Close
رستوران

استارومستسکه نمستی (شهر قدیم پراگ)

Staromestske namest (Old Town Prague)

Staromestske namest (Old Town Prague) (1).png
Staromestske namest (Old Town Prague) (2).png
Staromestske namest (Old Town Prague) (3).png
Staromestske namest (Old Town Prague) (4).png
Staromestske namest (Old Town Prague) (5).png
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • محله ها
 • محله های تاریخی

نقد و بررسی استارومستسکه نمستی (شهر قدیم پراگ)


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند سعید عسکریان
  نقدها:
  گزارش
  بافت قدیم پراگ
  توصیه شده توسط کاربر

  شهر پراگ، زیبا و جذاب و پر از نشانه ها و سبک های معماری که خود موزه ای به وسعت یک شهر است به نوعی سرشار از جاذبه های تاریخی و دیدنیست.
  اکثر جاذبه های دیدنی پراگ در قسمت قدیمی یا به عبارتی در اولدتاون متمرکز می باشد، به همین خاطر نه تنها فاصله بین جاذبه ها، کم و در حد چند دقیقه است، بلکه طول مسیر هم خود جاذبه است.
  با بودن در اولدتاون، حس و حال آدم عوض می شود، پر از کلیساهای گنبدی، برج های مرتفع و قدیمی، پر از سبک های معماری از گوتیک و باروک و رنسانس گرفته تا هنر مدرن و نوین.
  میدان اصلی اولدتاون بعنوان شاخص ترین و مرکز گردشگری اولدتاون که به میدان شهرداری نیز معروف است، به عنوان نقطه شروع جستجو و کشف پراگ می باشد، ساعت مشهور نجومی، برج های پر غرور کلیسای جامع تین (Tyn)، کلیسای سنت نیکولاس، ساختمان های بی شمار رنگارنگ، یادمان یان هاوس، گالری ملی پراگ جزو جاذبه های اصلی این میدان است..
  پیاده روی در خیابان های تودرتو و پر پیچ و خم بافت قدیمی یا اولدتاون پراگ که هیچ راهکار هندسی برای جهت یابی در آن متصور نخواهد بود، لذت بخش است، به نظر نباید مسیری را مشخص کرد و هدفی داشت، باید در کوچه پس کوچه های باریک و سنگفرش پراگ گم شد، خود را به دست مسیر سپرد و رفت و رفت.
  حضور مردم و توریست ها در کوچه ها در شب و روز، موج میزند، انگار پراگ را خواب ندارد، کافه و رستوران ها که میز و صندلی های خود را در خیابان، گسترانیده اند، مملو از جمعیت و توریست است.
  از حضور در اولدتاون این شهر رویایی خوشحال و سرمست خواهید شد.
  مغازه های سوغاتی فروشی به وفور در اولدتاون یافت می شود، بدون شک عروسک مشهور کارتون موش کور (Krtek) که به نوعی به عنوان یکی از نمادهای کشور چک، محسوب می شود، عضو بی بدیل این فروشگاه ها است. البته بماند که سوغاتی اصلی کشور چک، کریستال و بلور است.

  جالب اینکه انتخاب برای گشتن در بافت قدیمی پراگ زیاد است، کالسکه، اتومبیل کروکی قدیمی و... ولی هیچ راهی برای کشف پراگ، بهتر از پیاده روی نیست، انگار با حذف واسطه و لمس سنگفرش های کوچه های پراگ با پاهایمان، عمق و روح پراگ را نیز با تمام وجود، حس خواهیم کرد و این انرژی برای همیشه در ما پایدار خواهد ماند.
  فرهنگ کافه نشینی در پراگ کاملاً هویدا بود. انواع و اقسام کافه با چیدمان های مختلف میزها در خیابان ها، کوچه های سنگفرش و یا داخل مغازه، به چشم می آمد و جالبتر اینکه استقبال هم چشمگیر بود، بدین گونه که کمتر کافه ای می دیدم، خلوت و یا بدون مشتری باشد.
  پیشنهاد می کنم برای دسترسی بهتر و راحت تر هتل خود در پراگ را در اولدتاون انتخاب کنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Mr NvB
  نقدها:
  گزارش
  محله قدیمی پراگ (اولد تاون)
  توصیه شده توسط کاربر

  اولد تاون يا همان  شهر قديم پراگ  ، بخش بجا مانده از قرون وسطي مي باشد كه مدام در حال بازسازي به همان سبك قديم مي باشد .
  نورپردازيهاي زيبا در شب ، زيبايي هاي اين ميدان را دو چندان كرده است .
    بخشي از اين ميدان ، به غرفه هاي غذاهاي خياباني اختصاص داده شده و بخش ديگر آن هم هنرمندان خياباني ، به نواختن موسيقي هاي زيبا مشغولند  .
  برج كليسا " كه طول آن به 80 متر مي رسد ،" كليساي بانوي ما"  و "ساعت نجومي"  از مهمترين بناهاي موجود در ميدان اولدتاون هستند . ساعت نجومي اولدتاون ، سومين ساعت نجومي دنيا و  قديمي ترين ساعت در حال كار دنياست كه بيش از 600 سال از قدمت آن ميگذرد . بيش از هر چيز مشتاق ديدن اين ساعت زيبا و قدیمی بوديم .  شنيده بوديم راس ساعت 12 ، مجسمه 12 تن از حواريون از داخل ساعت بيرون مي آيند و مجددا به داخل ساعت بر ميگردند .  چهار مجسمهٔ کنار ساعت هم نماد چهار ویژگی ناپسند مي باشند .
  از چپ به راست اولی غرور ، دومی خساست، سومی مرگ و چهارمی خوش‌گذرانی است .  در زیر این چهار تندیس ، چهار شمایل دیگر مربوط به یک تاریخ‌نگار، یک فرشته، یک ستاره‌شناس و یک فیلسوف وجود دارد. زماني كه به ميدان اولد تاون رسيديم ، با صحنه ناراحت كننده اي روبرو شديم . قديمي ترين ساعت نجومي در حال كار دنيا ، در دست تعمير بود . دور آن را هم با داربست ، بنر و ... پوشانده بودند . يكي از نيت هاي اصلي ما ديدن اين ساعت تاريخي بود . واقعا حيف شد
   اگر به پراگ رفتيد ، حتما به اين ميدان قديمي شهر سر بزنيد و از قدم زدن در ان لذت ببريد .
   

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: