فروش تورهای آنلاین - بنر ویژه
Close

موزه نسل کشی ارمنی ها

Armenian Genocide Museum
5
(از 3 نقد و بررسی)

درباره موزه نسل کشی ارمنی ها

یادبودی در شهر ایروان که برای گرامیداشت نسل کشی ارمنی ها به دست ترکان عثمانی ساخته شده است. این موزه در سال 1967 میلادی تاسیس شده و بر روی تپه تسیتسرناکابرد (Tsitsernakaberd) قرار دارد. در روز 24 آپریل هر سال که روز یادآوری نسل ‌کشی ارمنی ‌ها نام دارد هزاران نفر از مردم ارمنستان به دور یکدیگر جمع می شوند.

نوع جاذبه
موزه های تخصصی
موقعیت
ایروان
پیشنهاد کاربران
%100 از 3 رای
رتبه در ایروان
2 از 58 جاذبه
این مسافت به صورت خط مستقیم در نظر گرفته شده است

اطراف موزه نسل کشی ارمنی ها

رستوران های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
هتل های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
جاذبه های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
مراکز مهم شهر
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
comment icon
افزودن نقد و بررسی
نوشتن نقد و بررسی
camera icon
افزودن تصویر
افزودن تصویر
مرتب سازی براساس:
مریم رجایی
نوشته شده در 6 مرداد 1398
report-icon گزارش

موزه کشتار ارامنه با مرکز شهر کمی فاصله دارد و برای رسیدن به این محل میتوانید از تاکسی استفاده کنید. این موزه همه روزه بجز یکشنبه ها و دوشنبه ها از ساعت 10 صبح الی 16 عصر باز بوده و بازدید از آن رایگان میباشد.
این موزه بیانگر درد و رنج مردم ارمنستان در کشتار سالهای 1915 تا 1922 توسط امپراتوری عثمانی است. در آن زمان مردها بازداشت شده و به نزدیکترین نقطه مرزی برده شده و به رگبار بسته شدند. زنان و کودکان نیز به صحراهای سوریه به بردگی برده شدند. موزه شامل بنای یادبود و بخش موزه است. اگر دیر رسیدید ابتدا به دیدن موزه بروید چون بنای یادبود ورودی ندارد و در فضای باز است. بنای یادبود شامل یک هرم بلند و یک فضای دایروی است که در داخل با شاخه های گل پوشانده شده بود. در فضای اطراف تعدادی سنگ قبر متعلق به قربانیان نیز وجود داشت. بخش موزه در زیرزمین قرار دارد و داستان نسل کشی را به ترتیب با عکس های سیاه و سفید و نوشته روایت میکرد. عکس ها بسیار تاثیرگذار بودند. در مجموع موزه بسیار جالب و در عین حال دردآوری بود که یکی از فجایع تاریخ را گزارش میکرد.
به نظر من این جاذبه مهمترین و متفاوت ترین جاذبه شهر ایروان است.

بیشتر
امتیاز کل
5
محسن خرمایی پور
نوشته شده در 19 خرداد 1398
report-icon گزارش

در این بنا اولین چیزی که به چشم می خورد نماد نوک تیزی به ارتفاع 44 متر که با یک شکاف، به دو قسمت تقسیم شده است ، قسمت کوتاه‌تر نماد بخش‌هایی از ارمنستان که در قراردادهایی بین لنین و آتاتورک، از ارمنستان جدا شدند و قسمت بزرگتر نماد ارمنستان کنونی است. دوم دیواری به طول 100 متر که نام روستاها و شهرهایی که مورد حمله قرار گرفته بودند، روی آن حک شده و چند مزار از کشته‌شدگان مقابلش است. و سپس دوازده ستون که به شکل دایره در یک رأس دور هم چیده شده‌اند که هر یک از این ستون‌ها نماینده یک استان از دوازده استان از دست رفته‌ی ارمنستان است که اکنون به ترکیه تعلق دارد در وسط این سازه‌ی دایره‌ای شکل آتشی روشن می‌کنند که خاطره‌ی قربانیان آن واقعه را زنده نگه می‌دارد.

بیشتر
امتیاز کل
5
فرزانه امینی زاده
نوشته شده در 17 آذر 1397
report-icon گزارش

بنای یادبود قتل عام ارامنه (که این نسل کشی به دست ترک های عثمانی اتفاق افتاده ) در پارک تسیتسرناکابرد ایروان بنا شده و اسم این بنا زیزرناکابرت به معنی قلعه پرستوهاست و با این تعبیر که پرستو پرنده‌ایه که همیشه به آشیانه خودش بر می‌گرده حتی اگر آشیانه‌اش خراب شده باشه این بنا دو قسمت داره یکی یه ستون ۴۴ متری که نماد زایش دوباره است و دومی هم ۱۲ قسمت که از اطراف دایره به داخل مرکز دایره جمع شدن و نماد ۱۲ ایالتی هستن که قتل عام رخ داده و مرکز این دایره هم یه آتشدان قرار داره که نماد روح خاموشی ناپذیر این شهداست و همواره روشنه. هرچند این بنا حس غم انگیزی داره ولی توصیه میکنم حتما اگه به ایروان سفر کردید حتما از این بنا بازدید کنید.#تایسیز

بیشتر
امتیاز کل
5
آیا شما صاحب این کسب و کار هستید؟

برای پاسخ به نظرات، بروزرسانی اطلاعات و موارد دیگر مالکیت خود را به ثبت برسانید و پنل اختصاصی خود را از ما دریافت کنید.

ثبت ادعای مالکیت