Close
رستوران

بندر کنارک

Konarak Port

2941-5lUHc3v7Ng5RfG6wQB3H.jpeg
بندر کنارک (2).jpg
بندر کنارک (1).jpg
بندر کنارک (3).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

اسکله کنارک مکانی برای پهلو گیری لنج ها و قایق های شکارچی ماهی است و علاوه بر این جایی زیبا برای تماشای سواحل بندر کنارک به همراه پرندگان زیبای دریایی میباشد .اینجا یکی از بنادر مهم مکران و ایرانه که ۶۰ درصد صید ماهی ایران را تامین می کند .

نوع جاذبه:
 • اسکله ها و بندر های تفریحی

نقد و بررسی بندر کنارک


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند فاطمه فراهانی
  نقدها:
  گزارش
  کنارک و بازارچه های عجیب ان
  توصیه شده توسط کاربر

  کنارک یکی از بندرهای صیادی چابهار است. فرودگاه چابهار هم در نزدیکی کنارک قرار داره و اگر با هواپیما به شهرتون برمیگردید بهتره کنارک رو برای روز اخر بزارید که بعدش راهی فرودگاه بشید.
  کنارک ساحل بسیار زیبای داره و یکی از زیباترین بخش های کنارک باید مسجدجامعش بدونیم. البته مسجد هنوز کامل نشده ولی معماری که شاهدش هستیم خیلی جالبه.
  کنارک اما با بازارهای تاناکوراش معروف هست که یکی اژ نکات جالبش اینکه برای رفتن به داخل مغازه باید کفشهاتون رو در بیارید. قیمت اجناس خیلی بالا نیست اما دنبال چیز لوکس نباید باشید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند نیما علایی
  نقدها:
  گزارش
  اسكله و بندر كنارك
  توصیه شده توسط کاربر

  كنارك در ٥٠ كيلومتري چابهار قرار داره، براي ديدن بسياري از جاذبه هاي چابهار بايد از مسير كنارك گذر كنيم،
  گلفشان، مزرعه موز همگي از روستاهاي اطراف كنارك هستند.
  نزديكترين فرودگاه به چابهار در كنارك واقع شده.
  مردم اين شهر بيشتر به توربافي براي ماهيگيري و صنايع دستي سنتي چابهار، و صيد ماهي مشغول هستند. در مسير رستوران نقش جهان كه در كنارك قرار داشت، خيابان ها مملو از تورهاي ماهيگيري بودن كه مردم محلي در حال بافتن اين تورها بودند.
  از خوشانسي ما در اين سفر اين بود كه به واسطه يكي از همسفرهامون با يكي از اهالي كنارك، اشنا شديم.
  و شانس اين رو داشتيم كه اصلي ترين اسكله كنارك رو از نزديك ببينيم و ساعاتي رو در خانه ي اين عزيز مهمان باشيم.
  خوشمزه ترين نوشيدني محلي اينجا كه چاي شير هست رو امتحان كرديم. مهمان نوازي و خنده رويي اين عزيزان بسيار قابل تقدير هست.
  از اين اسكله روزانه لنج ها و كشتي هاي زيادي به سمت اقيانوس هند ميرن و صيد ماهي ميكنن. ملوانان و صيادها بعد از ماه ها سفر بر روي اب و گذروندن خطرات بيشماري مثل طوفان و دزدان دريايي، به اسكله كنارك ميان و بارشون رو در سوله ها تخليه ميكنن.
  غروب افتاب در اين اسكله بينظير بوديم. تماشاي لنج ها و قايق هاي بزرگ و كوچك در كنار پرواز مرغ هاي دريايي، زيبايي هاي اينجارو چند برابر كرده بود.
  جالب اين هست كه بالاي ٦٠ درصد ماهيهاي كشور از اين بندر تامين ميشن.
  #دورهمي_لست_سكند
  #ليپارگشت
  #چابهارچهارفصل

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Nedajrg
  نقدها:
  گزارش
  بندر کنارک
  توصیه شده توسط کاربر

  دیدار از اسکله های چابهار و دیدن قایقها و لنجهای زیبای داخل این اسکله ها یکی از جاذبه های دیدنی چابهار می باشد. بندر کنارک یکی از مهمترین بنادر جنوب ایران است که بخش بزرگی از قایقهایی که به صید ماهی مشغولند در این بندر بار خود را تخلیه می کنند. زمانی که در کنارک بودیم به لطف یکی از دوستان بومی چابهار به یکی از اسکله های این بندر رفتیم. رسیدن ما به این بندر تقریبا با غروب آفتاب همراه شد و منظره زیبای لنجهای کنار اسکله و تماشای غروب آفتاب از بلندای ساختمان متعلق به اسکله یکی از زیباترین تجربیاتی بود که در این سفر کسب کردیم.#چابهارچهارفصل

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • گزارش

  بندر کنارک در بخش غربی خلیج چابهار و به فاصله حدود ۵۰ کیلومتری چابهار واقع شده است.فاصله این بندر تا فرودگاه ، بسیار نزدیکتر از فاصله آن تا چابهار است.در واقع در حدود ۱۰ کیلومتری کنارک تا چابهار با یک جاده فرعی حدود سه کیلومتری به فرودگاه چابهار خواهیم رسید.کنارک شهر کوچکی است که بخاطر بازار سنتی و بندر آن معروف است.بازار سنتی آن در مرکز شهر واقع شده و بیشتر شامل اجناس استوک و دسته دوم خارجی است.اما بندر آن که میتوان گفت بزرگترین بندر و اسکله آن با پهلو گیری خیل عظیمی از قایقها و کشتیهای صیادی اقیانوس پیما است.بطوری که با سوختگیری در این بند و طی مسافتهای چند هزار مایلی، به اقیانوس هند رفته و بعد از سه ماه طی عملیات صید ماهی دوباره به بندر کنارک باز می گردند.رستوران نقش جهان یکی از رستورانهای خوب با انواع غذاهای دریائی و معمولی در بندر کنارک، یکی از بهترین رستورانهای بندر کنارک محسوب میشود.نزدیکی این بندر به بندر پُزم تیاب با مناظر بدیع و دلفریب گردشگری و همچنین پهلو گیری قایقها در اسکله ماهیگیری آن در خلیج پُزم، اهمیت این بندر را بیش از پیش برجسته تر کرده است.
  #چابهارچهارفصل
  #آژانس_لیپار_گشت_نوین

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Reza
  نقدها:
  گزارش
  شهری کوچک با بزرگترین اسکله ایران
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. این شهر که فرودگاه بین المللی نیز دارد شهری نه چندان بزرگ است که در حدود 30 کیلومتری شهر چابهار واقع شده است. این شهر بازار محلی و استوک مشهوری دارد. بزرگترین اسکله ایران که شاید طول آن از 5 کیلومتر هم بیشتر باشد در این شهر واقع شده است که به نظر بنده دیدنی ترین و جذاب ترین قسمت این شهر همین اسکله است. در ساحل این بندر رستوران و فست فودهای خوبی رو شاهد خواهید بود. این بندر نزدیک به نقطه اتصال دریای عمان و اقیانوش هند می باشد و صید ماهی شغل اصلی مردم این منطقه بوده و سهم بالایی در تامین ماهی کشورمان را داراست. سواحل بسیار زیبا و تمیز نیز بر جذابیت این بندر میافزاید. پیشنهاد می کنم هنگام سفر به چابهار از این بندر که نزدیک فرودگاه هم هستش بازدید نمائید.غروب آفتاب از این بندر بسیار دیدنیست.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند زهرا طوسی
  نقدها:
  گزارش
  کنارک
  توصیه شده توسط کاربر

  شهرستان کنارک بین دو استان هرمزگان و سیستان و بلوچستان قرار گرفته و بندر آن با داشتن 7 اسکله صیادی، 1000 شناور و قایق صیادی و صید سالیانه بیش از 60 هزار تن آبزیان یک بندر مهم شیلاتی محسوب میشود. این بندر با داشتن سواحل زیبا و بکر و دسترسی به اقیانوس هند ظرفیت بالایی برای جذب گردشگر دارد. گفتنی است صیادان بعد از صید طولانی مدت در اقیانوس هند برای پهلو گرفتن و تخلیه بار وارد این بندر میشوند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند ناصر
  نقدها:
  گزارش
  اسکله کنارک
  توصیه شده توسط کاربر

  اسکله کنارک به طول 4کیلومتر مکانی برای پهلو گیری لنج ها وقایق های صیادی پس از صید طولانی مدت در اقیانوس هندمی باشد لنج ها در این اسکله زیبا پهلو گرفته و ماهی ها را به سوله ها و مکان های مورد نظر تخلیه می شوند
  بندر صیادی کنارک جزو 50 بندر کد دار جهان در صید تن ماهیان، قطب صید و صیادی کشور محسوب می شود.
  شهرستان کنارک بین دو استان مهم اقتصادی و بندری هرمزگان و سیستان و بلوچستان قرار گرفته و با داشتن 7 اسکله صیادی،1000 شناور و قایق صیادی،10 هزار صیاد و صید سالیانه بیش از 60 هزار تن انواع آبزیان یک بندر مهم شیلاتی محسوب می شود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: