Close
رستوران

خانه رقصان

Dancing House

Dancing House (1).png
Dancing House (2).png
Dancing House (3).png
Dancing House (4).png
Dancing House (5).png
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • دیدنی ها
 • ساختمان و اداره

نقد و بررسی خانه رقصان


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند سعید عسکریان
  نقدها:
  گزارش
  معماری ساختارشکن
  توصیه شده توسط کاربر

  ساختمان خانه رقصان Dancing House در کرانه شرقی رودخانه ولتاوا، در کنار پل Jiraskuv واقع شده است.
  ساختمانی که معماری جالب و خاصش، باعث معروفیت آن گشته است و کارت پستال این ساختمان، در بعضی مواقع معرف شهر پراگ می باشد. طراحی این ساختمان توسط معماران، فرانک گری و میلونیچ انجام شده است.
  با حضورمان در مقابل خانه رقصان، کنار پل Jiraskuv و در نگاه اول، نشانه هایی از رقص را در نمای ساختمان حس کردیم. مورب بودن ستون های پایه ساختمان، نمای سهمی وار شیشه ای، تراس و سکوی بیرون آمده از نمای شیشه ای، بالا و پایین بودن پنجره ها و حرکت خطوط منحنی بر روی نمای سیمانی، در تلقین این حس، بیشتر تأثیر گذار بودند.
  وجود این ساختمان در این مکان، مرا به یاد آثار دیوید چرنی در پراگ انداخت. به نوعی حس می کردم، این اثر نیز به مثابه ساخته های چرنی، ساختارشکن و درتضاد محیط است. ولی به نوبه خود، اثر قابل احترام و زیبایی است. معماران این اثر در جایی اظهار داشتند، مفهوم پویا و استاتیک ساختمان، سمبل انتقال چکسلواکی از رژیم کمونیستی به سیستم پارلمان می باشد، به نوعی ترکیب و یا نمادی از دو نیروی متضاد است.
  در حال حاضر کاربری این ساختمان اداری و در اختیار یک شرکت بیمه می باشد، البته در قسمت هایی از آن کافه و رستوران نیز دایر می باشد.
  درمجموع حس مثبتی از بازدید این اثر، که نمونه ای از معماری معاصر و مدرن است، داشتم. جالب اینکه خانه رقصان، آغاز و پایان بازدیدهای ما از پراگ بود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Mr NvB
  نقدها:
  گزارش
  خانه رقصان!
  توصیه شده توسط کاربر

  خانه رقصان (Dancing House) یا به چکی (tancici dum) در فاصله حدود صد متری ایستگاه Jiraskovo Namesti  قرار دارد.
  اين ساختمان كه در نزديكي رودخانه ولتاوا و در نبش دو خيابان اصلي واقع شده است ، معماري جالب و منحصر به فردي دارد كه توريست ها را به خود جذب مي كند .
  اين ساختمان با نمايي مدرن در دل شهري كه مملو از ساختمانهاي سنتي و قرون وسطايي قرار دارد ، معماري ساختمان به شكلي است كه نام خانه رقصان روي آن نهاده شده است .
   

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: