضا شاه از صاحب آن که بازرگانی روس بود، خریداری و احیاء شد. پس از گذشت سال‌ها این موزه به‌عنوان موزه‌ی نیروی دریایی معرفی شد و امروزه نیز به کاخ موزه‌ی انزلی معروف است. در این ساختمان 2 طبقه، نقاشی و دکوراسیون منحصر‌به‌فرد و گچ‌بری‌های پیچیده‌ای دیده می‌شود که برای گردشگران جذاب و دیدنی خواهد بود. پرتره‌ی معروف ناصرالدین شاه قاجار در این مجموعه وجود دارد .
  در محوطه ورودی این کاخ یک خانه محلی برای عکاسی بهمراه آسیاب ازئینی آبی ساختن. دور و بر کاخ پر از توپ و تانک و تجهیزات نظامی هستش. کاخ دو طبقست و بعد از دیدنش حال و هوای دوره رضا شاه رو تا حدی می تونید حس کنید که در آن زمان چقدر ایران قدرتمند بوده است. انواع سرویسها و بشقابها از کشورهای اروپایی و هدایایی که کشورهای مختلف جهان به رضا شاه تقدیم کرده بودند رو در اینجا خواهید دید.
  حتما اگر به انزلی سفر کردید این مجموعه را ببینید. عالیه.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • حافظیه انزلی
  Reza
  نقدها:
  گزارش

  نمادی زیبا از شیراز و حافظیه

  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. این نماد زیبا که بر روی نقشه به Music Building مشهوره قبلا مکان نواختن موسیقی و تجمع مردم بوده و مجاور شهرداری انزلی قرار دارد. بنایی سفیدرنگ شبیه حافظیه شیراز است. این بنا در سال ۱۳۱۱ به سفارش شهرداری و توسط گروهی از مهندسان آلمانی احداث شد. پیش‌ از این، حافظیه انزلی مکان برگزاری کنسرت‌های موسیقی بود و امروزه نیز به دلیل شباهتی که با حافظیه دارد، به همین نام خوانده می‌شود. همچنین از این محل به‌عنوان مکان برگزاری نمایشگاه‌های کوچک نقاشی و صنایع‌دستی استفاده می‌شود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مسجد عمادالدوله
  ساناز
  نقدها:
  گزارش

  مسجدی زیبا

  توصیه شده توسط کاربر

  مسجد عمادالدوله در محله فیض آباد در طرف غرب بازار زرگرهای کرمانشاه قرار دارد که از آثار دوره قاجاریه هست و توسط امامقلی میرزا در سال ۱۲۸۵ ه.ق احداث شده است. مسجد به صورت چهار ایوانه و با یک مناره هست و از بخش های مختلفی از جمله سردر، صحن، ایوان، شبستان ستوندار و حجره های متعدد تشکیل شده است. یکی از درهای این مسجد از حرم حضرت علی(ع) آورده شده هست. این مسجد یک برج ساعت نیز دارد که هدیه انگلیسیها هست.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • هتل سیتی 1905
  elahe bahmiyari
  نقدها:
  گزارش

  سيتي هتل روسيه

  توصیه شده توسط کاربر

  سلام
  من ٤ مرداد ماه ١٣٩٨ اين هتل انتخاب كردم و واقعا از انتخابم راضي بودم هتل تا ايستگاه مترو ٥ دقيقه فاصله داشت براي رفتن به ميدان سرخ بعد از ايستگاه اول پياده ميشديم تغيير خط ميداديم بعد ٣ ايستگاه ميرسيدم هتل بسيار تميز و نوساز بود كتري برقي داشت سرويس بهداشتي تميز هر روز دو ابمعدني شارژ ميشد اتو هم در صورت درخواست برامون اوردن ملافه و حوله هر روز عوض ميشد صبحانه اش عالي بود در ضمن يك ناهار هم خوردم كه خيلي خوب بود در كل از انتخابم راضي بودم

  نوع اقامت:
  تاریخ اقامت در هتل:
 • مرداب هسل
  سمیه ترکمان
  نقدها:
  گزارش

  مرداب هسل

  توصیه شده توسط کاربر

  مرداب هسل یکی از جاذبه های دیدنی هست که در اول جاده مرزن آباد با بهتر بگم فاصله 25 کلیومتری چالوس هست . ولی برای رفتن به این مرداب زیبا و دیدنی باید ماشین رو یه جا پارک بفرمایید و یه مسیری رو حدود نیم ساعت تو جنگل راهپیمایی یا بهتر بگم جنگل نوردی کنید تا بهش برسید . البته اگه اهل پیاده روی نباشید میتونید با نیسان با پرداخت یه مبلغی به مرداب برسید. ولی بهتون پیشنهاد میدم که کفش پیاده روی مخصوص بپوشید و از پیاده روی تو جنگل لذت ببرید البته باید بدونید که یعضی جاها شیب تند میشه ولی طوری نیست که اذیت بشید. در ضمن توجه داشته باشین هتما با خودتون ساندویچ و خوراکی هم بصورت آماده با خودتون ببیرید چون اون بالا رستوران و یا سو پری نیست ممکن هست اذیت بشید اگه گرسنتون بشه. .بخاطر همین باید چیزاهایی که لازم دارین مثل زیر اندار و یا حتی کتری هم با خودتون ببرید و اون بالا یه چایی ذغالی براخودتون درست کنید که خیلی هم میچسبه . اگه اهل طبیعتگردی باشین خیلی لذت میبرید از مناظر و زیبا ییهای مرداب. ولی بدونید یه تایم 2 ساعته هم خوب هست میتونه راضیتون کنه . بهتون پیشنهاد میدم حتما به این جای دیدنی تشریف ببرید و لذت ببرید. مخصوصا تو پاییز میتونه خیلی جذایتر و هیجان انگیز تر هم باشه.. در ضمن دیدن این مرداب تو هر فصل جذابیت خودش رو داره . چون تو هر فصل به یک رنگ درمیاد .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • آرامگاه خواجوی کرمانی
  Ghasem nazarian
  نقدها:
  گزارش

  آرامگاه خواجوی کرمانی

  توصیه شده توسط کاربر

  خواجوی کرمانی یکی از شاعران بزرگ قرن هشتم و از شاعران عهد مغول می باشد که در کرمان زاده شده و در جوانی به سفرهای دور و دراز پرداخت و سرانجام در شیرار اقامت گزید و در این شهر جنب دروازه قرآن به خاک سپرده شده است خواجوی کرمانی به نخل بند شاعران نیز شهرت دارد. دیوان اشعار او شامل : غزلیات ، مقطعات ، ترجیعات و ترکیبات می باشد .‌ خواجوی کرمانی در نظم و نثر فارسی استاد زمان خود بوده است . در کنار آرامگاه غاری وجود دارد که محل اقامت این شاعر بزرگ بوده است .در کنار آرامگاه خواجو ، بوستان خواجو ، آبشار مصنوعی ، آسیاب خواجو ، شیر سنگی نقش برجسته فتحعلی شاه و آرامگاه خواجه عمادالدین محمود قرار دارد و در کل این منطقه به دلیل مشرف بودن به شهر باصفا و دیدنی است . این محل عموما مورد بازدید توریستهای خارجی قرار می گیرد که نبود سرویس فرنگی یک نقص به حساب می آید که امیدوارم برطرف شود . بلیط ورودی ۲۰۰۰ تومان برای هر نفر بود .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • آب انبار هنگام
  فاطمه فراهانی
  نقدها:
  گزارش

  آب انبارهای رها شده هنگام

  توصیه شده توسط کاربر

  مردم جزیره هنگام سالهای قبل برای تهیه اب اشامیدنی خودشون از آب انبار استفاده میکردند. آب انبارهای این جزیره در کنار هنگام جدید هست که هنوز یکی از آنها فعال هست و برای بخشی از فعالیتها از آب اون استفاده میکنند. تعدادشون فک کنم پنج یا شش تا بود. بعضیشون خراب و در حال نابودی بودن ولی دو تا از انها در حال مرمت بودند. آب انبارهای هنگام در کنتر قبرستات قدیمی هنگام قرار دان.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • بازارچه ساحلی بندر ترکمن
  فاطمه فراهانی
  نقدها:
  گزارش

  بازارچه صنایع دستی بندرترکمن

  توصیه شده توسط کاربر

  بازارچه ساحلی بندر ترکمن پر از روسریهای ترکمن هست که از در و دیوار مغازه ها و کپرها اویزان هست. انقدر روس یهای رنگها و طرحی مختلفی داره که اصلا بقیه چیزای بازار رو نمیتونید ببینید. قیمت اجناس نسبت به داخل شهر ارزونتر هست. بیرون بازار هم ساحل دریای خزر هست که برای استراحت میتونید به اونجا برید.
  داخل بعضی کپرها هم غدای محلی میفروشن و همینطور لباس محلی اجاره میدن تا عکس بگیرید. رفتن به این بازارچه کوچک و جمع و جور خالی از لطف نیست.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • چشمه دیمه
  امید خدایاری
  نقدها:
  گزارش

  چشمه دیمه شهرستان کوهرنگ

  توصیه شده توسط کاربر

  استان چهار محال و بختیاری رو باید اسمشو استان چشمه های خنک گذاشت، در گرمای تابستان سایر شهرها،اگه به چهارمحال برید، نه تنها احساس گرما نمی کنید، هیچوقت هم تنشنه نمیشید تقریبا به فاصله هر چند کیلومتر یه چشمه وجود داره، شاه چشمه های چهارمحال هم به نظرم چشمه دیمه است. این چشمه بزرگ و پرآب یکی از سرچشمه های زاینده روده که در شهرستان کوهرنگ و در فاصله 10 کیلومتری شهر چلگرد قرار داره، این چشمه دارای آبی خنک، زلال و گوارا با خاصیت درمانیه، آب این چشمه به اندازه ای سبک است که هر چی از آبش میخوری سیر نمیشی. در کنار این چشمه امکانات رفاهی مانند اقامتگاه، آلاچیق، رستوران، سوپر مارکت، سرویس بهداشتی و ... ساخته شده و برای وارد شدن به محوطه در مرداد 98 برای هر ماشین مبلغ 5 هزار تومان ورودی دریافت می شد. البته در تعطیلات و روزهای پایانی هفته این منطقه مقداری شلوغه.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مرکز خرید آرمان مشهد
  Reza
  نقدها:
  گزارش

  مرکز خریدی جدیدالتاسیس و مدرن

  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. امسال که به مشهد رفتیم تصمیم گرفتیم یه جای جدید رو تجربه کنیم. بنا به پیشنهاد خود اهالی مشهد مجتمع تجاری آرمان رو انتخاب کردیم. این مجتمع تجاری با یکی از دربهای حرم کمتر از 1000 متر فاصله داره. محوطه سازی به قدری زیبا بود که وقتی آبنمای بسیار بسیار بزرگی و آبشارهای مصنوعی داخل آن را دیدیم خیلی تعجب کردیم. جالب اینکه در داخل آبشار و نمای ساخته شده داخل این مجتمع رستوران بسیار زیبایی وجود داره که هزینه ورودی داره. مجسمه های سنگی بسیار بزرگی هم در این مجموعه خواهید دید. هر نوع جنسی بخواین از خوراکی تا پوشاک داخل این مجتمع یافت میشه. طبقه بالایی این مجتمع هم فوت کورت هستش. حتما به این مجتمع سری بزنید و لذت ببرید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: