Close

روستای باغو

Baghou Village
4
(از 3 نقد و بررسی)

درباره روستای باغو

روستای باغو از آبادي‌هاي قديمي كيش است كه در جنوب غربي جزيره قرار دارد. در حال حاضر اين آبادي جز چند خانواده دامدار، سكنه ديگري ندارد.

دراين منطقه بيشه انبوهي از انواع درختان بومي به چشم مي‌خورد كه در آن ميان، مجموعه درختان كهنسال لور زيبايي چشمگيري دارد. در میان مردم بومی این محل به افسانه‌ی ننه باغو شهرت دارد.

اسناد متعدد مربوط به این منطقه که از دوره قاجاریه باقی مانده است و همچنین سیاحانی که در این دوره از منطقه دیدن کرده اند ، گویای آن است که روستای باغو پیش از دوره قاجاریه وجود داشته است.

از اماکن جالب این روستا مسجدی به نام محمد است که بر روی دیوار آن سال ۸۸۱ هجری قمری درج شده و گواه قدمت زندگی در این روستای عجیب است.

گذشته از جمعیت بومی طایفه ای غیر بومی به نام گودار (گودر) در قسمت جنوب شرقی روستا استقرار دارند که در حدود 12% از کل جمعیت روستا را به خود اختصاص داده اند گودار ها دارای رنگ پوست تیره و لهجه ای خاص می باشند و اکثرا به کار رامشگری و نوازندگی و شکار روزگار می گذرانند.

روستاي باغو از خاكي مستعد برخوردار است. دامداری نیز یکی دیگر از فعالیت های اقتصادی مردم روستا محسوب می شود به طوری که کشاورزان این روستا در کنار فعالیت های کشاورزی به کار دامپروری نیز اشتغال دارند.

به منظور گسترش امكانات تفریحی و توسعه فضای سبز در جزیره و بهره‌برداری از زیبایی‌های طبیعی روستای باغو كه از خاكی مستعد برخوردار است، «پارك دلیران» با وسعت ۶۰ هكتار در این منطقه احداث شده است

نوع جاذبه
روستا و دهکده
موقعیت
کیش
پیشنهاد کاربران
%100 از 3 رای
رتبه در کیش
41 از 78 جاذبه
این مسافت به صورت خط مستقیم در نظر گرفته شده است

اطراف روستای باغو

رستوران های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
هتل های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
جاذبه های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
مراکز مهم شهر
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
comment icon
افزودن نقد و بررسی
نوشتن نقد و بررسی
camera icon
افزودن تصویر
افزودن تصویر
روزبه شهنواز
نوشته شده در 12 تیر 1400
report-icon گزارش

از آنجا که دیدن "روستای باغو" در برنامه‌‌ی سفر ما بود و کشتی یونانی هم نزدیک به این جاذبه است تاکسی گرفتیم و راهی هر دو این دیدنی‌ها شدیم.
باغو از قدیمی‌ترین زیستگاه‌های بشر در کیش است و قدمت بسیار دارد.
ساکنینش هنوز به دام‌داری، کشاورزی و زنبورداری مشغولند و از این راه امرار معاش می‌‌کنند.
بافت روستایی، درختان زیبای لور، مسجد قدیمی النبی و... از دیدنی‌های این روستا هستند که گشت و گذار در آن باعث می‌شود ساعتی دور از هتل‌ها و مال‌های متجدد جزیره به سر برد و دمی آرامش گرفت.
تاکسی که ما را به روستا رساند، دیدیم خیلی خلوت است و جز ما کس دیگری نیست و اگر تاکسی را مرخص کنیم قطعا به مشکل خواهیم خورد به آقای راننده گفتم که نیم ساعتی منتظر بماند و بعد ما را به کشتی ببرد.

بیشتر
امتیاز کل
5
سیده فاطمه شهرستانی
نوشته شده در 25 دی 1398
report-icon گزارش

در امتداد جاده جهان،هنگامی که به دنبال مسجد بودیم،تابلوی مسجدی کنار تابلوی روستای باغو نظر ما از جلب کرد.چند متر جلوتر روستایی با ۱۳خانوار بود که مسجد النبی از جمله قدیمی ترین مسجدهای کیش در آن قرار داشت.
مسجد النبی مسجد ساده ای بود شامل یک اتاق،در کنار آن چاه آبی است که از آن برای وضو استفاده می‌شده.
در حاشیه جاده بوم‌گردی باغو در دست احداث است و عمو سلیمانی که سعی در احیای بوم‌گردی کیش دارد.
پشت مسجد در تاریکی چند خانه محقر وجود دارد که گویی مکانی غریبه برای جزیره کیش است.
در این روستا چای محلی(ترکیب شیر و چای) و نان رکاگ و انواع غذاهای محلی مانند مچبوس با سفارش قبلی عرضه میشه.
#گلفام_سفر

بیشتر
امتیاز کل
3
Nastaran R
نوشته شده در 15 دی 1398
report-icon گزارش

این روستا که بسیار کوچک و با جمعیت خیلی خیلی کم است در جنوب غربی جزیره و در نزدیکی کشتی یونانی قرار دارد.نام روستا برگرفته شده از یکی از زنان قدیمی روستا.در این روستا مردم علاوه بر کار صیادی دام هم دارند.در روستا یه کافه کوچک عربی هم هست برای پذیرایی از گردشگران همراه با نوشیدنی های عربی مثل قهوه عربی.در این روستا یه مسجد خیلی کوچک و خیلی قدیمی قرار دارد.در کنار این مسجد هم یه ماه قرار دارد که آب این چاه شیرین است.

بیشتر
امتیاز کل
4
آیا شما صاحب این کسب و کار هستید؟

برای پاسخ به نظرات، بروزرسانی اطلاعات و موارد دیگر مالکیت خود را به ثبت برسانید و پنل اختصاصی خود را از ما دریافت کنید.

ثبت ادعای مالکیت