Close
رستوران

محله سلطان احمد

Sultanahmet District

4-wMESf5kgfIhAHZlMavdl.jpeg
4-y0T9hUw4IDihjTrTMELO.jpeg
4-kynX7YgV71Tv0xlTlT5s.jpeg
4-NZMwSZL6UuI066nfvh3k.jpeg
4-SodT5S0iEnI71CxPejG7.jpeg
4-k1wnUduG6DeOtHBTCdRY.jpeg
4-JkDOsgdyglPy3jAnFuBj.jpeg
4-e4OCxiyZ3PHFgWHzrHFZ.jpeg
4-xe3bV09WPLFB1fIBpFpT.jpeg
4-5wOJSIXzxD5gAg9zW1xZ.jpeg
4-h8tMcntNNN3LSPqEa9wj.jpeg
4-zLYfJfWw2xysFLVtAtRO.jpeg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

بخش قدیمی شهر استانبول که شما می توانید در آن جاذبه های گردشگری شاخص شهر همچون قصر توپکاپی و مسجد آبی را مشاهده کنید.

نوع جاذبه:
 • محله های تاریخی
 • محله ها

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند امید خدایاری
  نقدها:
  گزارش
  محله سلطان احمد
  توصیه شده توسط کاربر

  شاید توریستی ترین محله استانبول، محله سلطان احمد باشه، در مراجعه ای که این بار به استانبول داشتیم تصمیم گرفتیم که هتلمون رو در این محله رزرو کنیم، بیشتر ساختمان های که بین مسجد سلطان احمد و مسجد کوچک ایاصوفیه قرار داره یا هتل هستند یا رستوران و امنیت و قیمت هتل های این قسمت مناسبه و تا پاسی از شب رفت و آمد در خیابان ها و جاذبه های این محله برقراره. جاذبه هایی که در این محله قرار دارند عبارتند از میدان هیپودورم (میدان سلطان احمد) و المان های اون مثل ابلیسک  تئودوسیوس، ابلیسک دیواری، ستون ماری، فواره آلمانی، مسجد سلطان احمد، آرامگاه سلطان احمد، مسجد ایاصوفیه، کاخ توپکاپی، آب انبار باسلیکا،  پارک گولهانه، مسجد ایاصوفیه کوچک، آب انبار شرفیه، بازار کاپالی چارشی،  ستون کنستانتین، مسجد سوکولو محمد پاشا و ... که با توجه به نزدیکی این جاذبه ها به هم  تقریبا همه رو میتونید به صورت پیاده بگردید. دسترسی به این محله با ایستگاه تراموای T1 امکانپذیره. اگه به این محله مراجعه کردین برای چنج کردن پولتون از صرافی های کنار مسجد و خیابان دیوان استفاده نکنید و بهتره به بازار کاپالی چارشی مراجعه کنید که ریت بسیار مناسبتری دارند. ضمنا در کنار میدان سلطان احمد اتوبوس هایی قرار دارند که در دی 98 با پرداخت نفری 18 لیر شما رو به فرودگاه جدید استانبول می بردند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند ساره سلطانپور
  نقدها:
  گزارش
  محله سلطان احمد
  توصیه شده توسط کاربر

  منطقه ی سلطان احمد، قطب تاریخی این شهر و پایتخت قدیمی استانبول در زمان امپراطوری های بیزانس و عثمانی است. در این محله اثار تاریخی مهم استانبول قرار دارد. کاخ توپکاپی، مسجد ایاصوفیه، مسجد آبی ، اب انبار سلطنتی و..‌ در این محل هستند. در خیابان های اطراف کافه و مغازه های صنایع دستی و پوشاک قرار دارند .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Mohammad Shams
  نقدها:
  گزارش
  سلطان احمد
  توصیه شده توسط کاربر

  محله تاریخی سلطان احمد، شامل مسجد سلطان احمد، کاخ توپکاپی، موزه ایاصوفیه و پارک گولهانه یکی از محله های جذاب استانبول و پر از جاذبه درجه یک هست.

  تو این محله کلی فروشگاه هست که میتونید ازشون سوغاتی و یادگاری های زیبایی خریداری کنید. ولی صرافی های این محله به شدت دلار رو ارزون میخرن و ترجیحا تو این محله پول چنج نکنید.

  اگه هتلتون تو محله سلطان احمد هست، میتونید با اتوبوس havaist شماره ist-20 از فرودگاه استانبول به این محله برسید.

  پیاده روی توی اون خیابون باریک که تراموا از وسطش رد میشه رو فراموش نکنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند فرزانه امینی زاده
  نقدها:
  گزارش
  محله سلطان احمد
  توصیه شده توسط کاربر

  منطقه سلطان احمد یکی از قدیمی ترین مناطق استانبول است که در کنار دریای مرمره واقع شده و آن را قلب استانبول قدیم می‌دانند و بسیاری از جاذبه های تاریخی و مهم استانبول در این منطقه واقع شده و این محله را به مهم ترین منطقه توریستی استانبول تبدیل کرده. از جاذبه های مهم این منطقه میتوان به موارد زیر اشاره کرد :
  مسجد سلطان احمد که در واقع اسم این محله هم از همین مسجد گرفته شده ، ایاصوفیه ، کاخ توپکاپی، میدان هیپودروم ، آب انبار باسیلیکا ، پارک گلهانه ، حمام خرم سلطان و بازار بزرگ
  در این منطقه کافه های بسیاری وجود دارد که میتوانید بعد از گشت و گذاری مفصل در این منطقه در آنها به استراحت بپردازید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند nazarian
  نقدها:
  گزارش
  محله سلطان احمد
  توصیه شده توسط کاربر

  محله سلطان احمد یکی از مکانهای پر جاذبه شهر استانبول می باشد که تعداد زیادی از مکانهای تاریخی را در خود جای داده است . مسجد سلطان احمد یا مسجد آبی ، موزه ایا صوفیه ، قصر توپکاپی ، آب انبار باسیلیکا ، حمام خرم سلطان ، میدان هیپودرم و پارک گلهانه در این محله واقع شده است همچنین مکانی روباز جهت کنسرت در این محله وجود داشت . با مقداری پیاده روی نیز می توان به بازار بزرگ کاپالی چارشی رسید . از دیگر جذابیتهای این منطقه وجود کافه ها ، رستورانها ، غذاهای خیابانی و غرفه های فروش صنایع دستی می باشد که می توان در این کافه ها و رستورانها خستگی در کرد و به تجدید قوا پرداخت . برای بازدید این منطقه حد اقل باید یک روز وقت گذاشت .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند خدیجه عربی
  نقدها:
  گزارش
  محله سلطان احمد
  توصیه شده توسط کاربر

  محله سلطان احمد در واقع قلب قسمت قدیمی استانبول است در این قسمت آثار تاریخی بسیاری قرار گرفته از جمله مسجد ایاصوفیه، موزه توپکابی ، مسجد آبی، آب انبار باسیلیکا سیسترن، پارک گلهانه، میدان هیپدروم و انواع موزه ها و حمام های ترکی. برای دسترسی به این قسمت می توان با تراموا در ایستگاه گلهانه یا سلطان احمد پیاده شد. در دو بار اقامتی که در این شهر داشتم یکبار در اطراف تکسیم و یکبار در محله سلطان احمد بوده که با توجه به بافت تاریخی این محله و دسترسی آسان به نقاط تاریخی  و حال و هوای کوچه ها و خیابانهای آن ، اقامت در محله سلطان احمد دلنشین تر و لذت بخش تر بوده

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند نیلوفر ورزش نژاد
  نقدها:
  گزارش
  محله تاریخی سلطان احمد
  توصیه شده توسط کاربر

  شاید بشه گفت توریستی ترین منطقه استانبول، منطقه سلطان احمد هست. گوشه گوشه این محله زیبا و اصیل، پر از جاذبه و دیدنی است. خوشبختانه هتل ما، برای چند منطقه از جمله سلطان احمد ترنسفر رایگان داشت و ما خیلی راحت به محله سلطان احمد می رفتیم. ایاصوفیه، مسجد سلطان احمد یا مسجد آبی، حمام خرم سلطان، میدان هیپودروم، بازار بزرگ و ... بخشی از دیدنی های محله سلطان احمد هستن.
  علاوه بر همه این جاذبه ها، من عاشق کافه ها و رستوران های زیبا و با صفای این محله هستم و نزدیک ظهر که میشه، تصمیم گیری بین انتخاب یک رستوران برای نهار خوردن، از بین این همه گزینه وسوسه کننده، واقعا سخته.
  روزی که ما برای گشت این منطقه رفتیم، اونجا پر از نیروهای امنیتی و پلیس بود و وقتی جویا شدیم، فهمیدیم که اونروز، آقای اردوغان با یکی از مهمانان شون، برای بازدید از ایاصوفیه اومده بودن. برام جالب بود که وقتی آقای اردوغان بیرون اومدن، اکثریت مردم براشون دست می زدن و ابراز احساسات می کردن و معلوم بود واقعا دوستشون دارن.
  پیشنهاد می کنم برای گشتن در محله سلطان احمد، حسابی وقت بزارید که قطعا کلی لذت خواهید برد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Reza
  نقدها:
  گزارش
  محله ای قدیمی و زیبا
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. برای رفتن به این محله از میدان تکسیم با فونیکولار به ساحل کاباتاش رفته و از آنجا با تراموا به راحتی به اینجا میرسید. این محیه به مرکزیت یک میدان هست که دور و برش پر از رستوران کافه بوده و مسجد معروف ایاصوفیه و کاخ سلطان احمت هم اطرافشه. دور و بر این میدان پر از جاذبه های توریستی و محله ایست به شدت شلوغ. برخی دوست دارند هتل در این منطقه بگیرن چون جاذبه های گردشگری زیادی اطرافش هست. اما باز هم بنده برای انتخاب هتل اطراف میدان تکسیم رو ترجیح میدم چون خیلی شلوغه و اینجا رو گذری بیاین به نظر من بهتره. گرچه اگر بخواین همه جاشو بگردید یک روز کامل وقت میخواد. بسیار جای زیبایی هستش، حتما حتما به اینجا سر بزنید حتی اگر قصد دیدن مسجد معروف ایاصوفیه رو ندارید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند سپيده محمدي
  نقدها:
  گزارش
  محله سلطان احمد در استانبول
  توصیه شده توسط کاربر

  شايد بشود گفت يكي از پر جاذبه ترين محله هاي استانبول، محله يا منطقه سلطان احمد است. اين منطقه كه سرشار از بناهاي تاريخي است جاذبه هاي بسيار مهمي مانند ميجد ابي، اياصوفيه، ميدان هيپودروم، اب انبار قصر سلطنتي و كاخ توپكاپي را در خود جاي داده است. اگر بخواهيد سرفرصت و با جزييات اين محله را ببينيد حداقل يك روز زمان ميبرد. اگر حال و حوصله پياده روي داريد حدود بيست دقيقه تا نيم ساعت از مركز اين منطقه تا بازار كاپالي چارشي راه است. پيشنهاد ميكنم حتما به غير از جاذبه هاي تاريخي محله، در كوچه ها و خيابان هاي اين محله قدم بزنيد و لذت ببريد و سر زدن به كافه هاي سنتي را از دست ندهيد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند مهين شاعري
  نقدها:
  گزارش
  مسجد سلطان احمد
  توصیه شده توسط کاربر

  يكي از جاذبه هايي كه در سفرم به استانبول از آن ديداري داشتم مسجد سلطان احمد يا مسجد كبود بود. ساختمان بزرگ اين مسجد و ديدن مناره هايش از دور مرا جذب خود كرد. رفتن به داخل رايگان بود و به افرادي كه حجاب نداشتند لباس ميدادند. داخل مسجد در عين سادگي زيبا بود و رنگ غالبش رنگهاي سرد و كبود بود. اطراف اين مسجد جاذبه هاي زيادي وجود دارد و منطقه سلطان احمد زيباست.
  #تايسيز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند shima abac
  نقدها:
  گزارش
  مکان گردشگری
  توصیه شده توسط کاربر

  مسجد سلطان احمد از نظر دسترسی تو بهترین شرایطه و ایستگاه مترویی هم به همین نام وجود داره، اینکه لباس خاص و یکدستی رو برای حفظ احترام به مسجد در اختیار توریستها قرار میدادن واسم جالب بود. لباسشم خیلی دوست داشتنی و راحت بود #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Hadis
  نقدها:
  گزارش
  مسجد سلطان احمد
  توصیه شده توسط کاربر

  مسجد سلطان احمد معروف به مسجد ابی(به دلیل کاشی های داخل آن) بی شک از منحصربفردترین بناهای ترکیه است.این مسجد نزدیک به ایاصوفیه است و همزمان از این دو بنای زیبا میتوان بازدید کرد#تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Alireza
  نقدها:
  گزارش
  مسجد رویایی
  توصیه شده توسط کاربر

  مسجدی بسیار زیبا و رویایی و محله ای زیبا که روبروی مسجد ایاصوفیه قرار دارد در این مسجد حجاب اجباریست حتما در سفر به استانبول از این مسجد دیدن کنید و حتما غروب افتاب این مسجد رو از دست ندید#تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: