Close
رستوران

دیوار جان لنون

John Lennon Wall

John Lennon Wall (2).png
John Lennon Wall (1).png
John Lennon Wall (3).png
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • دیدنی ها

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند سعید عسکریان
  نقدها:
  گزارش
  یادبود اسطوره
  توصیه شده توسط کاربر

  در جزیره کامپا و پس از عبور از خیابان Na Kampa و پل عشاق Lovers Bridge و آسیاب قدیمی به دیوار جان لنون Lennon Wall خواهید رسید.
  جان لنون خواننده مشهور گروه بیتلز بود که طرفداران بی شماری دارد. در پراگ دیوار گرافیتی طراحی شده یا می شود گفت وجود دارد که در واقع یادمان این خواننده است و طرفدارانش، شعرهای معروف آهنگ هایش و کلمات عاشقانه را بر روی دیوار، به تصویر در می آوردند.
  امروزه این دیوار به یک جاذبه نوظهور در پراگ تبدیل شده و جالب اینکه بنا به تغییر نوشته ها و متون بر روی دیوار پس از هر بازدید با شکل جدیدی روبرو خواهید شد.
  در زمان حضور ما خواننده جوانی، گیتار به دست، با اجرای آهنگ هایی یاد و خاطره جان لنون را برای بازدیدکنندگان زنده می کرد.
  در نزدیکی دیوار معروف، کافه رستورانی نیز به نام John Lennon PUB Restaurant وجود دارد که در واقع حجت را بر علاقمندان به این خواننده تمام می کند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Mr NvB
  نقدها:
  گزارش
  دیوار رنگارنگ لنون
  توصیه شده توسط کاربر

  اين ديوار سرگذشت جالبي دارد .  جان لنون يك نوازنده و خواننده صلح طلب و پرطرفدار انگليسي بود كه در پراگ هم در بين مردم مخالف حكومت كمونيستی ، طرفداران زيادي داشت . جان لنون در سال 1980 در نيويورك و به دست يكي از طرفدارانش ترور مي شود . بعد از مرگ جان لنون ، طرفداران وي در پراگ ، بر روي ديوار ، شعرهايش را مي نوشتند و عكسهايش را نصب ميكردند. امروزه اين ديوار نه چندان قديمي و تاريخي ، به يكي از نقاط پربازديد شهر پراگ تبديل شده است . گاهي  اوقات در كنار ديوار جان لنون ، يك خواننده با گيتار ، مشغول نواختن و خواندن آهنگ هاي جان لنون مي باشد .  هرفردی هم که دوست داشته باشد مي تواند با ماژيك بر روي اين ديوار ، يك جمله به يادگار بنويسد .
   

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: