درباره ما

.وب سایت  " لست سکند "  با توجه به فقدان منابع و مواخذی در صنعت توریسم و گردشگری و آژانسهای مسافرتی در ایران راه اندازی شده است. با توجه به وجود مکانهای دیدنی در کشور عزیزمان ایران، بسیاری از آنها به دلیل عدم معرفی صحیح و کامل از دید بسیاری از ما پنهان مانده اند. یکی از وظائف و رسالتهای ما در این وب سایت این است که این مکانها و نقاط دیدنی کشورمان را به کمک شما عزیزان، مسئولین و متولیان شهرها و استانهای کشور شناسایی نماییم و آنها را به بهترین شکل ممکن به هموطنان عزیز معرفی نماییم.

وب سایت LastSecond.ir (لست سکند) در سال 89 و با هدف اطلاع رسانی صحیح و سریع به مسافران راه اندازی شده است. لست سکند در طول چند سال گذشته بیش از 500.000 کاربر را از سراسر ایران جذب کرده است (بیش از 45% این کاربران از استانهای به غیر از تهران میباشند). در سیستم فعلی آژانسهای مسافرتی میتوانند پکیج تورهای خود را به صورت مستقیم در سایت وارد نمایند که این تورها پس از بررسی توسط مدیریت سایت و در صورت صحت اطلاعات (ستاره هتل ها، ساعات پروازی و . . .) بر روی سایت منتشر میشود. آژانسهای فعال در سایت همگی دارای "مجوز بند ب سازمان میراث فرهنگی و گردشگری" بوده و از همکاری با آژانسهای بدون مجوز خودداری میشود. در حال حاظر و به طور تقریبی بیش از 2000 آژانس از سرتاسر ایران در سایت عضو شده اند که تنها اجازه فعالیت به تعداد معدودی آژانس داده شده است.

لازم به ذکر است هیچ گونه تراکنش و خریدی در سایت صورت نمیگیرد و مسافران در صورت تمایل به خرید تور فقط میبایست با آژانس مسافرتی فوق تماس تلفنی حاصل نمایند.

سیاست اصلی سایت، ارائه اطلاعات کامل و صحیح و بدون جهت گیری و جانب داری و بدون واسطه میباشد. همچنین اشتراک گذاری تجارب کاربران و مسافران در بخشهای مختلف از ویژگیهای بارز و خاص سایت محسوب میشود و با استقبال بسیار زیاد کاربران نیز مواجه شده است.

سایت از قسمتهای زیادی برخوردار است که مهمترین آنها به شرح زیر است :

1- تورها : کاربر در این قسمت با توجه به نیاز خود تور مورد نظر و مطابق با بودجه و سلیقه و زمان خود را میباید و مستقیما با آژانس آگهی دهنده تماس گرفته و در صورت توافق مبالغ را به حساب آژانس واریز مینماید.

2- اخبار : در این بخش اخبار گردشگری داخلی و خارجی، معرفه جاذبه های توریستی و هتلهای ایران و جهان و . . . . معرفی میشود. یکی از موارد بسیار پرطرفدار معرفی بدترین و بهترین هتلهای دنیا میباشد .

3- سفرنامه ها : این بخش بسیار جذاب و کاربردی میباشد و کاربران میتوانند تجربیات سفر خود با یکدیگر به اشتراک بگذارند . تا کنون بیش از 1000 سفرنامه مختلف (داخلی و خارجی) در سایت درج شده است

4- نقد و بررسی هتل ها : در این بخش کاربران میتوانند تجربیات خود را از هتلهایی که در آنها اقامت داشته اند بنویسند و به هر هتل بر اساس آیتمهای مختلف امتیاز دهند (مشابه با سایت TripAdvisor.Com). تا کنون بیش از 7000 نقد و بررسی هتلهای مختلف داخلی و خارجی صورت گرفته است. جهت نقد و بررسی هتلهای داخل ایران از کاربر تقاضای ارائه "واچر هتل" میشود.

5- نقد و بررسی آژانسهای مسافرتی : در این بخش کاربران میتوانند آژانسهای مسافرتی فعال در سایت را که از آنها تور خریداری کرده اند نقد و بررسی نمایند و به خدمات آنها امتیاز دهند. جهت ثبت نقد و بررسی در این بخش آپلود قرارداد اسکن شده مسافر با آژانس اجباری است و میبایست جهت حصول اطمینان این مدرک را آپلود نمایند تا حقی از آژانسها ضایع نشود.

اولویت بعدی و کاری ما راه اندازی بخش Incoming به زبانهای فارسی و انگلیسی (و در آینده زبانهای عربی و آلمانی) جهت معرفی جاذبه های توریستی ایران به جهانیان میباشد .