Close
رستوران

پل چارلز

Charles Bridge

Charles Bridge (1).png
Charles Bridge (2).png
Charles Bridge (3).png
Charles Bridge (4).png
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • پل

نقد و بررسی پل چارلز


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند سعید عسکریان
  نقدها:
  گزارش
  نماد شاخص پراگ
  توصیه شده توسط کاربر

  بدون شک پل چارلز، اصلی ترین و شاخص ترین نماد شهر پراگ، می باشد
  پل چارلز از قدیمی ترین و معروف ترین پل های پراگ، با دهانه 500 متری است که قدمتی 600 ساله (سال 1357) دارد. داستانی وجود دارد که اولین سنگ بنای پل در 9 جولای، در ساعت 5:31 دقیقه صبح، نهاده شده که با قرار گرفتن این اعداد در کنار یکدیگر 135797531 (به ترتیب از سمت راست دقیقه 31، ساعت 5، ماه 7، روز 9، سال 1357) ترکیبی ازیک عدد خاص و نیروی ماورایی ساخته می شود.
  پل چارلز راه ارتباطی بین مالا استرانا Mala Strana شهر کوچک و محله قدیمی پراگ، در دو طرف رودخانه ولتاوا می باشد.
  از روی پل، مناظر فوق العاده ای از ساختمان ها و برج های متعدد، کلیساها و کاخ های قرون وسطایی را میتوان مشاهده کرد، منظره دیدنی مالا استرانا که با مجموعه قلعه پراگ، ترکیب شده ، بسیار تماشایی است، البته نمی توان از نمای زیبای رودخانه ولتارا و پل های دیگر روی آن نیز گذشت.
  این پل که قبلا به جودیت (همسر یکی از پادشاهان قدیمی) نامیده می شد، از قرن 19 به افتخار پادشاه چارلز چهارم که آبادانی پراگ به او مدیون است، تغییر نام یافت.
  پل چارلز با مجسمه های زیبایی، تزیین شده است و در واقع یکی از دلایل محبوبیت پل، به خاطر همین مجسمه هاست که به علت امکان تأثیرپذیری و تخریب مجسمه ها، در اثر فرسایش و آب و هوا و عوامل محیطی، نسخه اصل آنها در موزه نگهداری شده و مجسمه های اصل، با نسخه بدل و کپی جایگزین شده است.
  بر روی این پل که در حال حاضر، تنها به عنوان پیاده راه و جاذبه گردشگری، استفاده می شود، کلی از فروشندگان، دستفروشان و هنرمندان حضور دارند که هر کدام، داشته های خود از جمله صنایع دستی، تابلوهای نقاشی و در کل هنرشان را عرضه می کنند.
  کشتی ها و کروزهای متعددی از زیر پل و بر روی رودخانه ولتاوا رد می شود، کانترهای زیادی در نقاط توریستی شهر که تورهای مختلف با کشتی را ارائه می کنند را میتوان دید.
  در سمت غربی پل چارلز هم دو برج به هم چسبیده وجود دارد که برج کوچکتر به نام جودیت و برج بلندتر به عنوان همتای برج محله قدیمی، ساخته شده است
  معمولا روی پل، پر از گردشگران و فروشندگان سوغاتی و هنرمندان خیابانی است. با توجه به تمرکز جمعیت و عدم امکان عکاسی و کادربندی مناسب بهتر است این کار را به صبح و خلوتی پل در ساعات ابتدایی روز ، موکول کرد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Mr NvB
  نقدها:
  گزارش
  پل چارلز
  توصیه شده توسط کاربر

  يكي از زيباترين ، معروفترين و درواقع مهم ترين ديدني هاي شهر پراگ ، پل چارلز مي باشد
  اين پل زيبا و تاريخي ، توسط کارل چهارم در سال 1357 ميلادي بر روي رودخانه ولتاوا ساخته شد و در قرن ۱۹ به وسیله مجسمه‌های سنگی تزیین شد ( حدود 30 مجسمه ) . البته بخاطر اينكه از آسيب بيشتر به اين مجسمه ها  بخاطر آب و هوا ، و مسائل ديگر ، جلوگيري كنند ، مجسمه هاي بدل را جايگزين مجسمه هاي اصلي كرده و مجسمه هاي اصلي را در موزه اي نگهداري مي كنند .
  بر روي اين پل ، معمولا عده اي هنرمند مشغول نواختن موسيقي و عده اي ديگر هم در حال كشيدن طراحي و نقاشي از چهره توريست ها هستند و البته عده اي هم در حال گدايی ( تكدي گري )!

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: