Close
رستوران

موزه لوور

Louvre Museum

2917-TeYvjEFu4mikCx5OoOBT.jpeg
2917-Ls9KIK0bKYtGSAPml6id.jpeg
2917-HNEfpFozl1xVGwrXRgir.jpeg
2917-Ya2yrhipO1LnqviQfp6s.jpeg
2917-iehemwv6Dar4RCcGmyRd.jpeg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

لوور به عنوان بزگترین موزه هنر جهان شناخته شده است و نقاشی مونا لیزا اثر شگفت انگیز نقاش بزرگ لئوناردو داوینچی هم در این موزه قرار دارد. در موزه لوور مجموعه ای از آثار هنری خیره کننده مربوط به دوران مختلفی از تاریخ به چشم می خورد.

نوع جاذبه:
 • معماری خاص و باشکوه
 • موزه های هنری
 • مناظر دیدنی معروف
 • بیشتر

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این site.reviews.review.spot_type_attraction :
 • ندا اسکندری
  نقدها:
  گزارش
  موزه لوور
  توصیه شده توسط کاربر

  موزه لوور یکی از بزرگترین موزه تاریخی در شهر پاریس است . در این موزه بالغ بر ۳۸۰۰۰ اثر تاریخی و هنری وجود دارد . این موزه آثاری از دوران گذشته تا کنون نگهداری شده . به جرات میتوان گفت معروفترین آثار هنری و تاریخی جهان در این موزه نگهداری میشود. در این موزه عظیم ۲۵۰۰ آثار باستانی و ارزشمند ایرانی به چشم میخورد که توجه بیشتر بازدید کنندگان را به خود جلب میکند و به دلیل گستردگی و تعدد و تنوع اشیا یکی از بزرگترین بخش های موزه است . با دیدن این همه آثار باستانی با ارزش اشک در چشمانم حلقه زد که چرا این اشیا با ارزش باید در این کشور باشد ولی از طرفی فکر کردم که اگر این اشیا در ایران بود مطمئنم که دیگر اثری از آن اجسام باستانی عظیم الجثته نبود و مردم دنیا با فرهنگ و تاریخ ایران آشنا نمی شدند ، یکی از مهمترین و با ارزش ترین اشیاء تاریخی ایران در موزه لوور ( اسب دو سر ) یکی از سر ستونهای اصلی تخت جمشید است . دیدن آثار تاریخی و باستانی کل دنیا در یک محل بسیار جذاب و دیدنیست آشنا شدن با فرهنگ و آیین کشورهای مختلف . به علاقه مندان آثار باستانی پیشنهاد میکنم حتی برای یکبار هم که شده از این موزه دیدن کنن # موزه لوور # پاریس

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Tina Azimi
  نقدها:
  گزارش
  فراموش نشدنی
  توصیه شده توسط کاربر

  موزه لوور نیازی به تعریف ندارد و تقریبا از گزینه های اول برای بازدید همه ی گردشگران است. بلیط موزه 15 یورو است که به طرز عجیبی برای همچین موزه ای ارزان و منصفانه است. برای درامان ماندن از صف طولانی ورود،حتما در ساعت های اولیه و حتی قبل از باز شدن موزد آنجا باشید. در طول چند ساعت یا حتی یک روز، فقط قسمت های کمی از موزه را می توان دید آن هم در صورتی که با سرعت از هر قسمتی عبور کنید. حتما از نقشه استفاده کنید هرچند برای بعضی قسمت های گل درشت و معروف، مثل تابلوی مونالیزا یا کاخ ناپلئون، از همه جا تابلو و آدرس قرار داده اند. از قسمت های جذاب موزه، قطعا قسمت ایران باستان و بعد از آن قسمت مصر و ایتالیاست. قسمت تابلوهای نقاشی به قدری زیبا و طولانی است که شاید روزها برای مفصل تماشا کردنشان وقت لازم باشد. من اگر یک بار دیگر قصد رفتن به لوور را داشته باشم، از قبل در مورد اشیای موزه (حداقل اشیای معروف تر) مطالعه می کنم و سعی می کنم برنامه ریزی دقیق تری برای پیدا کردن آنها روی نقشه داشته باشم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • سمیه ترکمان
  نقدها:
  گزارش

  موزه لوور نیازی به تعریف نداره چون همه میدونن چهقدر این مجموعه شاهکار هست و چقدر قسمت ایرانش برای ما ایرانی جالب و غرور افرین هست و جذابیت این مجموعه بعد مونا لیزا (بانوی اول لوور ) این هست که ناصرالدین شاه هم بعنوان مرد اول و حوشتیپ این مجموعه دوست داشتنی انتخاب شده. واقعا بازدید از این شاهکار معماری و قسمتهای معروفش خیلی برای هر توریستی میتونه جذاب باشه . با مترو خیلی راحت میتونیم به این جاذبه جذاب و دیدنی برسیم . حتی میتونید بعد ار بازدید لوور خیلی راحت خودتون رو به لافیت و اپرا گارنیه برسونین و اونجا رو هم بازدید کنید . فقط یک نکته مهم این هست که تمام قسمتهای لوور در یک روز باز نیستند و حتما باید توجه داشته باشین با توجه به قسمت مورد نظرتون ،روزی رو برای بازدید انتخاب کنید که اذیت نشید. ولی به نظر من مهمترین قسمت این موزه ایران -ایتالیا و مصر هست و همون شاهکار اصلی مونا لیزا هست. البته قسمت ناپلون وموزه جواهرات سلطنتی ناپلیون هم خیلی باحال و جذاب بود .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • paria kamali
  نقدها:
  گزارش
  موزه کم نظیر لوور
  توصیه شده توسط کاربر

  شنیده بودیم که موزه لور Louvre ساعت 9 تا 6 عصر اولین یکشنبه هر ماه هم ورودی آن رایگان دارد وای ما در همچین تاریخی رفتیم و اینطوری نبود
  به هر حال اینجا موزه ای است که شما میتوانید از هر کشوری کلی آثار تاریخی پیدا کنید و میگویند اگز بخواهید همه آن را بطور کامل بگردید و برای هر شی 30 ثانیه وقت بگذارید حدود یک ماه هر روز باید به این موزه بروید
  اگر بخواهم توصیه داشته باشم اگر وقت ندارید و یا نمیتوانید همه جا را ببینید حتما بخش ایران، مصر، یوتان باستان و ایتالیا را دیدن کنید و تابلو مونالیزا را هم که که با کلی آدرس های سر راست پیدا خواهید کرد ولی رتبه جذاب ترین بخش موزه از نظر من میرسد به خانه ناپلئون بناپارت این بخش واقعا مجلل و دیدینی است پس اگر خیلی هم خسته بودید باز از دیدن این بخش منصرف نشوید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مریم رجایی
  نقدها:
  گزارش
  لوور، مهمترین موزه جهان!
  توصیه شده توسط کاربر

  موزه لوور پاریس با بیش از 30 هزار اثر هنری و تاریخی یکی از بزرگترین و مهمترین موزه های جهان است. ساختمان موزه لوور به خوردی خود نوعی اثر تاریخی است که سالها محل اقامت پادشاهان فرانسوی بوده است.
  بلیت لوور 15 یورو میباشد که در محل قابل خریداری است. بازدید از این موزه همه روزه به جز دوشنبه ها از ساعت 9 الی 18 (چهارشنبه ها و جمعه ها تا 22) ممکن است. اگر میخواهید از صف طولانی لوور در امان باشید از ورودی پایین هرم وارد شوید. در واقع پس از پیاده شدن از مترو palais royal و بدون اینکه از زیرزمین خارج شوید با عبور از میان پاساژ به ورودی موزه در زیر هرم میرسید.
  لوور در 5 طبقه میباشد که بهتر است برای جلوگیری از گیج شدن سالنها را به ترتیب شماره های درج شده در موزه ببینید. ضمنا اینترنت رایگان نیز در تمامی قسمتها موجود است.
  در طبقه -1 در سمت چپ بخش مجسمه های فرانسوی، در سمت راست بخش یونان،مصر و هنرهای اسلامی قرار دارند. در روبرو نیز اگر از سالن مجسمه ها عبور کنید وارد بخش زیرزمین قصر لوور خواهید شد.
  بخشی از مجموعه یونان در طبقه 0 قرار دارد. در این طبقه بخش رم، بخشی از مصر و همچنین بخش خاورمیانه نیز قرار دارد.
  تابلو معروف مونالیزا و همچنین هنرهای تزیینی اروپا و مجموعه ای از نقاشیهای ایتالیایی، اسپانیایی، فرانسه و ... در طبقه +1 قرار دارد. طبقه +2 نیز به آثار نقاشی اروپای شمالی اختصاص دارد.
  در بخش دیگری از موزه آثار افریقا قرار دارد که بازدیدکننده کمتری دارد اما دیدنی و غیرمتعارف است.
  بخش هنرهای اسلامی نیز در طبقه -2 قرار دارد. امیدوارم این تقسیم بندی بتواند به افرادی که قصد بازدید از موزه را دارند کمک کند.
  برای بازدید از بخشهای مهم لوور قطعا یک روز کامل لازم است. اگر علاقه مند به تاریخ هستید موزه لوور را از دست ندهید.
  بخش مصر به نظر من بسیار جذاب و دیدنی و زیباترین بخش موزه بود. پس از آن بخش ایران دیدنی بود اما تعداد آثار این بخش خیلی زیاد نیست.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مسعود کرامتی
  نقدها:
  گزارش

  این نقاشی در موزه لوور قرار دارد و تقریبا 200 سال پیش توسط لوئی داوید کشیده شده است و تاج گذاری ناپلئون را نشان میدهد.از آثاری که در بازدید از موزه لوور نباید انرا از دست بدهید.درون نقاشی تا دلتان بخواهد شخصیت های معروف زمان ناملئون را در خود جای داده است.مساحت 60 متری نقاشی باعث می شود که ناخداگاه به سمت همچین اثر بزرگی کشیده شوید .این اثر بسیار معروف تا سالها در کاخ ورسای بوده و بعد ها به این مکان منتقل شده است.ژاک یک کپی دیگر از این نقاشی کشیده است که در موزه مترو پولیتن قرار دارد.#تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • بهداد رنجبر
  نقدها:
  گزارش
  موزه ی لوور...35000 اثر
  توصیه شده توسط کاربر

  بی شک لوور از بهترین هاست.بی شک وقتی وارد پاریس میشوی گوشه ای از ذهنت درگیرِ دیدن لوور است.اینکه نباید از دستش بدهی.حتی اگر مثلِ من خیلی اهل موزه نباشی!
  درباره اش زیاد شنیده ای و کلی برایت بزرگش کرده اند.
  لوور به همان اندازه بزرگ و با شکوه است! وقتی میروی درونِ آن گم میشوی تازه میفهمی چرا از آن بهترین هاست در دنیا!
  ورودیِ موزه 12 یورو است.مبلغی ناچیز در برابر این عظمت...البته فکر هم نکنید که لوور را میشود یک روزه دید...مگر میشود حدودِ 35000 اثرِ تاریخی را در یک رکز دید.برای همین خودِ مو
  زه برای شما تخفیف های بازدید 2 و 3 و یک هفته ای هم گذاشته تا بتوانی برایش برنامه ای بریزی.
  ما یک روز احتصاص دادیم و چه حیف.فقط توانستیم 4 تمدن را ببینیم که ایران و بین النهرین شاملش میشد.
  صفِ ورودی به مظر شلوغ است.ولی ورود به راحتی انجام می شود.کفشِ راحتی و کمی خوراکیِ دمِ دستی پیشنهاد میشود اگر قرار است تمامِ روز در لوور باشید.
  موزه لوور به راحتی در دسترس است و ایستگاهِ مترویی صاف از داخل آن در می آید.
  نگران استراحت نباشید.خودشان برایش فکر کرده اند و در طول روز میتوانید کمی استراحت کنید.
  راستی؟ تو فکر دیدنِ مونا لیزا هستید؟ اگر رفتید و دیدید و زیر دست و پای خیلِ جمعیت ان سالم به در بردید سلام من را به تابلوی شاید 20 در 20 سانتِ مونالیزا که حتی اصلش هم نیست برسانید!
  لوور بهترین است...

  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ماه نو
  نقدها:
  گزارش

  یکی مقیاس خیلی خیلی کوچک از موزه لوور اصلی در فرانسه اما دوست داشتنی.
  یک نکته جالب برام این بود که تقریبا هرکس (همچنین خودم) وارد موزه میشد بلافاصله مجسمه ابولهول رو می شناخت و با خوشحالی اسمش و میگفت... علتش رو نمیدونم?
  تجربه بسیار خوبی بود به ویژه اینکه با نمایشگاه استاد کیارستمی هم یکی شده بود...
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • زهره دشتی
  نقدها:
  گزارش
  موزه لوور، بزرگترین موزه دنیا
  توصیه شده توسط کاربر

  موزه لوور پربازدیدترین موزه دنیاست که آثار زیادی از کشورهای مختلف جهان در آن جمع شده است. ساختمان موزه قبلا از کاخ های سلطنتی بوده و به دو ساختمان اصلی چندین طبقه تقسیم می شود.
  از آثار بسیار ارزنده و معروف این موزه تابلوی مونالیزا اثر لئوناردو داوینچی، مجسمه آفرودیته یونان و برای ما ایرانیان آثار به جا مانده از دوران هخامنشی و ایران باستان است.
  با کمک نقشه موزه و همچنین راهنماهای حاضر در سالن ها می توانید بخش های مختلف موزه را بازدید کنید.
  در سالن های مختلف آثار مختلف از نقاشی تا پیکره تراشی به تماشا گذاشته شده است.
  در آثار مصر باستان علاوه بر تندیس های شکوهمند می توان به تندیس سر نفرتیتی و تابوت های نقاشی شده اشاره کرد.
  سالن زیبای ایران با سرستون پر ابهتی از تخت جمشید و کاشیکاری های فیروزه ای زیبای دوران هخامنشی جلوه خاصی به موزه داده و تماشاگران خارجی را به حیرت می اندازد.
  صف ورودی موزه در ساعات ابتدایی روز خلوا تر است و بهای موزه 15 یورو برای هر نفر (شهریور سال 96) می باشد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: