Close
رستوران

رودخانه آر

Aare River

aare1.png
aare2.png
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • جاذبه های طبیعی

تصاویر کاربران

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند سعید عسکریان
  نقدها:
  گزارش
  رودخانه فیروزه ای
  توصیه شده توسط کاربر

  اولین بار با رودخانه آر Aare River در اینترلاکن مواجه شدیم رنگ فیروزه ای آن جلب توجه می کرد و پس از آمدن به شهر برن دوباره بخشی از آن را دیدیم.
  رودخانه آر بزرگترین رود کشور سوئیس بوده طول آن تقریبا 300 کیلومتر می باشد در انتها به آبشارهای راین ملحق می شود.
  در برن رودخانه آر و شهر برن به هم گره خورده اند موقعیت رودخانه آر بدین گونه است که از جنوب به شهر برن رسیده، شهر را از سمت شرق دور زده و بغل کرده و از سمت شمال خارج می شود و قسمت قدیمی شهر، چون در دامنه و ارتفاع واقع شده از سمت شمال، شرق و جنوب مشرف به رودخانه می باشد. در واقع مثل یک کمربند شهر را دور زده است.

  یکی از بهترین نماها برای دیدن رودخانه آر در پلتفرم پشت کلیسای جامع برن می باشد موقعیت مکانی این کلیسا در ضلع شمالی رودخانه آر و با ارتفاع نسبت به آن، بسیار قابل توجه می باشد. وقتی محیط کلیسا را دور زده و به ضلع جنوبی رفتیم. پلتفرم کلیسا شامل یک تراس وسیع، در بالای رودخانه بود. یک باغ سرسبز با درختان زیبا در جوار رودخانه، فضای جدا کننده رودخانه و کلیسا بود. با توجه به ارتفاع تراس، نمای زیبا از رودخانه فیروزه ای آر و ساختمان های مجاور آن روبرویمان بود.
  نمای پل فلزی Kirchen Feldbrucke بر روی رودخانه آر در آن محیط زیبا با ترنم صدای آب بسیار چشم نواز بود. حضور در این محیط مفرح و دلباز، به نوعی تجدید روحیه بود.
  دقیقاً در قرینه کلیسای جامع نسبت به خیابان اصلی، کلیسای سنت پیتر و سنت پاول Church of St.peter and St.paul و همچنین تالار شهر Town Hall یا Rathaus نیز مشرف به رودخانه آر، واقع شده است.
  وقتی به پل Nydeggbrucke در انتهای اولدتاون بر روی رودخانه آر رسیدیم. دیدیم عده ای در رودخانه، در حال شنا بودند، مطمئناً در آن هوای گرم، شنا در رودخانه تمیز و فیروزه ای آر، دلچسب بود.
  یکی از چشم اندازهای زیبای شهر برن بر روی پل Nydeggbruckeمی باشد که از آنجا تصویر زیبایی از شمال رودخانه آر و ساختمان های اطراف آن با سقف شیروانی قرمز، پیدا بود.
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: