Close
رستوران

پارک پرواز

Parvaz Garden Park

891.jpg
1.jpg
892.jpg
893-768x492.jpg
b620c0ef-224a-4109-8cd7-aa9eb196484e.jpg
پارک-پرواز2.jpg
پارک-پرواز-3.jpg
پارک-پرواز4.jpg
c5afda3c-177b-4cfc-ac4a-d0542af978fa.jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

بوستان پرواز، نام پارکی در شمالِ غرب تهران و در منطقه سعادت‌آباد است. نامگذاری این بوستان بخاطر خیابانی به همین نام در ضلع جنوب شرقی این بوستان (که اکنون به نام یکی از کشته شدگان جنگ ایران و عراق تغییر نام داده است) می باشد.
بوستان پرواز از شمال و شرق به بلوار پیام و میدان بهرود، از جنوب به شهرک پاسارگاد و از غرب به شهرک کیهان محدود می‌شود.
اختلاف ارتفاع این بوستان نسبت به مناطق اطراف، باعث ایجاد چشم انداز زیبایی از شمال و جنوب تهران شامل کوهستان البرز و همچنین برج میلاد و سایر ساختمانهای بلندمرتبه تهران – بخصوص در هوای عاری از آلاینده ها – شده که از این بوستان قابل مشاهده است. همین مساله وجه تمایز بوستان پرواز از سایر بوستانهای تهران است (دید سراسرنما یا ۳۶۰ درجه تهران).
در ضلع شرقی و شمال شرقی این بوستان یکی از ایستگاه های آتش نشانی متعلق به سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران، و همچنین دو مجتمع تجاری (شامل فروشگاه زنجیره ای شهروند) و یک مسجد وجود دارد

نوع جاذبه:
 • سایر

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند غزاله آشتیانی
  نقدها:
  گزارش

   پارک پرواز پارکی نسبتا بزرگ در شمال غرب تهران و منطقه سعادت آباده. به علت اختلاف ارتفاعی که با شهر داره میشه از بالا به شهر تهران نگاه کرد. (البته نه به زیبایی بام تهران)خود پارک هم چند طبقه هست(تقریبا مثل پارک نهج البلاغه ) و این طبقات با شیب و پله به هم وصل شدند. قسمت های مختلف پارک آلاچیق و وسایل ورزشی و زمین والیبال و اسکیت قرار داره. با اینکه ساکن غرب تهران هستیم اما خیلی خیلی کم به این پارک میریم. به دو دلیل. اول اینکه برای پیاده روی مناسب نیست. تمام مدت پیاده روی یا باید شیب های تند به سمت بالا برید و یا شیب های تند به سمت پایین و به سختی میشه مسیر صاف پیدا کرد.دوم اینکه خبری از تنفس هوای پاک نیست. فضای اینجا طوریه که بیشتر از هوای پاک بوی سیگار و قلیون و ... استنشاق میشه. با توجه به تراکم پارک های خوب در غرب تهران من اینجارو توصیه نمیکنم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند RashiD
  نقدها:
  گزارش
  پارک پرواز
  توصیه شده توسط کاربر

  پارک پرواز که در شمال غرب تهران در محله سعادت آباد واقع شده. این پارک شدیدا برای پیاده روی و به دلیل ارتفاع پارک دیدن تهران به خصوص نزدیکای غروب توصیه میشه. امکانات پارک میشه به سینمای ۵ بعدی، زمین بازی کودکان، آلاچیق، نیمکت، بوفه، پارکینگ و سرویس بهداشتی اشاره کرده. همچنین این پارک به فود کورت فلای لند نیز نزدیک است که با چند دیقه پیاده روی میتونید به اونجا برسید.
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند نیلوفر ورزش نژاد
  نقدها:
  گزارش
  پارک پرواز
  توصیه شده توسط کاربر

  این پارک در ارتفاعات منطقه سعادت آباد در شمال غربی تهران قرار داری و منظره خیلی زیبایی از شهر تهران رو می تونید از این پارک مشاهده کنید. ما وقتی رفتیم، تازه بارون اومده بود و هوا مه آلود و بسیار لطیف بود.
  جدیدا در محدوده پارک، یک فود کورت بزرگ هم درست کردن که نمای زیبایی داره و به پارکینگ هم نزدیکه. یک بخشی از پارک هم مقبره شهدای گمنام هست.
  قدم زدن تو این پارک زیبا رو خصوصا تو این هوای خوب پاییزی، بهتون پیشنهاد می کنم. امیدوارم برید و لذت ببرید

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند S.khezri
  نقدها:
  گزارش
  بوستانی با چشم انداز زیبا
  توصیه شده توسط کاربر

  بوستان پرواز پارکی زیبا در منطقه سعادت آباد میدان بهرود می باشد که به دلیل قرار گرفتن در ارتفاعات چشم اندازی زیبا از شهر تهران را به نمایش میگذارد، در این پارک به تازگی یک‌فودکورت خیلی شیک و زیبا هم افتتاح شده است که اگه شلوغی و صف طولانی کلافتون نمیکنه پیشنهاد میکنم یه سری به اینجا هم بزنید. بوستان دارای پارکینگ هست ومشکل جای پارک نخواهید داشت هر چند در روزهای آخر هفته بسیار شلوغ میشود، بهتره نزدیک غروب به این پارک برید تا هم زیبایی منظره غروب و هم منظره شب های تهران رو ببینید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: