Close
رستوران

پارک قیطریه

Qeytarieh Park

1954-ZTRKbZBQy77pKPWX2XtR.jpeg
Qeytarieh Park (1).jpg
Qeytarieh Park (2).jpg
Qeytarieh Park (4).jpg
Qeytarieh Park (3).jpg
Qeytarieh Park (5).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • سایر

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند مریم رجایی
  نقدها:
  گزارش
  پارک قیطریه، پارکی برای تمام فصول
  توصیه شده توسط کاربر

  پارک قیطریه یکی از پارکهای مورد علاقه من است که در منطقه قیطریه در شمال شرق تهران قرار دارد. پارک نسبتا بزرگی که امکانات خوبی مانند مسیر پیاده روی، الاچیقها، زمین بازی کودکان، پیست اسکیت، غرفه ، امکانات ورزشی، فضای سبز عالی، سینما شش بعدی، عمارتی قاجاری که تبدیل به فرهنگسرا شده و بازارچه محلی و... دارد. در گذشته این پارک و عمارت زیبای ان یک ملک شخصی و متعلق به خواهر ناصرالدین شاه بوده که بعدها وقف شده است. فضای این پارک بیشتر برای پیاده روی و ورزش مناسب است. معمولا در گوشه کنار پارک میتوان هنرمندان و نوارندگانی را هم دید. گرچه خیابان مجاور پارک شلوغ است اما معمولا با کمی صبر میتوان جای پارک مناسب پیدا کرد. در این خیابان رستورانها و کافه های زیاد و خوبی نیز وجود دارد که کمبود کافه و رستورانهای پارک را جبران میکند. سینما شش بعدی قیطریه نیز از نظر نوع فیلمها و کیفیت خوب است و ما بارها انرا تجربه کرده ایم. در مجموع پارک قیطریه محل مناسبی برای ورزش و یا گذراندن یک عصر خانوادگی است، تنها ایراد ان شلوغ بودن پارک به ویژه در اخر هفته ها و دنج نبودن ان است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند روزبه شهنواز
  نقدها:
  گزارش
  بهشت تهران
  توصیه شده توسط کاربر

  از قديمى ترين بوستانهاى تهران همين پارك قيطريه س كه علاوه بر كاربرى پارك مكانى فرهنگى هم محسوب ميشه و خيلى از روزهاى سال محلى براى برپايى جشنواره هاى مختلفه.
  اين پارك شور و نشاط خاصى داره و در طول روز خيلى از همشهريامون رو در حال ورزش ميبينيم و شبها هم گروه هاى مختلف نوازنده گرد هم ميان و هنرشون رو عرضه ميكنن.
  فضاى سبز بوستان واقعا مصفا و سرسبزه، درختان تنومند و نهرهاى جارى آب يادآور بهشته و قدم زدن در اين فضا بس لذت بخشه.
  عمارت قجرى ميان پارك به دستور اميركبير ساخته شده چرا كه اينجا از املاك خانواده ى ناصرالدين شاه بوده و الان اين عمارت تبديل شده به فرهنگسرا و كتابخونه. سالهاى پيش اسم اين فرهنگسرا، اميركبير بود و هنوز هم مجسمه ى امير كنار استخرِ و مجاور عمارت قابل ديدنه اما اسم فرهنگسرا به ملل تغيير كرده.
  در ايام محرم هم موكب خيلى فعالى مجاور اين پارك قرار داره كه به ياد تشنه ى دشت كربلا عذاداران رو سيراب ميكنه.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Reza
  نقدها:
  گزارش

  سلام. یکی از مناطق بالا شهر تهران که جزء ایستگاههای پایانی متروی خط یک محسوب میشه، منطه قیطریه هست که این پارک در اون منطقه واقع شده(البته پارک با ایستگاه مترو فاصله زیادی داره). این پارک زیبا و سرسبز محل ورزش و فعالیت بسیار از هموطنانمون در اون منطقه هست و فرهنگسرا هم داره. یه جورایی در سطحی پایین تر از خیابانهای اطراف احداث شده و طراوت خاصی داره. حتی ساعت 12 شب هم تشریف ببرید این پارک همه در حال تکاپو و ورزشهای مختلف هستند. در کل اگز سرو کارتون به منطقه قیطریه افتاد برای آرامش و استراحت نسبی، بازدید از این پارک پیشنهاد میشه.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند نیلوفر ورزش نژاد
  نقدها:
  گزارش
  پارکی برای تمام فصول
  توصیه شده توسط کاربر

  پارک یا بوستان قیطریه، در خیابان قیطریه تهران، یکی از اون پارک هایی هست که همیشه شلوغه و در هر ساعتی از شبانه روز که به این پارک بریم، می بینیم یه عده دارن ورزش میکنن، هنر نمایی میکنن، بازی میکنن، آواز میخونن... خوراکی میخورن و ..‌.
  در این پارک زمین بازی خوبی با کف پوش فومی برای بچه ها وجود داره و همینطور یک پیست بزرگ برای اسکیت بازی که طرفدارهای زیادی داره.
  همچنین عمارت زیبایی در این پارک وجود داره به نام فرهنگسرای ملل. این عمارت رو متعلق به امیرکبیر و همسرش که خواهر ناصرالدین شاه بوده می دونن که ظاهرا از طریق نوادگان ظل السلطان، به همراه بخشی از زمین های موروثی ایشان، تبدیل به این پارک زیبا شده. معمولا نمایشگاهی از کارهای دستی هنرمندان در محوطه بیرونی این عمارت برگزار میشه و در داخل ساختمان هم نمایشگاه های مختلف و کلاس های آموزشی وجود داره.
  همیشه حال و هوای این پارک رو دوست دارم. خصوصا به خاطر اینکه معمولا بیشتر وقت هایی که به این پارک رفتیم، عده ای هنرمند یا مشغول آواز خوندن بودن و یا ساز زدن و هنرهای نمایشی و ..‌. (مثل امروز ۱۳ فروردین ۹۸ که ما رفتیم)
  گشت و گذار در این پارک زیبا رو همراه با خانواده و دوستان بهتون پیشنهاد میکنم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: