Close
رستوران

گذر هنرمندان کیش

Kish Artists Walkway

2566-3EuxYBoIk4sxpt7RZTAX.jpeg
Artists Walkway (1).jpg
Artists Walkway (2).jpg
Artists Walkway (4).jpg
Artists Walkway (3).jpg
Artists Walkway (5).jpg
Artists Walkway (6).jpg
Artists Walkway (7).jpg
Artists Walkway (8).jpg
Artists Walkway (9).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

شمامیتونین تو یکی از پیاده روهای زیبای کیش با بزرگان کشور عکس یادگاری بگیرین. باورنمیکنین؟ تو خیابون سنایی پیاده راهی وجود داره به اسم گذر هنرمندان که با سردیس هایی از هنرمندان شاخص ایران تزین شده. تو این محل به دلیل نورپردازی زیبایی که داره میتونین عکسای جالبی بگیرین. بعضی ازهنرمندانی که تندیس اونا تواین محل دیده میشه : ابوالحسن صبا- موسیقیدان وسازنده ساز، غلامحسین بنان- موسیقی دان و خواننده آواز، حسین بهزاد- نقاش ومینیاتوریست، مرتضی ممیز- طراح گرافیک، عزت الله انتظامی-بازیگر، پروین اعتصامی-شاعر، فرشچیان-نقاش، شهریار-شاعر، امیرکبیر-صدراعظم

نوع جاذبه:

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند Reza
  نقدها:
  گزارش
  مجسمه هایی زیبا از افراد مشهور
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. در نزدیکی تقاطع بلوار صنایی و خیابان دریا، سمت پیاده رو تعداد زیادی مجسمه در میان گلهای کاغذی توجهمان را جلب کرد. این مجسمه ها شامل افراد مشهور و تاریخچه خدمات آنها می باشد. برای مثال عبدالغفار نجم الدوله، حسن ابراهیم حبیبی، دکتر محمد قلی شمس، دکتر محمد حسن گنجی و ... . این مجسمه های زیبا که با هنرمندی تمام ساخته شده اند بیانگر چهره این افراد و همچنین بیوگرافی آنها می باشند که برای افراد علاقه مند می تونه بسیار جذاب باشه. لذا پیشنهاد می کنم در مسیر اسکله بزرگ حتما این منطقه رو ببینید تا با بیوگرافی برخی از دانشمندان و خادمین این مملکت آشنا بشید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Peiman zaki
  نقدها:
  گزارش
  پیاده راه هنرمندان
  توصیه شده توسط کاربر

  این گذرگاه دقیقا نبش خیابان دریا و بلوار سنایی جزیره کیش قرار دارد و مرکز خرید ونوس هم روبه روی این گذرگاه هست.
  در این مکان تندیس بسیاری از هنرمندان سینمایی،خطاطی،علماونویسنده گان و... همچون استاد انتظامی،علامه جعفری و دهخدا قرار داده شده است .
  در ورودی این گذرگاه هم تندیس امیرکبیر دیده می شود.دیدن از این مکان خالی از لطف نیست

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند فاطمه خرقه پوش
  نقدها:
  گزارش
  #گذرهنرمندان_کیش
  توصیه شده توسط کاربر

  #گذرهنرمندان مکانی است در بلوار دریا و در خیابان سنایی #جزیره_کیش که در سال 1378 ساخته شده است که بازدید آن نیز رایگان میباشد.
  هدف از ساخت این مکان نیز آشنایی بیشتر نسل جوان ، کودکان و نوجوانان و گردشگران خارجی با چهره ها و مشاهیر بنام فرهنگی و ادبی و پزشکی و مهندسی کشورمان و بزرگداشت یاد و خاطره آنها میباشد.
  تندیس بزرگانی همچون : غلامحسین بنان،حسین بهزاد،کریم پیرنیا،استاد فرشچیان،امیرکبیر،شهریارو جلال آل احمد و ... را به همراه خلاصه ای از سوابق کاریشان می توانید مشاهده کنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: