Close
رستوران

قلعه پراگ

Prague Castle

Prague Castle (1).png
Prague Castle (2).png
Prague Castle (3).png
Prague Castle (4).png
Prague Castle (5).png
Prague Castle (6).png
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:

نقد و بررسی قلعه پراگ


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند سعید عسکریان
  نقدها:
  گزارش
  بزرگترین قلعه باستانی جهان
  توصیه شده توسط کاربر

  قلعه و قصر پراگ عنوان بزرگترین قلعه باستانی در جهان را یدک می کشد.
  قلعه پراگ، به تنهایی، مجموعه ای از دیدنیها و جاذبه های توریستی محبوب پراگ را در خود جای داده است، کلیسای جامع سنت ویتوس St. Vitus، کلیسا و صومعه سنت جورج St. George’s Basilica، برج پادر Mihulka Powder Tower، کاخ قدیمی سلطنتی Old Royal Palace ، گلدن لین Golden Lane، برج سیاه The Black Tower، برج Daliborka، برج سفید White Tower، قصر روزنبرگ Rosenberg Palace و باغ سلطنتی... همه، در دل این قلعه قرار دارند.
  گزاف نیست اگر بگویم که قلعه پراگ، شبیه شهری کوچک است. سه محوطه محصور مجزا و چندین خیابان در قلعه وجود دارد.
  با توجه به اینکه قلعه پراگ، بر روی تپه واقع شده، دسترسی به آن، کمی سخت است.
  قبل از ورود به قلعه، باید از گیت تعبیه شده رد شد. علاوه بر تفتیش بدنی، کوله پشتی ها و کیف ها هم چک و کنترل می شود.
  محل مناسبی در موقعیت شرق قلعه، وجود دارد که دورنما و پانورامای زیبایی از شهر پراگ را میتوان از آنجا دید. نقطه شاخص از این زاویه دید، شیروانی های قرمز شهر پراگ می باشد.
  ما از راهرو تونل مانند زیر برج سیاه در شرق قلعه، وارد قلعه پراگ Prague Castle مرتفع ترین قلعه باستانی دنیا شدیم، در واقع اینجا وسیع ترین محوطه قلعه است که اکثر جاذبه های قلعه در این محوطه قرار دارند.
  کلیسای جامع ویتوس مقدس که ابهت و زیبایی آن چشمگیر است بزرگترین و مهم ترین کلیسای چک در داخل قلعه پراگ، می باشد، کلیسایی که انواع مختلف سبک های معماری را در خود جای داده، به نوعی ترکیبی از سبک های نئوگوتیک و گوتیک (گنبدی) همراه با تأثیرات سبک باروک (آرایش عجیب و غریب) و رنسانس (دوره تجرد ادبی و فرهنگی) را می توان در این کلیسا مشاهده نمود.
  محوطه جنوبی کلیسای سنت ویتوس با مجسمه ای از سنت جورج و یک ستون هرمی گرانیتی و ابلیسک Obelisk آراسته شده است، اما مهمترین و زیباترین قسمت در اینجا، بدون شک، نمای جنوبی کلیسای ویتوس مقدس و دروازه طلایی Golden Gate می باشد.
  ساختمان های چند طبقه با نمایی ساده و خاکی رنگ دور تا دور این محوطه را احاطه کرده اند که کاربری آنها آرشیو قلعه پراگ (محل کار، مواد و مدارک مربوط به قلعه، تاریخ، تحقیقات، فعالیت های ساخت و ساز و تعمیر و نگهداری)، دفتر دولت فدرال و قصر قدیمی Old Royal Palace می باشد.
  اگر خوش شانس باشید می توانید رژه زیبای گارد یونیفرم پوشیده قصر را حین تعویض گارد سلطنتی، تماشا کنید. نگهبانان قصر با لباس آبی رنگ زیبا، بسیار منظم و با وقار، این رژه را رقم میزنند.
  یکی از مرکز اطلاعات گردشگری Tourist Information Center در روبروی در غربی کلیسا، یکی از محل های فروش بلیط مجموعه است. آلترناتیوهای بازدید از مجموعه زیاد است، (طبق عکس) ولی مرسوم ترین آن ها در دو حالت A و B تعریف شده است.
  بازدید از قصر قدیمی، کلیسای سنت جورج، خیابان گلدن لین، کلیسای سنت ویتوس در هر دو قسمت A و B مشترک بود و قصر روزنبرگ و نمایشگاه قلعه پراگ، افزون بر موارد قبلی، مختص بلیط نوع A می باشد.
  بلیط نوع A با قیمت 350 کرون و نوع B با قیمت 250 کرون تعیین شده است. نمایشگاه کلیسای سنت ویتوس، گالری عکس قلعه پراگ، برج کتدرال سنت ویتوس، جزو جاذبه های دیگر قلعه پراگ می باشد که برای بازدید از آنها می بایست جداگانه، بلیط ورودی تهیه نمود.
  توصیه می کنم بلیط کامل، نوع A را تهیه فرمائید.
  اگر از درب شرقی وارد شدید پیشنهاد می کنم از قسمت غربی قلعه خارج شوید. مسیر خروج دو محوطه دیگر و باغ سلطنتی را پوشش میدهد. پس از عبور از محوطه اصلی قلعه، از زیر طاقی که دقیقاً در روبروی ورودی غربی کلیسای سنت ویتوس قرار دارد، عبور کرده و وارد محوطه میانی قلعه که خلوت تر از محوطه اصلی و شرقی است خواهید شد.
  دور تا دور آن، محصور بین ساختمان ها است. یک فواره بزرگ در وسط این میدان، خودنمایی می کند که به نام شیر، معروف بوده و به سبک باروک ساخته شده است. در پشت آن نیز، کلیسای سفید صلیب مقدس در مجاورت کاخ ریاست جمهوری واقع شده است.
  از ورودی شمالی این محوطه و از زیر طاق، عبور کرده و دورنمایی از باغ سلطنتی را خواهید دید. حضور نگهبانان و گارد قلعه، در دو طرف ورودی این دروازه، جالب است.
  در نهایت با عبور از زیر طاق Matthias Gate راه خروج از قلعه را در پیش گرفته و به غربی ترین محوطه قلعه، وارد خواهید شد.
  در این محوطه، ورودی اصلی قلعه به نام Wresting Titans مشاهده میشود، دروازه ای که با مجسمه های بزرگی از مردان تنومند در حال جنگ و کودکان بالدار که اغلب تاجی از شیر و عقاب بر سر دارند آراسته شده بود.
  در جلوی این دروازه نیز گارد یونیفرم پوشیده قصر، نگهبانی می دادند. (سمبولیک و بدون حرکت) تماشای تعویض گارد سلطنتی، خود از جاذبه های قلعه پراگ می باشد.
  پس از خروج از قلعه، خود را در یک فضای باز و وسیع، به نام Hradcany Square خواهید یافت. میدانی که دور تا دور آن غیر از قلعه پراگ، گالری هنری، کلیسا، صومعه و قصر وجود دارد، با توجه به موقعیت مکانی این میدان که مرتفع نیز است، دید وسیع و خوبی از پراگ خواهید داشت.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Mr NvB
  نقدها:
  گزارش
  قلعه پراگ  (Prague Castle)
  توصیه شده توسط کاربر

  يكي از مهمترين بناهاي اين قلعه بزرگ ، كليساي سنت ويتوس مي باشد . این کلیسا شاهكار معماري سبك گوتيك ( نوعي سبك معماري مذهبي ) است . این کلیسای قدیمی، در من نوعی حس ترس و وهم را بر می انگیخت! شاید به دلیل معماری خاص و تیرگی بنا بود.
  در بالاي كليساي سنت ويتوس ، نماد يك خروس نصب شده است .
  مردم در گذشته معتقد بودند که با اولین بانگ خروس در صبح ،تمام اشباح و شیاطین از شهر پراگ دور می‌شدند.
  در ضلع شمالي اين قلعه ، كوچه (خيابان) طلايي يا (گلدن لين  Golden Lane  )  همراه با خانه هايي  رنگی كوچك و ديدني قرار دارد كه قبلا در قرن 16 ام  ميلادي محل اقامت نگهبانان بوده است  .
  افسانه‌ها می‌گویند که کیمیاگران قصد داشتند در این خیابان فلز را به طلا تبدیل کنند به همين علت نام ديگر اين خيابان ، خيابان كيمياگران نيز مي باشد.
  برای رفتن به گلدن لاین باید ورودی پراخت کنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: