Close
رستوران

موزه نسل کشی ارمنی ها

Armenian Genocide Museum

2862-wnT3N8C4fZeg4i28AZCp.jpeg
2862-GafHCFaSjjE91acrf8Yt.jpeg
2862-uTsJQ8Y2jBLWIOXQiRUr.jpeg
2862-m3LDEliDy6FJJXAS5Ud8.jpeg
2862-Sdt4LFnicp0FV4rGRay9.jpeg
2862-ecD1TVHVzJGum3fHqouU.jpeg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

یادبودی در شهر ایروان که برای گرامیداشت نسل کشی ارمنی ها به دست ترکان عثمانی ساخته شده است. این موزه در سال 1967 میلادی تاسیس شده و بر روی تپه تسیتسرناکابرد (Tsitsernakaberd) قرار دارد. در روز 24 آپریل هر سال که روز یادآوری نسل ‌کشی ارمنی ‌ها نام دارد هزاران نفر از مردم ارمنستان به دور یکدیگر جمع می شوند.

نوع جاذبه:
 • باغ
 • موزه های تخصصی
 • بانجی جامپینگ
 • بیشتر

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • مریم رجایی
  نقدها:
  گزارش
  موزه ای قابل تامل
  توصیه شده توسط کاربر

  موزه کشتار ارامنه با مرکز شهر کمی فاصله دارد و برای رسیدن به این محل میتوانید از تاکسی استفاده کنید. این موزه همه روزه بجز یکشنبه ها و دوشنبه ها از ساعت 10 صبح الی 16 عصر باز بوده و بازدید از آن رایگان میباشد.
  این موزه بیانگر درد و رنج مردم ارمنستان در کشتار سالهای 1915 تا 1922 توسط امپراتوری عثمانی است. در آن زمان مردها بازداشت شده و به نزدیکترین نقطه مرزی برده شده و به رگبار بسته شدند. زنان و کودکان نیز به صحراهای سوریه به بردگی برده شدند. موزه شامل بنای یادبود و بخش موزه است. اگر دیر رسیدید ابتدا به دیدن موزه بروید چون بنای یادبود ورودی ندارد و در فضای باز است. بنای یادبود شامل یک هرم بلند و یک فضای دایروی است که در داخل با شاخه های گل پوشانده شده بود. در فضای اطراف تعدادی سنگ قبر متعلق به قربانیان نیز وجود داشت. بخش موزه در زیرزمین قرار دارد و داستان نسل کشی را به ترتیب با عکس های سیاه و سفید و نوشته روایت میکرد. عکس ها بسیار تاثیرگذار بودند. در مجموع موزه بسیار جالب و در عین حال دردآوری بود که یکی از فجایع تاریخ را گزارش میکرد.
  به نظر من این جاذبه مهمترین و متفاوت ترین جاذبه شهر ایروان است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • محسن خرمایی پور
  نقدها:
  گزارش
  یادمان نسل کشی ارامنه
  توصیه شده توسط کاربر

  در این بنا اولین چیزی که به چشم می خورد نماد نوک تیزی به ارتفاع 44 متر که با یک شکاف، به دو قسمت تقسیم شده است ، قسمت کوتاه‌تر نماد بخش‌هایی از ارمنستان که در قراردادهایی بین لنین و آتاتورک، از ارمنستان جدا شدند و قسمت بزرگتر نماد ارمنستان کنونی است. دوم دیواری به طول 100 متر که نام روستاها و شهرهایی که مورد حمله قرار گرفته بودند، روی آن حک شده و چند مزار از کشته‌شدگان مقابلش است. و سپس دوازده ستون که به شکل دایره در یک رأس دور هم چیده شده‌اند که هر یک از این ستون‌ها نماینده یک استان از دوازده استان از دست رفته‌ی ارمنستان است که اکنون به ترکیه تعلق دارد در وسط این سازه‌ی دایره‌ای شکل آتشی روشن می‌کنند که خاطره‌ی قربانیان آن واقعه را زنده نگه می‌دارد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: