Close
رستوران

اوبچنی دام (ساختمان شهرداری)

Obecni Dum (Municipal House)

Obecni Dum (Municipal House) (1).png
Obecni Dum (Municipal House) (2).png
Obecni Dum (Municipal House) (3).png
Obecni Dum (Municipal House) (4).png
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:

نقد و بررسی اوبچنی دام (ساختمان شهرداری)


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند سعید عسکریان
  نقدها:
  گزارش
  ساختمان تالار شهرداری
  توصیه شده توسط کاربر

  ساختمان تالار شهرداری Municipal House در میدان جمهوری و کنار برج باروت در دل اولدتاون پراگ واقع شده است، اینجا یکی از بهترین نمونه های هنر مدرن و نوین و محل یکی از بزرگترین و مهم ترین سالن های کنسرت پراگ به نام Smetana Hall است، ساختمانی که به شکل نوک پیکان بوده و نوک آن به طاق و گنبدی زیبا ختم می شود.
  پنجره های با ارتفاع بلند و قوسی، یک نقاشی دیواری بزرگ در زیر طاق مرکزی و سنگ کاری با جزئیات و حاشیه های طلایی رنگ از مشخصه های اصلی نمای خارجی عمارت شهرداری است. از زیبایی های سالن Smetana زیاد خوانده بودم، نمای مجلل سالن با نقاشی های دیواری بزرگ و... مرا بر آن داشت که شانسم را برای بازدید از آن امتحان کنم، به داخل عمارت رفتم. کورسوی امیدم ناامید شد، همان بود که خوانده بودم، برای لذت بردن از این مکان می بایست، بلیط کنسرت تهیه کرد.
  نکته حائز اهمیت اینکه، ثبت و اعلام استقلال کشورهای چک و اسلواکی، در این ساختمان بود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Mr NvB
  نقدها:
  گزارش
  ساختمان شهرداری (Municipal House)
  توصیه شده توسط کاربر

  ساختمان شهرداری (Municipal House) پراگ به عنوان یکی از بهترین نمونه‌های هنر نو در این شهر به حساب مي آيد  . این ساختمان در سال ۱۹۱۲ ساخته شده و یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین محل‌های برگزاری کنسرت در پراگ، سالن Smetana  در آن قرار دارد. از ویژگی‌های منحصر به فرد دیگر این بنا ،  نمای مجلل آن همراه با نقاشی‌های بزرگ روی قوس بالای ایوان طبقه‌ی دوم و گنبد بزرگی که در پشت و بالای ایوان واقع شده ، می باشد .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: