Close
رستوران

شهر قدیمی برن

Old City bern

Old City bern (2).jpg
Old City bern (1).jpg
Old City bern (4).jpg
Old City bern (3).jpg
Old City bern (6).jpg
Old City bern (5).jpg
Old City bern (7).jpg
Old City bern (8).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

شهر قدیمی برن در محاصره رودخانه آر

نوع جاذبه:
 • محله ها

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند سعید عسکریان
  نقدها:
  گزارش
  اولدتاون برن
  توصیه شده توسط کاربر

  برن تاریخ و قدمت سوئیس را نمایش می دهد و نقطه عطف شهر اولد تاون آن می باشد.
  برن معروف به شهر فواره ها The city of Fountain یک شهر قرون وسطایی با خیابان های سنگفرش است که از سه طرف در محاصره رودخانه آر Aare می باشد.
  با توجه به اینکه بازدید ما از برن محدود به نصف یکروز بود، دیدن بافت قدیمی شهر (اولدتاون)، که بیشتر جاذبه ها و مکان های دیدنی برن در آن واقع شده را در برنامه مان گنجاندیم.
  بعد عبور از زیر سقف شیشه ای بانهوف برن، به خیابان Spitalgasse رسیدیم. این خیابان و خیابان های Marktgasse و Kramgasse که در امتداد هم هستند، در دل قسمت قدیمی شهر واقع شده اند و جزو طولانی ترین خیابان ها برای خرید در کل اروپا به شمار می روند، از بازارهای سنتی گرفته تا مرکز خرید مدرن، در آن یافت می شود.
  در این خیابان ها تنها تراموا عبور می کند. ساختمان های قرون وسطایی از جنس سنگ ماسه ای در دو طرف خیابان اولین چشم انداز ما بود. پرچم های سوئیس و شهر برن در دو طرف و بر روی ساختمانها برافراشته بود.
  قسمت قدیمی شهر که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده، ارزشمندتر از یک فضای کلاسیک ساده بود که توانسته بسیاری از ویژگیهای قرون وسطایی خود را حفظ کند. در واقع فراتر از یک جاذبه معمولی بود، علاوه بر شکل خاص خیابان، پیاده روهای طاق دار (رواق ها) چند کیلومتری ادامه داشتند، کاربری قسمت پایینی ساختمانها، مغازه کافه، رستوران و طبقات بالا آپارتمان مسکونی است.
  فواره ها، در طول این سه خیابان زیاد هستند، برج و دروازه قرن هفدهمی Kafigturm ، برج معروف ساعت Zytglogge ، کاخ فدرال و پارلمان برن Bundeshaus (The Parlimanet Building) ، آپارتمان آلبرت انیشتین Einsteinhaus ، کلیساها و جاذبه های فراوانی در اولدتاون برن قرار دارد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: