Close
رستوران

هتل موزه فهادان

Fahadan Museum Hotel

3100-H1CQA8yhEJndVZVJMwJZ.jpeg
Fahadan Museum Hotel (1).jpg
Fahadan Museum Hotel (2).jpg
Fahadan Museum Hotel (3).jpg
Fahadan Museum Hotel (4).jpg
Fahadan Museum Hotel (6).jpg
Fahadan Museum Hotel (5).jpg
Fahadan Museum Hotel (7).jpg
Fahadan Museum Hotel (8).jpg
Fahadan Museum Hotel (9).jpg
Fahadan Museum Hotel (10).jpg
Fahadan Museum Hotel (11).jpg
Fahadan Museum Hotel (12).jpg
Fahadan Museum Hotel (13).jpg
Fahadan Museum Hotel (14).jpg
Fahadan Museum Hotel (15).jpg
Fahadan Museum Hotel (16).jpg
Fahadan Museum Hotel (17).jpg
Fahadan Museum Hotel (18).jpg
Fahadan Museum Hotel (19).jpg
Fahadan Museum Hotel (20).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

هتل موزه فهادان در ساختمان تاریخی و معروف به "خانه تهرانی ها" ساخته شده .این ساختمان که در دوره قاجار بنا شده تا ۲۵۰ سال پیش در اختیار خانواده ای به نام" تهرانی" بوده که از تجار قدیم در حوزه فرش و زیرانداز بودند. زیبایی ظاهری ساختمان و وجود بخش های مختلف باعث شده بود زمانی به عنوان دفتر کنسولگری اقتصادی برخی کشورهای اروپایی مثل فرانسه و آلمان در منطقه مورد استفاده قرار بگیرد. ساختمان این هتل از سه حیاط شامل حیاط اصلی، نارنجستان و عمارت کلاه فرنگی، سه بادگیر زیبا، تالار بزرگ، چاه خانه، سرداب زیبا و فعال، هشتی، دربند، پشت بام بزرگ و مشرف به بافت تاریخی یزد و... تشکیل شده.این هتل به عنوان اولین هتل موزه ایران ۳۰ اتاق و در مجموع ۷۰ تخت پذیرایی از مهمان دارد .از ویژگی های منحصر به فرد این هتل موزه ، وجود گنجینه های مختلف از آثار تاریخی و قدیمی در داخل مجموعه است که جذابیت های دیدنی زیادی برای مسافران ایجاد می کند . حیاط مرکزی و نارنجستان این هتل موزه به صورت رستوران و کافی شاپ در اختیار مردم قرار گرفته است .

نوع جاذبه:
 • میراث فرهنگی
 • موزه های تاریخی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • ساره سلطانپور
  نقدها:
  گزارش
  هتل فهادان
  توصیه شده توسط کاربر

  در محله ی فهادان یزد تعداد زیادی خانه ی قدیمی که متعلق به بزرگان و ثروتمندان شهر بوده قرار دارد که امروزه به اقامتگاه بومگردی و هتل تغییر کاربری داده اند‌. هتل فهادان از مشهورترین و بزرگترین آنهاست.بدون اقامت در هتل، با پرداخت ۵۰۰۰تومان میتوانید از آن بازدید کنید. هتل از ۳ حیاط اصلی،همارت کلاه فرنگی،هشتی،سرداب،۳بادگیر، نارنجستان،تالار و.... تشکیل شده است. همچنین بام خانه به کافه تبدیل شده است. حیاط اصلی توسط پارچه ای قدیمی با نقوش رنگی مسقف شده و به فضای رستوران اختصاص داده شده است‌. اتاقهای سه دری، درهای چوبی و شیشه های رنگی و وسایل قدیمی به زیبایی این محل افزوده است‌.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Golnaz Masham
  نقدها:
  گزارش
  هتل موزه فهادان یزد
  توصیه شده توسط کاربر

  وقتی در قلب کوچه های محله تاریخی یزد قدم میزنی و در هزار توی تاریخ گم می شوی، خانه ها و سنگفرش ها تو را به روزگاری می برند که تاریخ محله «فهادان» را رقم زده است. در میان خانه های تاریخی و رو به روی زندان تاریخی اسکندر، خانه ای چشم نوازی می کند که می گویند حدود 250 سال پیش در اختیار خانواده ای به نام «تهرانی ها» بوده است. بعدها می شود دفتر کونسولگری برخی کشورها و اما حالا «هتل موزه فهادان» نام دارد.
  حیاط، عمارت کلاه فرنگی، 3 بادگیر، تالار بزرگ، چاه خانه، سرداب، هشتی، دربند، پشت بام بزرگ و مشرف به بافت تاریخی یزد و وجود گنجینه های مختلف از آثار تاریخی و قدیمی اجزای این هتل را تشکیل می دهند. حتی اگر در اتاق های این هتل اقامت نداشته باشد می توانید از موزه و آثار جالب تاریخی و قدیمی این هتل دیدن کنید. در نهایت در قهوه خانه و رستوران هتل فهادان، چای و باقلوای یزدی را فراموش نکنید.
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • سروش
  نقدها:
  گزارش
  مشتری مداری فوق العاده
  توصیه شده توسط کاربر

  اگر قصد سفر به یزد دارید ۲ تا نکته مهمه :‌دسترسی هتل به بافت تاریخی یزد و تاریخی بودن مکانی که در اونجا اقامت دارین .این هتل موزه ۲۵۰ ساله هر دو پارامتر را داره اما چیزی که اون رو متمایز میکنه برخورد بسیار خوب مدیریت اونجاست . ما بدون هیچ رزروی در اوج ایام تعطیلات نوروز که هیچ هتلی در یزد که چه عرض کنم در ایران جای خالی نداره،بعد از مراجعه به بیش از ۱۵ هتل با رفتاری متفاوت از سوی مدیریت این هتل مواجه بودیم و اون درک مسافر بدون راهکار و تامین نیازها در حد نهایت توان است.
  پسس سه نکته مثبت رو یادتون نره برای یزد: تاریخی بودن هتل و لذت قامت زیر سقفی قدیمی و تاریخ دار - بهترین دسترسی ممکن بدون نیاز به هیچ وسیله نقلیه - رفتار مناسب و عالی

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: